Zodiako ženklas ir paauglystė: kas laukia jūsų vaikų

 (2)
Skirtingų Zodiako ženklų atstovai nevienodai reaguoja į gyvenimo iššūkius. Ką reikia žinoti apie kiekvieno iš jų paauglystę? Kaip tėvams rasti raktą į savo paauglio širdį?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žmogaus gyvenimą galima suskirstyti į penkis skirtingus etapus: kūdikystė, vaikystė, paauglystė, brandos amžius ir senatvė. Visi šie etapai svarbūs, tačiau yra vienas, kurio itin baiminamės mes, tėvai, ir kurio metu pridarome nemažai auklėjimo klaidų. Tai - paauglystė, laikas, kai mūsų atžalos jau nebe vaikai, bet dar ir ne suaugusieji.

13 - 19 metų amžiaus paaugliai sparčiai auga tiek fiziškai, tiek emociškai. Nepaisant to, kad paauglystė gali būti sunkus laikotarpis šeimai, tai iš esmės yra žavus laikas, kai paauglys ieško savo identiteto ir mes, tėvai, galime jo gyvenime būti labai svarbūs. Nors mums taip neatrodo, atvirkščiai, neretai manome, kad šiuo gyvenimo periodu vaikui svarbiausi yra draugai, o su tėvais ryšys prarandamas.

Kviečiame pasmalsauti, kas laukia paauglystėje jūsų vaiko pagal tai, koks yra jo Zodiako ženklas.

AVINAS

Avinas turi daug charakterio savybių, kurios, susiklosčius vienoms ar kitoms gyvenimo aplinkybėms, gali būti labai teigiamos arba neigiamos. Tai - stiprybė, ryžtas ir entuziazmas, užsispyrimas. Daugeliu atvejų jos padeda siekti tikslo, yra savotiškas Avino gyvenimo varikliukas. Tačiau paauglystėje šios savybės gali tapti Avino priešu - sukelti daug nesusipratimų, konfliktų, agresijos.

Paauglystėje Avinui iš tėvų labai reikia supratimo ir paramos. Žinodamas, kad šeimoje bus išklausytas, paauglys jausis saugus ir rečiau pateks į neapgalvotas situacijas.

JAUTIS

Augdamas Jautis neskuba visa galva pasinerti į suaugusiųjų pasaulį, todėl tėvams, auginantiems tokį vaiką, gali pasirodyti, kad „dygliuotoji paauglystė" praeis pro šalį. Jaučio lėtumas, nežinojimas, kuo jis nori tapti ateityje, tikslaus tikslo nebuvimas gali pridaryti bėdų šio ženklo paaugliams.

Tėvai šiuo gyvenimo laikotarpiu turėtų būti jautresni savo vaikui, supratingesni, nespausti jo. Juk Jautis iš principo teisus - laiko dar yra, o priimti sprendimai bus visam gyvenimui, taigi, nėra kur skubėti, reikia viską ramiai ir atsakingai apgalvoti.

DVYNIAI

Dvyniams paauglystė nebūna rami. Sulaukę šio amžiaus jaunuoliai jaučiasi sutrikę, nebežinantys, kuo tikėti ir kaip gyventi toliau. Dvyniai paauglystės metu būna linkę eksperimentuoti - rinkdamiesi ir draugus, ir aprangą. Tėvams su Dvyniais nuobodu niekada nebūna.

Tai, ką tėvai gali padaryti geriausia šiuo laikotarpiu - bendrauti su vaiku atvira širdimi. Išklausyti, neskubėti teisti ir kritikuoti. Dvyniams patiks, kai bendrausite su jais kaip lygūs su lygiais. Taip, tai tiesa, jūsų vaikas užaugo - jūs turite tuo patikėti!

VĖŽYS

Jausmingas ir švelnus Vėžys paauglystėje ne kartą jausis dvasiškai sužeistas. Tėvams patartina prisiminti savo paauglystę - kokiose situacijose jūs jautėtės labiausiai pažeidžiamas ir nelaimingas? Jums tada bus lengviau įsijausti į savo atžalos kailį. Vėžį labai lengva įskaudinti, todėl tėvai turėtų būti ir jo nuodėmklausiais, ir drąsintojais.

