Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip Eltai teigė ketvirtus metus „Svajonių stovyklas" organizuojanti Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes!" vadovė Jurgita Pocienė.

„Pernai aš rašiau tris projektus vaikų vasaros poilsio stovykloms iš dalies finansuoti, bet nelaimėjome nė vieno. Iki šiol moku skolas, nes likome minuse", - sakė J. Pocienė.

Kaip seksis šiemet Vilniaus savivaldybės skelbtame konkurse, „Svajonių stovyklos" organizatorė dar nežino, bet tikisi, kad parama leis bent jau asociacijos narių vaikams turiningai praleisti savaitę stovykloje.

„Gavę paramos, mes daugiavaikėms šeimoms stovyklos kainą sumažiname daugmaž trečdaliu, taikome nuolaidas šeimoms, kurios į stovyklas leidžia kelis vaikus", - sakė J. Pocienė. Tokio principo laikosi ir kiti vasaros stovyklų organizatoriai.

J. Pocienė analizavo stovyklų kainas ir pastebėjo, kad jos nelabai skiriasi nuo praėjusių metų. Savaitė „palapininėse", mažiausiai išteklių reikalaujančiose stovyklose kainuoja nuo 100 eurų, prabangiosios stovyklos prie jūros, apartamentuose, su ypatingomis specialiomis programomis gali vienam vaikui atsieiti ir 500 eurų už 6-7 dienas.

Kaip pastebi J. Pocienė, vasaros stovyklas apsimoka organizuoti nebent gavus paramos, jei suplanuotos ir pilnos trys pamainos.

„Gavę paramos mes dalį kainos kompensuojame ne visiems, o savo asociacijos nariams - vaikams iš daugiavaikių šeimų, nes skiriama parama nedidelė", - sakė J. Pocienė. Vieno kelialapio kaina be valstybės paramos jos organizuojamose stovyklose šiemet kainuotų 200 eurų už savaitę.

„Mes paskaičiavome, kad tokia būtų bazinė kaina, kad viskas apsimokėtų - išsinuomoti sodybą gražioje, saugioje vietoje Ignalinos rajone. Kainuoja maitinimas, personalas. Vilniaus savivaldybės parama vaikų vasaros poilsiui, į kurią pretenduojame, nėra didelė", - sakė J. Pocienė.

Kelialapio kaina į 10 dienų kūrybinę vaikų ir jaunimo stovyklą „Lietuvos atgaja" Smarliūnuose kainuos 243 eurus, o Zelvoje - 253 eurus. Perkant kelialapius daugiau nei vienam vaikui, organizatoriai taiko 15 eurų nuolaidą.

Kaip Eltai sakė stovyklos „Lietuvos atgaja" steigėja Aušra Lasauskaitė, 27-ąjį sezoną vaikų vasaros poilsio stovyklos negavo paramos, nes neatitiko konkurso sąlygų. „Viskas brangsta, tad mes negalėjome „tilpti" į nurodytą minimalią kainą", - sakė ji.

Kad ir kaip būtų, kelialapiai į šios vasaros „Lietuvos atgajos" stovyklas beveik išpirkti. „Kainų padidėjimas lemiamos įtakos tėvams nepadarė, vis viena reikia vasarą kažkur vaikus dėt. Tik gaila, kad mažesnes pajamas turinčioms šeimoms vaikų vasaros stovyklos neįperkamos", - sakė A. Lasauskaitė.

Stovyklos steigėjai pakvietė tėvus įsijungti į projektą „Dovanoju Atgają", kurio tikslas - sudaryti sąlygas į stovyklą atvykti visiems apie ją svajojantiems vaikams. Kaupiamos lėšos pasitarnaus vaikams, kurių tėvai neturi finansinių galimybių jų leisti stovyklauti „Lietuvos atgajoje".

Kaip Eltą informavo Socialinės apsaugos ministerija, šiemet ji neorganizavo konkursų vaikų vasaros poilsiui remti.

Švietimo ir mokslo ministrės patarėjo Armino Varanausko teigimu, kaip ir ankstesniais metais, ES lėšomis bus remiamos vaikų vasaros stovyklų edukacinės programos. 2018 metams tam skiriama 400 083 eurų Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų, tai yra 100 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

Pasak patarėjo, biudžeto lėšomis Švietimo ir mokslo ministerija finansuos neformaliojo vaikų švietimo projektus, kurie vykdomi ir vasaros atostogų metu.

Neformaliojo švietimo projektams remti Švietimo ir mokslo ministerija numačiusi 150 tūkst. eurų, artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas pareiškėjams.

„Vaikų dalyvavimas tokiose veiklose nemokamas. Didžiąją dalį stovyklų finansuoja savivaldybės, bendras savivaldybių įnašas į vaikų vasaros poilsį numatomas apie 700 tūkst. eurų. Bendrai sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas, vaikų vasaros poilsiui teks per 1 mln. eurų", - Eltai vardijo A. Varanauskas.

Kaip pabrėžė ministrės patarėjas, stovyklos, finansuojamos Švietimo ir mokslo ministerijos ar savivaldybių lėšomis, vaikams yra nemokamos, kai kuriais atvejais gali kainuoti tik maitinimas ar kitos ne ugdymo paslaugos.

