7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu

 (3)
Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su paaugliais įdomu kalbėtis

Visų pirma, paauglio žodynas pagaliau ganėtinai platus, kad būtų galima tiesiog pasikalbėti. (Prisiminkite kūdikystės laikus, ar norėtumėte grįžti atgal, kai pokalbiai su vaiku apsiribodavo keliomis frazėmis). Antra, jis jau turi pomėgių, kažkuo domisi, gali papasakoti apie tai, ko jūs nežinote. Trečia, jam kyla įdomių klausimų, į kuriuos iš tiesų įdomu atsakyti – ar tai būtų susiję su mokslais, ar su santykiais, ar su
priešinga lytimi. Su vaiku galimas įdomus ir visavertis dialogas!

Paaugliai daug laiko praleidžia su draugais

Kiek liūdna tai pripažinti, bet paauglystė – laikas, kai vaikas apsibrėžia savo vietą suaugusiųjų pasaulyje ir atsiskiria nuo šeimos. Tėvai nustoja būti jam nepajudinamu autoritetu, dabar draugų nuomonė jam kur kas svarbesnė, nei abiejų tėvų kartu sudėjus. Tai kur čia privalumas? Ogi dabar jūs turite užtektinai laiko sau, vėl esate asmenybė, o ne vaiko auklė, virėja ir vairuotoja.

Paaugliai gali padėti tvarkytis namuose ir nudirbti kitus darbus

Pamenate, kai vaikui buvo dveji ar treji, jis taip troško jums padėti, tik tiesa - žalos iš jo pagalbos būdavo daugiau nei naudos. Žinoma, nenorėdama žlugdyti entuziazmo ir besiformuojančio savarankiškumo, jūs sutikdavote su mažylio pagalba ir po visko rinkdavote išplautos lėkštės šukes. Dabar jūsų kantrybė šimtu procentų atsipirks – paauglys iš tiesų gali išplauti grindis, išsiurbti kilimus, nueiti į parduotuvę produktų, nuvalyti dulkes, išnešti šiukšles, išplauti indus. Tik teks kelis kartus priminti, bet kas iš mūsų neturi nuodėmių.

Su paaugliu galima nueiti į kiną pažiūrėti ne animacinio filmuko

„Žvaigždžių karai", „Galaktikos sargai", „Karibų jūros piratai" – mažų mažiausiai tokius filmus galima žiūrėti su paaugliais. Pats laikas atsikvėpti nuo "leliukiškų" animacinių filmų, kurie ne juokais gali įkyrėti. O dar su paaugliais galima drauge žiūrėti serialus!

Su paaugliais smagu vaikščioti po parduotuves

Tai malonu, nes per pastaruosius 12 – 13 metų jums pabodo rožinės ar žydros palaidinės, o žaislų asortimentą žinote geriau nei kruopų spintos turinį savo virtuvėje. Sveikas, suaugusių ir paauglių parduotuvių pasauli, čia galima ir sau kažką rasti.

Turint vaiką paauglį, pagaliau galima išsimiegoti

Tiesa, neilgai, nes ne už kalnų šokių ir grįžimų iš vakarėlių vidurnaktį metas. Na, bet dabar tai puikus laikas, kai vaikas nakvoja namuose ir jau nesikelia penkis kartus per naktį. O savaitgalį jis atsikelia vėliau už jus! Taigi, jūs galite ne tik išsimiegoti, bet ir ramiai išgerti rytinę kavą.

Paauglys neleis apsamanoti

Paaugliai maištauja, krečia kvailystes, jaučiasi labai subrendę ir protingi, ginčijasi dėl menkiausių smulkmenų, daužo durimis. Visa tai skatina prisiminti, kokie patys buvote paauglystėje. Kas nuo to laiko pasikeitė? Atėjus paauglystei, pats laikas pasidomėti tokio amžiaus vaikų raida, psichologijos ypatumais ir bendravimo subtilybėmis. Kursai apie paauglius vaikus padėtų geriau suprasti jūsų pačių vaiką. Taisyklės, kurios tiko vaiką auklėjant jam būnant septynerių, dabar netinka. Reikia naujų. Paauglys neleidžia tėvams prarasti tonuso, ačiū jam už tai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

„Vaikų linija“ pradeda teikti pagalbą pokalbiais internetu

Lapkričio 20 d. minint Pasaulinę vaikų dieną, Lietuvos vaikai ir paaugliai gali sulaukti emocinės paramos ir palaikymo nauju kanalu.

Į Lietuvą atvyksta garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos (1)

Lapkričio 23 dieną Lietuvoje viešės ir paskaitą skaitys garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos Ines Pelissie du Rausas (Inès Pelissié du Rausas). Sorbonos universiteto filosofijos mokslų daktarė ir penkių vaikų mama yra išleidusi net keturias viena kitą papildančias monografijas apie paauglių lytinį ugdymą ir rengimą šeimai. Šiandien ji keliauja po Europą ir skaito pranešimus šia tema besidomintiems tėvams bei edukologijos specialistams.

