Kuriam Zodiako ženklui lemta tapti pirmūnu, o kuriam mokykloje ypač nuobodu?

 (1)
Kaip skirtingiems Zodiako ženklams sekasi mokykloje? Kuriems iš jų labiausiai patinka matematika, kuriems lemta tapti seniūnais ir klasės pirmūnais?
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Avinas

Šio ženklo atstovas mokykloje toks pat nenuorama kaip ir kasdieniame gyvenime. Jo pomėgiai gali būti labai skirtingi: šiandien jį domina biologija, o rytoj jis jau „gliaudo" lygtis. Vis dėlto anksčiau ar vėliau Avino ženklo atstovas pasirinks dalyką, kuris iš tikrųjų jam bus prie širdies.

Mokslai Avinams sekasi gerai. Tokie vaikai yra sumanūs ir drąsūs. Jie be didesnių sunkumų atsako į mokytojų jiems pateikiamus klausimus, stebindami juos savo sumanumu. Vis tik ši taisyklė galioja tik tiems dalykams, kurie Avinams patinka. Norėdami, kad sūnus ar dukra gerai mokytųsi, skatinkite jų susidomėjimą mokomaisiais dalykais, papasakokite daugiau, nei vaikas gali sužinoti mokykloje.

Jautis

Mokykloje šio ženklo atstovas pateikia daugiausia klausimų. Taip jis elgiasi visai ne todėl, kad jam sudėtinga įsisavinti žinias, o dėl to, kad nori dar vieną kartą įsitikinti, kad viską suprato teisingai.

Jaučiams kartais nelengva išreikšti savo mintis, o tai gali turėti įtakos pažymiams. Šio ženklo atstovas gali būti kuo puikiausiai pasiruošęs pamokai, bet mokytojas to galimai nesupras, nes toks mokinys nesugebės savo žinių perteikti. Padėkite vaikui tinkamai išreikšti savo mintis, prašykite papasakoti, kaip jis praleido dieną, ką veikė – pataisykite, duokite patarimų. Būtinai nuo pat pirmųjų dienų stenkitės laikytis režimo, vaiką mokykite pildyti užduočių sąsiuvinį ir laiku atlikti namų darbus.

Dvyniai

Meteorus primenantys šio ženklo vaikai mėgsta mokytis, ypač juos traukia kalbos. Atrodo, kad jie spėja viską: padaryti namų darbus, nueiti į papildomus užsiėmimus ir netgi skirti laiko širdžiai mieliems pomėgiams.

Vis dėlto gali pasitaikyti ir prastų pažymių. Kodėl taip nutinka? Dvyniai nuolat siekia naujovių, todėl kartais labai greitai pamiršta senesnius dalykus. Jų žinios nepasižymi gilumu, todėl mokytojai neretai skundžiasi paviršutinišku dalyko mokymusi. Stenkitės su savo mokyklinuku kuo išsamiau aprėpti naujus horizontus ir darykite viską, kad vaikas informaciją įsimintų.

Vėžys

Šios ženklo atstovų prigimtis filosofinė. Jie mėgsta daug kalbėti, todėl humanitariniai mokslai jiems artimesni nei tikslieji. Vėžiai dažniausiai pasirenka vieną mėgstamą dalyką, bet į jį įsigilina iš esmės. Dažnas pasirinkimas – istorija arba literatūra. Per literatūros pamokas galima pakalbėti, pasamprotauti ir netgi pasiginčyti, o istorija vilioja šios ženklo atstovus praeitimi, kurioje jie mėgsta pasiknaisioti. Savo mokyklinuką tinkamai orientuokite, pasakokite apie įdomius su kitais dalykais susijusius faktus, o štai papildomų matematikos pamokų išvengti turbūt nepavyks.

Liūtas

Liūtams mokykla patinka, ypač juos džiugina galimybė pasirodyti prie lentos, nes tokiais atvejais visas klasės dėmesys tenka būtent jiems. Ne bėda, jei namų darbų Liūtas neparuošė – jis visomis išgalėmis pasistengs iš keblios padėties išsisukti.

Kadangi Liūto ženklo atstovai mėgsta pirmauti, jiems būtina namų darbus daryti kartu su kitais, nes tokiu atveju jie būtinai užsimanys viską išmokti pirmi ir sublizgėti turimomis žiniomis. Jei vis tik namų darbus jiems tektų ruošti vienumoje, kažin ar tai mažiesiems Liūtukams patiktų – tokia veikla jiems ne prie širdies.

