Kuriems Zodiako ženklams labiausiai sekasi ir nesiseka mokykloje

 (11)
Kviečiame pasiskaityti mokinio horoskopą: koks Zodiako ženklas labiausiai linkęs į mokslus, o koks į mokyklą mielai ir neitų?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Avinas

Šio Zodiako ženklo vaikas mokykloje elgiasi taip pat, kaip ir namuose. Jis turi savo tvirtą nuomonę. Pomėgių šie vaikai paprastai turi daug ir įvairių. Nieko keisto, kad iš pradžių Avinas mėgina vieną veiklą, kitą, trečią. Jis tikrai suras jo širdžiai mėgstamą užsiėmimą.

Mokslai Avinui sekasi pakankamai lengvai. Tai drąsūs, imlūs vaikai. Jie stebina mokytojus savo nuovokumu. Tiesa, ne visi dalykai vienodai patinka šio ženklo vaikams. Jie gana anksti susidaro savo nuomonę ir vienas pamokas mėgsta labiau už kitas. Žinoma, ir stengiasi ten, kur jam mieliau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nei gražiuoju, nei piktuoju vaikai neklauso: ką daryti?
Neeilinis poelgis: kas nutiko, kai pravirko studentės kūdikis

Jautis

Jei mokykloje rinktume mokinį, kuris užduoda daugiausia klausimų, šį titulą, ko gero, laimėtų vaikas Jautis. Net jei jis supranta mokomą dalyką, jis vis tiek ko nors paklaus mokytojos ar bendraklasių - tam, kad dar kartą įsitikintų, jog viską suprato ar padarė teisingai.

Jaučiams kartais gali pritrūkti iškalbos, todėl kartais dėl to nukenčia pažymys, nors vaikas ir išmano dalyką, kurį atsakinėja. Pradinėse klasėse tėvai turėtų daugiau skirti laiko vaiko pamokų ruošai namuose: paklausinėkite, kaip jis suprato vieną ar kitą dalyką, tegul atpasakoja jums tai, ką skaitė. Vaikui Jaučiui svarbus yra dienos režimas. Jei laiku nenuėjo miegoti, nepavalgė, tai atsiliepia jo gyvenimo kokybei.

Dvyniai

Dvyniams patinka mokytis, eiti į mokyklą, bendrauti su bendraklasiais. Jiems itin sekasi kalbos. Dvyniams mokytis netrukdo ir popamokinė veikla - jie mielai lanko būrelius ir viską suspėja. Kartais nei iš šio, nei iš to, dienyne šalia gerų Dvynių gautų pažymių gali atsirasti prastesni. Kodėl taip yra? Gali būti dėl to, kad susidomėję nauja informacija, jie užmiršta senąją. Dvyniai turi tokį bruožą, kad kartais mokosi gana paviršutiniškai, nesigilindami į pačią reikalo esmę.

Vėžys

Vėžio mokymosi stilių galima apibūdinti kaip filosofišką. Jie mėgsta padiskutuoti, pasvarstyti, todėl neretai humanitariniai ir socialiniai mokslia jiems sekasi labiau, negu tikslieji. Būna, kad mokykloje Vėžys itin susidomi viena pamoka ir būtent šioje srityje jis stengiasi būti pats geriausias. Tai gali būti istorija, kalba. Juk būtent šiose pamokose nereikia kalti visko mintinai, o galima daryti savo išvadas, pamąstyti ir išreikšti savo nuomonę. Jeigu taip nutiko ir jūsų vaikui, neslopinkite šio įgūdžio, verčiau pagalvokite, kaip padėti jam išmokti matematiką. Tam yra ne vienas būdų, pavyzdžiui, pasamdyti korepetitorių.

Liūtas

Liūtai noriai eina į mokyklą. Ir žinote, kas jiems labiausiai patinka joje? Ogi kai liūtas pakviečiamas prie lentos. Juk tuo metu į jį susminga dešimtys akių, jis yra dėmesio centre. O tai Liūtui patinka. O ką, jeigu pamoka neišmokta? Niekis, Liūtas ras būdą, kaip išlipti iš balos sausas. Liūtai mėgsta visur ir visada būti pirmi. Jiems patinka projektiniai darbai, mokymasis kolektyve. Mokykloje šio ženklo vaikai mielai dalyvauja visuomeninėje veikloje - tampa klasės seniūnais, mokinių tarybos nariais. Toks įvairiapusiškumas ir padeda jiems tapti klasės lyderiais, mokytojų numylėtiniais.

Mergelė

Tai ne šiaip sau mokiniai, tai „vaikščiojančios enciklopedijos". Tėvai jais didžiuojasi, mokytojai rodo kitiems pavyzdžiu ir neatsidžiaugia, kad ir šiais laikais yra vaikų, kuriems žinios - vertybė. Iš tiesų, Mergelė yra tas Zodiako ženklas, kuris džiaugiasi sužinojęs kažką naujo. Tai turtina jį. Mergelė yra tas mokinys, prie kurio per pertraukas rikiuojasi vaikai, kad gautų nusirašyti. Įdomu, kad šis Mergelės bruožas lydės visą gyvenimą. Visą gyvenimą Mergelė bus linkęs pasisemti naujų žinių, mokytis ir tobulėti kaip asmenybė.

Svarstyklės

Svarstyklės mokykloje jaučiasi gerai, nes joms sekasi mokslai. Tiesa, įdomiausia mokytis tada, kai mokytoja ne nuobodžiai skaito, kas parašyta vadovėlyje, o improvizuoja ir kūrybiškai pateikia mokomąją medžiagą. Auginti augalus iš sėklytės, ieškoti skirtingų kerpių rūšių miške Svarstyklėms visada įdomiau, negu vartyti vadovėlį. Šio ženklo vaikai ne visi mėgsta skaityti knygas. Jie yra labiau iš tų žmonių, kurie informaciją įsisavina ją girdėdami, per pojūčius, o ne skaitydami. Tėvų užduotis - kad namuose visada būtų įdomių knygų, kad vaikui skaitymas asocijuotųsi su malonia veikla, kurios metu galima sužinoti daug įdomių dalykų. Svarstyklėms dažnai patinka istorija, kalbos. Jie patys būna neblogi pasakotojai, todėl užaugę tampa puikūs pedagogai.

Skorpionas

Sumanūs ir atsakomybės jausmą turintys mokiniai. Jų įžvalgus protas maloniai stebina mokytojus. Prisimena tai, ką mokėsi anksčiau - tai labai svarbu mokantis naujų dalykų, kurių pagrindas yra ankstesnės žinios. Skorpionai turi analitinį protą, mėgsta matematiką, tiksliuosius mokslus. Renkantis mėgstamiausią discipliną, Skorpionui didžiulės įtakos turi pedagogo autoritetas. Jei Skorpionas negerbia tam tikro dalyko mokytojo ar abejoja jo kompetencija, jam šis dalykas ir seksis prasčiausiai iš visų.

Šaulys

Jeigu reikia geriausio klasės seniūno, išrinkite Šaulį. Jis kuo puikiausiai įvykdys atsakingas užduotis. Šauliui reikia visada suteikti darbo ir veiklos, kitaip jis pasidarys didžiausiu klasės triukšmadariu. Šaulys nemėgsta būti kviečiamas prie lentos, daug labiau jam sekasi, kai jis atsiskaito rašydamas testą, referatą. Paklaustas, kokia pamoka jam labiausiai patinka, dažnai išgirsite atsakymą : „Visos" arba „Jokia". Taip ir yra, tačiau fizinio lavinimo ar technologijų užsiėmimų jis iš tiesų nemėgsta praleisti.

Ožiaragis

Ožiaragiui labai svarbus galutinis rezultatas, todėl šio ženklo vaikas nuo mažų dienų supranta, kad norint pasiekti, jis turi dėti daug pastangų, gerai mokytis. Ožiaragiai noriai ruošia namų darbus ir ruošiasi kontroliniams darbui. Auginantys Ožiaragį tėvai gali būti ramūs, kad jo dienyne gerų pažymių visada bus daugiau už prastus. Gali būti, kad Ožiaragis rinksis tokią profesiją, kurios dalyką pamėgo nuo pirmos klasės. Ožiaragiai yra pakankamai pastovūs ir nesiblaškantys tarp šimto būrelių bei pomėgių vaikai.

Vandenis

Mokslai Vandeniui sekasi lengvai, tačiau jis neapkenčia formalumų, rėmų ir stereotipų, kurių apstu švietimo sistemoje. Labiausiai tinkamas mokymosi metodas - netradicinis, kūrybiškas. Labai svarbu, kad Vandenis turėtų progą save realizuoti - išreikšti nestandartinį požiūrį į kai kuriuos dalykus. Vandeniai paprastai nebūna tarp dvejetukininkų, jų pažymiai geri. Jeigu mokytojas užduoda išmokti eilėraštį pasirinktinai, Vandenis pasirinks patį keisčiausią, originaliausią, gal net ilgiausią eilėraštį. Jis nori išsiskirti iš minios.

Žuvys

Vaikas, kurio fantazija beveik neribota. Dėl to kartais šio ženklo vaikai pamokose būna šiek tiek išsiblaškę. Tačiau tai nekenkia jų rezultatams, nes Žuvys moka klausytis ir lengvai įsisavina naują medžiagą. Žuvys apdovanoti puikia intuicija, o tai padeda jiems ir mokykloje. Mėgstamiausios pamokos yra tos, kuriose mokiniams palikta vietos kūrybai, fantazijai ir laisvai saviraiškai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Agnė Jagelavičiūtė pataria, kaip stilingai ir naudingai įrengti vaiko kambarį

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir naujo kompiuterio. Dar vienas svarbus darbas – teisingai įrengtas vaiko kambarys.

6 Valdorfo pedagogikos principai, kuriuos verta taikyti kiekvienai šeimai (12)

Valdorfo pedagogikos ištakos - 20 amžiaus pradžia, kuomet 1919 metais Vokietijoje duris atvėrė pirmoji tokio tipo mokykla, o įkvėpimu tapo Rudolfo Steinerio filosofija.

Psichologė J. Bortkevičienė – apie tai, nuo kada ir kaip su vaikais kalbėti nuogo kūno ir sekso temomis (10)

„Ar prieš tai, kai gimiau, mama buvo mane prarijusi?" , „Kai aš gyvenau pilve, ar mama išsižiodavo, kad man būtų šviesiau?" , „Kur duoda mažus „leliukus"? „Kur aš buvau, prieš tai, kol gimiau?" Kaip kalbėti su vaikais apie intymius suaugusiųjų reikalus, konsultuoja psichologė Jūratė Bortkevičienė.

10 auksinių taisyklių, kurios padės labiau suprasti paauglius

Augindami mažus vaikus tėvai paprastai perskaito kalnus literatūros apie jų raidą ir auklėjimą. Kai vaikai paauga ir tampa paaugliai, neretai tėvai iš inercijos taiko tuos pačius vaikų drausminimo ar skatinimo metodus, kaip ir anksčiau. Tačiau bendraujant su paaugliais tai nebetinka.

5 mįslės, kurias įmins tik gudriausi – išbandykite savo jėgas

Jeigu norite ugdyti kūrybišką vyresnio amžiaus vaiko mąstymą, skatinkite jį įminti mįsles.

Paauglio atostogos su šeima – misija įmanoma?

Vasaros atostogos užsienyje atžalas auginančioms šeimoms – bene geriausias būdas sustiprinti tarpusavio ryšius. Tik kas, jei nuo pat mažumės visur su tėvais keliavęs paauglys staiga pareiškia nebenorintis vykti drauge?

Kurioje Baltijos šalyje vaikai jaučiasi laimingiausi (2)

Nors vaikai Baltijos šalyse jaučiasi pakankamai laimingi, Lietuvoje vaikai dažniau nei jų bendraamžiai Latvijoje ir Estijoje jaučiasi vieniši, pykti, liūdni ir prislėgti. Laimingiausi vaikai tarp Baltijos šalių yra Estijoje – jie jaučiasi labiau pasitikintys savimi, įkvėpti ir džiaugsmingi palyginus su jų bendraamžiais Lietuvoje ir Latvijoje.

Vaikų maitinamasis ugdymo įstaigose: ką vertėtų keisti

Sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ įkūrėja Raminta Bogušienė lankydamasi Lietuvos mokyklose stebėjo vaikų maitinimo situaciją ir pateikia savo įžvalgas.

10 finansų taisyklių vaikams, kurių gali išmokyti tėvai

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos 2016 m. atliktas tarptautinis tyrimas atskleidė bauginančią situaciją – Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo lygis yra rekordiškai prastas. Šalies penkiolikmečiai savo žiniomis gerokai nusileidžia bendraamžiams kitose šalyse.

Psichologo patarimai, kaip suvaldyti jaudulį prieš egzaminus ir po jų

Artėjant brandos egzaminų karštinei moksleiviai ieško būdų, kaip pasiekti maksimalių rezultatų ir įstoti į norimą specialybę, tačiau šiam tikslui pasiekti nepakanka vien įgytų žinių. Labai svarbu gebėti suvaldyti įtampą ir jaudulį – pasak psichologų, tai lemia kone pusę egzamino sėkmės.

7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu (3)

Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.

Tėvai sprendžia vaikų namų darbus? Tai – meškos paslauga (1)

Be abejonės, visi tėvai nori, kad jų vaikams mokykloje sektųsi puikiai, tad dėl geresnių rezultatų jie pasiryžę padaryti viską. Vis dėlto kai kurie tėveliai persistengia. Psichologai įspėja, kad vaikui mokantis tėvų pagalba ir palaikymas yra būtini, tačiau svarbu tai daryti tinkamai – neperžengiant ribos ir neatliekant mokinio užduočių už jį.

Interviu su M. Kyllonen: ko galime pasimokyti iš suomių švietimo?

Būdama pačioje Europos šiaurėje, neturėdama ypatingų gamtos išteklių ar gausios sunkiosios pramonės, prieš keturiasdešimt metų Suomija iškėlė sau tikslą būti labiausiai kvalifikuotų žmonių šalimi.

Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba

Į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Santariškėse su švyturėliais atlekiančios greitosios kartais atveža ne tik sunkias traumas buityje, lauke ar avarijose patyrusius, bet ir žudytis ar žalotis bandžiusius vaikus ar paauglius.

Kad vaikas nepradėtų rūkyti, svarbu žinoti (5)

Vaikas gali rūkyti dėl daugelio priežasčių – dėl noro būti suaugusiam, noro įsilieti į kompaniją, atkreipti į save dėmesį.