Būsimo pirmoko mama: ko aš tikiuosi iš mokyklos

Mano vyriausiasis pradėjo lankyti paruošiamąsias pamokėles mokykloje. Rudenį bus pirmokas. Jaudinausi dėl šio pokyčio, nes tam tikra prasme, kai išleidi savo vaiką į mokyklą, grįžti į ją pats.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gavau iš mokyklos anketą, kurią reikėjo užpildyti. Ten buvo klausimai „Ko tikitės iš mokyklos, "Kuo mokykla gali padėti Jūsų šeimai?". Atsakiau kažkaip standartiškai.

Man nesvarbūs dešimtukai, aš noriu, kad mano vaiką suptų žmonės, kurie sudomintų vaiką mokymusi. Aš noriu, kad vaikas būtų žingeidus, kad augtų nuolat norėdamas sužinoti kažką naujo. Pirmiausia, jis turi žinoti, kad yra begalė dalykų, kurių jis nežino ir, kad jie yra įdomūs.

Bet aš noriu dar daugiau. Šiandien supratau tai.

Ar žinote apie tuos 2 procentus žmonių, kurie nepasiduoda informaciniam zondavimui? Aš noriu, kad visi trys mano vaikai būtų tarp tų dviejų procentų.

Informacinis zombis – tai tas, kuris kartos tai, kas jam peršama. Technika paprasta – per vidurį stalo pastatomas BALTAS rutulys. Tikslas, kad aplink sėdintys žmonės pasakytų, jog jis JUODAS. Manote tai neįmanoma? Ateina išsilavinę jaunuoliai, jiems prieš eksperimentą pasakoma, kad „čia surinkti išskirtinio intelekto žmonės iš visos šalies, su išskirtiniais gabumais". To pakanka, kad po kelių minučių su tam tikromis manipuliacijomis, maištingasis aukšto intelekto berniukas patvirtintų jog BALTA yra JUODA. Statistiškai šį eksperimentą įveikia tik 2 procentai, kurie tiesiai šviesiai pasako, kad BALTA yra BALTA.

Masių psichologijoj Gustavas Le Bon dar 1895 metais stebėjosi tuo, kad net labai aukštos kvalifikacijos specialistai, suburti į nedidelius sambūrius - komisijas, tarybas, komitetus, priima sprendimus, kurie yra tolygūs paprastos minios nutarimams. Vėliau, būdami atskirai, kaip individualūs asmenys, jie išsižada tų sprendimų. Motyvuodami, kad tai sprendimai, kurių jie patys niekad nebūtų siūlę.

Taip veikia baimė iškristi iš bendruomenės.

Išbandymą atlaiko tik tie, kurie neturi ambicijų kažką įrodyti kitam, palaikyti įvaizdį.

Jų atsakymai skambėdavo taip - „Nežinau, galbūt šitas rutulys JUODAS, bet aš sakau taip, kaip MATAU - MAN kažkodėl dabar ATRODO, kad šitas rutulys BALTAS, labai atsiprašau, bet aš taip matau." Nekategoriškumas. Atvirumas. Nuoširdumas. Nebijojimas pasirodyti neteisiam. Savęs neišsižadėjimas ir pagarba kitam.

Kitas klausimas anketoje buvo „Kuo Jūs galite padėti mokyklai?". Aš pasižadu visom išgalėm prisidėti ir padėti ugdyti tokį vaiką. Aš noriu, kad mano vaikai nebijotų pro langą valgančiam žmogui palinkėti skanaus, nebijotų įėję į patalpą pasakyti LABA DIENA, nesėdėtų viešajame transporte įsikniaubę į planšetes, apsimesdami, kad nepastebi pasaulio.

Net jei jie būtų tokie vieninteliai visoje žemėje, ir tai būtų labai sunku. Net jeigu dėl to jie ims su manim ginčytis ir man nepaklus. Aš noriu, kad jie su manim ginčytųsi.

