7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu

 (3)
Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su paaugliais įdomu kalbėtis

Visų pirma, paauglio žodynas pagaliau ganėtinai platus, kad būtų galima tiesiog pasikalbėti. (Prisiminkite kūdikystės laikus, ar norėtumėte grįžti atgal, kai pokalbiai su vaiku apsiribodavo keliomis frazėmis). Antra, jis jau turi pomėgių, kažkuo domisi, gali papasakoti apie tai, ko jūs nežinote. Trečia, jam kyla įdomių klausimų, į kuriuos iš tiesų įdomu atsakyti – ar tai būtų susiję su mokslais, ar su santykiais, ar su
priešinga lytimi. Su vaiku galimas įdomus ir visavertis dialogas!

Paaugliai daug laiko praleidžia su draugais

Kiek liūdna tai pripažinti, bet paauglystė – laikas, kai vaikas apsibrėžia savo vietą suaugusiųjų pasaulyje ir atsiskiria nuo šeimos. Tėvai nustoja būti jam nepajudinamu autoritetu, dabar draugų nuomonė jam kur kas svarbesnė, nei abiejų tėvų kartu sudėjus. Tai kur čia privalumas? Ogi dabar jūs turite užtektinai laiko sau, vėl esate asmenybė, o ne vaiko auklė, virėja ir vairuotoja.

Paaugliai gali padėti tvarkytis namuose ir nudirbti kitus darbus

Pamenate, kai vaikui buvo dveji ar treji, jis taip troško jums padėti, tik tiesa - žalos iš jo pagalbos būdavo daugiau nei naudos. Žinoma, nenorėdama žlugdyti entuziazmo ir besiformuojančio savarankiškumo, jūs sutikdavote su mažylio pagalba ir po visko rinkdavote išplautos lėkštės šukes. Dabar jūsų kantrybė šimtu procentų atsipirks – paauglys iš tiesų gali išplauti grindis, išsiurbti kilimus, nueiti į parduotuvę produktų, nuvalyti dulkes, išnešti šiukšles, išplauti indus. Tik teks kelis kartus priminti, bet kas iš mūsų neturi nuodėmių.

Su paaugliu galima nueiti į kiną pažiūrėti ne animacinio filmuko

„Žvaigždžių karai", „Galaktikos sargai", „Karibų jūros piratai" – mažų mažiausiai tokius filmus galima žiūrėti su paaugliais. Pats laikas atsikvėpti nuo "leliukiškų" animacinių filmų, kurie ne juokais gali įkyrėti. O dar su paaugliais galima drauge žiūrėti serialus!

Su paaugliais smagu vaikščioti po parduotuves

Tai malonu, nes per pastaruosius 12 – 13 metų jums pabodo rožinės ar žydros palaidinės, o žaislų asortimentą žinote geriau nei kruopų spintos turinį savo virtuvėje. Sveikas, suaugusių ir paauglių parduotuvių pasauli, čia galima ir sau kažką rasti.

Turint vaiką paauglį, pagaliau galima išsimiegoti

Tiesa, neilgai, nes ne už kalnų šokių ir grįžimų iš vakarėlių vidurnaktį metas. Na, bet dabar tai puikus laikas, kai vaikas nakvoja namuose ir jau nesikelia penkis kartus per naktį. O savaitgalį jis atsikelia vėliau už jus! Taigi, jūs galite ne tik išsimiegoti, bet ir ramiai išgerti rytinę kavą.

Paauglys neleis apsamanoti

Paaugliai maištauja, krečia kvailystes, jaučiasi labai subrendę ir protingi, ginčijasi dėl menkiausių smulkmenų, daužo durimis. Visa tai skatina prisiminti, kokie patys buvote paauglystėje. Kas nuo to laiko pasikeitė? Atėjus paauglystei, pats laikas pasidomėti tokio amžiaus vaikų raida, psichologijos ypatumais ir bendravimo subtilybėmis. Kursai apie paauglius vaikus padėtų geriau suprasti jūsų pačių vaiką. Taisyklės, kurios tiko vaiką auklėjant jam būnant septynerių, dabar netinka. Reikia naujų. Paauglys neleidžia tėvams prarasti tonuso, ačiū jam už tai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Kas neveiksminga ir kas veiksminga bendraujant su paaugliais

Kai žvelgiame į savo mažylius, atrodo, kad iki paauglystės dar marios laiko, ką čia apie tai ir kalbėti… Tačiau laikas greitas, o įgūdžiai, reikalingi, kad paauglystės laikas būtų kuo malonesnis abiems pusėms (tėvams ir vaikams), neatsiranda patys savaime. Todėl ruoštis paauglystei derėtų pradėti kuo anksčiau.

Psichologė: paauglystės elgesio sunkumai pasireiškia jau 12–13 metų vaikams

Paauglystė kiekvienam vaikui yra emociškai sunkus laikotarpis.

Patarimai, kaip sėkmingai ir be streso išlaikyti egzaminus

Kaip išgyventi egzaminų karštinę? Patarimai abiturientams ir jų tėvams.

Labai svarbus įgūdis, kurį reikia lavinti, kad vaikas augtų savarankiškas ir nebijantis išsakyti nuomonę

Esame girdėję ir patys ne kartą įsitikinę praktiškai, kad viešasis kalbėjimas – viena didžiausių baimių, kuri gali mus apimti.

Po mokyklos – „Gap Year“: atradimų metai ar laiko švaistymas? (1)

Panašu, kad ilgą laiką buvęs kelrodžiu, gyvenimo modelis „mokykla-universitetas-darbas" praranda savo pozicijas.

Kaip ugdyti vaikų verslumą jau nuo ikimokyklinio amžiaus?

Dėl vaikų savarankiškumo, kūrybiškumo, emocinio intelekto, socialinių įgūdžių lavinimo būtinumo diskusijų jau nekyla.

Nuo transplantacijos berniuką išgelbėjo ragenos sustiprinimo operacija

Pažaboti klastingą akių ligą paaugliui padėjo medicinos naujovė, apie kurią sergantis tėvas negalėjo net pasvajoti

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: ko reikia, kad patyčios išnyktų visiems laikams

Kartais viltingai atrodo, kad didėjant žmonių sąmoningumui patyčios vis mažiau pasireiškia mūsų gyvenime. Tačiau tuomet išgirstam apie subtilias, užslėptas patyčių formas, egzistuojančias net darželiuose, tokias, kurias sunku pastebėti, sunku įrodyti.

Vaikai kviečiami internete atlikti testą ir pasitikrinti, ar jie nepatiria patyčių (1)

Kovai su patyčiomis - naujas interaktyvus kampanijos „Už saugią Lietuvą" įrankis.

Visuomenė tampa vis labiau tolerantiška Dauno sindromą turintiems vaikams

Tyrimas parodė, kad 58 proc. lietuvių Dauno sindromą turintiems vaikams atvertų kelią į bendrojo lavinimo mokyklas.

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą (1)

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.