Kaip užauginti vaikus nematerialistus: 6 patarimai tėvams

 (8)
Tėvai visada nori, kad jų vaikai išmoktų, jog tikrosios vertybės yra žmonės ir patirtis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Materialūs daiktai pakeičiami, o draugystės ir atsiminimai – ne. Auklėkite vaikus taip, kad jie suvoktų viso to svarbą. Jums pravers keli patarimai.

1.Smagiai leiskite laiką, neleisdami pinigų

Parodykite vaikams, kad galima smagiai leisti laiką net be žaislų ar daug pinigų. Juk nieko nekainuoja pažaisti namuose slėpynių ar surengti šokius svetainėje. Parodykite vaikams, kad yra pomėgių, kurie daug nekainuoja, pamokykite vaikus piešti, sodinti gėles ar pan.

2. Įskiepykite dėkingumą

Be dėkingumo labai greitai apima nusivylimas, pajuntame nepasitenkinimą gyvenimu. Jausdami dėkingumą esame laimingi, patenkinti. Puikus dėkingumo lavinimo pratimas – kasdien paprašykite vaikų įvardinti tris dalykus, už kuriuos jie yra dėkingi.

Materializmas užvaldo, kai žmogus ieško laimės išoriniame pasaulyje, kai laimė asocijuojasi su daiktais, kuriuos galima nupirkti, kai jie nejaučia pasitenkinimo. Jei turėsime tikslą užauginti vaikus, kurie yra patenkinti, laimingi, jie tikrai neužaugs materialistais.

3. Būkite pavyzdžiu

Vaikai daugiausia mokosi iš tėvų, jie kopijuoja tėvų elgiasi, tėvai jiems – pavyzdys. Jei norite, kad vaikas užaugtų nesvajodamas apie naujausia „iPhone“ modelį, patys taip nesielkite. Nerodykite netinkamo pavyzdžio.

Smulkmenos svarbu. Neapkalbinėkite kaimynų, nepavydėkite jiems naujo sportinio automobilio, nesišaipykite iš ekstravagantiškų giminaičių drabužių, ypač jei jus girdi vaikai.

4. Apdovanokite ne daiktais, o veikla

Už nuoširdų darbą, pasiekimus nežadėkite ko nors nupirkti, geriau apdovanokite vaiką kokia nors veikla. Galima nueiti į žaislų muziejų, pažaisti į parką, surengti iškylą ar praleisti dieną su seniai matytais mielais draugais ir giminaičiais. Vaikai išmoks vertinti bendravimą su brangiais žmonėmis, turės sveiko žingeidumo.

5. Kalbėkite su vaikais apie reklamos tikslus

Rinkodaros gudrybės – mūsų gyvenimo dalis, taigi pasistenkite, kad jūsų vaikai jas perprastų. Paaiškinkite, kad reklamų tikslas – skatinti žmones norėti daiktų, kad jų tikslas – didinti pardavimus, o žmonės turi patys spręsti, ko jiems tikrai reikia.

6. Mokykite vaikus duoti ir dalintis

Sunku mokyti mažus vaikus duoti, dalintis skanumynais, žaislais. Vaikams visas pasaulis yra jie patys, viskas sukasi tik aplink juos.
Jei vaikas kaip nors padės žmonėms, jei padarys gerą darbą (padės klasės draugui pasiruošti testui), jis ne tik užaugs užjaučiančiu, empatišku žmogumi, bet ir nesivaikys materialistinio gyvenimo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Pradėję lankyti mokyklą vaikai nustoja valgyti košę

Tik pusę Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų – 55 proc., pusryčiams valgo košę.

Iš kur atsiranda vaikai: kokio amžiaus vaikai jau turi žinoti atsakymą į šį klausimą (1)

Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta klausimas, ar reikia pasakoti vaikams tiesą apie tai, iš kur gi jie atsiranda ? Jei reikia, tai kokio amžiaus vaikams?

Z kartos vaikams tėvai nori padėti, bet nežino, kaip tai padaryti

Daugiau nei 15 tūkst. Lietuvos tėvų internete atliko „Z kartos testą tėvams", skirtą įvertinti jų poveikį vaiko motyvacijai ir mokymosi rezultatams.

