Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Mamų mugėje" kaskart dalyvauja ir apsiperka tūkstančiai šeimų. Kiekvienas atėjęs į šį renginį tampa ir labdaros projektų dalimi. Prisideda net tas, kuris tiesiog nusiperka mugėje rastą trokštamą daiktą.

„Kelis metus į mugę ateidavau tiesiog apsipirkti. Ieškodavau drabužėlių šventei ir kasdienai savo pirmam vaikui, vėliau ir antram. Mugė tapo neatsiejamu šiltojo ir šaltojo sezono pradžios ritualu, kur kartais neįtikėtinai pigiai nusipirkdavau ir egzotiškų, kitur nematytų vaikiškų prekių" – sako dabar jau ir mugės dalyvė Vaida Kondrotienė, 6 ir 8 metų vaikų mama, antrus metus skirianti laiką ir savanorystei.

Mugės dalyviai žino, kad dalį savo pelno gali skirti labdarai. Pirkėjai, rinkdamiesi prekes pastebi, kad ant kai kurių etikečių yra „rankytės su pinigėliu" piešinėlis. Tai reiškia, kad to daikto pardavėjas dalį ar net visą savo pelną skiria kilniam tikslui. Tokiu būdu ir pirkėjas prisideda prie labdaros projektų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau kurį laiką piniginės aukos renkamos pirmam Lietuvoje Vaikų hospiso skyriui įsteigti. Vaikų hospiso skyrius steigiamas šalia jau veikiančio suaugusiųjų Pal. Kun. M. Sopočkos hospiso Vilniuje. „Šiuo metu laukiame leidimo statyboms išdavimo, taip pat renkame lėšas. Minimalios išlaidos tikslui įgyvendinti - 1 milijonas eurų. Vyksta labdaros koncertai, prisideda pavieniai aukotojai. Kai kurie jaunavedžiai mums skiria net savo vestuvines dovanas. Taip pat renkamos aukos šv. Mišių metu Lietuvoje, Europoje, JAV. Labai džiaugiamės, kad prisideda ir „Mamų mugė", – pasakoja hospiso projektų koordinatorė Aušra Taločkaitė. „Mamų mugės" dalyviai 2016 m. šiam tikslui paaukojo 3142,77 eurus, šiemet tikimasi surinkti du kartus daugiau aukų.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Mugės lankytojus prie įėjimo į mugę pasitinka labdaros organizacijos „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems" palapinė ir savanoriai. Algimanto Patacko vadovaujama įstaiga pasirūpina, kad neparduoti ir labdarai skiriami daiktai pasiektų sunkiau gyvenančius vaikus visoje Lietuvoje. „Siekiame, kad nepriteklių išgyvenantys, negalią turintys ar tiesiog materialiems daiktams pinigų stokojantys vaikai būtų tvarkingai apsirengę, apsiavę, turėtų vieną kitą naują žaislą ir knygą", – sako A. Patackas. Po paskutinės pavasarį vykusios mugės su savanorių pagalba buvo išskirstyta net 20 tūkstančių daiktų labdarai.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Su „Mamų muge" bendradarbiaujanti organizacija, artėjant renginiui, sulaukia laiškų iš atokiausių šalies vietovių, kuriuose rašoma, kokio dydžio bei paskirties daiktų vienai ar kitai šeimai reikia. „Po mugės įdedame daug jėgų rūšiuodami labdarą pagal poreikį. Vienokia labdaros siunta keliauja į kūdikių namus, kitokia į socialinės paramos centrus, neįgaliųjų organizacijas. Smagiausia, kai reikia sukomplektuoti siuntą konkrečiai daugiavaikei šeimai. Tada renkame ir dėliojame daiktus, galvodami apie tuos vaikus, kurie jau netrukus jais džiaugsis", – teigia mugės pirkėja, dalyvė ir savanorė V. Kondrotienė.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai
© DELFI / Domantas Pipas

Jau 12-ą kartą vyksiančios „Mamų mugės" dalyviai ir pirkėjai ne tik pasirūpina savo vaikų gerbūviu, bet ir dalyvauja prasmingoje labdaros veikloje.

Akimirkos iš šių metų rudeninės „Mamų mugės“:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.