Šiandien vaikai netektų amo sužinoję, kokius darbus jų bendraamžiai dirbo prieš 100 metų (30)

Dešimties metų vaikas įžengia į ankstyvosios paauglystės amžiaus tarpsnį, kuomet atsakomybių ir pareigų jo gyvenime nuolat daugėja (bent jau turėtų). Tačiau ar gali šiandieninis vaikas įsivaizduoti, ką mokėjo jo bendraamžis prieš 100 metų?

Kaip padėti nerimastingam vaikui

Tėvai dažnai nepastebi požymių, kurie gali reikšti, jog vaiko nerimastingumas yra ypač padidėjęs.

Atsargiai, tėveliai, jūs auginate vaiką perfekcionistą

Kokį vaiką galima pavadinti perfekcionistu ir ką apie jo auklėjimą turi žinoti jo tėvai? Psichologo Tomo Lagūnavičiaus patarimai.

Menkaverčių užkandžių automatai mokyklose: ką svarbu žinoti tėvams

Į „Sveikatai palankus“ kreipėsi susirūpinę vienos mokyklos tėveliai dėl šalia pradinukų klasės stovinčio menkaverčių užkandžių automato.

Kodėl mokiniai patiria mokyklos baimę ir vienišumą?

Rugsėjis – tai ne tik pirmasis rudens mėnuo, bet ir nauja mokslo metų pradžia. Mokiniai keliauja į naujas mokyklas, sutinka naujus mokytojus ir draugus. Visa aplinka yra nepažįstama ir neištyrinėta. Kiekvienas žmogus atsidūręs tokioje aplinkoje pasijunta nesaugus, dažniausiai bijo išreikšti savo nuomonę.

Siekiant gerų ugdymo rezultatų turi dirbti visi – vaikai, tėvai ir mokytojai

Prasidėjus rugsėjui, vėl atsigręžiama į mokyklas. Nors apie gyvenimą jose dažniau kalbama iš moksleivių ar jų tėvų perspektyvos, retai susimąstoma, kaip diena mokykloje atrodo mokytojų akimis. Apie savo dienotvarkę ir iššūkius pasakoja Vilniaus ir Kauno mokyklų bei gimnazijų mokytojai.

Mokslo metų naujovė abiturientams – egzamino vertės brandos darbas (1)

Abiturientai, norėdami gauti vidurinį išsilavinimą, kaip ir seniau, privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, tačiau vietoje kitų kelių egzaminų nuo šiol gali rinktis ir alternatyvią gebėjimų vertinimo formą – brandos darbą.

R. Bogušienė: ar tikrai švediškas stalas mokyklose padėtų vaikams maitintis sveikiau

Viešojoje erdvėje akivaizdžiai pastebimi vaikų maitinimo reorganizavimo siekiai. Kalbama apie tai, kad mokyklose reiktų tiekti vaikams maistą vadovaujantis švediško stalo principu. Ar tai padarytų vaikų maitinimą sveikatai palankesnį?

Specialistų patarimai, koks planšetinis kompiuteris geriausias vaikui (1)

Mokiniams IT technikos pasiūlymų gausu, o kaip patiems mažiausiems – ikimokyklinukams? Jie taip pat nori būti išmanūs ir žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, todėl Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai parengė keletą patarimų, kaip protingai pasirinkti vaikams skirtą planšetinį kompiuterį.

Trečiasis pedagogas – vaikus supanti aplinka

Šiandien, likus vienai dienai iki naujų mokslo metų, Kaune buvo pristatytas pirmasis kvartalas, kuriame ne tik patogiai ir gražiai gyvena šeimos, jų namai apsupti žaliomis zonomis ir išvystyta infrastruktūra, bet ir veikiančiu pradiniu ugdymu nuo „Vaikystės sodas" darželio iki bendrojo ugdymo „Karalienės Mortos" mokyklos.

Psichologė: ką daryti, jei vaikas skriaudžia kitus (3)

Patyčios mokykloje vis dar dažnas reiškinys. Jei aukos ir jų tėvai paprastai sulaukia aplinkinių supratimo ir atjautos, tai „peštuko" tėvams susirinkimuose tenka raudonuoti arba gynybiškai teisintis.

Su šeima keliaujame į Marijampolę: netikėtos pažintys ir įdomios vietos

Svarstote, kur su šeima praleisti artimiausią savaitgalį? O ką atsakysite, jei pasiūlysime jums aplankyti Marijampolę? Čia netikėti atradimai laukia ir mažų, ir didelių.

Kokią meškos paslaugą mokiniams daro jų tėvai

Psichologiniai rugsėjo 1-osios išbandymai: kokią meškos paslaugą moksleiviams daro tėvai?