Kuriam Zodiako ženklui lemta tapti pirmūnu, o kuriam mokykloje ypač nuobodu?

 (1)
Kaip skirtingiems Zodiako ženklams sekasi mokykloje? Kuriems iš jų labiausiai patinka matematika, kuriems lemta tapti seniūnais ir klasės pirmūnais?
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Avinas

Šio ženklo atstovas mokykloje toks pat nenuorama kaip ir kasdieniame gyvenime. Jo pomėgiai gali būti labai skirtingi: šiandien jį domina biologija, o rytoj jis jau „gliaudo" lygtis. Vis dėlto anksčiau ar vėliau Avino ženklo atstovas pasirinks dalyką, kuris iš tikrųjų jam bus prie širdies.

Mokslai Avinams sekasi gerai. Tokie vaikai yra sumanūs ir drąsūs. Jie be didesnių sunkumų atsako į mokytojų jiems pateikiamus klausimus, stebindami juos savo sumanumu. Vis tik ši taisyklė galioja tik tiems dalykams, kurie Avinams patinka. Norėdami, kad sūnus ar dukra gerai mokytųsi, skatinkite jų susidomėjimą mokomaisiais dalykais, papasakokite daugiau, nei vaikas gali sužinoti mokykloje.

Jautis

Mokykloje šio ženklo atstovas pateikia daugiausia klausimų. Taip jis elgiasi visai ne todėl, kad jam sudėtinga įsisavinti žinias, o dėl to, kad nori dar vieną kartą įsitikinti, kad viską suprato teisingai.

Jaučiams kartais nelengva išreikšti savo mintis, o tai gali turėti įtakos pažymiams. Šio ženklo atstovas gali būti kuo puikiausiai pasiruošęs pamokai, bet mokytojas to galimai nesupras, nes toks mokinys nesugebės savo žinių perteikti. Padėkite vaikui tinkamai išreikšti savo mintis, prašykite papasakoti, kaip jis praleido dieną, ką veikė – pataisykite, duokite patarimų. Būtinai nuo pat pirmųjų dienų stenkitės laikytis režimo, vaiką mokykite pildyti užduočių sąsiuvinį ir laiku atlikti namų darbus.

Dvyniai

Meteorus primenantys šio ženklo vaikai mėgsta mokytis, ypač juos traukia kalbos. Atrodo, kad jie spėja viską: padaryti namų darbus, nueiti į papildomus užsiėmimus ir netgi skirti laiko širdžiai mieliems pomėgiams.

Vis dėlto gali pasitaikyti ir prastų pažymių. Kodėl taip nutinka? Dvyniai nuolat siekia naujovių, todėl kartais labai greitai pamiršta senesnius dalykus. Jų žinios nepasižymi gilumu, todėl mokytojai neretai skundžiasi paviršutinišku dalyko mokymusi. Stenkitės su savo mokyklinuku kuo išsamiau aprėpti naujus horizontus ir darykite viską, kad vaikas informaciją įsimintų.

Vėžys

Šios ženklo atstovų prigimtis filosofinė. Jie mėgsta daug kalbėti, todėl humanitariniai mokslai jiems artimesni nei tikslieji. Vėžiai dažniausiai pasirenka vieną mėgstamą dalyką, bet į jį įsigilina iš esmės. Dažnas pasirinkimas – istorija arba literatūra. Per literatūros pamokas galima pakalbėti, pasamprotauti ir netgi pasiginčyti, o istorija vilioja šios ženklo atstovus praeitimi, kurioje jie mėgsta pasiknaisioti. Savo mokyklinuką tinkamai orientuokite, pasakokite apie įdomius su kitais dalykais susijusius faktus, o štai papildomų matematikos pamokų išvengti turbūt nepavyks.

Liūtas

Liūtams mokykla patinka, ypač juos džiugina galimybė pasirodyti prie lentos, nes tokiais atvejais visas klasės dėmesys tenka būtent jiems. Ne bėda, jei namų darbų Liūtas neparuošė – jis visomis išgalėmis pasistengs iš keblios padėties išsisukti.

