Kaip neprašauti renkantis pačiūžas

Čiuožimas ant ledo su pačiūžomis patinka daugeliui vaikų. Kaip išsirinkti tinkamas pačiūžas, kurios netrukdytų čiuožti ir mėgautis žiemos malonumais? Keletas patarimų iš praktikos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirkti ar skolintis?

Pačiūžos - brangus malonumas, kurių kaina prasideda nuo keliasdešimt eurų. Prieš įsigyjant jas, apsvarstykite, kaip dažnai jos bus naudojamos. Jeigu su vaiku čiuožti ant ledo ketinate eiti kartą ar kelis per metus, pasvarstykite galimybę jas nuomotis. Prie didžiųjų ledo arenų visada yra tokia galimybė. Dar geresnė išeitis - pirmam kartui pasiskolinti pačiūžas. Jeigu ant pačiūžų vaikas stosis pirmą kartą, sunku įsivaizduoti, kaip jam patiks ši veikla. Jeigu vaikas norės dažniau čiuožti ant ledo, be abejo, apsvarstykite galimybę jas įsigyti.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Reikia matuotis

Jeigu pačiūžas perkate parduotuvėje, atsiveskite ir patį vaiką. Svarbu, kad apsiavęs pačiūžomis, vaikas ant jų atsistotų ir tada pasakytų - ar jos nespaudžia ir neveržia. Jeigu vaikui matuojantis kažkas netinka, sukelia diskomfortą, ieškokite kitų, juk čiuožiant net menkas nepatogumas gali jaustis dar labiau.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Pačiūžų batų medžiaga

Profesionalūs sportininkai patartų rinktis odines pačiūžas - apsiavus jas, kvėpuoja koja. Tačiau jei neketinate auginti sportininko ir pačiūžų reikia keliems kartams per žiemą - galima rinktis ir plastikines.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Dydis

Renkantis pačiūžas, rekomenduojama ieškoti maždaug dydžiu arba dviem didesnių už jūsų batų dydį. Jeigu vaikas avi 35 dydžio batus, pabandykite pasimatuoti 36/37 dydžio pačiūžas.

Jeigu pirksite per mažas pačiūžas, vaikui bus nepatogu čiuožti, nes jos spaus ir trins kojas. Tuo tarpu per didelės pačiūžos trukdo mokytis čiuožti, vaikas gali dažnai kristi, nes jam sunku išlaikyti pusiausvyrą dėl neteisingo kūno svorio centro.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Kiti patarimai renkantis pačiūžas vaikui:

- Vaikams tinkamiausios pačiūžos, turinčios pakietintą pačiūžos bato dalį ties kulkšnimi, tai sutvirtina kojos stabilumą apsiavus pačiūžą ir apsaugo nuo išnirimų.

- Pačiūžose esantis minkštas tekstilės pamušalas vaikui bus malonesnis kojai. Taip pat yra pačiūžų su išimamu pamušalu, kurį galima išėmus skalbti ir džiovinti.

- Vaikams tinka tokios pačiūžos, kurių reguliuojamas dydis. Taip jų užteks keliems sezonams.

- Patogus pačiūžų užsegimas taip pat svarbus kriterijus renkantis jas.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

- Pačiūžų būna įvairiausių spalvų - mėlynų, raudonų, išmargintų skirtingais raštais, tačiau renkantis jas, pagalvokite praktiškai: jei nuspręsite savo vaiko pačiūžas parduoti, su neutralios spalvos pačiūžomis tai padarysite greičiau.

- Atminkite, kad kuo daugiau papildomų funkcijų turi pačiūžos, tuo jos brangesnės, taigi, įvertinkite, kaip dažnai vaikas čiuoš ir ar jam to reikia.

