Arūnas Užupis: daugumoje mokyklų neugdomas vaikų kūrybingumas
Šiandien nieko nebenustebins jau taisykle tapusi frazė „Mokykla naikina kūrybingumą".
Kaip prakalbinti vaikus po dienos mokykloje?
Mokykloje vaikai vidutiniškai praleidžia apie 6-8 valandas per dieną.
Ar įsivaizduojate, kad jūsų vaikas matematikos mokosi važiuodamas traukiniu, o ne pilkoje mokyklos klasėje?
Kitokia mokykla Kaune: pamokos traukinyje ir rožinė biblioteka
Logopedė: kaip pastebėti pirmuosius vaiko kalbos sutrikimus
Pirmaisiais gyvenimo metais vaikai intensyviai klausosi – taip jie pradeda suvokti ir įsisavinti aplinkoje girdimos gimtosios kalbos ypatybes, kiek vėliau ima tarti garsus, pirmuosius žodžius.
50 klausimų vaikui vietoj nuobodaus „Kaip sekėsi?“
Penkiasdešimt klausimų, kuriuos galite užduoti savo vaikui vietoj „Kaip praėjo tavo diena?“
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos pradinių klasių mokytoja Veronika Naumova praėjusį birželį Lietuvos edukologijos universitete (LEU) įgijo bakalauro laipsnį, o šį pavasarį jos auklėtiniai baigs pirmąją klasę.
Pradinukų mokytoja – apie didžiausią iššūkį dirbant su vaikais
Pirmasis telefonas vaikui: ką turi žinoti tėvai
Šiais laikais sakyti, jog reikia vaiką „saugoti" nuo technologijų, inovacijų ar naujovių būtų naivu. Išmanieji prietaisai ir technologijos labai greit įsiveržė į kiekvieno iš mūsų gyvenimus, o vaikams tai jau tiesiog neatskiriama jų gyvenimo dalis.
Kaip surasti aukso vidurį auklėjant vaikus
Lektorė, „Šeimų universiteto" atstovė Tatjana Gedutienė tiek iš asmeninės, tiek iš „Šeimų universiteto" patirties žino, kad nors tėvams kartais labai norisi už vaikus nuspręsti, kam verta skirti daugiau dėmesio ir laiko, o ką galbūt visai uždrausti, to daryti neverta.
Atėjo metas užrašyti savo būsimąjį pirmoką į mokyklą? Kaip ir visiems tėvams, norisi išrinkti pačią geriausią, kurioje vaikas ne tik pasiektų aukščiausių akademinių rezultatų, bet ir tobulėtų dvasiškai, jaustųsi laimingas. Bet kaip žinoti, kuri mokykla yra TA?
Kaip išsirinkti geriausią mokyklą?
Kovo 1 –ąją Vilniuje startuoja prašymų priėmimas į pirmą klasę
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad nuo kovo 1 dienos prašymą lankyti mokyklą galima bus pateikti elektroniniu būdu.
Mano vaikas visiškai nenori mokytis
Redakcija gavo susirūpinusios mamos klausimą apie savo devynmetį sūnų. Kaip paskatinti berniuką mokytis ir siekti užsibrėžtų tikslų, kai jis to akivaizdžiai nenori?
Visi tėvai kiekvieną dieną susiduria su nemažu kiekiu vaikiškų „nenoriu". Vaikai nenori daug dalykų: valgyti daržovių, plauti rankų, valytis dantų, eiti miegoti laiku, skaityti, susitvarkyti kambarį, žaislus ar pasirūpinti savo augintiniu.
Pedagogė pataria, kaip vaiko NENORIU paversti į NORIU ir suformuoti teigiamus įpročius
Esant dideliems šalčiams, vaikai turi teisę neiti į mokyklą
Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti.
Kaip išrinkti tinkamiausią mokyklą vaikui
Prasidedant naujiems metams, mokyklos pasirinkimas tampa itin opia ir svarbia tema būsimų priešmokyklinukų bei pirmokų tėvams.
