Išskirtinis filmas vaikams „Keliaujantys paukščiai“ +REZULTATAI

Gausiai filmų vaikams festivaliuose apdovanotas naujausias brolių Olivier ir Yveso Ringerių filmas „Keliaujantys paukščiai" (Les oiseaux de passage, 2015) jau šį savaitgalį pradedamas rodyti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Mažeikių kino ekranuose.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Filmo premjera vyks šeštadienį, spalio 24 d., sostinės „Skalvijos" kino centre. Seansą pristatys kino ir teatro aktorė Joana Čižauskaitė, tapusi vienu iš filmo „balsų".

Filmo pasakojimas prasideda Kati rytu jos tėvo trobelėje. Greitai sužinome, kad šiandien - jos gimtadienis, mat iš tėvo ji gauna dovanų. Tai labai neįprasta dovana - kiaušinis. Iš pradžių dešimtmetė mergaitė gal pernelyg ir nesusižavi keista dovana (jau ne pirmoji tokia), tačiau vėliau jai ir jos draugei Margo ančiukas tampa laisvės, draugystės išraiška. Ir atsakomybės už kitą.

Rūpintis savo dovana Kati paveda Margo, mat ši pirmoji pamato, kaip iš kiaušinio išsirita ančiukas ir ...tampa jo mama. Tačiau prie vežimėlio prikaustytos Margo tėvai netiki, kad ši sugebės tą padaryti. Desperatiškai trokšdama išgelbėti ančiuką ir gyventi pilnavertį gyvenimą Margo iškeliauja su Kati ieškoti Paukščių rojaus. Prasideda nuotykių kupina kelionė, per kurią mergaitės daug supras apie save, pasaulį bei išmoks pasirūpinti ne tik augintiniu, bet ir savimi.

„Šiais laikais vaikai ir suaugusieji yra nuolat kontroliuojami, todėl bijome jiems suteikti bent kiek daugiau laisvės. Mobilieji telefonai ir kitos priemonės riboja vaikų savarankiškumą: technologijos leidžia tėvams visa laiką stebėti vaikus. Kurdami filmą bandėme suprasti, kaip vaikai priima šią ribotą laisvę", – pasakoja filmą režisavęs O. Ringeris.

„Turėtume pasitikėti vaikais ir suteikti jiems laisvę eksperimentuoti. Neturėtume visko nuspręsti už juos pačius", – priduria „Keliaujančius paukščius" prodiusavęs Y. Ringeris.

Brolių Ringerių darbas kine (Yvesas paprastai užsiima filmo gamyba, Olivier - režisūra) labai nuoseklus: jie kuria filmus vaikams iš jų požiūrio taško, be išankstinių nuostatų, dažnai su minimaliu biudžetu. Tai tapo jų sėkmės receptu: ankstesnis brolių filmas „Slapčia" (À pas de loup, 2011) tarsi magnetas traukė apdovanojimus. Jis buvo įvertintas beveik kiekviename filmų vaikams festivalyje.

Mamos Rūtos, kuri žiūrėjo filmą su sūnumi, atsiliepimas:

„Kaskart nudžiungu, rasdama galimybę pamatyti tą patį pasaulį tiek savo, tiek mažo vaiko – šiuo ir daugeliu kitų atveju- savo sūnaus – akimis. Ne tik pamatyti: pajusti, pamėgint empatiškai išgyventi ir suprast. Būtent tokią galimybę žiūrovui atveria „Keliaujantys paukščiai“. Tai – be galo jautri ir realistiška istorija apie draugystę, atsakomybę, šeimą, meilę ir puoselėjamas vertybes; apie negalią, ir (ne)su-gyvenimą su ja. Margo, neįgali mergaitė, išgyvena dėl to, jog ančiukas niekaip neišmoksta plaukti, ir per tai parodo skaudžiai išgyvenamą savo negalią: „Jis toks pat, kaip ir aš, jis nepilnavertis“,- sako ji.

Mergaičių nuotykiai, ieškant Paukščių Rojaus, kad išgelbėtų nuo pražūties mažąjį globotinį, paneigia visas ribas, ir per vaikišką pasaulio suvokimo prizmę perteikia mintį, jog viskas, absoliučiai viskas yra įmanoma, jei tik labai norima: neįgaliojo vežimėlis nėra kliūtis, norint plaukti valtimi – juk yra kitų alternatyvų judėti. Viskas, kas remiasi vaikiška, suaugusiųjų pasaulio, taisyklių ir normų dar nepaliesta ideologija, nuoširdžiomis ir nematerialiomis vertybėmis – rūpesčiu, draugyste, atlaidumu, tikėjimu – visa tai yra filmo pagrindas.

Tuo tarpu mano sūnus, žiūrėdamas „Keliaujančius paukščius“, matė be galo įdomią ir nuotykių kupiną istoriją apie ančiuką. Džiaugiuosi, jog tokie filmai, vaikams suvokiami per pagrindinę siužeto liniją, visgi ištransliuoja ir vertybinę žinutę: paklaustas, ką Kati vietoje mieliau gautų dovanų, tvirtai atsakė: „Geriau ančiuką, nei telefoną. Juk juo galima rūpintis. O ir kiek nuotykių tada galėčiau patirti!”.