Ar per daug drąsu tikėtis, kad mano vaikai nebūtų labai išskirtiniai, kad laikui bėgant ta 2 procentų mažuma taptų sveiku ir įprastu visuomenės pagrindu?

Agnė Baltramaitytė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Pedagogės komentaras: kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?" - stebisi pradinės mokyklos „Upė" ir vaikų darželio „Tele Bim Bam" įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

„Gatvės gyvos“ kviečia vaikus į nemokamas ekskursijas po Vilnių

Jau kuris laikas tarp Vilniaus tėvelių sklando gandas, kad yra tokia grupelė entuziastų, pasivadinusių „Gatvės gyvos", kurie organizuoja nemokamas ekskursijas po Vilniaus miegamuosius, pramoninius rajonus, o vaikams – irgi nemokamas edukacines ekskursijas po Vilniaus senamiestį. Taigi smalsumas nuvedė šias ekskursijas vaikams išbandyti. Juolab kad šiemet – Lietuvos šimtmečio metai.

Pradinukų tėvai - ant ledo: mokyklos uždaromos, kur dėti sveikus vaikus neaišku

Dėl gripo ir peršalimo ligų protrūkio vis daugiau mokyklų skelbia karantiną. Ne tik sergantys, bet ir sveiki vaikai liks namie, nors ne tik tėvams, bet ir institucijoms nelabai aišku, ką daryti su nesergančiais pradinukais, kurių nerekomenduojama namuose palikti vienų.

Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę

Kai šeimoje auga vienturtis, tėvams kyla klausimas, kaip jam pranešti apie tai, kad laukiamas šeimos pagausėjimas. Ar ilgą laiką vienas gyvenęs vaikas nesupyks dėl tokios žinios?

5 aktualūs klausimai apie silantus

Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantais - medžiagomis, kurios juos saugos nuo sugedimo.

Į svečius ateina vaiko draugai: ką svarbu žinoti tėvams (1)

Jeigu turite patarimų mamai arba pastebėjimų iš savo šeimos patirties, pasidalinkite jais komentaruose.

Psichologė: ne tik vaikui iki 6 metų amžiaus, bet ir pradinukams nesaugu namuose likti vieniems

Vaikų iki 6 metų be objektyvios būtinybės nebus galima palikti vienų. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalios liepą, tačiau specialistams jau dabar kyla abejonių, ar jis pasitarnaus mažiesiems, kuriais nesirūpina tėvai.

Pedagogas: tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

Ko galime pasimokyti iš islandų ugdydami vaikus

Kai kalba pakrypsta apie vaikų ugdymą, dažnai pasitelkiamas Šiaurės Europos šalių pavyzdys.

Suaugusiųjų pagalba vaikui, kuriant santykius su draugais

Straipsnio autorė, visapusiško ugdymo mokyklos "Sokratus" psichologė Ramunė Narkevičiūtė, apžvelgia suaugusiųjų pagalbą vaikui, kuriant santykius su draugais pradinėse klasėse.

Neformalaus vaikų švietimo krepšelio naujienos: į būrelius galės ateiti daugiau vaikų

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio skyrus papildomų lėšų neformaliojo švietimo krepšeliui, daugiau vaikų galės ateiti į būrelius.

Patarimai, kaip su vaiku kalbėtis apie narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento paruošta informacija tėvams, kaip apie narkotikus kalbėti su vaikais.

Įspūdžiai po vizito Islandijos mokyklose: ko galėtume pasimokyti (1)

„Vaikystės sodo“ psichologė Kotryna Lapinskė lankėsi Islandijos mokyklose ir sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie šios šalies mokytojų darbą su nepaklusniu vaikų elgesiu.

Visi vaikai skirtingi: 9 žingsniai, kaip mokyti priešmokyklinuką

Kalbėdami apie šiuolaikinį švietimą ekspertai išskiria būtinybę atsižvelgti į skirtingus kiekvieno vaiko ugdymo poreikius, asmenybę, mokymosi stilių ir kitas aplinkybes.