Kaip neprašauti renkantis pačiūžas

Čiuožimas ant ledo su pačiūžomis patinka daugeliui vaikų. Kaip išsirinkti tinkamas pačiūžas, kurios netrukdytų čiuožti ir mėgautis žiemos malonumais? Keletas patarimų iš praktikos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirkti ar skolintis?

Pačiūžos - brangus malonumas, kurių kaina prasideda nuo keliasdešimt eurų. Prieš įsigyjant jas, apsvarstykite, kaip dažnai jos bus naudojamos. Jeigu su vaiku čiuožti ant ledo ketinate eiti kartą ar kelis per metus, pasvarstykite galimybę jas nuomotis. Prie didžiųjų ledo arenų visada yra tokia galimybė. Dar geresnė išeitis - pirmam kartui pasiskolinti pačiūžas. Jeigu ant pačiūžų vaikas stosis pirmą kartą, sunku įsivaizduoti, kaip jam patiks ši veikla. Jeigu vaikas norės dažniau čiuožti ant ledo, be abejo, apsvarstykite galimybę jas įsigyti.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Reikia matuotis

Jeigu pačiūžas perkate parduotuvėje, atsiveskite ir patį vaiką. Svarbu, kad apsiavęs pačiūžomis, vaikas ant jų atsistotų ir tada pasakytų - ar jos nespaudžia ir neveržia. Jeigu vaikui matuojantis kažkas netinka, sukelia diskomfortą, ieškokite kitų, juk čiuožiant net menkas nepatogumas gali jaustis dar labiau.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Pačiūžų batų medžiaga

Profesionalūs sportininkai patartų rinktis odines pačiūžas - apsiavus jas, kvėpuoja koja. Tačiau jei neketinate auginti sportininko ir pačiūžų reikia keliems kartams per žiemą - galima rinktis ir plastikines.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Dydis

Renkantis pačiūžas, rekomenduojama ieškoti maždaug dydžiu arba dviem didesnių už jūsų batų dydį. Jeigu vaikas avi 35 dydžio batus, pabandykite pasimatuoti 36/37 dydžio pačiūžas.

Jeigu pirksite per mažas pačiūžas, vaikui bus nepatogu čiuožti, nes jos spaus ir trins kojas. Tuo tarpu per didelės pačiūžos trukdo mokytis čiuožti, vaikas gali dažnai kristi, nes jam sunku išlaikyti pusiausvyrą dėl neteisingo kūno svorio centro.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Kiti patarimai renkantis pačiūžas vaikui:

- Vaikams tinkamiausios pačiūžos, turinčios pakietintą pačiūžos bato dalį ties kulkšnimi, tai sutvirtina kojos stabilumą apsiavus pačiūžą ir apsaugo nuo išnirimų.

- Pačiūžose esantis minkštas tekstilės pamušalas vaikui bus malonesnis kojai. Taip pat yra pačiūžų su išimamu pamušalu, kurį galima išėmus skalbti ir džiovinti.

- Vaikams tinka tokios pačiūžos, kurių reguliuojamas dydis. Taip jų užteks keliems sezonams.

- Patogus pačiūžų užsegimas taip pat svarbus kriterijus renkantis jas.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

- Pačiūžų būna įvairiausių spalvų - mėlynų, raudonų, išmargintų skirtingais raštais, tačiau renkantis jas, pagalvokite praktiškai: jei nuspręsite savo vaiko pačiūžas parduoti, su neutralios spalvos pačiūžomis tai padarysite greičiau.

- Atminkite, kad kuo daugiau papildomų funkcijų turi pačiūžos, tuo jos brangesnės, taigi, įvertinkite, kaip dažnai vaikas čiuoš ir ar jam to reikia.

- Ne mažiau svarbu, kad renkantis pačiūžas, nepamirštumėte įsigyti šalmo ir rankų bei kojų apsaugų. Tai būtinas pačiūžų priedas besimokantiems čiuožti ant ledo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Vaikas ir vasaros atostogos: 5 dalykai, kurių nevalia pamiršti

Klausimas „Ką veikti?“ vasaros atostogų metu iš mokyklinio amžiaus vaikų išgirstamas dažnai.