- Ne mažiau svarbu, kad renkantis pačiūžas, nepamirštumėte įsigyti šalmo ir rankų bei kojų apsaugų. Tai būtinas pačiūžų priedas besimokantiems čiuožti ant ledo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Kaip tėvams atpažinti, kad jų vaikas patiria patyčias, ir kaip suteikti pirmąją pagalbą

Vis dar tenka nugirsti komentarų: „Ir kiek gi galima kalbėti apie tas patyčias". Atsakymas labai paprastas, kol problema paplitusi – tol reikia apie ją kalbėti, analizuoti ir edukuoti.

Ar pirmokui tikrai reikalingas telefonas: pedagogo komentaras

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, ne vienai šeimai iškyla dilema: pirkti jam telefoną ar nepirkti? Ar tikrai jis būtinas, jei iki mokyklos automobiliu atveža tėtis, o po mokyklos saugiai pasiima mama?

Priklausomas nuo ekranų vaikas: psichologas įspėja tėvus

Išgirdus frazę „priklausomas", daugeliui mūsų prieš akis iškyla suaugusi, vienokių ar kitokių žalingų įpročių turinti persona.

Prasidėjo registracija į Vilniaus mokyklas: ar yra naujovių?

Kovo 1-ąją prasideda elektroninė registracija į sostinės mokyklas naujiems mokslo metams.

Vaikystėje pasireiškiantis nerimo sutrikimas: kaip jį atpažinti ir padėti vaikui

Pirmą klasę lankanti mergaitė mokykloje beveik nekalba – nei su vaikais, nei su mokytoja. Kaip pagelbėti vaikui, pataria psichologė Živilė Kraujalė.

Pedagogės komentaras: kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?" - stebisi pradinės mokyklos „Upė" ir vaikų darželio „Tele Bim Bam" įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

„Gatvės gyvos“ kviečia vaikus į nemokamas ekskursijas po Vilnių

Jau kuris laikas tarp Vilniaus tėvelių sklando gandas, kad yra tokia grupelė entuziastų, pasivadinusių „Gatvės gyvos", kurie organizuoja nemokamas ekskursijas po Vilniaus miegamuosius, pramoninius rajonus, o vaikams – irgi nemokamas edukacines ekskursijas po Vilniaus senamiestį. Taigi smalsumas nuvedė šias ekskursijas vaikams išbandyti. Juolab kad šiemet – Lietuvos šimtmečio metai.

Pradinukų tėvai - ant ledo: mokyklos uždaromos, kur dėti sveikus vaikus neaišku

Dėl gripo ir peršalimo ligų protrūkio vis daugiau mokyklų skelbia karantiną. Ne tik sergantys, bet ir sveiki vaikai liks namie, nors ne tik tėvams, bet ir institucijoms nelabai aišku, ką daryti su nesergančiais pradinukais, kurių nerekomenduojama namuose palikti vienų.

Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę

Kai šeimoje auga vienturtis, tėvams kyla klausimas, kaip jam pranešti apie tai, kad laukiamas šeimos pagausėjimas. Ar ilgą laiką vienas gyvenęs vaikas nesupyks dėl tokios žinios?

5 aktualūs klausimai apie silantus

Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantais - medžiagomis, kurios juos saugos nuo sugedimo.

Į svečius ateina vaiko draugai: ką svarbu žinoti tėvams (1)

Jeigu turite patarimų mamai arba pastebėjimų iš savo šeimos patirties, pasidalinkite jais komentaruose.

Psichologė: ne tik vaikui iki 6 metų amžiaus, bet ir pradinukams nesaugu namuose likti vieniems

Vaikų iki 6 metų be objektyvios būtinybės nebus galima palikti vienų. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalios liepą, tačiau specialistams jau dabar kyla abejonių, ar jis pasitarnaus mažiesiems, kuriais nesirūpina tėvai.

Pedagogas: tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

Ko galime pasimokyti iš islandų ugdydami vaikus

Kai kalba pakrypsta apie vaikų ugdymą, dažnai pasitelkiamas Šiaurės Europos šalių pavyzdys.