Susipažinkite, septynerių su puse Agata Gabrėnaitė, gimusi Ispanijoje, gyvenusi JAV (Niujorke), pirmą klasę baigė Lietuvoje (Vilniuje).
Interviu su 7 metų Agata, kuri dėl vieno svarbaus reikalo planuoja kreiptis į Seimą
Pieniniai dantys: rauti klibančius ar laukti, kol iškris patys?
Pieninių dantų keitimasis į nuolatinius yra nulemtas gamtos, ir jo laikas bei trukmė svyruoja labai nedaug.
Psichologė J. Bortkevičienė: leiskime vaikui būti savimi
Su psichologe Jūrate Bortkevičiene Delfi.tv konferencijoje kalbėjome apie vaikų motyvaciją mokytis ir tėvų vaidmenį. Kaip padėti vaikui neprarasti noro mokytis?
Kada metas vaikui pradėti lankyti vaikų darželį ir mokyklą? Apie tai su psichologe Jūrate Bortkevičiene kalbėjome Delfi TV konferencijoje.
Kokio amžiaus vaikui laikas eiti į darželį ir mokyklą?
Kai vaikas grįžta iš mokyklos, daugelis tėvų daro vieną ir tą pačią klaidą
Tai, kad ne pažymiai lemia vaiko laimę gyvenime, atrodo, žino visi tėvai.
Edukologė: kaip nepražiopsoti ir lavinti vaiko gabumus
Rugsėjis jau praėjo. Atrodo viskas jau nusistovėjo, vaikai ir tėvai įsivažiuoja į pastovų gyvenimo ritmą, kurį buvo pamiršę atostogaudami ir susiduria su nauju iššūkiu. Būreliais. Kaip rasti tą tinkamą sprendimą kiek, kokių ir ar iš vis jų reikia?
Europos kalbų dienos proga, Eurostato paskelbtuose duomenyse matome, jog Lietuvoje bent vienos užsienio kalbos mokosi 97 proc. moksleivių, o dviejų kalbų mokosi net per 80% jaunimo, kuomet ES vidurkis tesiekia 60 proc.
Vaikai ir užsienio kalbos: kada pradėti, ko tikėtis ir kaip mokyti?
Pradinukų mokytoja: šiai kartai nebetinka griežtas mokymo tonas
Jauna pradinių klasių mokytoja Ingrida Mereckaitė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje šiais metais rugsėjo 1 d. naujų mokslo metų pradžios proga sveikino po vasaros grįžusius antrokus. Šie mokslo metai mokykloje antri ne tik jiems, bet ir pačiai mokytojai.
Vaikas greitai pavargsta ir jaučiasi be jėgų? – Priežastis, kurią daugelis išgirs pirmąkart
Jei vaikas iš mokyklos grįžta be jėgų, pavargęs ir „išsisėmęs“, kaltiname per didelį mokymosi krūvį. Jei užmiega per pamokas – save, neva esame per „minkšti“ tėvai ir nenuvarome laiku miegoti. Bet, gali būti, priežastis visai kita – sinkinezijos. Kas tai?
Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija primena vieną iš Darbo kodekso numatytų lengvatų asmenims, auginantiems vaikus.
Kurie tėvai turi teisę dalyvauti Rugsėjo 1-osios šventėje ir neateiti pusdienį į darbą?
Kaip padėti vaikui psichologiškai pasiruošti mokyklai?
Nenumaldomai artėjant mokslo metams, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip elgtis, kad naujas gyvenimo etapas būsimam pirmokui nekeltų streso.
Kam priklauso nemokamas maitinimas mokykloje ir kur dėl jo kreiptis
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams.
Vasara – atostogų metas ir tėvams, ir vaikams. Gydytojai sako, kad reikėtų šį laiką išnaudoti profilaktiniam vaikų sveikatos patikrinimui, kai nėra eilių, nereikia niekur skubėti. Kasmet rugsėjo pradžioje moksleiviai ir darželinukai turi pateikti pažymas apie savo sveikatos būklę mokyklai ar lopšeliui – darželiui.
