Žinojo, kad tik gimęs vaikas mirs, tačiau gimdyti ryžosi dėl vienos priežasties

 (16)
Ši istorija labai skaudi šeimai, kuri išgyveno tragediją ir neteko vieno iš savo dvynių, tačiau viešindami ją, jauni tėvai tikisi paskatinti žmones tapti organų donorais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Emma Lee žinojo, kad vienas iš dvynių, kurių ji laukėsi, vos gimęs neišgyvens. Dar nėštumo metu dvynei mergaitei buvo diagnozuota anencefalija, toks galvos smegenų raidos defektas, kuris yra nesuderinamas su gyvybe. Daugiausia, kiek išgyvenama su šia diagnoze, yra iki kelių parų.

Tuo tarpu dvynys brolis mamos įsčiose augo sveikas. Šeima turėjo laiko susitaikyti su žinia, kad išgyvens tik vienas iš jų dviejų mažylių.

Sužinoję apie tai, Emmos nėštumą prižiūrintys medikai pasiūlė nutraukti apsigimusios dukrytės nėštumą, paliekant tik vieną vaisių gimdoje. Tačiau Emma, pasitarusi su vyru Drew, nusprendė, kad nešios iki galo ir gimdys abu vaikučius.

Priežastis, kodėl ji taip nusprendė - labai kilni. Šeima pasiryžo, kad dukrytė, kuriai lemta mirti, galėtų būti organų donorė tiems kūdikiams, kurie laukia transplantacijų.

Moteris sako, kad šiam žingsniui ryžosi būtent todėl, kad nėštumo metu skaitė kitos šeimos, atsidūrusios analogiškoje situacijoje, istoriją. Būtent tai ją padrąsino padaryti gerą darbą ir nebijoti viešumo.

Istoriją, kuri įkvėpė Emmą, galite skaityti ČIA.

Gimusią mergaitė jie pavadino Hope (lietuviškai - viltis). Mažylė išgyveno lygiai 74 minutes ir mirė savo mamos rankose. Kaip praneša britų „Mirror", donorystei buvo panaudoti naujagimės inkstai bei kepenų audiniai.

Hope pripažinta pačia jauniausia organų donore visoje Didžiojoje Britanijoje. Kaip sako amžinatilsį mergaitės tėvai, praradimo skausmą jiems sumažina žinojimas, kad jų mažylė, galbūt, kažkam išgelbėjo gyvybę ir grąžino pilnavertį gyvenimą.

„Ji gyveno tik 74 minutes, tačiau spėjo padaryti tiek gero, kiek kitas žmogus nepadaro per visą gyvenimą", - sakė mergaitės tėtis.

Tuo tarpu brolis dvynys Joshas su savo tėvais jau grįžo į namus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (2)

Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"