Liūto ženklo atstovai mokykloje ne tik sėdės suole, bet ir taps aktyviais kūrybinės saviraiškos dalyviais. Būtent scena leis jiems pasireikšti ir padės tapti mokyklos bendruomenės numylėtiniais.

Mergelė

Šio ženklo atstovai – tai ne mokiniai, o vaikštančios enciklopedijos. Tėvai tokiais vaikais neabejotinai galės didžiuotis, mokytojai juos nuolat girs, o patys vaikai gaus visavertį pasitenkinimą išmokdami naujų žinių. Būtent iš šio ženklo atstovų nusirašinėjama, nes jie niekada į pamoką neateis nepasiruošę.

Mergelės gali mokytis visą gyvenimą. Be mokyklos tokie vaikai spėja lankyti daugybę papildomų užsiėmimų ir būrelių. Vis tik svarbus patarimas tėvams – nedaryti vaikui spaudimo, nes jis pats pasirengęs savarankiškai pasirinkti gyvenimo kelią.

Svarstyklės

Šio ženklo atstovams mokykloje sekasi gerai, nes iš esmės jie gyvenimo keliu stengiasi eiti tik pirmyn ir tai jiems dažniausiai sekasi. Vis tik vadovėlių skaitymas Svarstyklėms gali tapti tikru išbandymu. Šiems vaikams kur kas paprasčiau žinias „suvirškinti" klausant. Būtent dėl šios priežasties reikia stengtis, kad šio ženklo atstovai nepraleistų pamokų mokykloje, klausytųsi mokytojo, o namuose aptartų naują informaciją. Svarstyklės moka ginti savo nuomonę, mėgsta istoriją, teisę, literatūrą, tiksliuosius mokslus – šie dalykai yra jų stiprioji pusė. Šio ženklo atstovai geri pasakotojai ir ateityje gali patys tapti mokytojais.

Skorpionas

Šio ženklo atstovai labai sumanūs ir atsakingi mokiniai. Jų imlus protas gali nustebinti mokytojus. Jie visada prisimins, kas nutiko prieš mėnesį, ir kuo puikiausiai pritaikys turimas žinias naujoms gauti.

Skorpionai pasižymi analitiniu protu, todėl jiems puikiai sekasi matematika ir kiti tikslieji dalykai. Svarbiausiu argumentu pasirenkant mėgstamiausią dalyką Skorpionui taps jo nuomonė apie mokytoją. Jei šio ženklo atstovui nepavyks jausti pagarbos mokytojui ar jis suabejos šio mokytojo kompetencija, vaikas gali iš viso nustoti daręs šio dalyko namų darbus.

Šaulys

Šio ženklo atstovas – geriausias klasės seniūnas. Būtent jam galima patikėti atsakingas veiklas ir leisti jaustis visada turint darbų. Kitokiu atveju mokytojai rizikuoja užauginti didžiausią klasės neklaužadą. Šaulio ženklo atstovai vengia eiti prie lentos, jiems kur kas paprasčiau parašyti referatą, atlikti testą ar atsakinėti iš vietos. Dažniausiai šie vaikai mėgstamiausių dalykų mokykloje neturi. Vis tik fizinio lavinimo (per šias pamokas galima pažaisti) ir technologijų (galima išreikšti save) Šauliai niekada nepraleidžia.

Ožiaragis

Ožiaragiai mėgsta žinoti, koks yra galutinis rezultatas. Jei šio ženklo atstovui paaiškinsite, kodėl jis eina į mokyklą ir gauna žinių, jis gali tapti pirmūnu, nes sieks dabar pat imtis savo ateities kūrimo. Ožiaragiai pasižymi ganėtinai stipriu meilės sau jausmu. Šis jų būdo bruožas nesuteiks progos tinginiauti. Tokie vaikai su pasiaukojimu darys visus namų darbus, nes vilktis paskui kitus jie nėra pratę.

Dvejetukininko vaidmuo tikrai nėra skirtas Ožiaragiui, todėl tėvai gali būti visiškai ramūs dėl savo vaiko pažymių. Jei Ožiaragis pasirinks mėgstamiausią dalyką, didelė tikimybė, kad ateityje jis būtent su šiuo dalyku sies savo profesiją.

Vandenis

Šio ženklo atstovams mokslai sekasi be didesnių sunkumų. Vis dėlto šablonai ir rėmai, be kurių nėra įmanomas mokymosi procesas, Vandeniams kelia neviltį. Taigi šio ženklo atstovams kuo puikiausiai tiks nestandartiniai žinių įsisavinimo metodai. Dar jiems būtina turėti saviraiškos galimybę.

Vandeniai niekada netampa dvejetukininkais, jų rezultatai būna geri, o kartais jie netgi tampa pirmūnais. Vis tik mokytojai būtinai turi šio ženklo atstovams leisti nestandartiškai pažvelgti į namų darbų atlikimą. Jei literatūros mokytojas tokiam vaikui suteiks galimybę savarankiškai pasirinkti, kurį eilėraštį mokytis atmintinai, Vandenis pasirinks patį neįprasčiausią, ilgiausią ar netgi baltąsias eiles. Toks vaikas tikrai nepuls mokytis trumpiausio eilėraščio, o išmoks tą, kuris jam patiks.

Žuvys

Net ir pamokos nepadės ištraukti Žuvų iš fantazijų pasaulio. Šio ženklo atstovai – labiausiai išsiblaškę mokiniai. Vis dėlto jie kompensuoja šį savo charakterio bruožą mokėjimu išklausyti ir gebėjimu be didesnių sunkumų įsiminti informaciją. Net jei šio ženklo atstovas dalį informacijos, kurią pateikė mokytojas, praleis pro ausis, jis intuityviuoju lygmeniu sugebės užpildyti šias spragas ir netgi tobulai pasirodys pakviestas prie lentos. Žuvys mėgsta dalykus, kurie suteikia laisvės kūrybai. Šio ženklo atstovai puikius rezultatus demonstruoja per literatūros, piešimo ir darbų pamokas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.

Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiandien Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas maždaug 13 proc. visų šalies mokyklų.

Psichologė: svarbiausia, kad seksualinę prievartą patyręs vaikas aiškiai išgirstų: tai ne tavo kaltė

Tylėti - ne išeitis kilus įtarimui, kad vaikas patiria seksualinį smurtą. Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro psichologė Vilma Paliaukienė su naujienų agentūra ELTA pasidalijo patirtimi, ką sakyti ir ko nesakyti vaikui, kuris patyrė seksualinę prievartą.

Gyvenimas su paaugliu: kokias pamokas išmokau

„Geriausias būdas padėti savo paaugliams - išgyventi patiems". Šią frazę išgirdau vienos konferencijos apie paauglystę metu.

Išmaniųjų telefonų žala vaikams – kaip ją įveikti

Jau prieš kelerius metus JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais apie žalą, kurią vaikams sukelia išmanieji telefonai.

Mylėdami vaikus apsaugome juos nuo patyčių

„Ožys", „vėpla", „kūtvėla"... Kaip manote, kaip gali jausti tokiais žodžiais apšaukiamas vaikas?

Kaip be žodžių galima sustabdyti patyčias (2 VIDEO)

Vaikams ir paaugliams emocinę paramą telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija" pristato socialinę kampaniją „Kartu galime sustabdyti patyčias!".

Dažniausi mitai apie globojamą vaiką: kaip juos įveikti

VšĮ „Šeimos santykių institutas“ psichologė Rasa Pietarienė ir šeimų konsultantė Živilė Baronienė aptaria dažniausius mūsų visuomenėje sklandančius mitus apie globojamus vaikus.

Požymiai, kad vaikas turi išskirtinių gabumų

Atsakydami į testo klausimus išlikite objektyvūs: stenkitės ne pagražinti realybę, o tiksliai įvertinkite savo vaiko gebėjimus.

Kas nutinka, jei po skyrybų tėvai vaiko labui draugauja, pietauja, kartu atostogauja (1)

Tiek necivilizuotos, tiek „per daug civilizuotos" skyrybos gali sukelti sunkumų vaikui, kurio šeima byra. Taip portalui tavovaikas.lt teigė Vilniaus universiteto docentė, psichologė dr. Miglė Dovydaitienė.

Kodėl milijonieriais tampa vidutiniškai besimokantys mokiniai, o ne pirmūnai (9)

Geri pažymiai ir puikiai baigta mokykla – patikimiausias kelias į sėkmę. Bent jau tokią žinią mums siunčia švietimo įstaigos. Tačiau tokią nuomonę visiškai paneigia garsių žmonių, kurie mokykloje buvo vidutiniokai, tačiau tai nesutrukdė jiems tapti labai sėkmingais įvairiose srityse, sąrašas.

Svarbus psichologės patarimas paauglio tėvams

Paauglį sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pasyvumo ir abejingumo. Mūsų skaitytojai neretai atrodo, kad jos vaikui viskas „dzin“. Paauglio mamos laišką komentuoja psichologė Ingrida Pilkionienė.