Žinojo, kad tik gimęs vaikas mirs, tačiau gimdyti ryžosi dėl vienos priežasties

 (16)
Ši istorija labai skaudi šeimai, kuri išgyveno tragediją ir neteko vieno iš savo dvynių, tačiau viešindami ją, jauni tėvai tikisi paskatinti žmones tapti organų donorais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Emma Lee žinojo, kad vienas iš dvynių, kurių ji laukėsi, vos gimęs neišgyvens. Dar nėštumo metu dvynei mergaitei buvo diagnozuota anencefalija, toks galvos smegenų raidos defektas, kuris yra nesuderinamas su gyvybe. Daugiausia, kiek išgyvenama su šia diagnoze, yra iki kelių parų.

Tuo tarpu dvynys brolis mamos įsčiose augo sveikas. Šeima turėjo laiko susitaikyti su žinia, kad išgyvens tik vienas iš jų dviejų mažylių.

Sužinoję apie tai, Emmos nėštumą prižiūrintys medikai pasiūlė nutraukti apsigimusios dukrytės nėštumą, paliekant tik vieną vaisių gimdoje. Tačiau Emma, pasitarusi su vyru Drew, nusprendė, kad nešios iki galo ir gimdys abu vaikučius.

Priežastis, kodėl ji taip nusprendė - labai kilni. Šeima pasiryžo, kad dukrytė, kuriai lemta mirti, galėtų būti organų donorė tiems kūdikiams, kurie laukia transplantacijų.

Moteris sako, kad šiam žingsniui ryžosi būtent todėl, kad nėštumo metu skaitė kitos šeimos, atsidūrusios analogiškoje situacijoje, istoriją. Būtent tai ją padrąsino padaryti gerą darbą ir nebijoti viešumo.

Istoriją, kuri įkvėpė Emmą, galite skaityti ČIA.

Gimusią mergaitė jie pavadino Hope (lietuviškai - viltis). Mažylė išgyveno lygiai 74 minutes ir mirė savo mamos rankose. Kaip praneša britų „Mirror", donorystei buvo panaudoti naujagimės inkstai bei kepenų audiniai.

Hope pripažinta pačia jauniausia organų donore visoje Didžiojoje Britanijoje. Kaip sako amžinatilsį mergaitės tėvai, praradimo skausmą jiems sumažina žinojimas, kad jų mažylė, galbūt, kažkam išgelbėjo gyvybę ir grąžino pilnavertį gyvenimą.

„Ji gyveno tik 74 minutes, tačiau spėjo padaryti tiek gero, kiek kitas žmogus nepadaro per visą gyvenimą", - sakė mergaitės tėtis.

Tuo tarpu brolis dvynys Joshas su savo tėvais jau grįžo į namus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.