KONKURSAS!

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti kvietimą dviems į filmo premjerą šį šeštadienį (10.24) "Skalvijoje". Kas laimės, paaiškės penktadienį.

REZULTATAI:

Teisingas atsakymas – Kati yra 10 metų. Sveikiname Sandrą R., su kuria susisieksime asmeniškai.

Siųsdama (-as) atsakymus į klausimus patvirtinu, kad neprieštarauju, jog mano asmens duomenys būtų naudojami UAB „Delfi“ (įmonės kodas 125483974, Gynėjų g. 16) rinkodarai, kaip tai reglamentuoja LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Konkursai

Gimties stebuklas: gimdymo istorijų konkursas

Skelbiame naują gimdymo istorijų konkursą „Gimties stebuklas“, kuris truks iki Motinos dienos.

Nauja rubrika KURIANTI MAMA: ieškome veiklių ir kūrybingų šeimų

TAVO VAIKAS skelbia talentų paiešką! Neretai motinystė ir vaikelio gimimas iš esmės pakeičia mamų gyvenimą.

Skaityk TAVO VAIKĄ ir atsakęs į tris klausimus laimėk dovanų! KOVAS

Gerbiame bei mylime visus TAVO VAIKO žurnalo skaitytojus, tad būtent jiems nuo šiol kas mėnesį rengsime konkursus.

TAVO VAIKAS pristato: 2018 metų geriausių kūdikiui skirtų prekių TOP 10

Kaip nepasiklysti tarp gausybės prekių, siūlomų tėvams, kurie ką tik sulaukė kūdikio? Kaip atsilaikyti pagundai prisipirkti visko daug? Juk visada geriausia turėti vieną išbandytą kokybišką prekę mažyliui, o ne dešimtis „bet kokių".

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų (Rezultatai)

Kviečiame atsakyti į klausimą ir laimėti dovanų.

Nuotraukų konkursas „Myliu, myliu...“ (REZULTATAI)

Jeigu savo albumuose turite smagių nuotraukų, atitinkančių konkurso temą, dalyvaukite naujame nuotraukų konkurse.

Nuotraukų konkursas MAN PATINKA ŽIEMA (REZULTATAI)

Kas jau kas, o vaikai tikrai mėgsta žiemą! Seniai besmegeniai, rogutės, pažiūžos, sniego gniūžčių mūšiai - visa tai vaikams suteikia labai daug džiaugsmo.

TAVO VAIKAS pristato: 2018 metų geriausių kūdikiui skirtų prekių TOP 10

Kaip nepasiklysti tarp gausybės prekių, siūlomų tėvams, kurie ką tik sulaukė kūdikio? Kaip atsilaikyti pagundai prisipirkti visko daug? Juk visada geriausia turėti vieną išbandytą kokybišką prekę mažyliui, o ne dešimtis „bet kokių".

Laimėkite PLAYMOBIL® Advento kalendorius savo mažiesiems (Rezultatai)

Kviečiame dalyvauti naujame nuotraukų konkurse „Švenčių belaukiant“, kuriame net dviems iš jūsų atiteks po PLAYMOBIL® Advento kalendorių.

Helovino nuotraukų konkurse laimėkite LEGO dovaną (REZULTATAI)

Pasipuošėte namus skaptuotu moliūgu ar pasigaminote mielą vaikišką helovinišką darbelį? Dalyvaukite nuotraukų konkurse!

Konkursas BŪSIU GERIAUSIA MAMA

Kviečiame dalyvauti nuotraukų konkurse ir laimėti dovanų.

Laimėkite LEGO DUPLO rinkinį savo vaikui (REZULTATAI)

Kviečiame dalyvauti konkurse „Įsimintiniausias mano mažylio pasiekimas“ ir laimėti LEGO® DUPLO® dovaną.

Dalyvaukite apklausoje ir laimėkite kompaktišką LG skalbimo mašiną! (REZULTATAI) (4)

Portalas tėvams „Tavo vaikas" bendradarbiauja su „LG Electronics" ir kviečia dalyvauti apklausoje apie savo šeimos skalbimo įpročius. Dalyvaudami apklausoje galite tapti laiminguoju dalyviu, kuris laimės pagrindinį prizą iš „LG Electronics" – naują kompaktišką LG skalbimo mašiną su įmontuota džiovykle.

Laimėkite PLAYMOBIL® rinkinius savo vaikams (REZULTATAI)

Kviečiame dalyvauti naujame nuotraukų konkurse, kuriame net dviems iš jūsų atiteks po PLAYMOBIL rinkinį.

Laimėkite ECCO batus savo vaikui (REZULTATAI)

Kviečiame dalyvauti nuotraukų konkurse "Aš keliauju į darželį (mokyklą)", kuriame net du iš jūsų laimės po piniginį čekį nusipirkti vaikiškus batus ECCO parduotuvėje.