Ką daryti? Posūnis skriaudžia mano dukrą

 (7)
Antrą kartą sukurtos šeimos ir jose augantys vaikai iš pirmų santuokų jau nieko nestebina. Tačiau, ką daryti mamai, kurios vyresnis posūnis skriaudžia jos dukrą? Pataria psichologė Gabrielė Vilkaitė.
Moteris ir vaikas
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki, esu mama ir pamotė kartu. Turiu dukrą ir auginam vyro sūnų, kuris yra ne jo, bet jį augina nuo gimimo. Labai kenčiu dėl to, kad jis nuolatos skriaudžia, žemina, šaiposi iš mano dukros. Tuo pačiu būdu aš negaliu jo nei mylėti, nei globoti. Eina 5 metai kaip mes kartu, bet niekas nesikeičia. Esu pavargusi nuo tokio gyvenimo. Kreipėmės visur, niekas nepadeda. Jam 12 m., o dukrai – 11 m. Berniukas nesupranta, kad visi konfliktai prasideda nuo jo. Ta pati problema ir mokykloje. Gal turite kokių patarimų? P.S. Mama berniuko gyva ir sveika, tikras tėtis taip pat visiškai sveikas žmogus. (Norėčiau pasivadinti Aušra). Ačiū už atsakymą.

Pataria psichologė Gabrielė Vilkaitė:

Labas, Aušra,

Perskaičiau Tavo laišką ir supratau, kad jautiesi pakliuvusi į spąstus ir niekaip nerandi išėjimo. Matyti, kad baiminiesi dėl savo dukters ir jautiesi pavargusi nuo nuolatinių konfliktų. Penkeri metai posūnio elgesys nekinta ir žeidžia tiek Tave, tiek Tavo dukrą. Supratau, kad prašai patarimų, kaip elgtis susidūrus su netinkamu berniuko elgesiu.

Rašai, kad posūnis nuolat skriaudžia, žemina ir šaiposi iš Tavo dukters. Tai tęsiasi jau keleri metai. Suprantu, kad nori apginti savo dukrą ir neleisti su ja netinkamai elgtis. Akivaizdu, kad tai tęsiasi per ilgai. Berniukas turi žinoti, kad skriaudimas, žeminimas, šaipymasis yra netinkamas elgesys ir jis netoleruotinas, be to, netinkamai pasielgus, laukia bausmė. Kaip elgiasi Tavo vyras? Ką jūs abu sakote ir darote, kai susiduriate su netinkamu elgesiu?

Posūnis nežino ribų arba jas nuolat išbando. 12 m. vaikas turi žinoti, kas jam yra neleidžiama ir suprasti draudimų priežastis. Svarbu berniukui nustatyti ribas ir paaiškinti jų prasmę, taip pat paaiškinti, kokia bausmė jo laukia nusižengus taisyklėms, peržengus ribą (netaikyti fizinių bausmių). Ir kai tik pasireiškia anksčiau aptartas netinkamas elgesys, jūs turite pritaikyti bausmę ir nenusileisti tol, kol baigiasi bausmės laikas arba pasibaigia netinkamas elgesys.

Supratau, kad posūnis jau seniai elgiasi netinkamai ir toks jo elgesys gali būti tarsi pagalbos šauksmas. Atsiliepk į jį ir pasistenk suprasti, kokios netinkamo elgesio priežastys ir, ko siekia berniukas. Savo laiške rašai, kad visada berniukas pradeda konfliktus ir Tu nebežinai, kur kreiptis. Ar buvote pas vaikų psichologą ar psichoterapeutą? Nebijok kreiptis pagalbos į juos, nes tai specialistai, kurie gali padėti išsiaiškinti netinkamo elgesio priežastis ir pasiūlys elgesio korekciją.

Savo laiške užsiminei, kad berniuko tėvai gyvi, bet jis su jais negyvena. Tai nėra tipinė situacija ir nors daugiau nieko neparašei, bet leidai suprasti, kad tarpasmeniniai santykiai tarp berniuko ir tėvų nesusiklostę. Man kyla daug klausimų. Manau, kad berniukui reikalinga psichoterapija ar psichologo pagalba siekiant išsiaiškinti vaiko viduje glūdinčią problemą ir koreguoti elgesį.

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą (1)

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.

Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiandien Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas maždaug 13 proc. visų šalies mokyklų.

Psichologė: svarbiausia, kad seksualinę prievartą patyręs vaikas aiškiai išgirstų: tai ne tavo kaltė

Tylėti - ne išeitis kilus įtarimui, kad vaikas patiria seksualinį smurtą. Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro psichologė Vilma Paliaukienė su naujienų agentūra ELTA pasidalijo patirtimi, ką sakyti ir ko nesakyti vaikui, kuris patyrė seksualinę prievartą.

Gyvenimas su paaugliu: kokias pamokas išmokau

„Geriausias būdas padėti savo paaugliams - išgyventi patiems". Šią frazę išgirdau vienos konferencijos apie paauglystę metu.

Išmaniųjų telefonų žala vaikams – kaip ją įveikti

Jau prieš kelerius metus JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais apie žalą, kurią vaikams sukelia išmanieji telefonai.

Mylėdami vaikus apsaugome juos nuo patyčių

„Ožys", „vėpla", „kūtvėla"... Kaip manote, kaip gali jausti tokiais žodžiais apšaukiamas vaikas?

Kaip be žodžių galima sustabdyti patyčias (2 VIDEO)

Vaikams ir paaugliams emocinę paramą telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija" pristato socialinę kampaniją „Kartu galime sustabdyti patyčias!".

Dažniausi mitai apie globojamą vaiką: kaip juos įveikti

VšĮ „Šeimos santykių institutas“ psichologė Rasa Pietarienė ir šeimų konsultantė Živilė Baronienė aptaria dažniausius mūsų visuomenėje sklandančius mitus apie globojamus vaikus.

Požymiai, kad vaikas turi išskirtinių gabumų

Atsakydami į testo klausimus išlikite objektyvūs: stenkitės ne pagražinti realybę, o tiksliai įvertinkite savo vaiko gebėjimus.

Kas nutinka, jei po skyrybų tėvai vaiko labui draugauja, pietauja, kartu atostogauja (1)

Tiek necivilizuotos, tiek „per daug civilizuotos" skyrybos gali sukelti sunkumų vaikui, kurio šeima byra. Taip portalui tavovaikas.lt teigė Vilniaus universiteto docentė, psichologė dr. Miglė Dovydaitienė.

Kodėl milijonieriais tampa vidutiniškai besimokantys mokiniai, o ne pirmūnai (9)

Geri pažymiai ir puikiai baigta mokykla – patikimiausias kelias į sėkmę. Bent jau tokią žinią mums siunčia švietimo įstaigos. Tačiau tokią nuomonę visiškai paneigia garsių žmonių, kurie mokykloje buvo vidutiniokai, tačiau tai nesutrukdė jiems tapti labai sėkmingais įvairiose srityse, sąrašas.