7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu

 (3)
Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su paaugliais įdomu kalbėtis

Visų pirma, paauglio žodynas pagaliau ganėtinai platus, kad būtų galima tiesiog pasikalbėti. (Prisiminkite kūdikystės laikus, ar norėtumėte grįžti atgal, kai pokalbiai su vaiku apsiribodavo keliomis frazėmis). Antra, jis jau turi pomėgių, kažkuo domisi, gali papasakoti apie tai, ko jūs nežinote. Trečia, jam kyla įdomių klausimų, į kuriuos iš tiesų įdomu atsakyti – ar tai būtų susiję su mokslais, ar su santykiais, ar su
priešinga lytimi. Su vaiku galimas įdomus ir visavertis dialogas!

Paaugliai daug laiko praleidžia su draugais

Kiek liūdna tai pripažinti, bet paauglystė – laikas, kai vaikas apsibrėžia savo vietą suaugusiųjų pasaulyje ir atsiskiria nuo šeimos. Tėvai nustoja būti jam nepajudinamu autoritetu, dabar draugų nuomonė jam kur kas svarbesnė, nei abiejų tėvų kartu sudėjus. Tai kur čia privalumas? Ogi dabar jūs turite užtektinai laiko sau, vėl esate asmenybė, o ne vaiko auklė, virėja ir vairuotoja.

Paaugliai gali padėti tvarkytis namuose ir nudirbti kitus darbus

Pamenate, kai vaikui buvo dveji ar treji, jis taip troško jums padėti, tik tiesa - žalos iš jo pagalbos būdavo daugiau nei naudos. Žinoma, nenorėdama žlugdyti entuziazmo ir besiformuojančio savarankiškumo, jūs sutikdavote su mažylio pagalba ir po visko rinkdavote išplautos lėkštės šukes. Dabar jūsų kantrybė šimtu procentų atsipirks – paauglys iš tiesų gali išplauti grindis, išsiurbti kilimus, nueiti į parduotuvę produktų, nuvalyti dulkes, išnešti šiukšles, išplauti indus. Tik teks kelis kartus priminti, bet kas iš mūsų neturi nuodėmių.

Su paaugliu galima nueiti į kiną pažiūrėti ne animacinio filmuko

„Žvaigždžių karai", „Galaktikos sargai", „Karibų jūros piratai" – mažų mažiausiai tokius filmus galima žiūrėti su paaugliais. Pats laikas atsikvėpti nuo "leliukiškų" animacinių filmų, kurie ne juokais gali įkyrėti. O dar su paaugliais galima drauge žiūrėti serialus!

Su paaugliais smagu vaikščioti po parduotuves

Tai malonu, nes per pastaruosius 12 – 13 metų jums pabodo rožinės ar žydros palaidinės, o žaislų asortimentą žinote geriau nei kruopų spintos turinį savo virtuvėje. Sveikas, suaugusių ir paauglių parduotuvių pasauli, čia galima ir sau kažką rasti.

Turint vaiką paauglį, pagaliau galima išsimiegoti

Tiesa, neilgai, nes ne už kalnų šokių ir grįžimų iš vakarėlių vidurnaktį metas. Na, bet dabar tai puikus laikas, kai vaikas nakvoja namuose ir jau nesikelia penkis kartus per naktį. O savaitgalį jis atsikelia vėliau už jus! Taigi, jūs galite ne tik išsimiegoti, bet ir ramiai išgerti rytinę kavą.

Paauglys neleis apsamanoti

Paaugliai maištauja, krečia kvailystes, jaučiasi labai subrendę ir protingi, ginčijasi dėl menkiausių smulkmenų, daužo durimis. Visa tai skatina prisiminti, kokie patys buvote paauglystėje. Kas nuo to laiko pasikeitė? Atėjus paauglystei, pats laikas pasidomėti tokio amžiaus vaikų raida, psichologijos ypatumais ir bendravimo subtilybėmis. Kursai apie paauglius vaikus padėtų geriau suprasti jūsų pačių vaiką. Taisyklės, kurios tiko vaiką auklėjant jam būnant septynerių, dabar netinka. Reikia naujų. Paauglys neleidžia tėvams prarasti tonuso, ačiū jam už tai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Išmaniųjų telefonų žala vaikams – kaip ją įveikti

Jau prieš kelerius metus JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais apie žalą, kurią vaikams sukelia išmanieji telefonai.

