Geriausios šeimai skirtos programėlės

 (1)
Jei jūs ir jūsų namiškiai nepraleidžia dienos be išmaniojo telefono, į kiekvieno telefoną rekomenduojame atsisiųsti geriausias programėles, skirtas naudoti artimiausių šeimos narių rate.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kasdieniam planavimui

Svarbiausiems šeimos darbams ir įvykiams planuoti tiks „Appy Award" apdovanojimą, kaip geriausia šeimai skirta programėlė, gavusi „Cozi App". Ši aplikacija paverčia išmanųjį telefoną arba planšetę į patogų šeimos reikalų organizavimo įrenginį, kuriame galima rasti kalendorių, pirkinių, darbų sąrašus ir kitus planavimo įrankius.

Visi šeimos nariai kalendoriuje gali žymėtis ir matyti vienas kito darbus, gauti priminimus apie svarbiausiu dienos įvykius. Visiems pasiekiamame pirkinių sąraše, kiekvienas gali pažymėti jau nupirktus ar namuose trūkstamus produktus. Programėlėje taip pat yra šeimos žurnalas – platforma, kurioje kiekvienas gali įkelti nuotraukas ir tokiu būdu svarbiomis dienos akimirkomis pasidalinti su kitais šeimos nariais.

Nerimui sumažinti

Kiekvienas tėvas jaudinasi dėl savo vaikų, rūpinasi jų saugumu ir todėl nori būti užtikrintas, kur per dieną laiką leidžią jų atžalos. Programėlė „Life360" - kaip tik tokiems tėvams. Tai tarsi šeimos katalogas, leidžiantis matyti, ar atžalos yra mokykloje, ar po pamokų grįžo namo – jų buvimo koordinatės rodomos specialiame žemėlapyje.

Užtenka atsiųsti programėlę į kiekvieno šeimos nario telefoną ir įtraukti kiekvieną į specialų šeimos ratą. Beje, telefono vietos atpažinimo funkcija padės įrenginį atrasti pametus.

Rūpinimuisi vaikų sveikata

Mūsų dienomis daugelis tėvų supranta, jog išmanieji prietaisai iš tiesų palengvina gyvenimą, todėl jais naudotis leidžia ir savo vaikams. Kita vertus, labai svarbu, kad naudojimasis išmaniuoju telefonu ar planšete būtų taisyklingas. Kad ir žiūrėjimas į įrenginio ekraną tinkamu atstumu, taip apsaugant akis. Siekiant tą užtikrinti, visai neseniai pristatyta programėlė „Samsung Safety Screen". Joje - pažangi veido atpažinimo funkcija. Kai planšetė ar išmanusis telefonas laikomas per mažu atstumu nuo akių, pasirodžius simboliniam programėlės paveikslėliui, ekranas užrakinamas. Įrenginiu neleidžiama naudotis iki tol, kol vaikas nepasirenka tinkamo žiūrėjimo atstumo.

Šeimos istorijai atminti

Turbūt nėra tinkamesnės progos nei šeimos diena, pradėti pildyti genealoginį medį. Genealogai suskubs teigti, kad tai be galo rimtas ir sudėtingas mokslas, tačiau pradedantiesiems čia gali pasitarnauti išmaniesiems įrenginiams skirta programėlė. Pavyzdžiui, visiems Android įrenginiams pritaikyta programėlė „MyHeritage". Šioje platformoje galite išsaugoti ir dalintis savo šeimos istorija labai paprastai – fiksuoti ir dalintis tiek nuotraukomis bei atsiminimais, atrasti daugiau informacijos apie savo protėvius milijardiniuose istoriniuose įrašuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.

Specialistai sunerimę: vis daugiau mokinių nemoka tinkamai laikyti rašymo priemonės (2)

Išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi, įspėja Didžiosios Britanijos medikai.

