Būsimos mamos, kartu su Tavovaikas.lt nėštumo kalendoriumi stebėkite, kaip auga jūsų pilvelis bei kaip vystosi jame gyvenantis vaikutis. Kas padeda nuo pykinimo nėštumo metu? Kada moteris ima jausti pirmuosius vaisiaus judesius? Kam nėščiajai reikalinga placenta? Į šiuos ir kitus svarbius kiekvienai būsimai mamai klausimus atsakymus rasite mūsų parengtame Nėštumo kalendoriuje. Naudingo skaitymo ir gražaus vaikučio laukimo!
Reklama

Jovitos nėštumo dienoraštis. 27 savaitę – atostogos šiltuose kraštuose

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 27 nėštumo savaitę?
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šią, paskutiniąją antrojo trimestro savaitę, praleidau atostogaudama šiltuose kraštuose. Džiaugiausi, kad skrydžiai praėjo lengvai ir nėštumo nepatogumai kelionės metu apie save beveik nepriminė. Tiesa, mėgiamų pasivaikščiojimų kalnuotomis vietovėmis teko atsisakyti, nes pastebėjau, kad tiek pirmojo nėštumo metu, tiek antrojo, lipti į statesnes vietas būna labai sunku.

Šįkart į kelionės krepšį norėjau įsidėti tik būtiniausius daiktus ir neapsikrauti nereikalinga manta. Nėštumas kaip reikiant palengvino užduotį dėl drabužių, nes šiltam orui pakako įsimesti kelias sukneles. Apsidraudimui, kelionės vaistinėlę papildžiau neutraliais vaistais nuo apsinuodijimo ir virškinimo sutrikimų, nors ir jų kelionėje neprireikė. Taip pat įsidėjau ir savo kasdieninį pilvuko odos draugą HiPP MamaSanft masažo aliejų, kurio buteliuko talpa kaip tik ideali kelionėms - lygiai 100 ml. Reguliarus odos masažas, naudojant Mama Sanft aliejų, saugo odą nuo išsausėjimo, ji tampa elastingesnė, todėl būna mažesnė tikimybė susidaryti strijoms. Šį aliejų su visa šeima mielai naudojom ir po saulės vonių, atgaivinti odai. Jis neturi nereikalingų priedų, todėl saugus naudoti mažiems ir dideliems.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 27 savaitę – atostogos šiltuose kraštuose
© Asmeninio albumo nuotr.

Kelionėje teko daug skaityti ir tuo pačiu užmačiau labai įdomų straipsnį "The Economist" žurnale apie nėščiųjų sveikatos įtaką būsimam kūdikiui ir naujausius mokslinius tyrimus. Jie parodo dar didesnę motinos sveikatos ir išorinių veiksnių įtaką negimusiam kūdikiui ir visam tolimesniam jo gyvenimui. Tai buvo dar viena proga susimąstyti, ką reiškią devyni mėnesiai pilvelio gyventojui ir kodėl pirmieji du metai po gimdymo vaikui yra tokie svarbūs tolimesnei jo raidai. Straipsnyje rašoma apie tai, kad moters patirtos ligos, alkis, stresas ir oro užterštumas dar daugiau nei manyta iki šiol, lemia būsimojo vaiko sveikatos sutrikimus, prastesnius mokymosi rezultatus ir mažesnį uždarbį ateityje.

Kalbant apie savijautą šią savaitę, jau galiu pasidžiaugti pilvuku, kurį galima prilyginti krepšinio kamuolio dydžiui, o patį pilvelio gyventoją - su kalafioru. Ateinančias savaites nusimato dar spartesnis jo augimas, nes mažylis pradės kaupti riebalinį sluoksnį, kuris padeda reguliuoti jo temperatūrą ir apsaugo vidinius organus. Mažylio judesiai šiuo metu tampa vis ryškesni ir stipresni. Sakoma, kad apie šį laiką jis jau moka atsimerkti ir dėl to susiformuoja savotiškas jo miego ritmas, kurį būtent pastarosiomis savaitėmis pradėjau pastebėti ir pati

Užsakymo nr.: PT_74697592

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nėštumo kalendorius

Nėštumo kalendorius: 3 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartome nėštumo kalendorių. Ieškome būsimųjų mamų, kurios norėtų drauge dalintis savo nėštumo džiaugsmais su mumis portale www.tavovaikas.lt. Lauksime jūsų žinučių el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Moterys, kurios kartu su mumis rašys savo nėštumo kalendorių, gaus naudingų dovanėlių.

Nėštumo kalendorius: 2 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartysime nėštumo kalendorių. Ieškome būsimųjų mamų, kurios norėtų drauge dalintis savo nėštumo džiaugsmais su mumis portale www.tavovaikas.lt. Lauksime jūsų žinučių el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Moterys, kurios kartu su mumis rašys savo nėštumo kalendorių, gaus naudingų dovanėlių.

Nėštumo kalendorius: 1 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartysime nėštumo kalendorių. Ieškome būsimųjų mamų, kurios norėtų drauge dalintis savo nėštumo džiaugsmais su mumis portale www.tavovaikas.lt. Lauksime jūsų žinučių el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Moterys, kurios kartu su mumis rašys savo nėštumo kalendorių, gaus dovanų.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 40 savaitė: važiuoju gimdyti

Jovita kas savaitę rašė nėštumo dienoraštį ir jame dalijosi savo džiaugsmais bei vargais laukiant antrojo vaikučio. 40 nėštumo savaitės įrašas jau paskutinis.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 39 savaitė: kada lengviausia lauktis

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Iki pasimatymo su vaikeliu liko suskaičiuotos dienos.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 38 savaitė: patarimai, labiausiai pravertę nėštumo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 38 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 37 savaitė: antrojo vaiko šeimoje gimimo iššūkiai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 37 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 36 savaitė: kūdikio kraitelį pirkite racionaliai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 36 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 35 savaitė: mokymasis atsipalaiduoti gimdymo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 35 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 34 savaitė: maistas, kuris pakelia nuotaiką

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 34 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 33 savaitė: odos priežiūros gudrybės

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 33 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 32 savaitė: mankšta gryname ore

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. 32 nėštumo savaitę ji tęsia nėščiųjų mankštas gamtoje.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 31 savaitė: mankštų nauda mažinant nemalonius pojūčius

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą. Šį įrašą man padėjo parengti kineziterapeutė Edita, pas kurią treniruojuosi nuo antrojo nėštumo trimestro. Tad kviečiame pasportuoti kartu gamtoje.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 30 savaitė: laikas peržiūrėti naujagimio kraitelį

Šią savaitę labai norėjau surasti laiko peržiūrėti visiems daiktams, kuriuos turime nuo pirmojo vaiko gimimo. Žinojau, kad drabužėlių ir kitų daiktų turėtų tikrai užtektų, tačiau buvo vėl smalsu peržiūrėti, ar tikrai kažko nepritrūks. Taip pat nenoriu visko palikti paskutinei minutei, nes vasaros laiku mažai būname namuose.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 29 savaitė: metas skaičiuoti vaisiaus judesius

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 29 nėštumo savaitę?
Nuėjo pragarišką kelią, kad po gimdymo atrodytų taip FOTO
Vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi augančiu svoriu - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.