Žinojo, kad tik gimęs vaikas mirs, tačiau gimdyti ryžosi dėl vienos priežasties

 (16)
Ši istorija labai skaudi šeimai, kuri išgyveno tragediją ir neteko vieno iš savo dvynių, tačiau viešindami ją, jauni tėvai tikisi paskatinti žmones tapti organų donorais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Emma Lee žinojo, kad vienas iš dvynių, kurių ji laukėsi, vos gimęs neišgyvens. Dar nėštumo metu dvynei mergaitei buvo diagnozuota anencefalija, toks galvos smegenų raidos defektas, kuris yra nesuderinamas su gyvybe. Daugiausia, kiek išgyvenama su šia diagnoze, yra iki kelių parų.

Tuo tarpu dvynys brolis mamos įsčiose augo sveikas. Šeima turėjo laiko susitaikyti su žinia, kad išgyvens tik vienas iš jų dviejų mažylių.

Sužinoję apie tai, Emmos nėštumą prižiūrintys medikai pasiūlė nutraukti apsigimusios dukrytės nėštumą, paliekant tik vieną vaisių gimdoje. Tačiau Emma, pasitarusi su vyru Drew, nusprendė, kad nešios iki galo ir gimdys abu vaikučius.

Priežastis, kodėl ji taip nusprendė - labai kilni. Šeima pasiryžo, kad dukrytė, kuriai lemta mirti, galėtų būti organų donorė tiems kūdikiams, kurie laukia transplantacijų.

Moteris sako, kad šiam žingsniui ryžosi būtent todėl, kad nėštumo metu skaitė kitos šeimos, atsidūrusios analogiškoje situacijoje, istoriją. Būtent tai ją padrąsino padaryti gerą darbą ir nebijoti viešumo.

Istoriją, kuri įkvėpė Emmą, galite skaityti ČIA.

Gimusią mergaitė jie pavadino Hope (lietuviškai - viltis). Mažylė išgyveno lygiai 74 minutes ir mirė savo mamos rankose. Kaip praneša britų „Mirror", donorystei buvo panaudoti naujagimės inkstai bei kepenų audiniai.

Hope pripažinta pačia jauniausia organų donore visoje Didžiojoje Britanijoje. Kaip sako amžinatilsį mergaitės tėvai, praradimo skausmą jiems sumažina žinojimas, kad jų mažylė, galbūt, kažkam išgelbėjo gyvybę ir grąžino pilnavertį gyvenimą.

„Ji gyveno tik 74 minutes, tačiau spėjo padaryti tiek gero, kiek kitas žmogus nepadaro per visą gyvenimą", - sakė mergaitės tėtis.

Tuo tarpu brolis dvynys Joshas su savo tėvais jau grįžo į namus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (12)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!

Pirmasis vaikų literatūros festivalis kvies vaikus pamėgti knygą

Gruodžio 9 –10 dienomis Vilniaus mokytojų namuose įvyks pirmas šalyje vaikų ir jaunimo literatūrai skirtas festivalis „Vaikų Kalėdų sala", kurio simboliu tapo žaismingas krabas, ant nugaros nešantis knygą.

Įspūdžiai iš parodos VAIKŲ ŠALIS

Parodoje „Vaikų šalis“ šiemet prisistato per 150 dalyvių ir vyks apie 60 įvairaus amžiaus vaikams skirtų renginių.

Savaitgalio planas visai šeimai: nuo robotų iki specialistų paskaitų apie vaikų sveikatą bei lavinimą

Visiems, kuriems kyla klausimas, ką lietingą lapkričio savaitgalį nuveikti su visa šeima, kaip laiką praleisti ne tik įdomiai, bet ir prasmingai, šį savaitgalį nebereikės sukti galvos.