5 edukacinės programėlės telefonuose vaikams

Vasara - metas poilsiui ar vis tik derėtų nepamiršti smegenų mankštos ir pakartoti per mokslo metus sukauptas žinias? Toks klausimas sukirba ne vieno moksleivio, o ypač mokyklinio amžiaus atžalas auginančių tėvų galvose. Specialistai vieningai sutaria, kad mokytis ir tobulėti reikia nuolat, tačiau vasarą sunkų vadovėlį verčiau iškeisti į linksmą edukacinę veiklą.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologė Gintarė Jurkevičienė vasaros atostogų metu pataria mokytis žaidimo forma. Ekspertė rekomenduoja edukacinius stalo žaidimus, šachmatus, šaškes, loginius žaidimus, edukacines programėles telefone, sudoku ar panašaus pobūdžio užduotis.

„Svarbu, jog vasarą būtų tęsiamas savęs tobulinimas, geriausia - skaityti knygas, žaisti. Pavyzdžiui, pradinukai labai mėgsta žaidimą „Kartuvės" telefone, jis padeda pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Svarbiausia, kad mokymosi svarbą suprastų tėvai ir skatintų vaikus žaisti, drauge su jais linksmai leistų laiką ir mokytųsi tuo pat metu", - teigė G. Jurkevičienė.

Jog žinių ir įgūdžių, įgyjamų mokykloje, šiais laikais nebeužtenka ir saviugda vasarą reikia užsiimti patiems pritaria ir Vaidas Bielinis, „Samsung Electronics Baltics" technologinių sprendimų ekspertas švietimui: „Šiuolaikinės technologijos teikia daug galimybių - naujų programėlių, elektroninių ir garsinių knygų, edukacinių žaidimų. Lietingus vasaros vakarus moksleiviai gali praskaidrinti linksmais žaidimais, kurie ne tik teiks malonumą, bet ir neleis pamiršti to, ką per metus išmoko mokykloje."

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio vaikų vardai

Programos „Samsung Mokykla ateičiai" kūrėjai rekomenduoja edukacines programėles, kurias savo išmaniuosiuose įrenginiuose vertėtų turėti tobulėti siekiantiems moksleiviams.

Duolingo"

„Google play" rasite daugybę kalbos tobulinimui skirtų žaidimų. Galima teigti, kad lyderio pozicijas čia užima programėlė „Duolingo". Žalioji pelėdžiukė lydi mokymosi keliu, norinčius pagerinti vokiečių, prancūzų, ispanų ir kitų populiariausių kalbų žinias. Ją verta parsisiųsti ir tiems, kas nori išmokti tokių egzotiškų kalbų kaip kinų, japonų ar net esperanto. Nemokama programėlė žaismingai ir įtraukiančiai pateikia skaitymo, klausymo, kalbėjimo užduotis. Tiesa, ši programėlė lietuviškos versijos kol kas neturi, tad labiausiai ji pravers jau mokantiems vieną užsienio kalbą.

Mokytis Anglų Kalbos 6000"

Ne ką mažiau populiari kalbų mokymosi programėlė - „Mokytis Anglų Kalbos 6 000". Daugiau nei 5 milijonai žmonių jau mokosi anglų kalbos linksmai - programėlė leidžia pasirinkti vieną iš 7 linksmų žaidimų ir tokiu būdu išmokti 6000 žodžių. Žaidėjai gali pasirinkti pačias įvairiausias temas - sveikata, verslas, gamta ir pan.

MapMaster"

Geografijos mėgėjų ir keliautojų telefone neabejotinai turi atsidurti programėlės „MapMaster" arba „Geografija". Šie edukaciniai žaidimai reikalauja parodyti mokykloje įgytas žinias - žemėlapyje pažymėti valstybių sostines, upes, kalnus, dykumas ir pan. „MapMaster" naudotojai gali konkuruoti su savo draugais ar šeimos nariais, pasirinkti mokymosi stadiją ar pademonstruoti savo gebėjimus, tiksint laikui.

