Emilija ir Markusas už gyvenimą kovoja dviese

 (11)
Dvynukai Emilija ir Markusas gimę svėrė vos po pusantro kilogramo. Jų mama drąsina visus ankstukų tėvus – svarbu nepaliauti mylėti bei tikėti savo vaikais.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mano dvynukai Emilija ir Markusas gimė 29-tą nėštumo savaitę. Nors dar iki gimdymo man reikėjo griežtai laikytis gulimo režimo, kad išsaugočiau savo vaikelius, deja, išnešioti iki nėštumo pabaigos savo dvynukų man taip ir nepavyko.

Gimdymas buvo greitas, bet nelengvas. Pirmiausia gimė dukrelė Emilija, kuri svėrė 1500 gramų ir buvo 40 cm ūgio. Paskui ją į pasaulį atėjo sūnelis Markusas. Jis svėrė 1530 gramus ir buvo 39 cm ūgio. Vaikelius iš karto išvežė į reanimaciją, o aš su vyru Nerijumi likau gimdykloje. Verkiau ir be galo išgyvenau, bet vyras vis kartojo, kad kad nevalia man verkti, nes mūsų dvynukams viskas bus gerai.

Ryte atėjau į reanimaciją aplankyti savo mažylių. Vos spėjus pažvelgti į juos, man tapo taip gaila savo dvynukų! Visi tie laideliai, adatos - buvo labai baisu...

Jie patys nekvėpavo ir nevalgė. Negalėjau jų priglausti ir apkabinti. Visgi žinojau, kad viskas praeis, reikia tik didelės kantrybės, tikėjimo, jėgų ir meilės! Ir žinoma - mamos pieno.

Emilija ir Markusas už gyvenimą kovoja dviese
© Asmeninio albumo nuotr.

7 dienas mano ankstukai gulėjo Vilniaus Santariškių akušerijos ir ginekologijos centre. Po to buvo perkelti į Vilniaus Vaikų ligoninės Intensyvios terapijos skyrių, ten praleido dar 4 dienas. Tuomet mus pagaliau perkėlė į neišnešiotų naujagimių skyrių, kur galėjau būti kartu su savo vaikučiais. Čia jie pradėjo patys kvėpuoti, nors vis dar valgė per zondą. Tuo metu jiems buvo duodami ir antibiotikai.

Ligoninėje mes praleidome 1 mėnesį ir 2 dienas. Sausio 29 dieną pagaliau keliavome namo. Vaikeliai tuo metu jau svėrė 2415 gramus ir buvo ūgtelėję iki 47 cm ūgio. Mums labai pasisekė, nes medikai nuramino ir nenustatė jokių rimtų sutrikimų, kitų diagnozių.

Esu dėkinga medikams ir slaugytojoms už priežiūrą ir palaikymą, mano atsiliepimai apie Vaikų ligoninės Neišnešiotų naujagimių skyrių yra patys geriausi.

Grįžus namo, kaip sakoma, augti padeda ir namų sienos. Per pirmą mėnesį namuose dukrelė priaugo beveik 2 kg, sūnelis - beveik 1,5 kg. Nors mano pienelis pasibaigė, mūsų dvynukai patys noriai valgė mišinukus.

Emilija ir Markusas už gyvenimą kovoja dviese
© Asmeninio albumo nuotr.

Aš noriu visus padrąsinti, kad svarbiausia tikėti savo vaikučiais, atiduoti jiems visą savo meilę, kalbėtis su jais, žindyti juos, nes tai taip suartina. Ir tuomet viskas bus gerai!

Ankstukų šeimų istorijas pristato neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas" bei neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Maloniai kviečiame kiekvieną mamą, tėtį ir šeimą prisijungti prie „Ankstukų" bičiulių būrio ir dalintis savo kūdikio atėjimo istorija - padėkite visiems ją išgirsti! Užpildykite žemiau esančią anketą arba savo istorijas siųskite el. paštu tavovaikas@delfi.lt ir laukite pasirodant portale „Tavo vaikas".

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook": https://www.facebook.com/ankstukai?fref=ts.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Šlapimo nelaikymas: svarbu žinoti (1)

Šiemet Lietuvoje septintą kartą minima Inkontinencijos savaitė turėjo šūkį „Šlapimo nelaikymas. Nejuokinga!“.

Ko iš tiesų moteriai reikia labiau: rūpintis šeima ar daryti karjerą?

Skatinti moterų verslumą tapo norma, kasdienybe ar net būtinybe - daugybė projektų vyksta ir Lietuvoje: „Sumani mama“, „Veikli“, „Išmani“, „Versli mama“ ir pan.

Dažna pagimdžiusios moters problema, kurios ji gali ir nepastebėti (2)

Ką reikėtų žinoti apie pogimdyminę depresiją, primena Vilniaus visuomenės sveikatos biuras ir Tėvystės paskaitų lektorė psichologė Vilma Petrikienė.

Ar įmanomas gyvenimas šeimoje be sekso?

Gimus vaikeliui gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom - vaikas tampa jo centru. Tačiau labai svarbu neprarasti ryšio su partneriu.

Emilija ir Markusas už gyvenimą kovoja dviese (11)

Dvynukai Emilija ir Markusas gimę svėrė vos po pusantro kilogramo. Jų mama drąsina visus ankstukų tėvus – svarbu nepaliauti mylėti bei tikėti savo vaikais.