Tikra gimdymo istorija, kurią perskaitę sakysite „nesąmonė, taip nebūna“

 (6)
Pasiruoškite išgirsti šį tą neįtikėtino. Tai įspūdinga istorija, pasakojanti apie vyrą, kurio tėvystės testas buvo neigiamas dėl to, kad dalis jo genomo iš tikrųjų priklauso jo negimusiams broliui dvyniui. Tai reiškia, kad genetinis jo vaiko tėvas yra vyro brolis, kuris su tėvyste realiai niekaip nesusijęs, nes niekada nebuvo gimęs, rašo iflscience.com.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir feisbuke!

Neigiamas tėvystės testas: negimęs dvynys yra biologinis sūnaus tėvas

Taip, tai skamba beprotiškai, kaip antraštė sensacijų besivaikančiame žurnale. Tačiau prieš nurašydami šią istoriją pasigilinkite į kai kurias detales.

Tai nutiko amerikiečių porai, kuriai niekaip nesisekė susilaukti antro kūdikio. Jie nusprendė kreiptis pagalbos ir nuvyko į vaisingumo kliniką. Buvo atlikta intrauterininė inseminacija (IUI), kurios metu koncentruota sperma įleidžiama tiesiai į moters gimdą ovuliacijos laikotarpiu. Tai siekiama padidinti pastojimo tikimybę.

Kadangi pagalbinis apvaisinimas buvo sėkmingas, po devynių mėnesių laiminga pora susilaukė sūnaus. Tačiau netrukus situacija pakrypo kiek netikėta linkme. Tyrimai rodė, kad naujagimio kraujas nesutampa su jo tėvų krauju.

„Abu tėvai turi A, o vaikas AB, - „IFLScience“ sakė Barry Starras iš Stenfordo universiteto Genetikos fakulteto. – Tai nutinka labai retais atvejais, tačiau pirmoji juos aplankiusi mintis buvo, kad klinika sumaišė spermą".

Todėl pora nusprendė atlikti standartinį tėvystės testą, kuris jų nuostabai atskleidė, kad vyras nėra vaiko tėvas. Tada jie atliko dar vieną testą, tačiau rezultatai buvo tokie patys. Tokioje situacijoje spermos supainiojimo galimybė atrodė visai tikėtina, tačiau tuo metu klinikoje buvo atliekama tik dar viena intrauterininė inseminacija, kurioje dalyvavo afroamerikietis vyras, o naujagimio išvaizda to visiškai neatitiko.

Tuo metu poros advokatas kreipėsi į B. Starrą, kuris pasiūlė atlikti kur kas išsamesnį tyrimą. Naujasis tyrimas itin daug dėmesio skyrė šeimos ryšiams. Rezultatai visus nustebino, mat paaiškėjo, kad vaiko tėvas yra jo dėdė, tėvystės testą dariusio vyro brolis.

Tada B. Starras ir jo komanda nusprendė pasiknaisioti šiek tiek giliau – mokslininkams kilo mintis, kad vyras gali būti „žmogus-chimera", tai yra, žmogus su skirtingais genomais. Tai nėra neeilinis atvejis daugybinio apvaisinimo atvejais, ypač kai gimsta tik vienas vaikas. Kartais taip nutinka, kad du nepriklausomi ankstyvieji embrionai toje stadijoje, kai dar tėra ląstelių gumulas, iš tikrųjų susijungia, o vėliau vystosi normaliai kaip atskiras individas.

Norėdami patikrinti šią teoriją, mokslininkai paėmė DNR pavyzdžius iš tėvo skruosto (toks buvo naudojamas atliekant pirmuosius tėvystės testus) ir jo spermos. Paaiškėjo, kad skruosto ląstelės DNR nesutampa su vaiko, o štai spermos - sutampa.

Mokslininkai nustatė, kad „pagrindinis" genomas sudaro apie 90 procentų spermos ląstelių, o „šalutinis“ genomas - apie 10 procentų. Kaip sakė B. Starras, pagrindinis genomas sutapo su skruosto ląstelėmis, o šalutinis atitiko vyrui gimusio vaiko DNR.

„Taigi, tėvas yra dviejų žmonių sintezė, vaiko tėvo ir jo dėdės. Tai neįtikėtina“, – konstatavo B. Starras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.