Vaikas skundžiasi, kad pedagogė ant jo rėkia: kaip elgtis tėvams (1)

Pirmokę dukterį auginanti mama klausia specialisto patarimo: ką daryti, jei mokytoja pasitaikė itin valdingo būdo ir mergaitė ne kartą skundėsi, kad ją mokytoja aprėkė.

Priešmokyklinis ugdymas – penkerių metų vaikams (2)

Siekiant, kad daugiau 4-6 metų vaikų lankytų švietimo įstaigas, daugiau penkiamečių dalyvautų priešmokyklinio, o šešiamečių - pradinio ugdymo programoje, įteisintas mokymosi ankstinimas.

Kad ekranai nepagrobtų iš mūsų vaikų, turime kai ką atminti

Televizorius, kompiuteris ir telefonas – tai geriausias daugelio vaikų laisvalaikio leidimo būdas. Vis dėlto kalbant apie šiuolaikines komunikacijos priemones, vaikams būtina nustatyti tam tikras taisykles.

Įvardijo didžiausias problemas, su kuriomis susiduria vaikus auginantys tėvai

Pertvarkant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą ir naikinant pediatrijos skyrius sveikatos paslaugos tolsta nuo regionuose gyvenančių vaikų. Taip trečiadienį spaudos konferencijoje Seime pristatydama vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus 2017 metų veiklos ataskaitą sakė vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Kaip auklėti vaiką, kad jis nebijotų klysti ir mokytis iš savo klaidų

Klaidos... Kartais jos slegia, kartais – įkvepia.

Kaip kiekvienas galime padėti smurtą ar patyčias patyrusiam vaikui

Lietuvoje kas penktas vaikas yra patyręs fizinį smurtą ar tapęs seksualinės prievartos auka, kas trečias - išgyvenęs tėvų skyrybas, daugiau nei pusė mokinių patiria patyčias. Tokios traumuojančios patirtys niekur nedingsta - randai lieka visam gyvenimui.

Vaikas nori vienos knygos, o mama siūlo kitą: kaip surasti aukso vidurį

Vaikų literatūra po truputį augina savo sparnus ir bando pakilti iš suaugusiųjų literatūros šešėlio. Šių metų Vilniaus knygų mugė parodė, kad daugėja vaikų literatūros autorių, jų knygų pristatymų, renginių.

Vaikų reitingavimas trukdo mokytis geriau

Tėvų ir pedagogų nuomonės, kaip vertinti moksleivių mokymosi rezultatus, išsiskiria ir sukelia nemažai aistrų.

Kaip tėvams atpažinti, kad jų vaikas patiria patyčias, ir kaip suteikti pirmąją pagalbą

Vis dar tenka nugirsti komentarų: „Ir kiek gi galima kalbėti apie tas patyčias". Atsakymas labai paprastas, kol problema paplitusi – tol reikia apie ją kalbėti, analizuoti ir edukuoti.

Ar pirmokui tikrai reikalingas telefonas: pedagogo komentaras

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, ne vienai šeimai iškyla dilema: pirkti jam telefoną ar nepirkti? Ar tikrai jis būtinas, jei iki mokyklos automobiliu atveža tėtis, o po mokyklos saugiai pasiima mama?

Priklausomas nuo ekranų vaikas: psichologas įspėja tėvus

Išgirdus frazę „priklausomas", daugeliui mūsų prieš akis iškyla suaugusi, vienokių ar kitokių žalingų įpročių turinti persona.

Prasidėjo registracija į Vilniaus mokyklas: ar yra naujovių?

Kovo 1-ąją prasideda elektroninė registracija į sostinės mokyklas naujiems mokslo metams.

Vaikystėje pasireiškiantis nerimo sutrikimas: kaip jį atpažinti ir padėti vaikui

Pirmą klasę lankanti mergaitė mokykloje beveik nekalba – nei su vaikais, nei su mokytoja. Kaip pagelbėti vaikui, pataria psichologė Živilė Kraujalė.