Lumosity"

Didiesiems gudročiams, mėgstantiems mesti iššūkį savo smegenims, nepamainomas tobulėjimo draugas - programėlė „Lumosity". Kuriant šią programėlę bendradarbiavo mokslininkai iš garsiausių pasaulio universitetų. Programėlė pateikia daugiau nei 40 linksmų mokslinių žaidimų, interaktyvias laboratorijas ir galimybę varžytis su savo bendraamžiais. Ją žaidžiantys moksleiviai neabejotinai tobulina savo atmintį, dėmesį, greitį, problemų sprendimo ir lankstumo gebėjimus. Šią programėlę jau išbandė daugiau kaip 70 mln. vartotojų visame pasaulyje.

Lietuvos tūkstantmečio vaikai"

Viktorinų mėgėjai turėtų nepamiršti vienos populiariausių lietuviškų programėlių „Lietuvos tūkstantmečio vaikai". Televizijos transliacijų metu programėlės savininkai gali varžytis su tikraisiais žaidėjais. O kai laida nevyksta, galima treniruotis atsakinėjant į praėjusio sezono klausimus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Patarimai, kaip sėkmingai ir be streso išlaikyti egzaminus

Kaip išgyventi egzaminų karštinę? Patarimai abiturientams ir jų tėvams.

Labai svarbus įgūdis, kurį reikia lavinti, kad vaikas augtų savarankiškas ir nebijantis išsakyti nuomonę

Esame girdėję ir patys ne kartą įsitikinę praktiškai, kad viešasis kalbėjimas – viena didžiausių baimių, kuri gali mus apimti.

Po mokyklos – „Gap Year“: atradimų metai ar laiko švaistymas?

Panašu, kad ilgą laiką buvęs kelrodžiu, gyvenimo modelis „mokykla-universitetas-darbas" praranda savo pozicijas.

Kaip ugdyti vaikų verslumą jau nuo ikimokyklinio amžiaus?

Dėl vaikų savarankiškumo, kūrybiškumo, emocinio intelekto, socialinių įgūdžių lavinimo būtinumo diskusijų jau nekyla.

Nuo transplantacijos berniuką išgelbėjo ragenos sustiprinimo operacija

Pažaboti klastingą akių ligą paaugliui padėjo medicinos naujovė, apie kurią sergantis tėvas negalėjo net pasvajoti

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: ko reikia, kad patyčios išnyktų visiems laikams

Kartais viltingai atrodo, kad didėjant žmonių sąmoningumui patyčios vis mažiau pasireiškia mūsų gyvenime. Tačiau tuomet išgirstam apie subtilias, užslėptas patyčių formas, egzistuojančias net darželiuose, tokias, kurias sunku pastebėti, sunku įrodyti.

Vaikai kviečiami internete atlikti testą ir pasitikrinti, ar jie nepatiria patyčių (1)

Kovai su patyčiomis - naujas interaktyvus kampanijos „Už saugią Lietuvą" įrankis.

Visuomenė tampa vis labiau tolerantiška Dauno sindromą turintiems vaikams

Tyrimas parodė, kad 58 proc. lietuvių Dauno sindromą turintiems vaikams atvertų kelią į bendrojo lavinimo mokyklas.

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą (1)

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.

Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiandien Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas maždaug 13 proc. visų šalies mokyklų.

Psichologė: svarbiausia, kad seksualinę prievartą patyręs vaikas aiškiai išgirstų: tai ne tavo kaltė

Tylėti - ne išeitis kilus įtarimui, kad vaikas patiria seksualinį smurtą. Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro psichologė Vilma Paliaukienė su naujienų agentūra ELTA pasidalijo patirtimi, ką sakyti ir ko nesakyti vaikui, kuris patyrė seksualinę prievartą.