Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Mamų mugėje" kaskart dalyvauja ir apsiperka tūkstančiai šeimų. Kiekvienas atėjęs į šį renginį tampa ir labdaros projektų dalimi. Prisideda net tas, kuris tiesiog nusiperka mugėje rastą trokštamą daiktą.

„Kelis metus į mugę ateidavau tiesiog apsipirkti. Ieškodavau drabužėlių šventei ir kasdienai savo pirmam vaikui, vėliau ir antram. Mugė tapo neatsiejamu šiltojo ir šaltojo sezono pradžios ritualu, kur kartais neįtikėtinai pigiai nusipirkdavau ir egzotiškų, kitur nematytų vaikiškų prekių" – sako dabar jau ir mugės dalyvė Vaida Kondrotienė, 6 ir 8 metų vaikų mama, antrus metus skirianti laiką ir savanorystei.

Mugės dalyviai žino, kad dalį savo pelno gali skirti labdarai. Pirkėjai, rinkdamiesi prekes pastebi, kad ant kai kurių etikečių yra „rankytės su pinigėliu" piešinėlis. Tai reiškia, kad to daikto pardavėjas dalį ar net visą savo pelną skiria kilniam tikslui. Tokiu būdu ir pirkėjas prisideda prie labdaros projektų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau kurį laiką piniginės aukos renkamos pirmam Lietuvoje Vaikų hospiso skyriui įsteigti. Vaikų hospiso skyrius steigiamas šalia jau veikiančio suaugusiųjų Pal. Kun. M. Sopočkos hospiso Vilniuje. „Šiuo metu laukiame leidimo statyboms išdavimo, taip pat renkame lėšas. Minimalios išlaidos tikslui įgyvendinti - 1 milijonas eurų. Vyksta labdaros koncertai, prisideda pavieniai aukotojai. Kai kurie jaunavedžiai mums skiria net savo vestuvines dovanas. Taip pat renkamos aukos šv. Mišių metu Lietuvoje, Europoje, JAV. Labai džiaugiamės, kad prisideda ir „Mamų mugė", – pasakoja hospiso projektų koordinatorė Aušra Taločkaitė. „Mamų mugės" dalyviai 2016 m. šiam tikslui paaukojo 3142,77 eurus, šiemet tikimasi surinkti du kartus daugiau aukų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Mugės lankytojus prie įėjimo į mugę pasitinka labdaros organizacijos „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems" palapinė ir savanoriai. Algimanto Patacko vadovaujama įstaiga pasirūpina, kad neparduoti ir labdarai skiriami daiktai pasiektų sunkiau gyvenančius vaikus visoje Lietuvoje. „Siekiame, kad nepriteklių išgyvenantys, negalią turintys ar tiesiog materialiems daiktams pinigų stokojantys vaikai būtų tvarkingai apsirengę, apsiavę, turėtų vieną kitą naują žaislą ir knygą", – sako A. Patackas. Po paskutinės pavasarį vykusios mugės su savanorių pagalba buvo išskirstyta net 20 tūkstančių daiktų labdarai.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Su „Mamų muge" bendradarbiaujanti organizacija, artėjant renginiui, sulaukia laiškų iš atokiausių šalies vietovių, kuriuose rašoma, kokio dydžio bei paskirties daiktų vienai ar kitai šeimai reikia. „Po mugės įdedame daug jėgų rūšiuodami labdarą pagal poreikį. Vienokia labdaros siunta keliauja į kūdikių namus, kitokia į socialinės paramos centrus, neįgaliųjų organizacijas. Smagiausia, kai reikia sukomplektuoti siuntą konkrečiai daugiavaikei šeimai. Tada renkame ir dėliojame daiktus, galvodami apie tuos vaikus, kurie jau netrukus jais džiaugsis", – teigia mugės pirkėja, dalyvė ir savanorė V. Kondrotienė.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau 12-ą kartą vyksiančios „Mamų mugės" dalyviai ir pirkėjai ne tik pasirūpina savo vaikų gerbūviu, bet ir dalyvauja prasmingoje labdaros veikloje.

Akimirkos iš šių metų rudeninės „Mamų mugės“:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.