Švelnus ir atidus bendravimas - tai, ko reikia Vėžiui. Vėžys paauglystėje turi nueiti nelengvą kelią, kad iš bailaus ir emociškai sumišusio jaunuolio taptų savimi pasitikinčia asmenybe.

LIŪTAS

Liūtas didžiuojasi savo individualumu, jis iš tiesų turi daug liūtiškų savybių. Turėkite omenyje tai, kai paauglystėje sumanysite drausminti savo Liūtą paauglį. Šio ženklo atstovas yra stiprus, išdidus, ryžtingas, kartais - ugningo charakterio. Paauglystės metu Liūtui yra sunku, nes, jausdamasis suaugusiu jis yra priklausomas nuo tėvų, finansiškai taip pat.

Tėvų pagalbos, jei ji yra vietoje ir laiku, Liūtas niekada neatsisako. Liūtui to reikia, kad jis atrastų savyje jėgų būti savarankišku ir įžengtų į suaugusiųjų pasaulį.

MERGELĖ

Tėvams gali atrodyti, kad paauglystės metu jie visiškai prarado ryšį su savo Mergele. Jaučiamas tam tikras šaltukas ir įtampa bendraujant. Tačiau neapsirikite - tai gali būti tik išorinė kaukė, po kuria slepiasi drovus ir nepastovaus charakterio paaugliukas. Mergelė neretai linkusi per daug sutirštinti spalvas, jaudintis dėl menkniekių, todėl labai svarbu, kad ji pasitikėtų tėvais ir išsakytų jiems savo jausmus.

Kalbėdamiesi su paaugliu, neslėpkite, kad ir jūs patys buvote paaugliais, paatviraukite, kaip jūs tada jautėtės, kokių sunkumų patyrėte. Tai leis Mergelei labiau patikėti jumis.

SVARSTYKLĖS

Svarstyklės paauglystę išgyvena šiek tiek lengviau, negu kiti Zodiako ženklai. Tai, kam turėtų pasiruošti tėvai - emociniai paauglio „sprogimai", kai jis išsako sukauptas emocijas. Patį brendimą ir kūno keitimąsi Svarstyklės priima natūraliai, kaip savaime suprantamą dalyką. Jeigu ir pasitaiko sunkių momentų, Svarstyklės suranda išeitį, nes turi lakią fantaziją.

Svarstyklės mėgsta naujas pažintis, ir paauglystėje, kai didėja pažįstamų ratas, jų atsiranda vis daugiau. Todėl tėvai turėtų priminti savo kūrybingosioms Svarstyklėms, kad šiuo gyvenimo periodu reikia apsispręsti dėl tolimesnės karjeros, ir tą padaryti reikia atidžiai apsvarsčius visus pliusus ir minusus.

SKORPIONAS

Jeigu dar iki šiol nepastebėjote svarbiausio Skorpiono charakterio bruožo - nepriklausomybės, paauglystės metu jūs tai pajusite visa jėga! Gerbkite savo atžalos sprendimus, kiek tai įmanoma . Atminkite, kad Skorpionas nepriima jų lengvai. Jeigu jums nepriimtinas vienas ar kitas jo sprendimas, aptarkite tai su paaugliu. Skorpionai gali nerasti tinkamų žodžių savo jausmams ir emocinei būklei įvardinti, todėl nepykite, jei pokalbyje jis daugiau tylės. Kartais tyla būna iškalbingesnė už žodžius.

Skorpionas bus dėkingas jums, jei gerbsite jo apsisprendimą rinktis profesiją, kuri jums ne prie širdies, arba draugauti su mergina, kuriai iš pirmo žvilgsnio jūs nepajautėte simpatijos.

ŠAULYS

Jeigu pabandysite apriboti Šaulio socialinį gyvenimą, jis, tikriausiai, išvis taps retu svečiu namuose. Jeigu liepsite jam daugiau sėdėti prie namų darbų, jis greičiausiai sumažins šį laiką perpus. Verčiau kalbėkite argumentais: paskutinio semestro rezultatai yra prasti, kad būtų galima tikėtis patekti į jo norimą kolegiją ar gimnaziją. Matydamas prieš akis tikslą, paauglys labiau jo sieks, negu tik klausydamasis tuščių tėvų pamokslavimų.

