Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip Eltai teigė ketvirtus metus „Svajonių stovyklas" organizuojanti Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes!" vadovė Jurgita Pocienė.

„Pernai aš rašiau tris projektus vaikų vasaros poilsio stovykloms iš dalies finansuoti, bet nelaimėjome nė vieno. Iki šiol moku skolas, nes likome minuse", - sakė J. Pocienė.

Kaip seksis šiemet Vilniaus savivaldybės skelbtame konkurse, „Svajonių stovyklos" organizatorė dar nežino, bet tikisi, kad parama leis bent jau asociacijos narių vaikams turiningai praleisti savaitę stovykloje.

„Gavę paramos, mes daugiavaikėms šeimoms stovyklos kainą sumažiname daugmaž trečdaliu, taikome nuolaidas šeimoms, kurios į stovyklas leidžia kelis vaikus", - sakė J. Pocienė. Tokio principo laikosi ir kiti vasaros stovyklų organizatoriai.

J. Pocienė analizavo stovyklų kainas ir pastebėjo, kad jos nelabai skiriasi nuo praėjusių metų. Savaitė „palapininėse", mažiausiai išteklių reikalaujančiose stovyklose kainuoja nuo 100 eurų, prabangiosios stovyklos prie jūros, apartamentuose, su ypatingomis specialiomis programomis gali vienam vaikui atsieiti ir 500 eurų už 6-7 dienas.

Kaip pastebi J. Pocienė, vasaros stovyklas apsimoka organizuoti nebent gavus paramos, jei suplanuotos ir pilnos trys pamainos.

„Gavę paramos mes dalį kainos kompensuojame ne visiems, o savo asociacijos nariams - vaikams iš daugiavaikių šeimų, nes skiriama parama nedidelė", - sakė J. Pocienė. Vieno kelialapio kaina be valstybės paramos jos organizuojamose stovyklose šiemet kainuotų 200 eurų už savaitę.

„Mes paskaičiavome, kad tokia būtų bazinė kaina, kad viskas apsimokėtų - išsinuomoti sodybą gražioje, saugioje vietoje Ignalinos rajone. Kainuoja maitinimas, personalas. Vilniaus savivaldybės parama vaikų vasaros poilsiui, į kurią pretenduojame, nėra didelė", - sakė J. Pocienė.

Kelialapio kaina į 10 dienų kūrybinę vaikų ir jaunimo stovyklą „Lietuvos atgaja" Smarliūnuose kainuos 243 eurus, o Zelvoje - 253 eurus. Perkant kelialapius daugiau nei vienam vaikui, organizatoriai taiko 15 eurų nuolaidą.

Kaip Eltai sakė stovyklos „Lietuvos atgaja" steigėja Aušra Lasauskaitė, 27-ąjį sezoną vaikų vasaros poilsio stovyklos negavo paramos, nes neatitiko konkurso sąlygų. „Viskas brangsta, tad mes negalėjome „tilpti" į nurodytą minimalią kainą", - sakė ji.

Kad ir kaip būtų, kelialapiai į šios vasaros „Lietuvos atgajos" stovyklas beveik išpirkti. „Kainų padidėjimas lemiamos įtakos tėvams nepadarė, vis viena reikia vasarą kažkur vaikus dėt. Tik gaila, kad mažesnes pajamas turinčioms šeimoms vaikų vasaros stovyklos neįperkamos", - sakė A. Lasauskaitė.

Stovyklos steigėjai pakvietė tėvus įsijungti į projektą „Dovanoju Atgają", kurio tikslas - sudaryti sąlygas į stovyklą atvykti visiems apie ją svajojantiems vaikams. Kaupiamos lėšos pasitarnaus vaikams, kurių tėvai neturi finansinių galimybių jų leisti stovyklauti „Lietuvos atgajoje".

Kaip Eltą informavo Socialinės apsaugos ministerija, šiemet ji neorganizavo konkursų vaikų vasaros poilsiui remti.

Švietimo ir mokslo ministrės patarėjo Armino Varanausko teigimu, kaip ir ankstesniais metais, ES lėšomis bus remiamos vaikų vasaros stovyklų edukacinės programos. 2018 metams tam skiriama 400 083 eurų Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų, tai yra 100 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

Pasak patarėjo, biudžeto lėšomis Švietimo ir mokslo ministerija finansuos neformaliojo vaikų švietimo projektus, kurie vykdomi ir vasaros atostogų metu.

Neformaliojo švietimo projektams remti Švietimo ir mokslo ministerija numačiusi 150 tūkst. eurų, artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas pareiškėjams.

„Vaikų dalyvavimas tokiose veiklose nemokamas. Didžiąją dalį stovyklų finansuoja savivaldybės, bendras savivaldybių įnašas į vaikų vasaros poilsį numatomas apie 700 tūkst. eurų. Bendrai sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas, vaikų vasaros poilsiui teks per 1 mln. eurų", - Eltai vardijo A. Varanauskas.

