Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Mamų mugėje" kaskart dalyvauja ir apsiperka tūkstančiai šeimų. Kiekvienas atėjęs į šį renginį tampa ir labdaros projektų dalimi. Prisideda net tas, kuris tiesiog nusiperka mugėje rastą trokštamą daiktą.

„Kelis metus į mugę ateidavau tiesiog apsipirkti. Ieškodavau drabužėlių šventei ir kasdienai savo pirmam vaikui, vėliau ir antram. Mugė tapo neatsiejamu šiltojo ir šaltojo sezono pradžios ritualu, kur kartais neįtikėtinai pigiai nusipirkdavau ir egzotiškų, kitur nematytų vaikiškų prekių" – sako dabar jau ir mugės dalyvė Vaida Kondrotienė, 6 ir 8 metų vaikų mama, antrus metus skirianti laiką ir savanorystei.

Mugės dalyviai žino, kad dalį savo pelno gali skirti labdarai. Pirkėjai, rinkdamiesi prekes pastebi, kad ant kai kurių etikečių yra „rankytės su pinigėliu" piešinėlis. Tai reiškia, kad to daikto pardavėjas dalį ar net visą savo pelną skiria kilniam tikslui. Tokiu būdu ir pirkėjas prisideda prie labdaros projektų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau kurį laiką piniginės aukos renkamos pirmam Lietuvoje Vaikų hospiso skyriui įsteigti. Vaikų hospiso skyrius steigiamas šalia jau veikiančio suaugusiųjų Pal. Kun. M. Sopočkos hospiso Vilniuje. „Šiuo metu laukiame leidimo statyboms išdavimo, taip pat renkame lėšas. Minimalios išlaidos tikslui įgyvendinti - 1 milijonas eurų. Vyksta labdaros koncertai, prisideda pavieniai aukotojai. Kai kurie jaunavedžiai mums skiria net savo vestuvines dovanas. Taip pat renkamos aukos šv. Mišių metu Lietuvoje, Europoje, JAV. Labai džiaugiamės, kad prisideda ir „Mamų mugė", – pasakoja hospiso projektų koordinatorė Aušra Taločkaitė. „Mamų mugės" dalyviai 2016 m. šiam tikslui paaukojo 3142,77 eurus, šiemet tikimasi surinkti du kartus daugiau aukų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Mugės lankytojus prie įėjimo į mugę pasitinka labdaros organizacijos „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems" palapinė ir savanoriai. Algimanto Patacko vadovaujama įstaiga pasirūpina, kad neparduoti ir labdarai skiriami daiktai pasiektų sunkiau gyvenančius vaikus visoje Lietuvoje. „Siekiame, kad nepriteklių išgyvenantys, negalią turintys ar tiesiog materialiems daiktams pinigų stokojantys vaikai būtų tvarkingai apsirengę, apsiavę, turėtų vieną kitą naują žaislą ir knygą", – sako A. Patackas. Po paskutinės pavasarį vykusios mugės su savanorių pagalba buvo išskirstyta net 20 tūkstančių daiktų labdarai.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Su „Mamų muge" bendradarbiaujanti organizacija, artėjant renginiui, sulaukia laiškų iš atokiausių šalies vietovių, kuriuose rašoma, kokio dydžio bei paskirties daiktų vienai ar kitai šeimai reikia. „Po mugės įdedame daug jėgų rūšiuodami labdarą pagal poreikį. Vienokia labdaros siunta keliauja į kūdikių namus, kitokia į socialinės paramos centrus, neįgaliųjų organizacijas. Smagiausia, kai reikia sukomplektuoti siuntą konkrečiai daugiavaikei šeimai. Tada renkame ir dėliojame daiktus, galvodami apie tuos vaikus, kurie jau netrukus jais džiaugsis", – teigia mugės pirkėja, dalyvė ir savanorė V. Kondrotienė.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau 12-ą kartą vyksiančios „Mamų mugės" dalyviai ir pirkėjai ne tik pasirūpina savo vaikų gerbūviu, bet ir dalyvauja prasmingoje labdaros veikloje.

Akimirkos iš šių metų rudeninės „Mamų mugės“:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!