Kaip neprašauti renkantis pačiūžas

Čiuožimas ant ledo su pačiūžomis patinka daugeliui vaikų. Kaip išsirinkti tinkamas pačiūžas, kurios netrukdytų čiuožti ir mėgautis žiemos malonumais? Keletas patarimų iš praktikos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirkti ar skolintis?

Pačiūžos - brangus malonumas, kurių kaina prasideda nuo keliasdešimt eurų. Prieš įsigyjant jas, apsvarstykite, kaip dažnai jos bus naudojamos. Jeigu su vaiku čiuožti ant ledo ketinate eiti kartą ar kelis per metus, pasvarstykite galimybę jas nuomotis. Prie didžiųjų ledo arenų visada yra tokia galimybė. Dar geresnė išeitis - pirmam kartui pasiskolinti pačiūžas. Jeigu ant pačiūžų vaikas stosis pirmą kartą, sunku įsivaizduoti, kaip jam patiks ši veikla. Jeigu vaikas norės dažniau čiuožti ant ledo, be abejo, apsvarstykite galimybę jas įsigyti.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Reikia matuotis

Jeigu pačiūžas perkate parduotuvėje, atsiveskite ir patį vaiką. Svarbu, kad apsiavęs pačiūžomis, vaikas ant jų atsistotų ir tada pasakytų - ar jos nespaudžia ir neveržia. Jeigu vaikui matuojantis kažkas netinka, sukelia diskomfortą, ieškokite kitų, juk čiuožiant net menkas nepatogumas gali jaustis dar labiau.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Pačiūžų batų medžiaga

Profesionalūs sportininkai patartų rinktis odines pačiūžas - apsiavus jas, kvėpuoja koja. Tačiau jei neketinate auginti sportininko ir pačiūžų reikia keliems kartams per žiemą - galima rinktis ir plastikines.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Dydis

Renkantis pačiūžas, rekomenduojama ieškoti maždaug dydžiu arba dviem didesnių už jūsų batų dydį. Jeigu vaikas avi 35 dydžio batus, pabandykite pasimatuoti 36/37 dydžio pačiūžas.

Jeigu pirksite per mažas pačiūžas, vaikui bus nepatogu čiuožti, nes jos spaus ir trins kojas. Tuo tarpu per didelės pačiūžos trukdo mokytis čiuožti, vaikas gali dažnai kristi, nes jam sunku išlaikyti pusiausvyrą dėl neteisingo kūno svorio centro.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Kiti patarimai renkantis pačiūžas vaikui:

- Vaikams tinkamiausios pačiūžos, turinčios pakietintą pačiūžos bato dalį ties kulkšnimi, tai sutvirtina kojos stabilumą apsiavus pačiūžą ir apsaugo nuo išnirimų.

- Pačiūžose esantis minkštas tekstilės pamušalas vaikui bus malonesnis kojai. Taip pat yra pačiūžų su išimamu pamušalu, kurį galima išėmus skalbti ir džiovinti.

- Vaikams tinka tokios pačiūžos, kurių reguliuojamas dydis. Taip jų užteks keliems sezonams.

- Patogus pačiūžų užsegimas taip pat svarbus kriterijus renkantis jas.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

- Pačiūžų būna įvairiausių spalvų - mėlynų, raudonų, išmargintų skirtingais raštais, tačiau renkantis jas, pagalvokite praktiškai: jei nuspręsite savo vaiko pačiūžas parduoti, su neutralios spalvos pačiūžomis tai padarysite greičiau.

- Atminkite, kad kuo daugiau papildomų funkcijų turi pačiūžos, tuo jos brangesnės, taigi, įvertinkite, kaip dažnai vaikas čiuoš ir ar jam to reikia.

- Ne mažiau svarbu, kad renkantis pačiūžas, nepamirštumėte įsigyti šalmo ir rankų bei kojų apsaugų. Tai būtinas pačiūžų priedas besimokantiems čiuožti ant ledo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Vaikų kūrybiškumo lavinimas - darbas ir tėvams, ir pedagogams

Ką turi vaikai, o per laiką praranda suaugusieji? Ne pienininius dantukus ar pirmas garbanas, bet tą vaikišką gebėjimą fantazuoti ir kurti.