Kaip pabrėžė ministrės patarėjas, stovyklos, finansuojamos Švietimo ir mokslo ministerijos ar savivaldybių lėšomis, vaikams yra nemokamos, kai kuriais atvejais gali kainuoti tik maitinimas ar kitos ne ugdymo paslaugos.

Paklaustas, kam konkrečiai bus kompensuojama dalis stovyklų kainos ar teikiama kitokia parama vasaros poilsiui, A. Varanauskas sakė, kad ES lėšomis remiamose stovyklose socialinę paramą gaunančių šeimų vaikams kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos. Kitiems gali būti kompensuojama 30 proc. stovyklos kainos - jiems nėra jokių specialių sąlygų, dėl kompensacijos tėvams reikėtų teirautis konkrečioje stovykloje.

„Konkursas paskelbtas, ES fondų lėšomis viešuosius pirkimus organizuoja Švietimo mainų paramos fondas. Rezultatus planuojama paskelbti gegužės pradžioje", - sakė Eltos pašnekovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.

Vaikas pirmokas, o į mokyklą eiti jau nebenori: psichologės komentaras (1)

Panašią situaciją yra patyrusios daugelis šeimų. Vieną dieną vaikas pareiškia, kad nenori eiti į mokyklą.

Vasaros galvosūkis tėvams – vaikų atostogos

Galvosūkis, neretai virstantis galvosopiu... Vaikų vasaros atostogos trunka kur kas ilgiau, nei dirbančių tėvų, tad klausimas, kaip užimti vaikus vasaros atostogų metu, vis dar labai aktualus.

Tėvai nepritaria, kad į mokyklą visi vaikai pradėtų eiti 6 metų (1)

Pasisakantieji už tai, kad vaikai Lietuvoje ir toliau mokyklą privalomai pradėtų lankyti nuo septynerių metų, taria „ne" privalomam mokyklos pradžios ankstinimui ir renka parašus po peticija, kurią inicijavo Vaiko psichologijos centras.

Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.

Specialistai sunerimę: vis daugiau mokinių nemoka tinkamai laikyti rašymo priemonės (2)

Išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi, įspėja Didžiosios Britanijos medikai.

Vaikas skundžiasi, kad pedagogė ant jo rėkia: kaip elgtis tėvams (1)

Pirmokę dukterį auginanti mama klausia specialisto patarimo: ką daryti, jei mokytoja pasitaikė itin valdingo būdo ir mergaitė ne kartą skundėsi, kad ją mokytoja aprėkė.

Priešmokyklinis ugdymas – penkerių metų vaikams (2)

Siekiant, kad daugiau 4-6 metų vaikų lankytų švietimo įstaigas, daugiau penkiamečių dalyvautų priešmokyklinio, o šešiamečių - pradinio ugdymo programoje, įteisintas mokymosi ankstinimas.

Kad ekranai nepagrobtų iš mūsų vaikų, turime kai ką atminti

Televizorius, kompiuteris ir telefonas – tai geriausias daugelio vaikų laisvalaikio leidimo būdas. Vis dėlto kalbant apie šiuolaikines komunikacijos priemones, vaikams būtina nustatyti tam tikras taisykles.

Įvardijo didžiausias problemas, su kuriomis susiduria vaikus auginantys tėvai

Pertvarkant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą ir naikinant pediatrijos skyrius sveikatos paslaugos tolsta nuo regionuose gyvenančių vaikų. Taip trečiadienį spaudos konferencijoje Seime pristatydama vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus 2017 metų veiklos ataskaitą sakė vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Kaip auklėti vaiką, kad jis nebijotų klysti ir mokytis iš savo klaidų

Klaidos... Kartais jos slegia, kartais – įkvepia.

Kaip kiekvienas galime padėti smurtą ar patyčias patyrusiam vaikui

Lietuvoje kas penktas vaikas yra patyręs fizinį smurtą ar tapęs seksualinės prievartos auka, kas trečias - išgyvenęs tėvų skyrybas, daugiau nei pusė mokinių patiria patyčias. Tokios traumuojančios patirtys niekur nedingsta - randai lieka visam gyvenimui.

Vaikas nori vienos knygos, o mama siūlo kitą: kaip surasti aukso vidurį

Vaikų literatūra po truputį augina savo sparnus ir bando pakilti iš suaugusiųjų literatūros šešėlio. Šių metų Vilniaus knygų mugė parodė, kad daugėja vaikų literatūros autorių, jų knygų pristatymų, renginių.

Vaikų reitingavimas trukdo mokytis geriau

Tėvų ir pedagogų nuomonės, kaip vertinti moksleivių mokymosi rezultatus, išsiskiria ir sukelia nemažai aistrų.