Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Mamų mugėje" kaskart dalyvauja ir apsiperka tūkstančiai šeimų. Kiekvienas atėjęs į šį renginį tampa ir labdaros projektų dalimi. Prisideda net tas, kuris tiesiog nusiperka mugėje rastą trokštamą daiktą.

„Kelis metus į mugę ateidavau tiesiog apsipirkti. Ieškodavau drabužėlių šventei ir kasdienai savo pirmam vaikui, vėliau ir antram. Mugė tapo neatsiejamu šiltojo ir šaltojo sezono pradžios ritualu, kur kartais neįtikėtinai pigiai nusipirkdavau ir egzotiškų, kitur nematytų vaikiškų prekių" – sako dabar jau ir mugės dalyvė Vaida Kondrotienė, 6 ir 8 metų vaikų mama, antrus metus skirianti laiką ir savanorystei.

Mugės dalyviai žino, kad dalį savo pelno gali skirti labdarai. Pirkėjai, rinkdamiesi prekes pastebi, kad ant kai kurių etikečių yra „rankytės su pinigėliu" piešinėlis. Tai reiškia, kad to daikto pardavėjas dalį ar net visą savo pelną skiria kilniam tikslui. Tokiu būdu ir pirkėjas prisideda prie labdaros projektų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau kurį laiką piniginės aukos renkamos pirmam Lietuvoje Vaikų hospiso skyriui įsteigti. Vaikų hospiso skyrius steigiamas šalia jau veikiančio suaugusiųjų Pal. Kun. M. Sopočkos hospiso Vilniuje. „Šiuo metu laukiame leidimo statyboms išdavimo, taip pat renkame lėšas. Minimalios išlaidos tikslui įgyvendinti - 1 milijonas eurų. Vyksta labdaros koncertai, prisideda pavieniai aukotojai. Kai kurie jaunavedžiai mums skiria net savo vestuvines dovanas. Taip pat renkamos aukos šv. Mišių metu Lietuvoje, Europoje, JAV. Labai džiaugiamės, kad prisideda ir „Mamų mugė", – pasakoja hospiso projektų koordinatorė Aušra Taločkaitė. „Mamų mugės" dalyviai 2016 m. šiam tikslui paaukojo 3142,77 eurus, šiemet tikimasi surinkti du kartus daugiau aukų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Mugės lankytojus prie įėjimo į mugę pasitinka labdaros organizacijos „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems" palapinė ir savanoriai. Algimanto Patacko vadovaujama įstaiga pasirūpina, kad neparduoti ir labdarai skiriami daiktai pasiektų sunkiau gyvenančius vaikus visoje Lietuvoje. „Siekiame, kad nepriteklių išgyvenantys, negalią turintys ar tiesiog materialiems daiktams pinigų stokojantys vaikai būtų tvarkingai apsirengę, apsiavę, turėtų vieną kitą naują žaislą ir knygą", – sako A. Patackas. Po paskutinės pavasarį vykusios mugės su savanorių pagalba buvo išskirstyta net 20 tūkstančių daiktų labdarai.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Su „Mamų muge" bendradarbiaujanti organizacija, artėjant renginiui, sulaukia laiškų iš atokiausių šalies vietovių, kuriuose rašoma, kokio dydžio bei paskirties daiktų vienai ar kitai šeimai reikia. „Po mugės įdedame daug jėgų rūšiuodami labdarą pagal poreikį. Vienokia labdaros siunta keliauja į kūdikių namus, kitokia į socialinės paramos centrus, neįgaliųjų organizacijas. Smagiausia, kai reikia sukomplektuoti siuntą konkrečiai daugiavaikei šeimai. Tada renkame ir dėliojame daiktus, galvodami apie tuos vaikus, kurie jau netrukus jais džiaugsis", – teigia mugės pirkėja, dalyvė ir savanorė V. Kondrotienė.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau 12-ą kartą vyksiančios „Mamų mugės" dalyviai ir pirkėjai ne tik pasirūpina savo vaikų gerbūviu, bet ir dalyvauja prasmingoje labdaros veikloje.

Akimirkos iš šių metų rudeninės „Mamų mugės“:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.