Psichologė Asta Blandė pateikia auksinę formulę, kokios vasaros atostogos vaikui yra geriausios

Kaip suplanuoti vaiko veiklą per vasaros atostogas, kad šis laikas būtų malonus ir prasmingas?

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nuo rudens nekainuos

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nekainuos - savivaldybė išlaikys mokytojus ar iš šalies įdarbintus specialistus, kurie organizuos popamokines veiklas. Toks siūlymas po pateikimo svarstomas Vilniaus savivaldybėje, galutinį sprendimą liepos 25 dieną turėtų priimti miesto taryba.

Vaikai kviečiami atlikti saugumo testą internete

Vasara – nuostabus metas vaikams: jie palieka mokyklinius suolus ir vis daugiau laiko leidžia su draugais. Tiesa, tą jie daro be akylaus suaugusiųjų dėmesio ir sugalvoję įvairiausių užsiėmimų ar ieškodami nuotykių dažnai dar pasiduoda ir draugų įtakai.

Kodėl svarbu ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi?

Pasitikėjimas – vienas iš svarbiausių gebėjimų šiandieniniame pasaulyje.

Jei nesiseka prakalbinti vaiką: efektyvūs patarimai tėvams, kurie padės pagerinti tarpusavio santykius

Ar esate išgyvenę tą jausmą, kuomet vaikas atsiriboja nuo jūsų tylos siena? O bet kokie bandymai pasikalbėti, sukelia tik dar didesnius pykčius arba užsidarymą savyje?

10 svarbiausių psichologės patarimų būsimų pirmokų tėvams

Vasara dar tik įpusėja, tačiau būsimųjų pirmokų tėvai jaučia nerimą – kas vaiko laukia rugsėjį?

Informatikos mokysis vaikai nuo pirmos klasės

Šiais metais 10 mokyklų pirmokai dalyvavo projekte „Informatika pradiniame ugdyme", kitais mokslo metais naujovė bus išbandoma dar 90 mokyklų.

Švietimo ekspertai: matematiką reikia ne kalti, o mokytis jos moderniais metodais

Tradicinės matematikos pamokos nebetinka šiuolaikiniams vaikams, teigia specialistai. Kai didžiąją dalį darbo už mus gali atlikti kompiuteriai, o beveik visą informaciją galima rasti internete, svarbiausiais gebėjimais tampa ne mintinai išmoktos formulės, o mokėjimas suprasti dalyko esmę, ją išdėstyti ir spręsti problemas bendradarbiaujant su kitais komandos nariais.

Psichologė: kas geriau vaikui vasarą – stovykla ar močiutė kaime (6)

Prasidėjus vasarai, aplink mirgėte mirga įvairiausių pasiūlymų vaikams rinktis stovyklas: ir pradinukams, ir paaugliams. Ar iš tiesų jos yra geriau, negu poilsis kaime pas močiutę? Ką daryti, jei vaikas sako nenorįs važiuoti į stovyklą?

Didžiulės permainos darželių ir mokyklų valgyklose: kas keičiasi iš esmės

Sveika mityba – iššūkis ne tik šeimoms, bet ir mokymo įstaigoms. Nuo sovietmečio įsigalėję prasti mitybos įpročiai, remiantis vien kalorijomis ir trimis maistinėmis medžiagomis – baltymais, riebalais ir angliavandeniais – nuvedė viešąjį maitinimą į aklavietę.

Psichologė Asta Blandė: „Kaip elgtumėtės, jei kažkas jums iš rankų išplėštų telefoną?"

Prasidėjo vasara, baigėsi pamokos, o atostogauti dar neišvykę tėvai paliks savo atžalas karaliauti namuose ir su draugais kieme.

Vaikystė tarp ekranų: nerimą keliantys naujausi tyrimai ir esminiai patarimai tėvams

Garsi klinikinės vaikų psichologijos specialistė, dr. Elizabeth Kilbey teikia pagalbą šimtams vaikų bei jų šeimos narių ir pastebi, kad vaikų „ekranų manija" – labiausiai aptariama šiuolaikinio vaikų auklėjimo tema.

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.