7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu

 (3)
Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su paaugliais įdomu kalbėtis

Visų pirma, paauglio žodynas pagaliau ganėtinai platus, kad būtų galima tiesiog pasikalbėti. (Prisiminkite kūdikystės laikus, ar norėtumėte grįžti atgal, kai pokalbiai su vaiku apsiribodavo keliomis frazėmis). Antra, jis jau turi pomėgių, kažkuo domisi, gali papasakoti apie tai, ko jūs nežinote. Trečia, jam kyla įdomių klausimų, į kuriuos iš tiesų įdomu atsakyti – ar tai būtų susiję su mokslais, ar su santykiais, ar su
priešinga lytimi. Su vaiku galimas įdomus ir visavertis dialogas!

Paaugliai daug laiko praleidžia su draugais

Kiek liūdna tai pripažinti, bet paauglystė – laikas, kai vaikas apsibrėžia savo vietą suaugusiųjų pasaulyje ir atsiskiria nuo šeimos. Tėvai nustoja būti jam nepajudinamu autoritetu, dabar draugų nuomonė jam kur kas svarbesnė, nei abiejų tėvų kartu sudėjus. Tai kur čia privalumas? Ogi dabar jūs turite užtektinai laiko sau, vėl esate asmenybė, o ne vaiko auklė, virėja ir vairuotoja.

Paaugliai gali padėti tvarkytis namuose ir nudirbti kitus darbus

Pamenate, kai vaikui buvo dveji ar treji, jis taip troško jums padėti, tik tiesa - žalos iš jo pagalbos būdavo daugiau nei naudos. Žinoma, nenorėdama žlugdyti entuziazmo ir besiformuojančio savarankiškumo, jūs sutikdavote su mažylio pagalba ir po visko rinkdavote išplautos lėkštės šukes. Dabar jūsų kantrybė šimtu procentų atsipirks – paauglys iš tiesų gali išplauti grindis, išsiurbti kilimus, nueiti į parduotuvę produktų, nuvalyti dulkes, išnešti šiukšles, išplauti indus. Tik teks kelis kartus priminti, bet kas iš mūsų neturi nuodėmių.

Su paaugliu galima nueiti į kiną pažiūrėti ne animacinio filmuko

„Žvaigždžių karai", „Galaktikos sargai", „Karibų jūros piratai" – mažų mažiausiai tokius filmus galima žiūrėti su paaugliais. Pats laikas atsikvėpti nuo "leliukiškų" animacinių filmų, kurie ne juokais gali įkyrėti. O dar su paaugliais galima drauge žiūrėti serialus!

Su paaugliais smagu vaikščioti po parduotuves

Tai malonu, nes per pastaruosius 12 – 13 metų jums pabodo rožinės ar žydros palaidinės, o žaislų asortimentą žinote geriau nei kruopų spintos turinį savo virtuvėje. Sveikas, suaugusių ir paauglių parduotuvių pasauli, čia galima ir sau kažką rasti.

Turint vaiką paauglį, pagaliau galima išsimiegoti

Tiesa, neilgai, nes ne už kalnų šokių ir grįžimų iš vakarėlių vidurnaktį metas. Na, bet dabar tai puikus laikas, kai vaikas nakvoja namuose ir jau nesikelia penkis kartus per naktį. O savaitgalį jis atsikelia vėliau už jus! Taigi, jūs galite ne tik išsimiegoti, bet ir ramiai išgerti rytinę kavą.

Paauglys neleis apsamanoti

Paaugliai maištauja, krečia kvailystes, jaučiasi labai subrendę ir protingi, ginčijasi dėl menkiausių smulkmenų, daužo durimis. Visa tai skatina prisiminti, kokie patys buvote paauglystėje. Kas nuo to laiko pasikeitė? Atėjus paauglystei, pats laikas pasidomėti tokio amžiaus vaikų raida, psichologijos ypatumais ir bendravimo subtilybėmis. Kursai apie paauglius vaikus padėtų geriau suprasti jūsų pačių vaiką. Taisyklės, kurios tiko vaiką auklėjant jam būnant septynerių, dabar netinka. Reikia naujų. Paauglys neleidžia tėvams prarasti tonuso, ačiū jam už tai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

10 auksinių taisyklių, kurios padės labiau suprasti paauglius

Augindami mažus vaikus tėvai paprastai perskaito kalnus literatūros apie jų raidą ir auklėjimą. Kai vaikai paauga ir tampa paaugliai, neretai tėvai iš inercijos taiko tuos pačius vaikų drausminimo ar skatinimo metodus, kaip ir anksčiau. Tačiau bendraujant su paaugliais tai nebetinka.

5 mįslės, kurias įmins tik gudriausi – išbandykite savo jėgas

Jeigu norite ugdyti kūrybišką vyresnio amžiaus vaiko mąstymą, skatinkite jį įminti mįsles.

Paauglio atostogos su šeima – misija įmanoma?

Vasaros atostogos užsienyje atžalas auginančioms šeimoms – bene geriausias būdas sustiprinti tarpusavio ryšius. Tik kas, jei nuo pat mažumės visur su tėvais keliavęs paauglys staiga pareiškia nebenorintis vykti drauge?

Kurioje Baltijos šalyje vaikai jaučiasi laimingiausi (2)

Nors vaikai Baltijos šalyse jaučiasi pakankamai laimingi, Lietuvoje vaikai dažniau nei jų bendraamžiai Latvijoje ir Estijoje jaučiasi vieniši, pykti, liūdni ir prislėgti. Laimingiausi vaikai tarp Baltijos šalių yra Estijoje – jie jaučiasi labiau pasitikintys savimi, įkvėpti ir džiaugsmingi palyginus su jų bendraamžiais Lietuvoje ir Latvijoje.

Vaikų maitinamasis ugdymo įstaigose: ką vertėtų keisti

Sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ įkūrėja Raminta Bogušienė lankydamasi Lietuvos mokyklose stebėjo vaikų maitinimo situaciją ir pateikia savo įžvalgas.

10 finansų taisyklių vaikams, kurių gali išmokyti tėvai

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos 2016 m. atliktas tarptautinis tyrimas atskleidė bauginančią situaciją – Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo lygis yra rekordiškai prastas. Šalies penkiolikmečiai savo žiniomis gerokai nusileidžia bendraamžiams kitose šalyse.

Psichologo patarimai, kaip suvaldyti jaudulį prieš egzaminus ir po jų

Artėjant brandos egzaminų karštinei moksleiviai ieško būdų, kaip pasiekti maksimalių rezultatų ir įstoti į norimą specialybę, tačiau šiam tikslui pasiekti nepakanka vien įgytų žinių. Labai svarbu gebėti suvaldyti įtampą ir jaudulį – pasak psichologų, tai lemia kone pusę egzamino sėkmės.

7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu (3)

Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.

Tėvai sprendžia vaikų namų darbus? Tai – meškos paslauga (1)

Be abejonės, visi tėvai nori, kad jų vaikams mokykloje sektųsi puikiai, tad dėl geresnių rezultatų jie pasiryžę padaryti viską. Vis dėlto kai kurie tėveliai persistengia. Psichologai įspėja, kad vaikui mokantis tėvų pagalba ir palaikymas yra būtini, tačiau svarbu tai daryti tinkamai – neperžengiant ribos ir neatliekant mokinio užduočių už jį.

Interviu su M. Kyllonen: ko galime pasimokyti iš suomių švietimo?

Būdama pačioje Europos šiaurėje, neturėdama ypatingų gamtos išteklių ar gausios sunkiosios pramonės, prieš keturiasdešimt metų Suomija iškėlė sau tikslą būti labiausiai kvalifikuotų žmonių šalimi.

Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba

Į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Santariškėse su švyturėliais atlekiančios greitosios kartais atveža ne tik sunkias traumas buityje, lauke ar avarijose patyrusius, bet ir žudytis ar žalotis bandžiusius vaikus ar paauglius.

Kad vaikas nepradėtų rūkyti, svarbu žinoti (5)

Vaikas gali rūkyti dėl daugelio priežasčių – dėl noro būti suaugusiam, noro įsilieti į kompaniją, atkreipti į save dėmesį.

J. Bortkevičienė: į pirmąją vaiko meilę reikia žiūrėti rimtai

Pastebėję vaikams užgimusius pirmuosius romantiškus jausmus suaugusieji dažniausiai reaguoja su šypsena. Tik vieni stengiasi to savo atžaloms neparodyti, o kiti, būna, net ir prie kitų žmonių, regis, švelniai pasišaipo, kad štai mūsų mažylis jau ir antrą pusę susirado.

Klastinga jaunų mergaičių liga, kurios gydymas gali užtrukti ilgai (1)

Nervinė anoreksija – valgymo sutrikimas. Prasideda pereinant iš vaikystės į paauglystę ir pasireiškia valgio ar valgymo apribojimu (kraštutiniais atvejais – visišku atsisakymu valgyti), siekiant kūno svorio sumažėjimo ir lieknos figūros.

A. Landsbergienė: vaiko problemas turi spręsti vaikas (249)

Ką daro šiuolaikiniai tėvai, pamatę, kad jų vaikai susiduria su sunkumais? Nemaža dalis jų skuba vilktis „supermeno" ar „supermamos" kostiumą ir kuo greičiau visas kliūtis pašalinti atžalai iš kelio.