Šaulys yra nepriklausomas, laisvę mylintis, plačių pažiūrų paauglys. Ieškodamas savo vietos gyvenime, jis eksperimentuoja: domėdamasis skirtingomis religijomis, filosofijomis. Patarimas tėvams - būti kantriems. Ir tai praeina!

OŽIARAGIS

Net ir audringiausiais savo paauglystės laikotarpiais Ožiaragis nepraras jam įgimto sąžiningumo jausmo. Šio ženklo atstovai paauglystės metu daug dėmesio skiria savo išvaizdai. Tai jiems - raktas į bendravimą su bendraamžiais. Kad ir ko imtųsi, Ožiaragis tai daro labai rimtai ir atsakingai, būsimą profesiją renkasi - irgi. Rimtai Ožiaragis žiūri ir į savo pirmąją meilę.

Tikėtina, kad kaip ir daugelis paauglių, šio ženklo atstovas nebus toks atviras su savo tėvais, koks būdavo anksčiau, vaikystėje. Net ir šiuo neramiu jam laikotarpiu, Ožiaragis rimtai svarsto, kuriuo keliu jam pasukti, kokias studijas rinktis, kad jos garantuotų stabilumą gyvenime.

VANDENIS

Vandenio paauglio tėvai yra kantrūs, tolerantiški, juos sunku nustebinti. Juk jie žino, kad šis Zodiako ženklas yra labai nenuspėjamas ir mylintis laisvę. Išėjęs iš namų su mokykline uniforma, Vandenis vakare gali grįžti mėlynais plaukais ir auskaru antakyje. Vandenis mėgsta stebinti pats save.

Tai, ką jūs galite padaryti geriausio, augindami paauglį Vandenį, toleruoti jo eksperimentus (žinoma, tol, kol jie nekenkia sveikatai). Vandenis rinksis profesiją, kurioje nėra vietos rutinai ir nuoboduliui. Kuo daugiau varžysite savo paauglį, tuo daugiau jis maištaus.

ŽUVYS

Paauglystės metais šio Zodiako ženklo atstovai bus ypač jautrūs. Bus emocinių proveržių, kuriuos tėvams gali būti sunku kantriai toleruoti, ypač, kai jie pasikartoja. Reikia laiko, kad Žuvys išmoktų kontroliuoti savo emocijas. Būkite atidūs tam, ką sakote tokiam paaugliui, nes jie kiekvieną žodį ima giliai į širdį. Todėl neapgalvota frazė gali nutraukti jūsų pokalbį, ir paauglys užsidarys savo kambaryje.

Supratingumas ir diplomatija - šių dviejų savybių labiausiai reikia paauglių Žuvų tėvams. Vaikas turi žinoti, kad yra mylimas, kad ir kaip jis pasielgtų, kad į tėvus gali kreiptis tada, kai pateko į aklavietę arba jam reikia pagalbos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Agnė Jagelavičiūtė pataria, kaip stilingai ir naudingai įrengti vaiko kambarį

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir naujo kompiuterio. Dar vienas svarbus darbas – teisingai įrengtas vaiko kambarys.

6 Valdorfo pedagogikos principai, kuriuos verta taikyti kiekvienai šeimai (12)

Valdorfo pedagogikos ištakos - 20 amžiaus pradžia, kuomet 1919 metais Vokietijoje duris atvėrė pirmoji tokio tipo mokykla, o įkvėpimu tapo Rudolfo Steinerio filosofija.

Psichologė J. Bortkevičienė – apie tai, nuo kada ir kaip su vaikais kalbėti nuogo kūno ir sekso temomis (10)

„Ar prieš tai, kai gimiau, mama buvo mane prarijusi?" , „Kai aš gyvenau pilve, ar mama išsižiodavo, kad man būtų šviesiau?" , „Kur duoda mažus „leliukus"? „Kur aš buvau, prieš tai, kol gimiau?" Kaip kalbėti su vaikais apie intymius suaugusiųjų reikalus, konsultuoja psichologė Jūratė Bortkevičienė.

