Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasirūpinti nėra kam

„Šie vaikai atsiduria situacijoje, kuomet nėra kam visiškai pasirūpinti jų gerove. Jiems padeda ligoninės personalas, kartais – kitų gydomų vaikų tėvai, tačiau nėra žmogaus, kuris pastoviai su jais būtų, padėtų ir bendrautų. Norime suburti žmonių tinklą, kuris pasirūpintų paliktaisiais“, – sako viena iš iniciatyvos sumanytojų Mariana Sutkienė.

Anot jos, pirmiausiai toks modelis bus išbandomas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, o visi norintys prisidėti, iki gegužės 1 d. gali užpildyti dalyvio anketą.

„Ligoninės darbuotojai pagal išgales rūpinasi vaikais, ypač kūdikiais. Tačiau jie – medicinos personalas, kuris turi galybę kitų būtinų darbų. Be to, jie dirba pamainomis, nuolat keičiasi, o vaikui reikia emocinės paramos, kontakto su pažįstamu žmogumi. „Niekieno vaikai“ – reikalinga iniciatyva, nes ji galėtų užpildyti esamą spragą“, – sako Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Raimonda Steikūnienė.

Kiek ligoninėse niekieno vaikų – nežinoma

„Niekieno vaikų“ iniciatyva susieta su „Žiburio fondu“ – organizacija, kuri teikia paslaugas būsimiems ir esamiems įtėviams, globėjams bei vaikams. Anot M. Sutkienės, kol kas nėra žinoma kiek ligoninėse būna niekieno vaikų, tačiau akivaizdu, kad su jais turėtų bendrauti apmokyti, jiems laiko galintys skirti žmonės.

„Jei viskas pasiseks, norėtume plėsti ligoninių su kuriomis bendradarbiaujame skaičių. Būtų puiku, jeigu iniciatyva persikeltų ir į kitus miestus. Idealiu atveju norėtume, kad atsirastų galimybės padėti ir vienišiems tėvams bei daugiavaikėms šeimoms – jiems labai sudėtinga pasirūpinti vaiku ligoninėje, jeigu dar reikia eiti į darbą bei rūpintis kitais vaikais. Bet kol kas tai tik svajonės, o dabar svarbiausia – startas“, – teigia pašnekovė.

Dabar, iki gegužės 1 d., bus laukiama savanorių anketų. Atrinktiesiems bus vedami mokymai ir tikimasi, kad jau birželio mėnesį palikti vaikai ligoninėse sulauks paramos.
Daug norinčių, galinčių – mažai

M. Sutkienė sako, kad paskelbus apie iniciatyvą „Facebook“ socialiniame tinkle, iškart atsiliepė daug palaikančių bei pagalbą siūlančių žmonių. Tačiau didžiosios jų dalies galimybės ribotos.
„Daugelis galėtų padėti savaitgaliais, nedarbo dienomis, vakarais. Deja, tačiau to negana. Šiuo atveju reikia, kad žmogus galėtų ateiti tą pačią dieną kai vaikas atsiduria ligoninėje ir jį lankyti iki išrašymo.

Visus atrinktus dalyvius apmokysime – juk palikto vaiko lankymas nėra paprastas ir lengvas darbas. Jei reikės – dalyviams teiksime pagalbą. Nors dabar ieškome savanorių, norime, kad ateityje ši veikla būtų apmokama. Tam dar reikės pritraukti rėmėjus, pagalbos galimybę yra minėjusi ir Vilniaus miesto savivaldybė. Tačiau projekto koordinavimui lėšų reikia jau dabar, todėl džiaugiamės kiekvienu „Niekieno vaikų“ sąskaitos pasipildymu“, – pasakoja moteris.
Daugiau apie iniciatyvą bei atskiras istorijas galima sužinoti „Facebook“ paskyroje „Niekieno vaikai“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.