Tikra gimdymo istorija, kurią perskaitę sakysite „nesąmonė, taip nebūna“

 (6)
Pasiruoškite išgirsti šį tą neįtikėtino. Tai įspūdinga istorija, pasakojanti apie vyrą, kurio tėvystės testas buvo neigiamas dėl to, kad dalis jo genomo iš tikrųjų priklauso jo negimusiams broliui dvyniui. Tai reiškia, kad genetinis jo vaiko tėvas yra vyro brolis, kuris su tėvyste realiai niekaip nesusijęs, nes niekada nebuvo gimęs, rašo iflscience.com.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir feisbuke!

Neigiamas tėvystės testas: negimęs dvynys yra biologinis sūnaus tėvas

Taip, tai skamba beprotiškai, kaip antraštė sensacijų besivaikančiame žurnale. Tačiau prieš nurašydami šią istoriją pasigilinkite į kai kurias detales.

Tai nutiko amerikiečių porai, kuriai niekaip nesisekė susilaukti antro kūdikio. Jie nusprendė kreiptis pagalbos ir nuvyko į vaisingumo kliniką. Buvo atlikta intrauterininė inseminacija (IUI), kurios metu koncentruota sperma įleidžiama tiesiai į moters gimdą ovuliacijos laikotarpiu. Tai siekiama padidinti pastojimo tikimybę.

Kadangi pagalbinis apvaisinimas buvo sėkmingas, po devynių mėnesių laiminga pora susilaukė sūnaus. Tačiau netrukus situacija pakrypo kiek netikėta linkme. Tyrimai rodė, kad naujagimio kraujas nesutampa su jo tėvų krauju.

„Abu tėvai turi A, o vaikas AB, - „IFLScience“ sakė Barry Starras iš Stenfordo universiteto Genetikos fakulteto. – Tai nutinka labai retais atvejais, tačiau pirmoji juos aplankiusi mintis buvo, kad klinika sumaišė spermą".

Todėl pora nusprendė atlikti standartinį tėvystės testą, kuris jų nuostabai atskleidė, kad vyras nėra vaiko tėvas. Tada jie atliko dar vieną testą, tačiau rezultatai buvo tokie patys. Tokioje situacijoje spermos supainiojimo galimybė atrodė visai tikėtina, tačiau tuo metu klinikoje buvo atliekama tik dar viena intrauterininė inseminacija, kurioje dalyvavo afroamerikietis vyras, o naujagimio išvaizda to visiškai neatitiko.

Tuo metu poros advokatas kreipėsi į B. Starrą, kuris pasiūlė atlikti kur kas išsamesnį tyrimą. Naujasis tyrimas itin daug dėmesio skyrė šeimos ryšiams. Rezultatai visus nustebino, mat paaiškėjo, kad vaiko tėvas yra jo dėdė, tėvystės testą dariusio vyro brolis.

Tada B. Starras ir jo komanda nusprendė pasiknaisioti šiek tiek giliau – mokslininkams kilo mintis, kad vyras gali būti „žmogus-chimera", tai yra, žmogus su skirtingais genomais. Tai nėra neeilinis atvejis daugybinio apvaisinimo atvejais, ypač kai gimsta tik vienas vaikas. Kartais taip nutinka, kad du nepriklausomi ankstyvieji embrionai toje stadijoje, kai dar tėra ląstelių gumulas, iš tikrųjų susijungia, o vėliau vystosi normaliai kaip atskiras individas.

Norėdami patikrinti šią teoriją, mokslininkai paėmė DNR pavyzdžius iš tėvo skruosto (toks buvo naudojamas atliekant pirmuosius tėvystės testus) ir jo spermos. Paaiškėjo, kad skruosto ląstelės DNR nesutampa su vaiko, o štai spermos - sutampa.

Mokslininkai nustatė, kad „pagrindinis" genomas sudaro apie 90 procentų spermos ląstelių, o „šalutinis“ genomas - apie 10 procentų. Kaip sakė B. Starras, pagrindinis genomas sutapo su skruosto ląstelėmis, o šalutinis atitiko vyrui gimusio vaiko DNR.

„Taigi, tėvas yra dviejų žmonių sintezė, vaiko tėvo ir jo dėdės. Tai neįtikėtina“, – konstatavo B. Starras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (1)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.