Patarimai, kaip sumaniai ir neišlaidaujant atnaujinti vaiko garderobą

Prieš atnaujindami mokyklinį vaiko garderobą, pirmiausia peržvelkite drabužius, kuriuos jis jau turi. Išrūšiuokite - ką galite palikti, o ką reikėtų pakeisti ar papildyti.

Darius Savickas: „Dirbau darželio auklėtoju, dabar esu pirmokų mokytojas"

Šiemet rugsėjo pirmąją mokyklos slenkstį peržengė jaunas pradinių klasių mokytojas Darius Savickas. Pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių.

Psichologė Asta Blandė: tėveliai, leiskite vaikams klysti

Ne vienus metus šeimas, mokyklas, vaikus bei paauglius konsultuojančios psichologės Asta Blandė ir Eglė Gudelienė kasdienių praktikų patirtimi dalijasi su skaitytojais ir pristato knygą apie svarbiausius vaikų gebėjimus, jų atskleidimą bei stiprinimą.

Vaikai ir pinigai: specialistės patarimai, kaip ugdyti finansinį raštingumą

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse.

„Labaiteatras“ kviečia vaikus į netradicines pamokas

Šeimai kuriantis „Labaiteatras" naująjį sezoną pradeda pačių inicijuotu tęstiniu projektu „Į pamoką su „Labaiteatru".

„Išplauk indus, duosiu 2 eurus“: ką apie tokį vaikų auklėjimą mano psichologė (1)

„Išplauk indus, duosiu 2 eurus", „Jei parneši dešimtuką, tėtis sumokės tau 10 eurų", „Jeigu gerai mokysiesi, nupirksime tau „Playstation"." Girdėta? Gal ir patys taip elgiamės? Ar vaikui reikia atsilyginti pinigais? Konsultuoja psichologė Rūta Bačiulytė.

Psichologė pataria, kaip motyvuoti vaikus mokytis (1)

Didžiausia tėvų svajonė – kad vaikui sektųsi darželyje, mokykloje, vėliau – kitose mokymosi įstaigose ir tai atvestų į profesinę sėkmę.

Rugsėjo 1-oji be streso - misija įmanoma

Prieš vaikui pradedant lankyti mokyklą ar darželį, tėvams dažnai kyla daugybė klausimų, o kartu su jais ir nerimo, kaip tinkamai tam paruošti mažuosius, o kartu ir patiems pasiruošti, kad šis naujas gyvenimo etapas būtų sklandus ir be streso.

Kiek miego reikia skirtingo amžiaus vaikams

Miego trukmė ir jo kokybė augančiam organizmui yra ypatingai svarbūs faktoriai, kad vaiko vystymasis būtų sklandus.

Aušra Stančikienė: kaip palengvinti ypatingo vaiko adaptaciją mokykloje

Kaip padėti vaikui grįžti į mokyklą ar kitą ugdymo įstaigą po vasaros atostogų, ypač, jeigu auginate jautrų vaiką arba jam šie mokslo metai - pirmieji. Aušros Stančikienės patarimai.

A. Landsbergienės patarimas, kokios klaidos nepadaryti besiruošiant į mokyklą

Kuprinė, ypač pirmoji vaikui, yra ypač svarbus pirkinys, tačiau renkantis ją, tėvai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į atžalos pageidavimus. „Žinoma, vaiko norai yra svarbūs, tačiau dar svarbiau yra tėvų galimybės ir pačios kuprinės funkcionalumas, nes nebūtinai tai, kas gražiausia vaikui, yra ir tinkamiausia“, – teigia socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė.

3 dalykai, į kuriuos turi atkreipti dėmesį būsimųjų moksleivių tėvai

Baigiantis vasarai darželinukų, pradinukų ir ypač būsimųjų pirmokėlių tėvelių mintys pradeda suktis apie artėjančius mokslo metus. Apninka rūpesčiai: kaip, kur, kada įsigyti būtiniausių daiktų mokyklai. Na ir, žinoma, nepamirštamas profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas.