Surogatinė mama: darau tai ne dėl pinigų

 (11)
Lietuvoje apie pakaitinę (arba surogatinę) motinystę daug nekalbama, nes ji nėra įteisinta. Tačiau Didžiojoje Britanijoje toks noras yra įteisintas įstatymais, ir negalinčios susilaukti vaikų moterys gali kreiptis pagalbos į moteris, kurios gali išnešioti trokštamą kūdikį.
© Shutterstock nuotr.

Tara Sawyer nėra nieko mieliau ir gražiau, kaip būti nėščiai. Kai jau buvo pagimdžiusi keturis savo vaikus, britė toliau nenustojo norėti vėl tapti nėščia. Kadangi ji su vyru jau buvo sutarusi, kad keturių vaikų jiems gana, moteris ėmė ieškoti šeimos, kuri negali susilaukti vaiko, kad galėtų pasiūlyti savo paslaugas ir išnešioti jiems vaiką.

Naršydama internete, Tara susirado kontaktus žmonių, kurie ieško pakaitinės (surogatinės) motinos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar tikrai nuskutus vaikui plaukus, jie užauga vešlesni?
Atvirai: kodėl Lietuvoje nežindančios moterys laikomos nenormaliomis?

Pinigai nėra svarbūs

Per paskutiniuosius metus Tara išnešiojo dviem nevaisingoms poroms tris vaikus. Pagal Didžiosios Britanijos įstatymus už paslaugas surogatinei motinai priklauso oficialus 15 000 svarų atlygis. Tačiau Tara Sawyer tikina, kad pinigai jau nėra svarbūs.

„Man tiesiog patinka lauktis. Nuo tos minutės, kai sužinau esanti nėščia, aš jaučiuosi ypatingai. Tai geriausias jausmas, kokį esu jautusi", - sako iš viso septynis vaikus pagimdžiusi moteris.

Beje, pirmasis kitiems žmonėms išnešiotas kūdikis buvo jos biologinis, tačiau moteris nejautė jokių blogų jausmų, atiduodama naujagimę įvaikintojų šeimai. Ji sako, kad nesijautė vaiko atiduodanti, ji jautėsi jį grąžinanti teisėtiems tėvams.

Kiti jos išnešioti dvynukai, kurios ji atidavė tėvams, nebuvo jos biologiniai vaikai. Mažyliai gimė vos 29 nėštumo savaitę dėl retos daugiavaisio nėštumo komplikacijos.

Nenumaldomas potraukis būti nėščiai

Kodėl moteris nusprendė savo gyvenimą skirti tokiai neįprastai misijai - išnuomoti savo gimdą negalinčioms vaikučių susilaukti poroms? 37 -erių metų Tara pasakoja, kad susilaukusi savo dvynukų Jack ir Noah, ji pajuto neįtikėtiną tuštumo jausmą savyje.

„Aš žinojau, kad mūsų šeimai vaikų užtenka, ir daugiau jų neturėsime, tačiau jaučiau nenumaldomą potraukį vėl būti nėščia. Surogatinė motinystė padėjo man šį norą išpildyti ir realizuoti savo lūkesčius", - britų žiniasklaidai pasakojo ji.

Vilkiko vairuotoju dirbantis Taros sutuoktinis Matt Sawyer savo mylimą moterį palaiko visu 100 procentų, todėl jo įtikinėti leisti žmonai tapti pakaitine motina daug nereikėjo.

Kada sustos?

Šiandien Tara jau yra išnešiojusi ir pagimdžiusi 7 vaikus - keturis sau ir tris - kitiems. Tačiau tai dar ne pabaiga. Ji prisipažįsta jau pasiilgusi jausmo, kai pilve krebžda mažylis. „Aš galiu padėti kitiems, todėl mielai tą darau ir darysiu, kol leis mano sveikata", - sako ji.

Iki tapdama profesionalia surogatine motina, moteris dirbo su vaikais, turinčiais mokymosi sunkumų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Esamus ir būsimus tėvus kviečia nemokamos paskaitos Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

TAVO VAIKO premjeroje – lietuviškai dubliuotas filmas ŠUNS TIKSLAS

Filmas, kuris suvirpins ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis – tų, kurie kada nors mylėjo šunį.