Mylėdami vaikus apsaugome juos nuo patyčių

„Ožys", „vėpla", „kūtvėla"... Kaip manote, kaip gali jausti tokiais žodžiais apšaukiamas vaikas?

Kaip be žodžių galima sustabdyti patyčias (2 VIDEO)

Vaikams ir paaugliams emocinę paramą telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija" pristato socialinę kampaniją „Kartu galime sustabdyti patyčias!".

Dažniausi mitai apie globojamą vaiką: kaip juos įveikti

VšĮ „Šeimos santykių institutas“ psichologė Rasa Pietarienė ir šeimų konsultantė Živilė Baronienė aptaria dažniausius mūsų visuomenėje sklandančius mitus apie globojamus vaikus.

Požymiai, kad vaikas turi išskirtinių gabumų

Atsakydami į testo klausimus išlikite objektyvūs: stenkitės ne pagražinti realybę, o tiksliai įvertinkite savo vaiko gebėjimus.

Kas nutinka, jei po skyrybų tėvai vaiko labui draugauja, pietauja, kartu atostogauja (1)

Tiek necivilizuotos, tiek „per daug civilizuotos" skyrybos gali sukelti sunkumų vaikui, kurio šeima byra. Taip portalui tavovaikas.lt teigė Vilniaus universiteto docentė, psichologė dr. Miglė Dovydaitienė.

Kodėl milijonieriais tampa vidutiniškai besimokantys mokiniai, o ne pirmūnai (9)

Geri pažymiai ir puikiai baigta mokykla – patikimiausias kelias į sėkmę. Bent jau tokią žinią mums siunčia švietimo įstaigos. Tačiau tokią nuomonę visiškai paneigia garsių žmonių, kurie mokykloje buvo vidutiniokai, tačiau tai nesutrukdė jiems tapti labai sėkmingais įvairiose srityse, sąrašas.

Svarbus psichologės patarimas paauglio tėvams

Paauglį sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pasyvumo ir abejingumo. Mūsų skaitytojai neretai atrodo, kad jos vaikui viskas „dzin“. Paauglio mamos laišką komentuoja psichologė Ingrida Pilkionienė.

„Vaikų linija“ pradeda teikti pagalbą pokalbiais internetu

Lapkričio 20 d. minint Pasaulinę vaikų dieną, Lietuvos vaikai ir paaugliai gali sulaukti emocinės paramos ir palaikymo nauju kanalu.

Į Lietuvą atvyksta garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos (1)

Lapkričio 23 dieną Lietuvoje viešės ir paskaitą skaitys garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos Ines Pelissie du Rausas (Inès Pelissié du Rausas). Sorbonos universiteto filosofijos mokslų daktarė ir penkių vaikų mama yra išleidusi net keturias viena kitą papildančias monografijas apie paauglių lytinį ugdymą ir rengimą šeimai. Šiandien ji keliauja po Europą ir skaito pranešimus šia tema besidomintiems tėvams bei edukologijos specialistams.

Šiandien vaikai netektų amo sužinoję, kokius darbus jų bendraamžiai dirbo prieš 100 metų (32)

Dešimties metų vaikas įžengia į ankstyvosios paauglystės amžiaus tarpsnį, kuomet atsakomybių ir pareigų jo gyvenime nuolat daugėja (bent jau turėtų). Tačiau ar gali šiandieninis vaikas įsivaizduoti, ką mokėjo jo bendraamžis prieš 100 metų?

Kaip padėti nerimastingam vaikui

Tėvai dažnai nepastebi požymių, kurie gali reikšti, jog vaiko nerimastingumas yra ypač padidėjęs.

Atsargiai, tėveliai, jūs auginate vaiką perfekcionistą

Kokį vaiką galima pavadinti perfekcionistu ir ką apie jo auklėjimą turi žinoti jo tėvai? Psichologo Tomo Lagūnavičiaus patarimai.

Kaip neprarasti ryšio su paaugliu: efektyvūs patarimai tėvams

Atšalę santykiai su tėvais, jaučiama apatija, liūdesys yra rimtos paauglystės problemos, su kuriomis susiduria daug šeimų.

Menkaverčių užkandžių automatai mokyklose: ką svarbu žinoti tėvams

Į „Sveikatai palankus“ kreipėsi susirūpinę vienos mokyklos tėveliai dėl šalia pradinukų klasės stovinčio menkaverčių užkandžių automato.