Kadangi Liūto ženklo atstovai mėgsta pirmauti, jiems būtina namų darbus daryti kartu su kitais, nes tokiu atveju jie būtinai užsimanys viską išmokti pirmi ir sublizgėti turimomis žiniomis. Jei vis tik namų darbus jiems tektų ruošti vienumoje, kažin ar tai mažiesiems Liūtukams patiktų – tokia veikla jiems ne prie širdies.

Liūto ženklo atstovai mokykloje ne tik sėdės suole, bet ir taps aktyviais kūrybinės saviraiškos dalyviais. Būtent scena leis jiems pasireikšti ir padės tapti mokyklos bendruomenės numylėtiniais.

Mergelė

Šio ženklo atstovai – tai ne mokiniai, o vaikštančios enciklopedijos. Tėvai tokiais vaikais neabejotinai galės didžiuotis, mokytojai juos nuolat girs, o patys vaikai gaus visavertį pasitenkinimą išmokdami naujų žinių. Būtent iš šio ženklo atstovų nusirašinėjama, nes jie niekada į pamoką neateis nepasiruošę.

Mergelės gali mokytis visą gyvenimą. Be mokyklos tokie vaikai spėja lankyti daugybę papildomų užsiėmimų ir būrelių. Vis tik svarbus patarimas tėvams – nedaryti vaikui spaudimo, nes jis pats pasirengęs savarankiškai pasirinkti gyvenimo kelią.

Svarstyklės

Šio ženklo atstovams mokykloje sekasi gerai, nes iš esmės jie gyvenimo keliu stengiasi eiti tik pirmyn ir tai jiems dažniausiai sekasi. Vis tik vadovėlių skaitymas Svarstyklėms gali tapti tikru išbandymu. Šiems vaikams kur kas paprasčiau žinias „suvirškinti" klausant. Būtent dėl šios priežasties reikia stengtis, kad šio ženklo atstovai nepraleistų pamokų mokykloje, klausytųsi mokytojo, o namuose aptartų naują informaciją. Svarstyklės moka ginti savo nuomonę, mėgsta istoriją, teisę, literatūrą, tiksliuosius mokslus – šie dalykai yra jų stiprioji pusė. Šio ženklo atstovai geri pasakotojai ir ateityje gali patys tapti mokytojais.

Skorpionas

Šio ženklo atstovai labai sumanūs ir atsakingi mokiniai. Jų imlus protas gali nustebinti mokytojus. Jie visada prisimins, kas nutiko prieš mėnesį, ir kuo puikiausiai pritaikys turimas žinias naujoms gauti.

Skorpionai pasižymi analitiniu protu, todėl jiems puikiai sekasi matematika ir kiti tikslieji dalykai. Svarbiausiu argumentu pasirenkant mėgstamiausią dalyką Skorpionui taps jo nuomonė apie mokytoją. Jei šio ženklo atstovui nepavyks jausti pagarbos mokytojui ar jis suabejos šio mokytojo kompetencija, vaikas gali iš viso nustoti daręs šio dalyko namų darbus.

Šaulys

Šio ženklo atstovas – geriausias klasės seniūnas. Būtent jam galima patikėti atsakingas veiklas ir leisti jaustis visada turint darbų. Kitokiu atveju mokytojai rizikuoja užauginti didžiausią klasės neklaužadą. Šaulio ženklo atstovai vengia eiti prie lentos, jiems kur kas paprasčiau parašyti referatą, atlikti testą ar atsakinėti iš vietos. Dažniausiai šie vaikai mėgstamiausių dalykų mokykloje neturi. Vis tik fizinio lavinimo (per šias pamokas galima pažaisti) ir technologijų (galima išreikšti save) Šauliai niekada nepraleidžia.