Pamenate šį mirti paliktą vaiką? Šiandien jis atrodo visai kitaip (78)

Nigerijoje badaujantį berniuką išgelbėjusi savanorė iš Danijos prieš metus publikavo jaudinančią išsekusio berniuko, geriančio vandenį, nuotrauką. Praėjus metams, moteris parodė, kaip šiandien atrodo mažylis.

Rekordinio svorio naujagimį moteris pagimdė pati (22)

Sūnaus susilaukusi mama sako, kad visada svajojo apie „drūtą“ vaiką, tačiau, kad naujagimis bus tokio didelio svorio, nesitikėjo.

Ultragarso nuotrauka nėščiąją nuliūdino: svajonė žlugo (2)

Kalbėti apie patirtą persileidimą išdrįsta ne kiekviena moteris. Nors tai ir dažna problema tarp vaisingo amžiaus moterų, daugelis jų linkusios šį liūdną faktą kuo greičiau pamiršti.

Įspūdingos mamos ir dviejų jos dukterų nuotraukos (3)

Fotografuoti savo vaikus mėgsta daugelis tėvų, tačiau kaip padaryti, kad fotosesijos nebūtų nuobodžios? Viena kūrybinga tinklaraštininkė sugalvojo šį tą įdomaus.

Sužinoję, kas yra šios dvi mergaitės, aplinkiniai neslepia nuostabos (10)

Mažylės Kalani ir Jarani sulaukia tikrai nemažai dėmesio – daug kas nori pamatyti dailiąsias dvynes. Taip, jos žavios, mielos, tačiau aplinkinių ir žiniasklaidos dėmesio susilaukė dėl vienos ypatingos priežasties.

Žurnalas TAVO VAIKAS švenčia 25-erių metų gimtadienį

Sausio mėnesio pabaigoje prekyboje pasirodantis vasario mėnesio žurnalas TAVO VAIKAS (2017, Nr.2) yra ypatingas. Prieš dvidešimt penkerius metus pasirodęs tuomet pirmasis periodinis leidinys tėvams lyderio poziciją išlaiko ir šiandien. Apie 25 metų žurnalo jubiliejų, jo įkūrimo istoriją bei šiandieną pasakoja vyriausioji redaktorė.

Tai yra gražiausios žindymo nuotraukos, kokias tik esate matę (22)

Žindymas yra geriausia pradžia naujagimiui – tai ir maistas, ir vaistas. Neabejojama ir teigiama žindymo nauda pagimdžiusiai moteriai.

Iš gimdymo namų pavogtas vaikas surastas po 18 metų (11)

Neįtikėtina istorija, kuri šiomis dienomis apskriejo pasaulio žiniasklaidą iš JAV: gimdymo namuose pavogtas naujagimis surastas po 18 metų.

Valentino dienos dovana, kuri iš tiesų maloniai nustebins

Šiandieninis gyvenimo tempas – išties intensyvus. Skubame praktiškai visur: darbe, po darbo, kelyje, atostogaudami ir netgi asmeniniuose santykiuose. Tuo tarpu dviejų žmonių ryšį, meilę, ar ši tikra, visiškai be jokios skubos patikrina laikas.

Kaip originaliai nustebinti mylimą žmogų: dovanų idėjos JAM ir JAI

Pamažu artėjanti Valentino diena kai kuriems sukelia nemenką galvos skausmą – kuo nustebinti savo mylimą žmogų?

Kaip nustebinti mylimą žmogų artėjant Valentino dienai

Atsikąskite gabalėlį meilės... Ne, tai ne kokio nors prabangaus šokolado reklama, nors tekste yra kalbama ir apie jį. Apie asmeniškai skirtą būtent jam ar jai. Pamažu artėjant vienai romantiškiausių metų švenčių – Valentino dienai, pats laikas pagalvoti, kuo nustebinsite savo mylimą žmogų.

Išdrįso parodyti, kaip iš tiesų atrodo moters kūnas po gimdymo (24)

Žinomos moterys, susilaukusios vaikų, neretai jau kelios dienos po gimdymo atrodo taip tobulai, kad kyla klausimas, kaip joms tai pavyksta?

IŠBANDYTA: senas arbatinukas akimirksniu ima blizgėti (41)

Tinklaraštį rašančios mamos Zitos pasidalijimas, kaip greitai ir nebrangiai išvalyti apkalkėjusį arbatinuką.