Kaip užauginti vaikus nematerialistus: 6 patarimai tėvams

 (8)
Tėvai visada nori, kad jų vaikai išmoktų, jog tikrosios vertybės yra žmonės ir patirtis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Materialūs daiktai pakeičiami, o draugystės ir atsiminimai – ne. Auklėkite vaikus taip, kad jie suvoktų viso to svarbą. Jums pravers keli patarimai.

1.Smagiai leiskite laiką, neleisdami pinigų

Parodykite vaikams, kad galima smagiai leisti laiką net be žaislų ar daug pinigų. Juk nieko nekainuoja pažaisti namuose slėpynių ar surengti šokius svetainėje. Parodykite vaikams, kad yra pomėgių, kurie daug nekainuoja, pamokykite vaikus piešti, sodinti gėles ar pan.

2. Įskiepykite dėkingumą

Be dėkingumo labai greitai apima nusivylimas, pajuntame nepasitenkinimą gyvenimu. Jausdami dėkingumą esame laimingi, patenkinti. Puikus dėkingumo lavinimo pratimas – kasdien paprašykite vaikų įvardinti tris dalykus, už kuriuos jie yra dėkingi.

Materializmas užvaldo, kai žmogus ieško laimės išoriniame pasaulyje, kai laimė asocijuojasi su daiktais, kuriuos galima nupirkti, kai jie nejaučia pasitenkinimo. Jei turėsime tikslą užauginti vaikus, kurie yra patenkinti, laimingi, jie tikrai neužaugs materialistais.

3. Būkite pavyzdžiu

Vaikai daugiausia mokosi iš tėvų, jie kopijuoja tėvų elgiasi, tėvai jiems – pavyzdys. Jei norite, kad vaikas užaugtų nesvajodamas apie naujausia „iPhone“ modelį, patys taip nesielkite. Nerodykite netinkamo pavyzdžio.

Smulkmenos svarbu. Neapkalbinėkite kaimynų, nepavydėkite jiems naujo sportinio automobilio, nesišaipykite iš ekstravagantiškų giminaičių drabužių, ypač jei jus girdi vaikai.

4. Apdovanokite ne daiktais, o veikla

Už nuoširdų darbą, pasiekimus nežadėkite ko nors nupirkti, geriau apdovanokite vaiką kokia nors veikla. Galima nueiti į žaislų muziejų, pažaisti į parką, surengti iškylą ar praleisti dieną su seniai matytais mielais draugais ir giminaičiais. Vaikai išmoks vertinti bendravimą su brangiais žmonėmis, turės sveiko žingeidumo.

5. Kalbėkite su vaikais apie reklamos tikslus

Rinkodaros gudrybės – mūsų gyvenimo dalis, taigi pasistenkite, kad jūsų vaikai jas perprastų. Paaiškinkite, kad reklamų tikslas – skatinti žmones norėti daiktų, kad jų tikslas – didinti pardavimus, o žmonės turi patys spręsti, ko jiems tikrai reikia.

6. Mokykite vaikus duoti ir dalintis

Sunku mokyti mažus vaikus duoti, dalintis skanumynais, žaislais. Vaikams visas pasaulis yra jie patys, viskas sukasi tik aplink juos.
Jei vaikas kaip nors padės žmonėms, jei padarys gerą darbą (padės klasės draugui pasiruošti testui), jis ne tik užaugs užjaučiančiu, empatišku žmogumi, bet ir nesivaikys materialistinio gyvenimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Informatikos mokysis vaikai nuo pirmos klasės

Šiais metais 10 mokyklų pirmokai dalyvavo projekte „Informatika pradiniame ugdyme", kitais mokslo metais naujovė bus išbandoma dar 90 mokyklų.

Švietimo ekspertai: matematiką reikia ne kalti, o mokytis jos moderniais metodais

Tradicinės matematikos pamokos nebetinka šiuolaikiniams vaikams, teigia specialistai. Kai didžiąją dalį darbo už mus gali atlikti kompiuteriai, o beveik visą informaciją galima rasti internete, svarbiausiais gebėjimais tampa ne mintinai išmoktos formulės, o mokėjimas suprasti dalyko esmę, ją išdėstyti ir spręsti problemas bendradarbiaujant su kitais komandos nariais.

Psichologė: kas geriau vaikui vasarą – stovykla ar močiutė kaime (4)

Prasidėjus vasarai, aplink mirgėte mirga įvairiausių pasiūlymų vaikams rinktis stovyklas: ir pradinukams, ir paaugliams. Ar iš tiesų jos yra geriau, negu poilsis kaime pas močiutę? Ką daryti, jei vaikas sako nenorįs važiuoti į stovyklą?

Didžiulės permainos darželių ir mokyklų valgyklose: kas keičiasi iš esmės

Sveika mityba – iššūkis ne tik šeimoms, bet ir mokymo įstaigoms. Nuo sovietmečio įsigalėję prasti mitybos įpročiai, remiantis vien kalorijomis ir trimis maistinėmis medžiagomis – baltymais, riebalais ir angliavandeniais – nuvedė viešąjį maitinimą į aklavietę.

Psichologė Asta Blandė: „Kaip elgtumėtės, jei kažkas jums iš rankų išplėštų telefoną?"

Prasidėjo vasara, baigėsi pamokos, o atostogauti dar neišvykę tėvai paliks savo atžalas karaliauti namuose ir su draugais kieme.

Vaikystė tarp ekranų: nerimą keliantys naujausi tyrimai ir esminiai patarimai tėvams

Garsi klinikinės vaikų psichologijos specialistė, dr. Elizabeth Kilbey teikia pagalbą šimtams vaikų bei jų šeimos narių ir pastebi, kad vaikų „ekranų manija" – labiausiai aptariama šiuolaikinio vaikų auklėjimo tema.

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.

Vaikas pirmokas, o į mokyklą eiti jau nebenori: psichologės komentaras (1)

Panašią situaciją yra patyrusios daugelis šeimų. Vieną dieną vaikas pareiškia, kad nenori eiti į mokyklą.

Vasaros galvosūkis tėvams – vaikų atostogos

Galvosūkis, neretai virstantis galvosopiu... Vaikų vasaros atostogos trunka kur kas ilgiau, nei dirbančių tėvų, tad klausimas, kaip užimti vaikus vasaros atostogų metu, vis dar labai aktualus.

Tėvai nepritaria, kad į mokyklą visi vaikai pradėtų eiti 6 metų (1)

Pasisakantieji už tai, kad vaikai Lietuvoje ir toliau mokyklą privalomai pradėtų lankyti nuo septynerių metų, taria „ne" privalomam mokyklos pradžios ankstinimui ir renka parašus po peticija, kurią inicijavo Vaiko psichologijos centras.

Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.

Specialistai sunerimę: vis daugiau mokinių nemoka tinkamai laikyti rašymo priemonės (2)

Išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi, įspėja Didžiosios Britanijos medikai.

Vaikas skundžiasi, kad pedagogė ant jo rėkia: kaip elgtis tėvams (1)

Pirmokę dukterį auginanti mama klausia specialisto patarimo: ką daryti, jei mokytoja pasitaikė itin valdingo būdo ir mergaitė ne kartą skundėsi, kad ją mokytoja aprėkė.

Priešmokyklinis ugdymas – penkerių metų vaikams (2)

Siekiant, kad daugiau 4-6 metų vaikų lankytų švietimo įstaigas, daugiau penkiamečių dalyvautų priešmokyklinio, o šešiamečių - pradinio ugdymo programoje, įteisintas mokymosi ankstinimas.