Ožiaragis

Ožiaragiai mėgsta žinoti, koks yra galutinis rezultatas. Jei šio ženklo atstovui paaiškinsite, kodėl jis eina į mokyklą ir gauna žinių, jis gali tapti pirmūnu, nes sieks dabar pat imtis savo ateities kūrimo. Ožiaragiai pasižymi ganėtinai stipriu meilės sau jausmu. Šis jų būdo bruožas nesuteiks progos tinginiauti. Tokie vaikai su pasiaukojimu darys visus namų darbus, nes vilktis paskui kitus jie nėra pratę.

Dvejetukininko vaidmuo tikrai nėra skirtas Ožiaragiui, todėl tėvai gali būti visiškai ramūs dėl savo vaiko pažymių. Jei Ožiaragis pasirinks mėgstamiausią dalyką, didelė tikimybė, kad ateityje jis būtent su šiuo dalyku sies savo profesiją.

Vandenis

Šio ženklo atstovams mokslai sekasi be didesnių sunkumų. Vis dėlto šablonai ir rėmai, be kurių nėra įmanomas mokymosi procesas, Vandeniams kelia neviltį. Taigi šio ženklo atstovams kuo puikiausiai tiks nestandartiniai žinių įsisavinimo metodai. Dar jiems būtina turėti saviraiškos galimybę.

Vandeniai niekada netampa dvejetukininkais, jų rezultatai būna geri, o kartais jie netgi tampa pirmūnais. Vis tik mokytojai būtinai turi šio ženklo atstovams leisti nestandartiškai pažvelgti į namų darbų atlikimą. Jei literatūros mokytojas tokiam vaikui suteiks galimybę savarankiškai pasirinkti, kurį eilėraštį mokytis atmintinai, Vandenis pasirinks patį neįprasčiausią, ilgiausią ar netgi baltąsias eiles. Toks vaikas tikrai nepuls mokytis trumpiausio eilėraščio, o išmoks tą, kuris jam patiks.

Žuvys

Net ir pamokos nepadės ištraukti Žuvų iš fantazijų pasaulio. Šio ženklo atstovai – labiausiai išsiblaškę mokiniai. Vis dėlto jie kompensuoja šį savo charakterio bruožą mokėjimu išklausyti ir gebėjimu be didesnių sunkumų įsiminti informaciją. Net jei šio ženklo atstovas dalį informacijos, kurią pateikė mokytojas, praleis pro ausis, jis intuityviuoju lygmeniu sugebės užpildyti šias spragas ir netgi tobulai pasirodys pakviestas prie lentos. Žuvys mėgsta dalykus, kurie suteikia laisvės kūrybai. Šio ženklo atstovai puikius rezultatus demonstruoja per literatūros, piešimo ir darbų pamokas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

„Vaikų linija“ pradeda teikti pagalbą pokalbiais internetu

Lapkričio 20 d. minint Pasaulinę vaikų dieną, Lietuvos vaikai ir paaugliai gali sulaukti emocinės paramos ir palaikymo nauju kanalu.

Į Lietuvą atvyksta garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos (1)

Lapkričio 23 dieną Lietuvoje viešės ir paskaitą skaitys garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos Ines Pelissie du Rausas (Inès Pelissié du Rausas). Sorbonos universiteto filosofijos mokslų daktarė ir penkių vaikų mama yra išleidusi net keturias viena kitą papildančias monografijas apie paauglių lytinį ugdymą ir rengimą šeimai. Šiandien ji keliauja po Europą ir skaito pranešimus šia tema besidomintiems tėvams bei edukologijos specialistams.

Šiandien vaikai netektų amo sužinoję, kokius darbus jų bendraamžiai dirbo prieš 100 metų (31)

Dešimties metų vaikas įžengia į ankstyvosios paauglystės amžiaus tarpsnį, kuomet atsakomybių ir pareigų jo gyvenime nuolat daugėja (bent jau turėtų). Tačiau ar gali šiandieninis vaikas įsivaizduoti, ką mokėjo jo bendraamžis prieš 100 metų?

Kaip padėti nerimastingam vaikui

Tėvai dažnai nepastebi požymių, kurie gali reikšti, jog vaiko nerimastingumas yra ypač padidėjęs.

