Kaip užauginti vaikus nematerialistus: 6 patarimai tėvams

 (8)
Tėvai visada nori, kad jų vaikai išmoktų, jog tikrosios vertybės yra žmonės ir patirtis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Materialūs daiktai pakeičiami, o draugystės ir atsiminimai – ne. Auklėkite vaikus taip, kad jie suvoktų viso to svarbą. Jums pravers keli patarimai.

1.Smagiai leiskite laiką, neleisdami pinigų

Parodykite vaikams, kad galima smagiai leisti laiką net be žaislų ar daug pinigų. Juk nieko nekainuoja pažaisti namuose slėpynių ar surengti šokius svetainėje. Parodykite vaikams, kad yra pomėgių, kurie daug nekainuoja, pamokykite vaikus piešti, sodinti gėles ar pan.

2. Įskiepykite dėkingumą

Be dėkingumo labai greitai apima nusivylimas, pajuntame nepasitenkinimą gyvenimu. Jausdami dėkingumą esame laimingi, patenkinti. Puikus dėkingumo lavinimo pratimas – kasdien paprašykite vaikų įvardinti tris dalykus, už kuriuos jie yra dėkingi.

Materializmas užvaldo, kai žmogus ieško laimės išoriniame pasaulyje, kai laimė asocijuojasi su daiktais, kuriuos galima nupirkti, kai jie nejaučia pasitenkinimo. Jei turėsime tikslą užauginti vaikus, kurie yra patenkinti, laimingi, jie tikrai neužaugs materialistais.

3. Būkite pavyzdžiu

Vaikai daugiausia mokosi iš tėvų, jie kopijuoja tėvų elgiasi, tėvai jiems – pavyzdys. Jei norite, kad vaikas užaugtų nesvajodamas apie naujausia „iPhone“ modelį, patys taip nesielkite. Nerodykite netinkamo pavyzdžio.

Smulkmenos svarbu. Neapkalbinėkite kaimynų, nepavydėkite jiems naujo sportinio automobilio, nesišaipykite iš ekstravagantiškų giminaičių drabužių, ypač jei jus girdi vaikai.

4. Apdovanokite ne daiktais, o veikla

Už nuoširdų darbą, pasiekimus nežadėkite ko nors nupirkti, geriau apdovanokite vaiką kokia nors veikla. Galima nueiti į žaislų muziejų, pažaisti į parką, surengti iškylą ar praleisti dieną su seniai matytais mielais draugais ir giminaičiais. Vaikai išmoks vertinti bendravimą su brangiais žmonėmis, turės sveiko žingeidumo.

5. Kalbėkite su vaikais apie reklamos tikslus

Rinkodaros gudrybės – mūsų gyvenimo dalis, taigi pasistenkite, kad jūsų vaikai jas perprastų. Paaiškinkite, kad reklamų tikslas – skatinti žmones norėti daiktų, kad jų tikslas – didinti pardavimus, o žmonės turi patys spręsti, ko jiems tikrai reikia.

6. Mokykite vaikus duoti ir dalintis

Sunku mokyti mažus vaikus duoti, dalintis skanumynais, žaislais. Vaikams visas pasaulis yra jie patys, viskas sukasi tik aplink juos.
Jei vaikas kaip nors padės žmonėms, jei padarys gerą darbą (padės klasės draugui pasiruošti testui), jis ne tik užaugs užjaučiančiu, empatišku žmogumi, bet ir nesivaikys materialistinio gyvenimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Pedagogės komentaras: kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?" - stebisi pradinės mokyklos „Upė" ir vaikų darželio „Tele Bim Bam" įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

„Gatvės gyvos“ kviečia vaikus į nemokamas ekskursijas po Vilnių

Jau kuris laikas tarp Vilniaus tėvelių sklando gandas, kad yra tokia grupelė entuziastų, pasivadinusių „Gatvės gyvos", kurie organizuoja nemokamas ekskursijas po Vilniaus miegamuosius, pramoninius rajonus, o vaikams – irgi nemokamas edukacines ekskursijas po Vilniaus senamiestį. Taigi smalsumas nuvedė šias ekskursijas vaikams išbandyti. Juolab kad šiemet – Lietuvos šimtmečio metai.

Pradinukų tėvai - ant ledo: mokyklos uždaromos, kur dėti sveikus vaikus neaišku

Dėl gripo ir peršalimo ligų protrūkio vis daugiau mokyklų skelbia karantiną. Ne tik sergantys, bet ir sveiki vaikai liks namie, nors ne tik tėvams, bet ir institucijoms nelabai aišku, ką daryti su nesergančiais pradinukais, kurių nerekomenduojama namuose palikti vienų.

Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę

Kai šeimoje auga vienturtis, tėvams kyla klausimas, kaip jam pranešti apie tai, kad laukiamas šeimos pagausėjimas. Ar ilgą laiką vienas gyvenęs vaikas nesupyks dėl tokios žinios?

5 aktualūs klausimai apie silantus

Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantais - medžiagomis, kurios juos saugos nuo sugedimo.

Į svečius ateina vaiko draugai: ką svarbu žinoti tėvams (1)

Jeigu turite patarimų mamai arba pastebėjimų iš savo šeimos patirties, pasidalinkite jais komentaruose.

Psichologė: ne tik vaikui iki 6 metų amžiaus, bet ir pradinukams nesaugu namuose likti vieniems

Vaikų iki 6 metų be objektyvios būtinybės nebus galima palikti vienų. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalios liepą, tačiau specialistams jau dabar kyla abejonių, ar jis pasitarnaus mažiesiems, kuriais nesirūpina tėvai.

Pedagogas: tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

Ko galime pasimokyti iš islandų ugdydami vaikus

Kai kalba pakrypsta apie vaikų ugdymą, dažnai pasitelkiamas Šiaurės Europos šalių pavyzdys.

Suaugusiųjų pagalba vaikui, kuriant santykius su draugais

Straipsnio autorė, visapusiško ugdymo mokyklos "Sokratus" psichologė Ramunė Narkevičiūtė, apžvelgia suaugusiųjų pagalbą vaikui, kuriant santykius su draugais pradinėse klasėse.

Neformalaus vaikų švietimo krepšelio naujienos: į būrelius galės ateiti daugiau vaikų

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio skyrus papildomų lėšų neformaliojo švietimo krepšeliui, daugiau vaikų galės ateiti į būrelius.

Patarimai, kaip su vaiku kalbėtis apie narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento paruošta informacija tėvams, kaip apie narkotikus kalbėti su vaikais.

Įspūdžiai po vizito Islandijos mokyklose: ko galėtume pasimokyti (1)

„Vaikystės sodo“ psichologė Kotryna Lapinskė lankėsi Islandijos mokyklose ir sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie šios šalies mokytojų darbą su nepaklusniu vaikų elgesiu.

Visi vaikai skirtingi: 9 žingsniai, kaip mokyti priešmokyklinuką

Kalbėdami apie šiuolaikinį švietimą ekspertai išskiria būtinybę atsižvelgti į skirtingus kiekvieno vaiko ugdymo poreikius, asmenybę, mokymosi stilių ir kitas aplinkybes.