Tėvai kviečiami į „Laimingos šeimos akademiją“

Pirmą kartą organizuojama konferencija „Laimingos šeimos akademija" vyks Vilniuje lapkričio 25 dieną „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis".
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip sako viena iš konferencijos organizatorių, asociacijos „Neišnešiotukas" vadovė Asta Radzevičienė, ankstukų tėvams, pirmą kartą patyrusiems pernelyg ankstyvą kūdikio gimimą, atrodo, kad patirtos baimės, nerimas yra vieninteliai ir nepakartojami, o rūpesčiai – neišmatuojami. Tačiau kasmet gimsta apie 2000 neišnešiotų naujagimių! Todėl kiekvienam iš jų svarbu suteikti viltį, gerą žodį, palaikymą, padrąsinimą, pamokymą, išgirsti išgyvenusiųjų lūpomis tartas sėkmės istorijas.

Asta Radzevičienė primena, kad parodos metu „Ankstukų" stende bus laukiamos mažos megztos kojinytės, kurias asociacija perduos patiems mažiausiems.

Lapkričio 25 dienos konferencijos „Laimingos šeimos akadamija" programa:

11:00-11:45 Kaip auginti, mylėti, suprasti, priimti ankstuką?

Savo vaiką reikia mylėti tokį, koks jis yra. Reikia džiaugtis ir priimti vaikelį su savo iššūkiais, savo tempu, savo gyvenimo ritmu. Nereikia skaityti senų knygų, matuoti ir sverti pagal įprastas naujagimių lenteles arba vaikytis mito, kad kūdikio ilgai ant rankų nešioti negalima. Nešiokite ankstuką tiek, kiek jam reikės, myluokite ir glauskite, nes meilė gydo.

Diskusijoje dalyvaus šeimos gyd. Rūta Maciulevičienė, asociacijos atstovė, ankstukės mama Jolanta Grigorjevienė ir žurnalistė, laidų vedėja, ankstukų ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė.

12:00 – 12:45 Mitybos įtaka alergijoms ankstyvajame vaiko amžiuje

Maistas turi atitikti visus greitai augančio vaiko organizmo energinius ir mitybinius poreikius. Greičiausiai augantis kūdikių ir vaikų iki trejų metų organas yra smegenys. Tam, kad jis vystytųsi visapusiškai, reikia, kad jo mityboje būtų pakankamai reikalingų jo augimui medžiagų. Kokios jos? Visas rekomendacijas išgirsite pranešimo metu.

Pranešimą skaito Vaikų neurologė, šeimos gydytoja dr. Rūta Maciulevičienė.

13:00 – 13:45 Mitybos ypatumai nėštumo ir žindymo metu. Kiek ir ką valgyti?

Kiekviena mama nori, kad jos vaikelis besilaukiant ar žindant gautų visų jam reikalingų maisto medžiagų. Tačiau ne visą maistą kūdikiai toleruoja. Ką gerti ar valgyti, kad pasigamintų reikiamas kiekis pieno, kokio maisto reikėtų vengti ir atsisakyti? Kaip saugiai ir sveikai lieknėti po gimdymo? Visi naudingi patarimai – pranešimo metu.

Pranešimą skaito dietologė med. m. dr. Rūta Petereit.

14:00 – 15:30 Saugus uostas: emocinio ryšio svarba ankstyvoje vaikystėje

Kai tėvus su vaikais sieja tvirti, šilti jausmai, vaikai vystosi sveikiau, išmoksta pasitikėti tėvais ir žino, kad tėvai aprūpins juos viskuo, ko reikia išgyvenimui, suteiks meilę, priėmimą, tinkamą auklėjimą ir saugumą. Pastovus teigiamas santykis su suaugusiu žmogumi yra susijęs su geresniais mokymosi pasiekimais, sveikesniu elgesiu, draugišku bendravimu su bendraamžiais bei geresniu sugebėjimu įveikti stresą vėliau gyvenime.

Pranešimą skaito Paramos vaikams centro vadovė, psichologė, psichoterapeutė Aušra Kurienė.

15:45 – 16:45 Asmenybė, kuri auga manyje

Tikriausiai visos būsimosios mamos, vos išgirdusios vaikelio širdies plakimą ar pradėjusios jausti judesius, ima spėlioti vaiko asmenybės bruožus: ramus aktyvus, vegetaras, futbolininkas.... Pranešimo metu sužinosite naujų ir galbūt net stulbinamai neįtikėtinų faktų apie vaisiaus vystymąsi gimdoje ir paaiškės, kad mamų nuojautose yra tiesos! Išsklaidysime mitą, kad vaisius – lyg pasyvus keleivis, laukiantis kelionės tikslo – gimdymo. Jis kaip tik - aktyvus dalyvis, individualiai reaguojantis į aplinką ir gerinantis savo kelionės/gyvenimo sąlygas.

Pranešimą skaito akušerė Agnė Škudienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Siaučiant pūgai gimdyvė nespėjo nuvykti į ligoninę

Didžiojoje Britanijoje neeilinis įvykis – judraus kelio šalikelėje moteris pagimdė kūdikį.

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė: kaip gerai, kad gydytojai klydo

Pirmą pavasario mėnesį žurnalas „Tavo vaikas" pasitinka gerai nusiteikęs – ryškus ir spalvotas. Kovo mėnesio numeryje (nr. 3) – daug ryškių asmenybių (herojų ir konsultantų), ryškiems pokyčiams įkvepiančių ir drąsinančių temų, idėjų.

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).