Vaikui sunku susikaupti: priežastis gali būti netikėta

 (1)
Priešmokyklinėje grupėje, o dar labiau pradinėse klasėse keičiasi vaikų dienotvarkė: vaikui tenka mokytis pasėdėti ramiai vienoje vietoje, klausyti, ką sako mokytoja ir atlikti tam tikras užduotis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau ne visiems vaikams vienodai gerai sekasi susikaupti. Tai priklauso ne tik nuo vaiko temperamento ir nuo auklėjimo. Kodėl vaikas nesugeba susikaupti? Kas padėtų tai padaryti? Šie klausimai aktualūs daugeliui šeimų.

Išsiblaškę vaikai labai sunkiai sutelkia dėmesį. Tas dėmesys lengvai nukrypsta ir jie susimąsto apie ką nors kita, nes vienu metu jiems tenka apdoroti tiek daug naujų įspūdžių. Yra neramūs, išsiblaškę, daro klaidų ir lengvai viską užmiršta. Tai, kad vaikui sunku sukaupti dėmesį, gali rodyti ir tam tikrų mikroelementų trūkumą jo organizme.

Kas padeda susikaupti?

Smegenims ypač svarbios omega-3 riebalų rūgštys, nakvišų aliejus, kuriame gausu omega-6 gama linoleno rūgšties.

Jos reikalingos:

- smegenų raidai;

- nervų ląstelių judrumui;

- nervų ląstelių informacijai perduoti;

- kad gerai dirbtų nervų sistema;

- medžiagų apykaitai.

Magnis ramina nervus

Kitaip nei raumenys ar riebaliniai audiniai, smegenys negali išsaugoti energijos. Jų darbas priklauso nuo to, kokių mitybos medžiagų gauna.

Kad galėtų geriau sukaupti dėmesį, vaiko organizmas turi būti aprūpintas tinkamomis maisto medžiagomis. Ypač svarbus yra magnis. Vaikas, pakankamai jo gavęs, geriau sutelkia dėmesį, tuo pačiu metu ir mokosi, yra mažiau dirglus. Magnio yra mėsoje, daržovėse, riešutuose, piene ir jo produktuose.

Cinkas gerina nuotaiką

Cinkas – taip pat svarbus mikroelementas, mat dalyvauja daugelyje medžiagų apykaitos procesų. Kad geriau sutelktų dėmesį, taip pat vidinei pusiausvyrai palaikyti, reikia, kad organizme būtų pakankamai cinko. Jo gausu jautienoje, kiaulienoje, paukštienoje, kiaušiniuose, piene, sūryje, neapdorotuose grūduose.

Vaikai, kurie tinkamai maitinasi ir gauna pakankamai mineralinių medžiagų, išmoksta greičiau susikaupti bei geriau mokosi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Pedagogės komentaras: kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?" - stebisi pradinės mokyklos „Upė" ir vaikų darželio „Tele Bim Bam" įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

„Gatvės gyvos“ kviečia vaikus į nemokamas ekskursijas po Vilnių

Jau kuris laikas tarp Vilniaus tėvelių sklando gandas, kad yra tokia grupelė entuziastų, pasivadinusių „Gatvės gyvos", kurie organizuoja nemokamas ekskursijas po Vilniaus miegamuosius, pramoninius rajonus, o vaikams – irgi nemokamas edukacines ekskursijas po Vilniaus senamiestį. Taigi smalsumas nuvedė šias ekskursijas vaikams išbandyti. Juolab kad šiemet – Lietuvos šimtmečio metai.

Pradinukų tėvai - ant ledo: mokyklos uždaromos, kur dėti sveikus vaikus neaišku

Dėl gripo ir peršalimo ligų protrūkio vis daugiau mokyklų skelbia karantiną. Ne tik sergantys, bet ir sveiki vaikai liks namie, nors ne tik tėvams, bet ir institucijoms nelabai aišku, ką daryti su nesergančiais pradinukais, kurių nerekomenduojama namuose palikti vienų.

Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę

Kai šeimoje auga vienturtis, tėvams kyla klausimas, kaip jam pranešti apie tai, kad laukiamas šeimos pagausėjimas. Ar ilgą laiką vienas gyvenęs vaikas nesupyks dėl tokios žinios?

5 aktualūs klausimai apie silantus

Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantais - medžiagomis, kurios juos saugos nuo sugedimo.

Į svečius ateina vaiko draugai: ką svarbu žinoti tėvams (1)

Jeigu turite patarimų mamai arba pastebėjimų iš savo šeimos patirties, pasidalinkite jais komentaruose.

Psichologė: ne tik vaikui iki 6 metų amžiaus, bet ir pradinukams nesaugu namuose likti vieniems

Vaikų iki 6 metų be objektyvios būtinybės nebus galima palikti vienų. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalios liepą, tačiau specialistams jau dabar kyla abejonių, ar jis pasitarnaus mažiesiems, kuriais nesirūpina tėvai.

Pedagogas: tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

Ko galime pasimokyti iš islandų ugdydami vaikus

Kai kalba pakrypsta apie vaikų ugdymą, dažnai pasitelkiamas Šiaurės Europos šalių pavyzdys.

Suaugusiųjų pagalba vaikui, kuriant santykius su draugais

Straipsnio autorė, visapusiško ugdymo mokyklos "Sokratus" psichologė Ramunė Narkevičiūtė, apžvelgia suaugusiųjų pagalbą vaikui, kuriant santykius su draugais pradinėse klasėse.

Neformalaus vaikų švietimo krepšelio naujienos: į būrelius galės ateiti daugiau vaikų

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio skyrus papildomų lėšų neformaliojo švietimo krepšeliui, daugiau vaikų galės ateiti į būrelius.

Patarimai, kaip su vaiku kalbėtis apie narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento paruošta informacija tėvams, kaip apie narkotikus kalbėti su vaikais.

Įspūdžiai po vizito Islandijos mokyklose: ko galėtume pasimokyti (1)

„Vaikystės sodo“ psichologė Kotryna Lapinskė lankėsi Islandijos mokyklose ir sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie šios šalies mokytojų darbą su nepaklusniu vaikų elgesiu.

Visi vaikai skirtingi: 9 žingsniai, kaip mokyti priešmokyklinuką

Kalbėdami apie šiuolaikinį švietimą ekspertai išskiria būtinybę atsižvelgti į skirtingus kiekvieno vaiko ugdymo poreikius, asmenybę, mokymosi stilių ir kitas aplinkybes.