Agresyvų vaikų elgesį skatina netinkama mityba?

Vitaminų ir mineralų trūkumas žmogaus organizme gali lemti psichinį nestabilumą ir agresyvų elgesį.

Mitybos specialistė dr. Sylvia Onusic paskelbė straipsnį „Agresyvus elgesys: sprendimas ranka pasiekiamas", kuriame ieško priežasčių, kodėl JAV išplito agresyvus elgesys, ypač tarp paauglių.

„Mes galime kaltinti žiniasklaidos atspindimą smurtą ir įtampą šeimoje, tačiau faktas tas, kad daug amerikiečių gyvena daugiausia vartodami perdirbtą maistą, netekusį vitaminų, ir kenčia nuo blogos mitybos. Daugeliu atveju tai reiškia, kad jų smegenys badauja", - rašo straipsnio autorė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip bendrauti su savo vaiku, kad užaugintume asmenybę

Stebuklų medis šalia Vilniaus - nusikaltimas gamtai

Kaip itin reikšmingą ji išskiria vitaminų A, D, K, B1, B3, B6, B12 ir tokių mineralų kaip jodas, kalis, geležis, magnis, cinkas, chromas ir manganas nepakankamumą, praneša medicalnewstoday.com.

Kaip mus veikia vitaminų trūkumas

Pasak autorės, gydytojai pastebi, kad grįžta tokios pamirštos ligos kaip skorbutas ir pelagra, kurioms didelės įtakos turi ir prasta mitybos. Daugelis tokių negalavimų lemia smegenų pažeidimus.

Pelagra yra vitamino B3 trūkumo sukelta liga, o jos simptomai - nerimas, hiperaktyvumas, depresija, letargija, galvos skausmai, nemiga ir haliucinacijos. Cinko nepakankamumas siejamas su piktu, agresyviu ir priešišku elgesiu.

Žarnyno problemos ir alergija grūdiniam baltymui gliutenui gali sustiprinti kai kurių maistinių medžiagų nepakankamumą. Alergija gliutenui siejama su šizofrenija.

„Viską dar labiau pablogina labai dažnai į maistą dedami egzotoksinai: mononatrio glutamatas (skonio stipriklis) ir aspartamas (saldiklis). Žmonės, kurie nuolat vartoja perdirbtą maistą ir geria saldžius gazuotus gėrimus, labai dažnai susiduria su šiomis psichiką veikiančiomis cheminėmis medžiagomis", rašo dr. S. Onusic.

Be kita ko, neseniai nustatyta, kad aspartamas dėl jo poveikio insulinui skatina kūno masės didėjimą.

Kiti maisto priedai, siejami su agresyviu elgesiu, yra cukrus, dirbtiniai dažikliai, kofeinas, alkoholis ir soja. Iš užterštos aplinkos žmogus gauna gyvsidabrio, arseno, švino, pesticidų, sunkiųjų metalų ir teflono.

Išeitis - valgyti "tikrą" maistą

"Vienas iš sprendimų įveikti vis didėjantį smurto lygį yra grįžimas prie tikro, maistingųjų medžiagų turtingo maisto", - sako dr. Sally Fallon Morell, Weston A. Price fondo direktorė. „Mes turime sukurti kultūrą, kurioje valgyti perdirbtą maistą laikoma blogo tono ženklu, o maisto gaminimas namuose yra vertinamas kaip gyvenimą puoselėjantis gebėjimas".

Garsaus JAV dietologo Weston A. Price vardu pavadintas fondas yra sukritikavęs blogą mokyklose patiekiamų pietų kokybę ir JAV valdžios patvirtintas mitybos rekomendacijas, kuriomis turi vadovautis federalinį finansavimą gaunančios mokyklos.

Tada fondo atstovai be kita ko teigė, kad vaikai turi gauti ir cholesterolio turtingo maisto, kad tinkamai vystytųsi protiškai ir emociškai.

Tyrimais nustatyta, kad į depresiją linkusiems asmenims, labiausiai į smurtą linkusiems nusikaltėliams ir savižudžiams būdingi maži cholesterolio kiekiai kraujyje.

Weston A. Price fondas siekia švietimu, tyrimais ir socialinėmis kampanijomis žmones paskatinti vartoti maistingųjų medžiagų turtingą maistą. Dr. S. Onusic straipsnį paskelbė fondo leidžiamas žurnalas „Wise Traditions".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis