6 patarimai, jei ruošiatės skristi lėktuvu su kūdikiu
Jeigu planuojate pirmą kartą skristi su kūdikiu ar mažu vaiku lėktuvu, jums šie patarimai tikrai pravers.
Kodėl svarbu prisiminti valandą, kurią gimėte: ką tai pasako apie charakterį
Rytų astrologija didelę reikšmę skiria ne tik žmogaus gimimo dienai, bet ir valandai. Para padalinta į 12 dalių, kurių kiekvienai priskirtas tam tikras globėjas gyvūnas.
Ar pamenate, kada pirmą kartą buvo išmaudytas jūsų kūdikis? Gimdymo namuose elgiamasis skirtingai: vienur gimęs vaikelis nušluostomas ar nuprausiamas ir tik tada paduodamas mamai ar tėčiui į rankas, o kitur jis sąmoningai kurį laiką nešluostomas ir neprausiamas. Kodėl?
Kodėl po gimdymo nereikia skubėti vaiko nuprausti
Vyras pasiūlė dukterį pavadinti Lanesra – sužinoję priežastį kvatosite
Socialiniuose tinkluose šiomis dienomis sklando istorija, kurią drąsiai galima būtų cituoti „Protų mūšyje" ar kitame panašiame protų žaidime.
Ekspertai įspėja apie dažną tėvų klaidą, kuri gali baigtis tragiškai
Ilgalaikis Vašingtono universiteto tyrimas verčia ekspertus patarti tėvams kūdikių lovytėse vengti ne tik pagalvių ir žaislų, bet ir minkštų apsaugų.
Jūsų mažylis staiga tapo toks keistas? Vos pamatęs kaimynę pravirksta, o nusiramina tik paimtas ant rankų? Tai geras ženklas, mat mažasis žmogus jau atskiria, ką pažįsta gerai, o kas artimųjų ratui nepriklauso.
Kodėl vieni maži vaikai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais
Kodėl vaikui kartais sveika pabūti vienam ir panuobodžiauti
Kūdikiams reikia naujų stimulų - dėl to niekas neabejoja, tačiau jiems patinka žaisti ir vieniems. Iš ko atpažinti, kad mažyliui žaidimų draugo šiuo metu nereikia, ir kaip vaikas vystosi toliau „nieko neveikdamas".
Tėvų klaida, dėl kurios vaikas būna neramus ir nervingas
Anądien mačiau kūdikį į masažą atnešusią mamytę - įraudęs vaikas nenumaldomai klykė ir trypė kojytėmis, o mama bandė paskubomis jį aprengti, vis teisindamasi, kad „jis nuo gimimo toks nervingas".
Tas senas kaip pasaulis klausimas, kuris kyla visiems jauniems ir ne tokiems jauniems tėvams: kodėl mano kūdikis neišmiega visą naktį? Pateikiame kelis variantus, paaiškinančius, kodėl taip gali būti. Tikimės, kad išsiaiškinę priežastį, lengviau rasite sprendimą, ir į jūsų namus ateis ramios naktys ir žvalios dienos.
7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega
13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi
Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?
Prieštaringai vertinamas būdas užmigdyti vaiką
Nereta situacija, kad vaikas užmiega tik supamas ant rankų arba kai šalia guli mama. Pavargusios nuo tokio migdymo, mamos ieško būdų, kaip padaryti, kad paguldytas į lovelę, vaikas užmigtų pats.
Turbūt aš ne vienintelė kartu su vaikelio pasirodymu buvau užsimojusi jį auginti kuo natūraliau ir įgyvendinti visas žinomas ekologines tiesas. Viena jų - atsisakyti daugkartinių sauskelnių, kurios, buvau įsitikinusi, yra kūdikio priešas Nr. 1.
<span style="color: #ff0000;">Mamos eksperimentas:</span> ar įmanoma užauginti vaiką be vienkartinių sauskelnių
Vaikštynė vaikui: drausti ar duoti?
Kaip nekantriai laukiu pirmųjų vaiko žingsnelių – jie jau tuoj, tuoj bus! Augustas, matau, kasdien sparčiai šiuo klausimu tobulėja, bet mudviem su vyru vis tiek niežti rankos – kaip čia jam pagelbėti ir pagreitinti visą reikalą.
10 patarimų, kaip nuo šiandien tapti geresniais tėvais
Tam, kad taptumėte geresniais tėvais, nereikia didelių investicijų. Tereikia stabtelėti, atidžiai pasižiūrėti į savo elgesį su vaikais ir nuspręsti, ką nuo šiandien darysite kitaip. Geriau.