Gydytoja – apie profilaktinį sveikatos patikrinimą: vaikas apžiūrimas nuo galvos iki kojų
Gydytoja – apie vaikų tikus: kodėl atsiranda ir kaip gydyti
Tikai - vaikams gana dažnai pasitaikantis reiškinys, - tai greiti, pasikartojantys, stereotipiniai, nevalingi judesiai ir balsiniai garsai.
Pedagogės patarimai, kaip sudominti vaikus skaitymu
Vasara – puikus metas skaitymui, ypač, lietingomis popietėmis. Niekaip nepavyksta sudominti mažųjų knygomis?
Tėvai visada nori, kad jų vaikai išmoktų, jog tikrosios vertybės yra žmonės ir patirtis.
Kaip užauginti vaikus nematerialistus: 6 patarimai tėvams
Naudingi patarimai būsimo pirmoko tėvams
Būsimųjų pirmokų tėvams kyla daugybė klausimų: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai, ką reikia įsigyti, ką svarbaus reikia žinoti?
Penki dažniausiai pasitaikantys mitai apie vaikų mokymą plaukti
Apie plaukimo naudą vaikams daugelis yra girdėję – fizinis kūno lavinimas, gerinama koordinacija ir ištvermė, minimali traumų tikimybė. Pagaliau ir laikas praleistas baseine mokantis plaukti daug naudingesnis už laiką žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Visgi plaukimo pamokos apipintos daugybe mitų, kurie atgraso tėvus nuo minties leisti vaiką mokytis plaukti.
Jei jūs ir jūsų namiškiai nepraleidžia dienos be išmaniojo telefono, į kiekvieno telefoną rekomenduojame atsisiųsti geriausias programėles, skirtas naudoti artimiausių šeimos narių rate.
Geriausios šeimai skirtos programėlės
6 priežastys, kodėl reikia vaiką mokyti plaukti
Vasarą daugelis mėgsta leisti prie vandens telkinių – jūrų, upių, ežerų. Tad svarbiausia priežastis, kodėl vaiką reikėtų mokyti plaukti, yra jo paties saugumas.
Interviu apie vaikų lytiškumą, kuriame rasite atsakymų į daugelį nepatogių klausimų
Apie intymumą, seksualumą, lytiškumą, vaikus ir suaugusius, gyvenimą šeimoje, nepatogius klausimus ir sąmoningumą kalbuosi su Rasa Ragauskaite-Driukiene – ikimokyklinės Valdorfo pedagogikos konsultante, trijų sūnų mama, "Tėvų mokyklos" lektore.
Kurti santykius su žmogumi, kuris turi vaikų iš pirmos santuokos, ne visada yra lengva. Su tuo susidūrusi Lina klausia specialisto patarimo.
Vaikas iš pirmos santuokos ir nauja šeima: ko svarbu nepamiršti
Gydytojas: iškrypęs stuburas savaime neišsitiesins
Gydytojai vieningi – skoliozės profilaktikai skiriama per mažai dėmesio. O juk ankstyva diagnozė ne tik palengvina gydymą, bet ir padeda išvengti didesnių bėdų, pavyzdžiui, plaučių ir kitų vidaus organų funkcijų sutrikimų.
Vaiko intelektas: kaip užauginti protingą ir sumanų vaiką
Aukštas intelektas - didelis pranašumas. Nesvarbu, kokioje šeimoje gimėte - mokytojų ar darbininkų, suprantate, kad beveik kiekviename darbe geriau būti protingam.
Kaimynė džiaugiasi, kad jos trečiokas - kone tobulas sūnus. Kiemas nevilioja, draugai - irgi, taigi galimybių patekti į blogą kompaniją nedaug. Paklausus, tai ką gi vis dėlto veikia jos dešimtmetis, paaiškėja, kad dienas leidžia prie kompiuterio: žaidžia kompiuterinius žaidimus, naršo internete.
Šiuolaikinių vaikų bėda Nr.1: kaip padėti gali tėvai?