Pedagogė: mokymosi tempas didžiulis, vaikai pavargsta ir mokykla jiems tampa atgrasi (10)

Kodėl kiekvienais metais Lietuvoje vis jaunesni vaikai praranda motyvaciją mokytis? Kodėl į pirmą klasę ateina vaikai, turintys daug akademinių žinių, bet stokojantys kitų įgūdžių? Koks yra tėvų vaidmuo vaiko gyvenime jam pradėjus lankyti mokyklą?

Vienišo ir draugų nemėgstamo vaiko drama: psichologės patarimai (6)

Vaikas nedrąsus. Darželyje daugiausiai tyli. Mokykloje neturi draugų. Kaip padėti vaikui gerinti socialinius įgūdžius, kad jis nesijaustų vienišas ir atstumtas? Sulaukę štai tokių skaitytojų klausimų, perdavėme juos psichologei.

Kas gali slėptis už vaiko tingėjimo? (1)

Psichologai tvirtina, kad vaikų tinginystė neatsiranda tuščioje vietoje. Galbūt atidžiau pasižiūrėję į savo atžalą rasite tikrąsias šio erzinančio elgesio priežastis.

KOMENTARAS. Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: prieš ankstinant mokymąsi kviečiu labai gerai pagalvoti (17)

Psichologijos mokslų daktarė, LEU lektorė, VšĮ Vaiko psichologijos centras psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė parengė komentarą apie planus ateityje ankstinti formalųjį mokymąsi mokykloje, kuriame kelia visoms vaikus auginančioms šeimoms aktualius klausimus.

Kaip vaikas jaučiasi mokykloje: 25 klausimai tėvams

Labai dažnai paklaustas, kaip sekėsi mokykloje, vaikas standartiškai atsako – gerai, normaliai. Kaip sužinoti daugiau ir prakalbinti nekalbią atžalą?

Gebėjimas, kurio šiandien Lietuvoje trūksta ne tik vaikams, bet ir mokytojams bei tėvams

Lietuvos švietimo sistemą nuolat lydi įvairios reformos, tačiau realių pokyčių gyvenimo ir ugdymo kokybėje vis dar yra per mažai, netgi stebima mažėjimo ir blogėjimo tendencija. Taip yra todėl, kad tikrosios reformos turi įvykti ir žmonėse. Deja, praktinė patirtis rodo, kad tarp mokyklos ir tėvų/vaikų puoselėjami ne abipuse pagarba grįsti bendradarbiavimo ryšiai, bet kasdien vis gilėjanti atskirtis.

Pradėję lankyti mokyklą vaikai nustoja valgyti košę

Tik pusę Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų – 55 proc., pusryčiams valgo košę.

Iš kur atsiranda vaikai: kokio amžiaus vaikai jau turi žinoti atsakymą į šį klausimą (1)

Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta klausimas, ar reikia pasakoti vaikams tiesą apie tai, iš kur gi jie atsiranda ? Jei reikia, tai kokio amžiaus vaikams?

Z kartos vaikams tėvai nori padėti, bet nežino, kaip tai padaryti

Daugiau nei 15 tūkst. Lietuvos tėvų internete atliko „Z kartos testą tėvams", skirtą įvertinti jų poveikį vaiko motyvacijai ir mokymosi rezultatams.

Patarimai, kaip sumaniai ir neišlaidaujant atnaujinti vaiko garderobą

Prieš atnaujindami mokyklinį vaiko garderobą, pirmiausia peržvelkite drabužius, kuriuos jis jau turi. Išrūšiuokite - ką galite palikti, o ką reikėtų pakeisti ar papildyti.

Darius Savickas: „Dirbau darželio auklėtoju, dabar esu pirmokų mokytojas"

Šiemet rugsėjo pirmąją mokyklos slenkstį peržengė jaunas pradinių klasių mokytojas Darius Savickas. Pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių.

Psichologė Asta Blandė: tėveliai, leiskite vaikams klysti

Ne vienus metus šeimas, mokyklas, vaikus bei paauglius konsultuojančios psichologės Asta Blandė ir Eglė Gudelienė kasdienių praktikų patirtimi dalijasi su skaitytojais ir pristato knygą apie svarbiausius vaikų gebėjimus, jų atskleidimą bei stiprinimą.

Vaikai ir pinigai: specialistės patarimai, kaip ugdyti finansinį raštingumą

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse.

„Labaiteatras“ kviečia vaikus į netradicines pamokas

Šeimai kuriantis „Labaiteatras" naująjį sezoną pradeda pačių inicijuotu tęstiniu projektu „Į pamoką su „Labaiteatru".