Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasirūpinti nėra kam

„Šie vaikai atsiduria situacijoje, kuomet nėra kam visiškai pasirūpinti jų gerove. Jiems padeda ligoninės personalas, kartais – kitų gydomų vaikų tėvai, tačiau nėra žmogaus, kuris pastoviai su jais būtų, padėtų ir bendrautų. Norime suburti žmonių tinklą, kuris pasirūpintų paliktaisiais“, – sako viena iš iniciatyvos sumanytojų Mariana Sutkienė.

Anot jos, pirmiausiai toks modelis bus išbandomas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, o visi norintys prisidėti, iki gegužės 1 d. gali užpildyti dalyvio anketą.

„Ligoninės darbuotojai pagal išgales rūpinasi vaikais, ypač kūdikiais. Tačiau jie – medicinos personalas, kuris turi galybę kitų būtinų darbų. Be to, jie dirba pamainomis, nuolat keičiasi, o vaikui reikia emocinės paramos, kontakto su pažįstamu žmogumi. „Niekieno vaikai“ – reikalinga iniciatyva, nes ji galėtų užpildyti esamą spragą“, – sako Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Raimonda Steikūnienė.

Kiek ligoninėse niekieno vaikų – nežinoma

„Niekieno vaikų“ iniciatyva susieta su „Žiburio fondu“ – organizacija, kuri teikia paslaugas būsimiems ir esamiems įtėviams, globėjams bei vaikams. Anot M. Sutkienės, kol kas nėra žinoma kiek ligoninėse būna niekieno vaikų, tačiau akivaizdu, kad su jais turėtų bendrauti apmokyti, jiems laiko galintys skirti žmonės.

„Jei viskas pasiseks, norėtume plėsti ligoninių su kuriomis bendradarbiaujame skaičių. Būtų puiku, jeigu iniciatyva persikeltų ir į kitus miestus. Idealiu atveju norėtume, kad atsirastų galimybės padėti ir vienišiems tėvams bei daugiavaikėms šeimoms – jiems labai sudėtinga pasirūpinti vaiku ligoninėje, jeigu dar reikia eiti į darbą bei rūpintis kitais vaikais. Bet kol kas tai tik svajonės, o dabar svarbiausia – startas“, – teigia pašnekovė.

Dabar, iki gegužės 1 d., bus laukiama savanorių anketų. Atrinktiesiems bus vedami mokymai ir tikimasi, kad jau birželio mėnesį palikti vaikai ligoninėse sulauks paramos.
Daug norinčių, galinčių – mažai

M. Sutkienė sako, kad paskelbus apie iniciatyvą „Facebook“ socialiniame tinkle, iškart atsiliepė daug palaikančių bei pagalbą siūlančių žmonių. Tačiau didžiosios jų dalies galimybės ribotos.
„Daugelis galėtų padėti savaitgaliais, nedarbo dienomis, vakarais. Deja, tačiau to negana. Šiuo atveju reikia, kad žmogus galėtų ateiti tą pačią dieną kai vaikas atsiduria ligoninėje ir jį lankyti iki išrašymo.

Visus atrinktus dalyvius apmokysime – juk palikto vaiko lankymas nėra paprastas ir lengvas darbas. Jei reikės – dalyviams teiksime pagalbą. Nors dabar ieškome savanorių, norime, kad ateityje ši veikla būtų apmokama. Tam dar reikės pritraukti rėmėjus, pagalbos galimybę yra minėjusi ir Vilniaus miesto savivaldybė. Tačiau projekto koordinavimui lėšų reikia jau dabar, todėl džiaugiamės kiekvienu „Niekieno vaikų“ sąskaitos pasipildymu“, – pasakoja moteris.
Daugiau apie iniciatyvą bei atskiras istorijas galima sužinoti „Facebook“ paskyroje „Niekieno vaikai“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.