Gelbėkite – auginu nepaklusnų vaiką!
Dėl sūnaus elgesio sunerimusi mama klausia specialisto patarimo, kaip elgtis, jei pirmaklasis sūnus erzina vaikus, juos stumdo ir nepagarbiai elgiasi su mokytoja.
AŠ TAVĘS NEKENČIU: ką daryti, jei taip tėvams sako vaikas
Jeigu jūs negirdėjote tokių žodžių, linkime, kad to nepatirtumėte ir ateityje. Deja, neretai pykčio akimirką nesuvaldę emocijų vaikai ima ir pasako tėvams šiuos žodžius, kurie skaudina, žeidžia ir supykdo. Kaip tinkamai sureaguoti į šį vaiko neigiamų emocijų protrūkį, kad tai nepasikartotų ateityje?
Dažnai užsisukę kasdieniame šurmulyje ir reikaluose pamirštame nuoširdžiai pasikalbėti su vaikais, todėl santykiai tampa formalūs, tarp vaikų ir tėvų atsiveria emocinė tuštuma. Kaip to išvengti?
4 klausimai, kuriuos vaikui reikia užduoti kasdien
Berniukų ir mergaičių skirtumai, kuriuos ignoruojame: straipsnis, kurį turėtų perskaityti visi
Kai nugirdau, kad yra Vilniuje pedagogė, kuri domisi skirtingais berniukų ir mergaičių ugdymo aspektais, pastačiau ausis. Man atrodo, kad garsiai kalbėti apie tai, kad esame skirtingi iš prigimties, o ne tik dėl kultūrinių ypatumų, mūsų jautrioje visuomenėje yra drąsu. Nes „mes skirtingi“ dažnai girdimas kaip „mes nelygūs“.
Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
Čiuožimas ant ledo su pačiūžomis patinka daugeliui vaikų. Kaip išsirinkti tinkamas pačiūžas, kurios netrukdytų čiuožti ir mėgautis žiemos malonumais? Keletas patarimų iš praktikos.
Neretas tėvų rūpestis, kurį jie išsako artimiesiems arba pedagogams yra tas, kad vaikas nenori mokytis. Kviečiame išgirsti keletą psichologų patarimų, kurie gali padėti motyvuoti vaiką mokytis ir nešti namo tik gerus pažymius.
7 patarimai, kaip sužadinti vaiko motyvaciją mokytis
Kaip išmokyti vaikus atsakomybės: specialistų patarimai
Vaiko atsakomybės ugdymas - užduotis tėveliams, kurią spręsti reikėtų jau nuo mažų dienų. Psichologų teigimu, vaikui itin svarbu suvokti atsakomybę, nes tai reiškia savojo „aš", savo jausmų suvokimą bei gebėjimą spręsti rūpesčius, kurių - mažesnių ar didesnių - turime visi.
7 tėvų klaidos, kurios neleidžia vaikui užaugti laimingu žmogumi
Septyni dalykai, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį, jei norime, kad mūsų vaikai augtų laimingi ir sėkmingi.
Jeigu norite užduoti klausimą psichologui, apsilankykite portalo TavoVaikas.lt skyrelyje „Klausk psichologo“ arba rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.
Sunerimusi mama: ar verta apipjaustyti jaunėlį, jei tai padaryta dičkiui?
Šokiruojantis eksperimentas: mažas vaikas su cigarete <sup style="color: #ff0000;">(VIDEO)</sup>
Kaip reaguotumėte jūs, jei gatvėje prie jūsų prišoktų mažas pyplys su cigarete rankoje ir paprašytų ugnies jai uždegti?
Kaip išsaugoti gerą vaikų regą, kai krūviai mokykloje tokie dideli?
Nuo regos sutrikimų kenčia beveik dvigubai daugiau vaikų nei suaugusiųjų. To priežasčių toli ieškoti nereikia – vaikų akys mokyklose patiria itin didelį krūvį, grįžę namo jie sėda prie kompiuterio ar televizoriaus. Tad ką daryti, kaip apsaugoti savo atžalas nuo regos sutrikimų neatitraukiant jų nuo mokslų ir šių dienų technologijų?