„Tavo vaiko“ feisbuko paskyroje pakvietėme mamas ir tėčius dalintis gražiausiomis mintimis apie motinystę ir vaikus. Jūsų dėmesiui – daugiau kaip 50 gražiausių sentencijų, kurios įkvėps ir labiausiai nusivylusius bei pervargusius tėvus.
50 gražiausių sentencijų apie vaikus ir motinystę
Mamų radijo vadovė prieš viešą žindymą: man tai per daug intymu
„Mamų radijo" vadovė Laura Mazalienė, auginanti mažą dukrytę, savo komentare argumentuoja, kodėl ji pasisako prieš viešą žindymą.
Psichologės patarimai, kurių laikantis nebūtų skyrybų
Kartais santykiai šeimoje pašlyja dėl visai nekaltų dalykų. Dėl to, kad moteris norėjo kalbėti, o vyras nesugebėjo jos išklausyti. Kai tai nuolat kartojasi, moteris nusivilia savo vyru, o šis tampa suirzęs. Psichologai pataria moterims išmokti išlaukti, kol vyras bus pajėgus įsiklausyti į jų norus, o vyrams išmokti įdėmiai išklausyti savo moterį.
Motinos pienas yra idealus maistas naujagimiui ir kūdikiui. Jis atitinka visus augančio vaiko poreikius.
Jei svarstote, žindyti ar nežindyti vaiką, turite žinoti
Kas yra tas prancūziškas auklėjimas, kuriuo žavisi viso pasaulio tėvai
Sakoma, kad prancūzai vaikus auklėja kitaip, ir tai žavi daugelį tėvų. Kas gi yra prancūziškasis auklėjimas?
3 patarimai mažų vaikų tėvams, kad nuo šiandien gyvenimas būtų gražesnis
Kiekvieną dieną tėvai susiduria su pasirinkimu: kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, kokį priimti sprendimą, kad jis būtų geriausias jų vaikui ir jiems patiems. Tačiau egzistuoja nematomų kliūčių, kurios trukdo priimti tinkamus sprendimus ir džiaugtis motinyste bei tėvyste. Trys patarimai tėvams, kad gyvenimas nuo šiandien būtų gražesnis.
Visi mes turime „juodųjų“ savo asmenybės pusių. Koks vienas, pats bjauriausias, charakterio bruožas yra būdingas kiekvienam Zodiako ženklui?
Bjauriausias kiekvienos mamos bruožas pagal Zodiako ženklą
Mamų forumai internete: daugiau pliusų ar minusų
Vaikelio besilaukiančios mamos neretai atranda naują virtualaus bendravimo būdą - mamų forumus internete. Lietuvoje jų egzistuoja ne vienas, populiariausias iš kurių turi pavadinimą, tapusį bendriniu perdėtai vaiku besirūpinančios mamos sinonimu.
Kurių Zodiako ženklų mamos užaugina laimingiausius vaikus
Kokia esate mama pagal zodiako ženklą – užjaučianti vaikus, mėgstanti su jais dūkti namuose ar labiau griežta?
Ar iš tiesų po gimdymo turime tik džiaugtis ir myluoti gimusį vaikelį? O kas, jei vietoj laimės ir džiaugsmo jausmo, kaupiasi ašaros ir apima neaiškus liūdesys?
Psichologė: mitas, kad po gimdymo visos moterys trykšta džiaugsmu
Beata iš grupės Funky: Brazilijoje gyvenau kaip auksiniame narvelyje
Kažkada Lietuvoje buvo jos auksiniai laikai, žvaigždės gyvenimas. Paskui ji ištekėjo, gimė sūnus Tomas (dabar jam 11 m.), ji sukūrė lopšinę, kurią dažnai girdėjome per radiją, ir... tarsi dingo. Aštuoneriems metams.
Auginu neramų kūdikį: patarimai, kaip nepamesti galvos
Kūdikio gimimas - didžiulis džiaugsmas daugumai šeimų. Dažniausiai tam ruošiamasi iš anksto: perkami drabužėliai, lovelė, vežimėlis, būsimosios mamos ir tėčiai lanko kursus, kad sužinotų, kas vyksta gimdymo metu, susipažįsta su žindymo paslaptimis. Vis dėlto kiekvienas kūdikis, kaip ir kiekviena šeima - kitoks ir savaip ypatingas, tad ne visada galima pasiruošti visiems iššūkiams, kuriuos atneša motinystė ir tėvystė.
