Kaip neprašauti renkantis pačiūžas

Čiuožimas ant ledo su pačiūžomis patinka daugeliui vaikų. Kaip išsirinkti tinkamas pačiūžas, kurios netrukdytų čiuožti ir mėgautis žiemos malonumais? Keletas patarimų iš praktikos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirkti ar skolintis?

Pačiūžos - brangus malonumas, kurių kaina prasideda nuo keliasdešimt eurų. Prieš įsigyjant jas, apsvarstykite, kaip dažnai jos bus naudojamos. Jeigu su vaiku čiuožti ant ledo ketinate eiti kartą ar kelis per metus, pasvarstykite galimybę jas nuomotis. Prie didžiųjų ledo arenų visada yra tokia galimybė. Dar geresnė išeitis - pirmam kartui pasiskolinti pačiūžas. Jeigu ant pačiūžų vaikas stosis pirmą kartą, sunku įsivaizduoti, kaip jam patiks ši veikla. Jeigu vaikas norės dažniau čiuožti ant ledo, be abejo, apsvarstykite galimybę jas įsigyti.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Reikia matuotis

Jeigu pačiūžas perkate parduotuvėje, atsiveskite ir patį vaiką. Svarbu, kad apsiavęs pačiūžomis, vaikas ant jų atsistotų ir tada pasakytų - ar jos nespaudžia ir neveržia. Jeigu vaikui matuojantis kažkas netinka, sukelia diskomfortą, ieškokite kitų, juk čiuožiant net menkas nepatogumas gali jaustis dar labiau.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Pačiūžų batų medžiaga

Profesionalūs sportininkai patartų rinktis odines pačiūžas - apsiavus jas, kvėpuoja koja. Tačiau jei neketinate auginti sportininko ir pačiūžų reikia keliems kartams per žiemą - galima rinktis ir plastikines.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Dydis

Renkantis pačiūžas, rekomenduojama ieškoti maždaug dydžiu arba dviem didesnių už jūsų batų dydį. Jeigu vaikas avi 35 dydžio batus, pabandykite pasimatuoti 36/37 dydžio pačiūžas.

Jeigu pirksite per mažas pačiūžas, vaikui bus nepatogu čiuožti, nes jos spaus ir trins kojas. Tuo tarpu per didelės pačiūžos trukdo mokytis čiuožti, vaikas gali dažnai kristi, nes jam sunku išlaikyti pusiausvyrą dėl neteisingo kūno svorio centro.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

Kiti patarimai renkantis pačiūžas vaikui:

- Vaikams tinkamiausios pačiūžos, turinčios pakietintą pačiūžos bato dalį ties kulkšnimi, tai sutvirtina kojos stabilumą apsiavus pačiūžą ir apsaugo nuo išnirimų.

- Pačiūžose esantis minkštas tekstilės pamušalas vaikui bus malonesnis kojai. Taip pat yra pačiūžų su išimamu pamušalu, kurį galima išėmus skalbti ir džiovinti.

- Vaikams tinka tokios pačiūžos, kurių reguliuojamas dydis. Taip jų užteks keliems sezonams.

- Patogus pačiūžų užsegimas taip pat svarbus kriterijus renkantis jas.

Kaip neprašauti renkantis pačiūžas
© Vida Press

- Pačiūžų būna įvairiausių spalvų - mėlynų, raudonų, išmargintų skirtingais raštais, tačiau renkantis jas, pagalvokite praktiškai: jei nuspręsite savo vaiko pačiūžas parduoti, su neutralios spalvos pačiūžomis tai padarysite greičiau.

- Atminkite, kad kuo daugiau papildomų funkcijų turi pačiūžos, tuo jos brangesnės, taigi, įvertinkite, kaip dažnai vaikas čiuoš ir ar jam to reikia.

- Ne mažiau svarbu, kad renkantis pačiūžas, nepamirštumėte įsigyti šalmo ir rankų bei kojų apsaugų. Tai būtinas pačiūžų priedas besimokantiems čiuožti ant ledo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Suaugusiųjų pagalba vaikui, kuriant santykius su draugais

Straipsnio autorė, visapusiško ugdymo mokyklos "Sokratus" psichologė Ramunė Narkevičiūtė, apžvelgia suaugusiųjų pagalbą vaikui, kuriant santykius su draugais pradinėse klasėse.