Sunerimusi mama klausia psichologo patarimo dėl savo pirmaklasio sūnaus. Namuose berniuko elgesys problemų nekelia, tuo tarpu mokykloje nuolat kyla konfliktų. Kodėl?
Kodėl namuose geras vaikas mokykloje tampa <em>blogiuku</em>
Dietologė – apie pačias naujausias mitybos rekomendacijas
Ar vaikui į darželį ar mokyklą ruošiate užkandžių dėžutes? Koks turėtų būti jos turinys, kad ir mama būtų patenkinta, ir vaikas sotus bei sveikai užkandęs?
Vienas paprastas būdas, kad vaikai jums niekada nemeluotų
Tai neišvengiama. Vieną dieną vaikas prieina ir žiūrėdamas tyromis akimis suriečia tokį melą, kad atvimpa žandikaulis. Bet nepulkite bartis. Tai gan naudinga patirtis. Konsultuoja psichologė Erika Kern.
Geros vaikų savijautos pagrindas - tinkamas mokymosi ir poilsio režimas bei pilnavertė mityba. Būtent dėl mitybos tėvams dažniausiai ir kyla klausimų: kaip išvengti menkaverčių produktų ir užkandžių, kaip žinoti, kad vaikas tikrai pilnavertiškai pavalgys tiek mokykloje, tiek tarp užklasinių veiklų?
Užkandžiai vaikams: kas yra sveikiausia, o ko – neduoti
Tėvai sutrikę: tai pigs jų vaikų būreliai ar ne?
15 eurų už neformalųjį vaiko ugdymą - naujiena Lietuvos švietimo ir ugdymo sistemoje. Ar pigs ir kiek pigs jų vaikų būreliai, tėvai iki šiol taip ir negavo aiškaus atsakymo. Pateikiame šiandien Vilniaus miesto savivaldybės išplatintą informaciją.
Neformalaus vaikų švietimo krepšelis: svarbu žinoti
Vaikams skiriamu neformaliojo švietimo krepšeliu reikia pasinaudoti iki spalio 1 dienos, primena specialistai.
Šiandieniniai vaikai tikrai mažai laiko praleidžia lauke, daug laiko sėdi prie kompiuterio ar televizoriaus, o mažėjant fiziniam aktyvumui blogėja nuotaika, didėja nervinė įtampa, vaikai darosi apatiški, išglebę, fiziškai silpni, todėl papildoma aktyvi popamokinė veikla jiems tikrai nepakenks.
Sportas ar menai: kaip nesuklysti renkant būrelį vaikui
Ar padėti vaikams ruošti namų darbus: pasiruoškite atsakymui, kurio nesitikėjote
Asociacijos „Mentor Lietuva" surengtame seminare apie pirmokų adaptaciją mokykloje psichologė ir "Paramos vaikams centro" vadovė Aušra Kurienė teigė, jog namų darbai - vaikų, o ne tėvų reikalas. Kodėl nepaisant to, daug tėvų kas vakarą sėda su vaiku ruošti namų darbų?
Ortodontas: kada vaikui tikrai reikalingi breketai?
Nieko nėra gražiau už plačią vaiko šypseną. Tačiau nepamirškite, kad tik nuo tėvų priklauso, kokia šypsena vaiką puoš ateityje. Kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis – dažnos problemos, kurias išspręsti gali gydymas breketų sistema.
Kiekvienam mažajam lankytojui - po atšvaitą, galintį išgelbėti gyvybę gatvėje. Tokios socialinės iniciatyvos artėjant rugsėjo 1-ajai ėmėsi sostinėje veikiantis „Vichy" vandens parkas. Čia iki mokslo metų pradžios vaikams ketinama išdalinti 3000 atšvaitinių juostų.
VICHY vandens parkas mažiesiems lankytojams įteiks po naudingą siurprizą