Kartais mums, mamoms, atrodo, kad augindamos mažuosius, ypač kol jie dar visai kūdikiai, mes nieko negauname ir nieko neišmokstame, tik duodame, duodame, duodame...
Vaiką iki metų užauginę tėvai gauna 7 neįkainojamas pamokas
Ankstuko Ajaus gimimo istorija
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų, jei norite pasidalinti savąja patirtimi, rašykite el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias istorijas publikuosime portale TavoVaikas.lt.
Seksologas – apie lytinius santykius susilaukus vaikų: 5 svarbūs aspektai
Individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas apžvelgia 5 dažnas priežastis, dėl kurių vaiko susilaukusios moterys gali imti vengti lytinio artumo su vyru.
Egzistuoja įvairių teorijų apie tai, kad vaiko charakterį iš dalies nulemti gali ir gimimo data, ir paros laikas, ir net apgamo vieta. Šįkart apie tai, kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingų plaukų spalvų vaikai.
Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
10 klaidų, kurias mamos daro pagimdžiusios vaiką
Kviečiame perskaityti dažnai pasitaikančias jaunų mamų klaidas, kurios apsunkina jų gyvenimą.
Ko daugiau atneša šeimai vaiko gimimas: džiaugsmo ar streso?
Tikriausiai esate girdėję žmones sakant, kad susilaukus vaiko, viskas keičiasi. Ir tai tiesa. Kad ir kaip nuostabu turėti šeimą bei vaikų, kasdienė atsakomybė, rūpinimasis vaikais, gali sukelti įtampos kiekvieniems tėvams.
TAVO VAIKO feisbuko paskyroje paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti asmenine patirtimi, kas padeda, kai už lango tamsu, darganota ir dėl to subjūra nuotaika.
Kas pakelia nuotaiką, kai už lango ir širdyje – dargana: 40 pasiūlymų
30 kvailiausių prietarų apie vaikus ir nėštumą
Kai kuriuos šiuos prietarus žinojo dar mūsų promočiutės, o kai kurie – šių dienų mamų forumų folkloro dalis.
Esu gera mama, bet bloga žmona. <span style="color: #ff0000;">Laiškas sutuoktiniui</span>
Šiandien, kai mane švelniai apkabinai, susimąsčiau. Toks jausmas, kad aš kaip žmona save praradau... Esu visiškai atsidavusi mūsų mažyliui, o Tau jokio moteriško dėmesio...
Niekada negalvojau, jog ir mane gali ištikti tokia patirtis – netikėtai greitai pasibaigęs nėštumas ir mažutė būtybė su mūsų bruožais, kurios brangią gyvybę palaiko tik aparatai ir tikėjimas, kad viskas baigsis gerai.
Sibilė gimė dviem mėnesiais anksčiau: ką išgyveno jos tėvai
Neįgalų vaikelį auginanti Vilija: po gimdymo širdyje buvo gedulas
Mums parašiusi mama Vilija važiuodama gimdyti antrojo vaikučio, nė neįtarė, kokie išbandymai jos laukia. Atviras, nuoširdus ir kitus tėvus drąsinantis mūsų skaitytojos laiškas.
Po gimdymo liko nuoskaudų: iš manęs tiesiog tyčiojosi
Mamos Ievos pasakojimas apie anksčiau laiko gimusią dukrytę Emiliją sujaudins ne tik dėl to, kad puikiai atspindės per anksti pagimdžiusios moters prieštaringus jausmus, bet ir parodys, kaip tokioje jautrioje situacijoje kartais elgiasi medikai.
Savo laišką apie 25 nėštumo savaitę gimusią Elžbietą mama pavadino „Košmariška diena, virtusi džiaugsminga gyvenimo prasme“. Šiandien linksmos ir sveikos keturmetės dukrytės gyvybė po gimimo laikėsi ant plono, plono siūlo...
25 nėštumo savaitę gimusios Elžbietos mama: tai buvo košmariška diena
Per anksti gimusių trynukų mama: to, ką išvydau reanimacijoje, niekada nepamiršiu
28 nėštumo savaitę gimusių Beno, Dano ir Gaudrės mama prisimena savo vaikučių gimimą: per anksti pasaulį išvydę ankstukai ilgai buvo reanimacijoje ir kovojo už galimybę gyventi.