Atsargiai, tėveliai, jūs auginate vaiką perfekcionistą

Kokį vaiką galima pavadinti perfekcionistu ir ką apie jo auklėjimą turi žinoti jo tėvai? Psichologo Tomo Lagūnavičiaus patarimai.

Menkaverčių užkandžių automatai mokyklose: ką svarbu žinoti tėvams

Į „Sveikatai palankus“ kreipėsi susirūpinę vienos mokyklos tėveliai dėl šalia pradinukų klasės stovinčio menkaverčių užkandžių automato.

Kodėl mokiniai patiria mokyklos baimę ir vienišumą?

Rugsėjis – tai ne tik pirmasis rudens mėnuo, bet ir nauja mokslo metų pradžia. Mokiniai keliauja į naujas mokyklas, sutinka naujus mokytojus ir draugus. Visa aplinka yra nepažįstama ir neištyrinėta. Kiekvienas žmogus atsidūręs tokioje aplinkoje pasijunta nesaugus, dažniausiai bijo išreikšti savo nuomonę.

Siekiant gerų ugdymo rezultatų turi dirbti visi – vaikai, tėvai ir mokytojai

Prasidėjus rugsėjui, vėl atsigręžiama į mokyklas. Nors apie gyvenimą jose dažniau kalbama iš moksleivių ar jų tėvų perspektyvos, retai susimąstoma, kaip diena mokykloje atrodo mokytojų akimis. Apie savo dienotvarkę ir iššūkius pasakoja Vilniaus ir Kauno mokyklų bei gimnazijų mokytojai.

Mokslo metų naujovė abiturientams – egzamino vertės brandos darbas (1)

Abiturientai, norėdami gauti vidurinį išsilavinimą, kaip ir seniau, privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, tačiau vietoje kitų kelių egzaminų nuo šiol gali rinktis ir alternatyvią gebėjimų vertinimo formą – brandos darbą.

R. Bogušienė: ar tikrai švediškas stalas mokyklose padėtų vaikams maitintis sveikiau

Viešojoje erdvėje akivaizdžiai pastebimi vaikų maitinimo reorganizavimo siekiai. Kalbama apie tai, kad mokyklose reiktų tiekti vaikams maistą vadovaujantis švediško stalo principu. Ar tai padarytų vaikų maitinimą sveikatai palankesnį?

Specialistų patarimai, koks planšetinis kompiuteris geriausias vaikui (1)

Mokiniams IT technikos pasiūlymų gausu, o kaip patiems mažiausiems – ikimokyklinukams? Jie taip pat nori būti išmanūs ir žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, todėl Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai parengė keletą patarimų, kaip protingai pasirinkti vaikams skirtą planšetinį kompiuterį.

Trečiasis pedagogas – vaikus supanti aplinka

Šiandien, likus vienai dienai iki naujų mokslo metų, Kaune buvo pristatytas pirmasis kvartalas, kuriame ne tik patogiai ir gražiai gyvena šeimos, jų namai apsupti žaliomis zonomis ir išvystyta infrastruktūra, bet ir veikiančiu pradiniu ugdymu nuo „Vaikystės sodas" darželio iki bendrojo ugdymo „Karalienės Mortos" mokyklos.

Psichologė: ką daryti, jei vaikas skriaudžia kitus (3)

Patyčios mokykloje vis dar dažnas reiškinys. Jei aukos ir jų tėvai paprastai sulaukia aplinkinių supratimo ir atjautos, tai „peštuko" tėvams susirinkimuose tenka raudonuoti arba gynybiškai teisintis.

Su šeima keliaujame į Marijampolę: netikėtos pažintys ir įdomios vietos

Svarstote, kur su šeima praleisti artimiausią savaitgalį? O ką atsakysite, jei pasiūlysime jums aplankyti Marijampolę? Čia netikėti atradimai laukia ir mažų, ir didelių.

Kokią meškos paslaugą mokiniams daro jų tėvai

Psichologiniai rugsėjo 1-osios išbandymai: kokią meškos paslaugą moksleiviams daro tėvai?