10 auksinių taisyklių, kurios padės labiau suprasti paauglius

Augindami mažus vaikus tėvai paprastai perskaito kalnus literatūros apie jų raidą ir auklėjimą. Kai vaikai paauga ir tampa paaugliai, neretai tėvai iš inercijos taiko tuos pačius vaikų drausminimo ar skatinimo metodus, kaip ir anksčiau. Tačiau bendraujant su paaugliais tai nebetinka.

5 mįslės, kurias įmins tik gudriausi – išbandykite savo jėgas

Jeigu norite ugdyti kūrybišką vyresnio amžiaus vaiko mąstymą, skatinkite jį įminti mįsles.

Paauglio atostogos su šeima – misija įmanoma?

Vasaros atostogos užsienyje atžalas auginančioms šeimoms – bene geriausias būdas sustiprinti tarpusavio ryšius. Tik kas, jei nuo pat mažumės visur su tėvais keliavęs paauglys staiga pareiškia nebenorintis vykti drauge?

Kurioje Baltijos šalyje vaikai jaučiasi laimingiausi (2)

Nors vaikai Baltijos šalyse jaučiasi pakankamai laimingi, Lietuvoje vaikai dažniau nei jų bendraamžiai Latvijoje ir Estijoje jaučiasi vieniši, pykti, liūdni ir prislėgti. Laimingiausi vaikai tarp Baltijos šalių yra Estijoje – jie jaučiasi labiau pasitikintys savimi, įkvėpti ir džiaugsmingi palyginus su jų bendraamžiais Lietuvoje ir Latvijoje.

Vaikų maitinamasis ugdymo įstaigose: ką vertėtų keisti

Sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ įkūrėja Raminta Bogušienė lankydamasi Lietuvos mokyklose stebėjo vaikų maitinimo situaciją ir pateikia savo įžvalgas.

10 finansų taisyklių vaikams, kurių gali išmokyti tėvai

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos 2016 m. atliktas tarptautinis tyrimas atskleidė bauginančią situaciją – Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo lygis yra rekordiškai prastas. Šalies penkiolikmečiai savo žiniomis gerokai nusileidžia bendraamžiams kitose šalyse.

Psichologo patarimai, kaip suvaldyti jaudulį prieš egzaminus ir po jų

Artėjant brandos egzaminų karštinei moksleiviai ieško būdų, kaip pasiekti maksimalių rezultatų ir įstoti į norimą specialybę, tačiau šiam tikslui pasiekti nepakanka vien įgytų žinių. Labai svarbu gebėti suvaldyti įtampą ir jaudulį – pasak psichologų, tai lemia kone pusę egzamino sėkmės.

7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra labai smagu (3)

Neretai paauglystė yra piešiama tamsiomis spalvomis, ir jos tėvai laukia su tam tikru nerimu. Jūsų dėmesiui - 7 priežastys, kodėl auginti paauglį yra ne našta, o džiaugsmas.

Tėvai sprendžia vaikų namų darbus? Tai – meškos paslauga (1)

Be abejonės, visi tėvai nori, kad jų vaikams mokykloje sektųsi puikiai, tad dėl geresnių rezultatų jie pasiryžę padaryti viską. Vis dėlto kai kurie tėveliai persistengia. Psichologai įspėja, kad vaikui mokantis tėvų pagalba ir palaikymas yra būtini, tačiau svarbu tai daryti tinkamai – neperžengiant ribos ir neatliekant mokinio užduočių už jį.

Interviu su M. Kyllonen: ko galime pasimokyti iš suomių švietimo?

Būdama pačioje Europos šiaurėje, neturėdama ypatingų gamtos išteklių ar gausios sunkiosios pramonės, prieš keturiasdešimt metų Suomija iškėlė sau tikslą būti labiausiai kvalifikuotų žmonių šalimi.

Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba

Į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Santariškėse su švyturėliais atlekiančios greitosios kartais atveža ne tik sunkias traumas buityje, lauke ar avarijose patyrusius, bet ir žudytis ar žalotis bandžiusius vaikus ar paauglius.

Kad vaikas nepradėtų rūkyti, svarbu žinoti (5)

Vaikas gali rūkyti dėl daugelio priežasčių – dėl noro būti suaugusiam, noro įsilieti į kompaniją, atkreipti į save dėmesį.