Neformalaus vaikų švietimo krepšelio naujienos: į būrelius galės ateiti daugiau vaikų

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio skyrus papildomų lėšų neformaliojo švietimo krepšeliui, daugiau vaikų galės ateiti į būrelius.

Patarimai, kaip su vaiku kalbėtis apie narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento paruošta informacija tėvams, kaip apie narkotikus kalbėti su vaikais.

Įspūdžiai po vizito Islandijos mokyklose: ko galėtume pasimokyti (1)

„Vaikystės sodo“ psichologė Kotryna Lapinskė lankėsi Islandijos mokyklose ir sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie šios šalies mokytojų darbą su nepaklusniu vaikų elgesiu.

Visi vaikai skirtingi: 9 žingsniai, kaip mokyti priešmokyklinuką

Kalbėdami apie šiuolaikinį švietimą ekspertai išskiria būtinybę atsižvelgti į skirtingus kiekvieno vaiko ugdymo poreikius, asmenybę, mokymosi stilių ir kitas aplinkybes.

Rasa: visa šeima laukėme gimstant mažylio, bet...

Persileidimą patyrusi moteris klausia specialisto patarimo, kaip apie nelaimingą įvykį pranešti sūnui, kuris labai laukė gimstant broliuko ar sesutės.

Iki kokio amžiaus vaikai tiki Kalėdų seneliu: psichologės komentaras (4)

Toks laikas anksčiau ar vėliau ateina: kad ir kaip norėtume tikėti pasakomis ir stebuklais, vieną dieną suprantame, kad Kalėdų stebuklą po egle sukuria ne mistinio senelio, o tėčio ir mamos rankos. Kaip reaguoti tėvams, kurių vaikas ima abejoti Kalėdų senelio egzistavimu? Pasidalinti savo mintimis ir patarimais paprašėme psichologės.

Vaikas nenori mokytis: ką svarbu žinoti tėvams

Trijų vaikų mama sunerimusi dėl vyriausios dukters elgesio. Moteriai atrodo, kad aštuonmetė kelia daugiausia rūpesčių.

Psichologė – apie tėvų klaidas, kurias darome išleidę vaiką į mokyklą (2)

Pirmoką sūnų auginanti mama klausia specialistės patarimo, kaip motyvuoti vaiką mokytis. Mamai atrodo, kad sūnus visiškai neklauso jos ir nedaro, ko prašomas.

Z kartos vaikus keičia alfa vaikai: kokie jų išskirtiniai bruožai (21)

„Alfa kartos vaikai nesimokys, jeigu nematys prasmės", - naująją kartą apibūdina VGTU inžinerijos licėjaus mokytoja Rūta Filončikienė.

Vaikų kūrybiškumo lavinimas - darbas ir tėvams, ir pedagogams

Ką turi vaikai, o per laiką praranda suaugusieji? Ne pienininius dantukus ar pirmas garbanas, bet tą vaikišką gebėjimą fantazuoti ir kurti.

Pedagogė: mokymosi tempas didžiulis, vaikai pavargsta ir mokykla jiems tampa atgrasi (10)

Kodėl kiekvienais metais Lietuvoje vis jaunesni vaikai praranda motyvaciją mokytis? Kodėl į pirmą klasę ateina vaikai, turintys daug akademinių žinių, bet stokojantys kitų įgūdžių? Koks yra tėvų vaidmuo vaiko gyvenime jam pradėjus lankyti mokyklą?

Vienišo ir draugų nemėgstamo vaiko drama: psichologės patarimai (6)

Vaikas nedrąsus. Darželyje daugiausiai tyli. Mokykloje neturi draugų. Kaip padėti vaikui gerinti socialinius įgūdžius, kad jis nesijaustų vienišas ir atstumtas? Sulaukę štai tokių skaitytojų klausimų, perdavėme juos psichologei.

Kas gali slėptis už vaiko tingėjimo? (1)

Psichologai tvirtina, kad vaikų tinginystė neatsiranda tuščioje vietoje. Galbūt atidžiau pasižiūrėję į savo atžalą rasite tikrąsias šio erzinančio elgesio priežastis.

KOMENTARAS. Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: prieš ankstinant mokymąsi kviečiu labai gerai pagalvoti (17)

Psichologijos mokslų daktarė, LEU lektorė, VšĮ Vaiko psichologijos centras psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė parengė komentarą apie planus ateityje ankstinti formalųjį mokymąsi mokykloje, kuriame kelia visoms vaikus auginančioms šeimoms aktualius klausimus.