Paklaustas, kam konkrečiai bus kompensuojama dalis stovyklų kainos ar teikiama kitokia parama vasaros poilsiui, A. Varanauskas sakė, kad ES lėšomis remiamose stovyklose socialinę paramą gaunančių šeimų vaikams kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos. Kitiems gali būti kompensuojama 30 proc. stovyklos kainos - jiems nėra jokių specialių sąlygų, dėl kompensacijos tėvams reikėtų teirautis konkrečioje stovykloje.

„Konkursas paskelbtas, ES fondų lėšomis viešuosius pirkimus organizuoja Švietimo mainų paramos fondas. Rezultatus planuojama paskelbti gegužės pradžioje", - sakė Eltos pašnekovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Vaikas ir vasaros atostogos: 5 dalykai, kurių nevalia pamiršti

Klausimas „Ką veikti?“ vasaros atostogų metu iš mokyklinio amžiaus vaikų išgirstamas dažnai.

Psichologė Asta Blandė pateikia auksinę formulę, kokios vasaros atostogos vaikui yra geriausios

Kaip suplanuoti vaiko veiklą per vasaros atostogas, kad šis laikas būtų malonus ir prasmingas?

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nuo rudens nekainuos

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nekainuos - savivaldybė išlaikys mokytojus ar iš šalies įdarbintus specialistus, kurie organizuos popamokines veiklas. Toks siūlymas po pateikimo svarstomas Vilniaus savivaldybėje, galutinį sprendimą liepos 25 dieną turėtų priimti miesto taryba.

Vaikai kviečiami atlikti saugumo testą internete

Vasara – nuostabus metas vaikams: jie palieka mokyklinius suolus ir vis daugiau laiko leidžia su draugais. Tiesa, tą jie daro be akylaus suaugusiųjų dėmesio ir sugalvoję įvairiausių užsiėmimų ar ieškodami nuotykių dažnai dar pasiduoda ir draugų įtakai.

Kodėl svarbu ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi?

Pasitikėjimas – vienas iš svarbiausių gebėjimų šiandieniniame pasaulyje.

Jei nesiseka prakalbinti vaiką: efektyvūs patarimai tėvams, kurie padės pagerinti tarpusavio santykius

Ar esate išgyvenę tą jausmą, kuomet vaikas atsiriboja nuo jūsų tylos siena? O bet kokie bandymai pasikalbėti, sukelia tik dar didesnius pykčius arba užsidarymą savyje?

10 svarbiausių psichologės patarimų būsimų pirmokų tėvams

Vasara dar tik įpusėja, tačiau būsimųjų pirmokų tėvai jaučia nerimą – kas vaiko laukia rugsėjį?

Informatikos mokysis vaikai nuo pirmos klasės

Šiais metais 10 mokyklų pirmokai dalyvavo projekte „Informatika pradiniame ugdyme", kitais mokslo metais naujovė bus išbandoma dar 90 mokyklų.

Švietimo ekspertai: matematiką reikia ne kalti, o mokytis jos moderniais metodais

Tradicinės matematikos pamokos nebetinka šiuolaikiniams vaikams, teigia specialistai. Kai didžiąją dalį darbo už mus gali atlikti kompiuteriai, o beveik visą informaciją galima rasti internete, svarbiausiais gebėjimais tampa ne mintinai išmoktos formulės, o mokėjimas suprasti dalyko esmę, ją išdėstyti ir spręsti problemas bendradarbiaujant su kitais komandos nariais.

Psichologė: kas geriau vaikui vasarą – stovykla ar močiutė kaime (6)

Prasidėjus vasarai, aplink mirgėte mirga įvairiausių pasiūlymų vaikams rinktis stovyklas: ir pradinukams, ir paaugliams. Ar iš tiesų jos yra geriau, negu poilsis kaime pas močiutę? Ką daryti, jei vaikas sako nenorįs važiuoti į stovyklą?

Didžiulės permainos darželių ir mokyklų valgyklose: kas keičiasi iš esmės

Sveika mityba – iššūkis ne tik šeimoms, bet ir mokymo įstaigoms. Nuo sovietmečio įsigalėję prasti mitybos įpročiai, remiantis vien kalorijomis ir trimis maistinėmis medžiagomis – baltymais, riebalais ir angliavandeniais – nuvedė viešąjį maitinimą į aklavietę.

Psichologė Asta Blandė: „Kaip elgtumėtės, jei kažkas jums iš rankų išplėštų telefoną?"

Prasidėjo vasara, baigėsi pamokos, o atostogauti dar neišvykę tėvai paliks savo atžalas karaliauti namuose ir su draugais kieme.

Vaikystė tarp ekranų: nerimą keliantys naujausi tyrimai ir esminiai patarimai tėvams

Garsi klinikinės vaikų psichologijos specialistė, dr. Elizabeth Kilbey teikia pagalbą šimtams vaikų bei jų šeimos narių ir pastebi, kad vaikų „ekranų manija" – labiausiai aptariama šiuolaikinio vaikų auklėjimo tema.

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.