5 edukacinės programėlės telefonuose vaikams

Vasara - metas poilsiui ar vis tik derėtų nepamiršti smegenų mankštos ir pakartoti per mokslo metus sukauptas žinias? Toks klausimas sukirba ne vieno moksleivio, o ypač mokyklinio amžiaus atžalas auginančių tėvų galvose. Specialistai vieningai sutaria, kad mokytis ir tobulėti reikia nuolat, tačiau vasarą sunkų vadovėlį verčiau iškeisti į linksmą edukacinę veiklą.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologė Gintarė Jurkevičienė vasaros atostogų metu pataria mokytis žaidimo forma. Ekspertė rekomenduoja edukacinius stalo žaidimus, šachmatus, šaškes, loginius žaidimus, edukacines programėles telefone, sudoku ar panašaus pobūdžio užduotis.

„Svarbu, jog vasarą būtų tęsiamas savęs tobulinimas, geriausia - skaityti knygas, žaisti. Pavyzdžiui, pradinukai labai mėgsta žaidimą „Kartuvės" telefone, jis padeda pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Svarbiausia, kad mokymosi svarbą suprastų tėvai ir skatintų vaikus žaisti, drauge su jais linksmai leistų laiką ir mokytųsi tuo pat metu", - teigė G. Jurkevičienė.

Jog žinių ir įgūdžių, įgyjamų mokykloje, šiais laikais nebeužtenka ir saviugda vasarą reikia užsiimti patiems pritaria ir Vaidas Bielinis, „Samsung Electronics Baltics" technologinių sprendimų ekspertas švietimui: „Šiuolaikinės technologijos teikia daug galimybių - naujų programėlių, elektroninių ir garsinių knygų, edukacinių žaidimų. Lietingus vasaros vakarus moksleiviai gali praskaidrinti linksmais žaidimais, kurie ne tik teiks malonumą, bet ir neleis pamiršti to, ką per metus išmoko mokykloje."

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio vaikų vardai

Programos „Samsung Mokykla ateičiai" kūrėjai rekomenduoja edukacines programėles, kurias savo išmaniuosiuose įrenginiuose vertėtų turėti tobulėti siekiantiems moksleiviams.

Duolingo"

„Google play" rasite daugybę kalbos tobulinimui skirtų žaidimų. Galima teigti, kad lyderio pozicijas čia užima programėlė „Duolingo". Žalioji pelėdžiukė lydi mokymosi keliu, norinčius pagerinti vokiečių, prancūzų, ispanų ir kitų populiariausių kalbų žinias. Ją verta parsisiųsti ir tiems, kas nori išmokti tokių egzotiškų kalbų kaip kinų, japonų ar net esperanto. Nemokama programėlė žaismingai ir įtraukiančiai pateikia skaitymo, klausymo, kalbėjimo užduotis. Tiesa, ši programėlė lietuviškos versijos kol kas neturi, tad labiausiai ji pravers jau mokantiems vieną užsienio kalbą.

Mokytis Anglų Kalbos 6000"

Ne ką mažiau populiari kalbų mokymosi programėlė - „Mokytis Anglų Kalbos 6 000". Daugiau nei 5 milijonai žmonių jau mokosi anglų kalbos linksmai - programėlė leidžia pasirinkti vieną iš 7 linksmų žaidimų ir tokiu būdu išmokti 6000 žodžių. Žaidėjai gali pasirinkti pačias įvairiausias temas - sveikata, verslas, gamta ir pan.

MapMaster"

Geografijos mėgėjų ir keliautojų telefone neabejotinai turi atsidurti programėlės „MapMaster" arba „Geografija". Šie edukaciniai žaidimai reikalauja parodyti mokykloje įgytas žinias - žemėlapyje pažymėti valstybių sostines, upes, kalnus, dykumas ir pan. „MapMaster" naudotojai gali konkuruoti su savo draugais ar šeimos nariais, pasirinkti mokymosi stadiją ar pademonstruoti savo gebėjimus, tiksint laikui.

Lumosity"

Didiesiems gudročiams, mėgstantiems mesti iššūkį savo smegenims, nepamainomas tobulėjimo draugas - programėlė „Lumosity". Kuriant šią programėlę bendradarbiavo mokslininkai iš garsiausių pasaulio universitetų. Programėlė pateikia daugiau nei 40 linksmų mokslinių žaidimų, interaktyvias laboratorijas ir galimybę varžytis su savo bendraamžiais. Ją žaidžiantys moksleiviai neabejotinai tobulina savo atmintį, dėmesį, greitį, problemų sprendimo ir lankstumo gebėjimus. Šią programėlę jau išbandė daugiau kaip 70 mln. vartotojų visame pasaulyje.

Lietuvos tūkstantmečio vaikai"

Viktorinų mėgėjai turėtų nepamiršti vienos populiariausių lietuviškų programėlių „Lietuvos tūkstantmečio vaikai". Televizijos transliacijų metu programėlės savininkai gali varžytis su tikraisiais žaidėjais. O kai laida nevyksta, galima treniruotis atsakinėjant į praėjusio sezono klausimus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą (1)

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.

Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiandien Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas maždaug 13 proc. visų šalies mokyklų.

Psichologė: svarbiausia, kad seksualinę prievartą patyręs vaikas aiškiai išgirstų: tai ne tavo kaltė

Tylėti - ne išeitis kilus įtarimui, kad vaikas patiria seksualinį smurtą. Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro psichologė Vilma Paliaukienė su naujienų agentūra ELTA pasidalijo patirtimi, ką sakyti ir ko nesakyti vaikui, kuris patyrė seksualinę prievartą.

Gyvenimas su paaugliu: kokias pamokas išmokau

„Geriausias būdas padėti savo paaugliams - išgyventi patiems". Šią frazę išgirdau vienos konferencijos apie paauglystę metu.

Išmaniųjų telefonų žala vaikams – kaip ją įveikti

Jau prieš kelerius metus JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais apie žalą, kurią vaikams sukelia išmanieji telefonai.

Mylėdami vaikus apsaugome juos nuo patyčių

„Ožys", „vėpla", „kūtvėla"... Kaip manote, kaip gali jausti tokiais žodžiais apšaukiamas vaikas?

Kaip be žodžių galima sustabdyti patyčias (2 VIDEO)

Vaikams ir paaugliams emocinę paramą telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija" pristato socialinę kampaniją „Kartu galime sustabdyti patyčias!".

Dažniausi mitai apie globojamą vaiką: kaip juos įveikti

VšĮ „Šeimos santykių institutas“ psichologė Rasa Pietarienė ir šeimų konsultantė Živilė Baronienė aptaria dažniausius mūsų visuomenėje sklandančius mitus apie globojamus vaikus.

Požymiai, kad vaikas turi išskirtinių gabumų

Atsakydami į testo klausimus išlikite objektyvūs: stenkitės ne pagražinti realybę, o tiksliai įvertinkite savo vaiko gebėjimus.

Kas nutinka, jei po skyrybų tėvai vaiko labui draugauja, pietauja, kartu atostogauja (1)

Tiek necivilizuotos, tiek „per daug civilizuotos" skyrybos gali sukelti sunkumų vaikui, kurio šeima byra. Taip portalui tavovaikas.lt teigė Vilniaus universiteto docentė, psichologė dr. Miglė Dovydaitienė.

Kodėl milijonieriais tampa vidutiniškai besimokantys mokiniai, o ne pirmūnai (9)

Geri pažymiai ir puikiai baigta mokykla – patikimiausias kelias į sėkmę. Bent jau tokią žinią mums siunčia švietimo įstaigos. Tačiau tokią nuomonę visiškai paneigia garsių žmonių, kurie mokykloje buvo vidutiniokai, tačiau tai nesutrukdė jiems tapti labai sėkmingais įvairiose srityse, sąrašas.