Tėvai kviečiami į „Laimingos šeimos akademiją“

Pirmą kartą organizuojama konferencija „Laimingos šeimos akademija" vyks Vilniuje lapkričio 25 dieną „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis".
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip sako viena iš konferencijos organizatorių, asociacijos „Neišnešiotukas" vadovė Asta Radzevičienė, ankstukų tėvams, pirmą kartą patyrusiems pernelyg ankstyvą kūdikio gimimą, atrodo, kad patirtos baimės, nerimas yra vieninteliai ir nepakartojami, o rūpesčiai – neišmatuojami. Tačiau kasmet gimsta apie 2000 neišnešiotų naujagimių! Todėl kiekvienam iš jų svarbu suteikti viltį, gerą žodį, palaikymą, padrąsinimą, pamokymą, išgirsti išgyvenusiųjų lūpomis tartas sėkmės istorijas.

Asta Radzevičienė primena, kad parodos metu „Ankstukų" stende bus laukiamos mažos megztos kojinytės, kurias asociacija perduos patiems mažiausiems.

Lapkričio 25 dienos konferencijos „Laimingos šeimos akadamija" programa:

11:00-11:45 Kaip auginti, mylėti, suprasti, priimti ankstuką?

Savo vaiką reikia mylėti tokį, koks jis yra. Reikia džiaugtis ir priimti vaikelį su savo iššūkiais, savo tempu, savo gyvenimo ritmu. Nereikia skaityti senų knygų, matuoti ir sverti pagal įprastas naujagimių lenteles arba vaikytis mito, kad kūdikio ilgai ant rankų nešioti negalima. Nešiokite ankstuką tiek, kiek jam reikės, myluokite ir glauskite, nes meilė gydo.

Diskusijoje dalyvaus šeimos gyd. Rūta Maciulevičienė, asociacijos atstovė, ankstukės mama Jolanta Grigorjevienė ir žurnalistė, laidų vedėja, ankstukų ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė.

12:00 – 12:45 Mitybos įtaka alergijoms ankstyvajame vaiko amžiuje

Maistas turi atitikti visus greitai augančio vaiko organizmo energinius ir mitybinius poreikius. Greičiausiai augantis kūdikių ir vaikų iki trejų metų organas yra smegenys. Tam, kad jis vystytųsi visapusiškai, reikia, kad jo mityboje būtų pakankamai reikalingų jo augimui medžiagų. Kokios jos? Visas rekomendacijas išgirsite pranešimo metu.

Pranešimą skaito Vaikų neurologė, šeimos gydytoja dr. Rūta Maciulevičienė.

13:00 – 13:45 Mitybos ypatumai nėštumo ir žindymo metu. Kiek ir ką valgyti?

Kiekviena mama nori, kad jos vaikelis besilaukiant ar žindant gautų visų jam reikalingų maisto medžiagų. Tačiau ne visą maistą kūdikiai toleruoja. Ką gerti ar valgyti, kad pasigamintų reikiamas kiekis pieno, kokio maisto reikėtų vengti ir atsisakyti? Kaip saugiai ir sveikai lieknėti po gimdymo? Visi naudingi patarimai – pranešimo metu.

Pranešimą skaito dietologė med. m. dr. Rūta Petereit.

14:00 – 15:30 Saugus uostas: emocinio ryšio svarba ankstyvoje vaikystėje

Kai tėvus su vaikais sieja tvirti, šilti jausmai, vaikai vystosi sveikiau, išmoksta pasitikėti tėvais ir žino, kad tėvai aprūpins juos viskuo, ko reikia išgyvenimui, suteiks meilę, priėmimą, tinkamą auklėjimą ir saugumą. Pastovus teigiamas santykis su suaugusiu žmogumi yra susijęs su geresniais mokymosi pasiekimais, sveikesniu elgesiu, draugišku bendravimu su bendraamžiais bei geresniu sugebėjimu įveikti stresą vėliau gyvenime.

Pranešimą skaito Paramos vaikams centro vadovė, psichologė, psichoterapeutė Aušra Kurienė.

15:45 – 16:45 Asmenybė, kuri auga manyje

Tikriausiai visos būsimosios mamos, vos išgirdusios vaikelio širdies plakimą ar pradėjusios jausti judesius, ima spėlioti vaiko asmenybės bruožus: ramus aktyvus, vegetaras, futbolininkas.... Pranešimo metu sužinosite naujų ir galbūt net stulbinamai neįtikėtinų faktų apie vaisiaus vystymąsi gimdoje ir paaiškės, kad mamų nuojautose yra tiesos! Išsklaidysime mitą, kad vaisius – lyg pasyvus keleivis, laukiantis kelionės tikslo – gimdymo. Jis kaip tik - aktyvus dalyvis, individualiai reaguojantis į aplinką ir gerinantis savo kelionės/gyvenimo sąlygas.

Pranešimą skaito akušerė Agnė Škudienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (1)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.