Tikra gimdymo istorija, kurią perskaitę sakysite „nesąmonė, taip nebūna“

 (6)
Pasiruoškite išgirsti šį tą neįtikėtino. Tai įspūdinga istorija, pasakojanti apie vyrą, kurio tėvystės testas buvo neigiamas dėl to, kad dalis jo genomo iš tikrųjų priklauso jo negimusiams broliui dvyniui. Tai reiškia, kad genetinis jo vaiko tėvas yra vyro brolis, kuris su tėvyste realiai niekaip nesusijęs, nes niekada nebuvo gimęs, rašo iflscience.com.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir feisbuke!

Neigiamas tėvystės testas: negimęs dvynys yra biologinis sūnaus tėvas

Taip, tai skamba beprotiškai, kaip antraštė sensacijų besivaikančiame žurnale. Tačiau prieš nurašydami šią istoriją pasigilinkite į kai kurias detales.

Tai nutiko amerikiečių porai, kuriai niekaip nesisekė susilaukti antro kūdikio. Jie nusprendė kreiptis pagalbos ir nuvyko į vaisingumo kliniką. Buvo atlikta intrauterininė inseminacija (IUI), kurios metu koncentruota sperma įleidžiama tiesiai į moters gimdą ovuliacijos laikotarpiu. Tai siekiama padidinti pastojimo tikimybę.

Kadangi pagalbinis apvaisinimas buvo sėkmingas, po devynių mėnesių laiminga pora susilaukė sūnaus. Tačiau netrukus situacija pakrypo kiek netikėta linkme. Tyrimai rodė, kad naujagimio kraujas nesutampa su jo tėvų krauju.

„Abu tėvai turi A, o vaikas AB, - „IFLScience“ sakė Barry Starras iš Stenfordo universiteto Genetikos fakulteto. – Tai nutinka labai retais atvejais, tačiau pirmoji juos aplankiusi mintis buvo, kad klinika sumaišė spermą".

Todėl pora nusprendė atlikti standartinį tėvystės testą, kuris jų nuostabai atskleidė, kad vyras nėra vaiko tėvas. Tada jie atliko dar vieną testą, tačiau rezultatai buvo tokie patys. Tokioje situacijoje spermos supainiojimo galimybė atrodė visai tikėtina, tačiau tuo metu klinikoje buvo atliekama tik dar viena intrauterininė inseminacija, kurioje dalyvavo afroamerikietis vyras, o naujagimio išvaizda to visiškai neatitiko.

Tuo metu poros advokatas kreipėsi į B. Starrą, kuris pasiūlė atlikti kur kas išsamesnį tyrimą. Naujasis tyrimas itin daug dėmesio skyrė šeimos ryšiams. Rezultatai visus nustebino, mat paaiškėjo, kad vaiko tėvas yra jo dėdė, tėvystės testą dariusio vyro brolis.

Tada B. Starras ir jo komanda nusprendė pasiknaisioti šiek tiek giliau – mokslininkams kilo mintis, kad vyras gali būti „žmogus-chimera", tai yra, žmogus su skirtingais genomais. Tai nėra neeilinis atvejis daugybinio apvaisinimo atvejais, ypač kai gimsta tik vienas vaikas. Kartais taip nutinka, kad du nepriklausomi ankstyvieji embrionai toje stadijoje, kai dar tėra ląstelių gumulas, iš tikrųjų susijungia, o vėliau vystosi normaliai kaip atskiras individas.

Norėdami patikrinti šią teoriją, mokslininkai paėmė DNR pavyzdžius iš tėvo skruosto (toks buvo naudojamas atliekant pirmuosius tėvystės testus) ir jo spermos. Paaiškėjo, kad skruosto ląstelės DNR nesutampa su vaiko, o štai spermos - sutampa.

Mokslininkai nustatė, kad „pagrindinis" genomas sudaro apie 90 procentų spermos ląstelių, o „šalutinis“ genomas - apie 10 procentų. Kaip sakė B. Starras, pagrindinis genomas sutapo su skruosto ląstelėmis, o šalutinis atitiko vyrui gimusio vaiko DNR.

„Taigi, tėvas yra dviejų žmonių sintezė, vaiko tėvo ir jo dėdės. Tai neįtikėtina“, – konstatavo B. Starras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.