Būsimos mamos, kartu su Tavovaikas.lt nėštumo kalendoriumi stebėkite, kaip auga jūsų pilvelis bei kaip vystosi jame gyvenantis vaikutis. Kas padeda nuo pykinimo nėštumo metu? Kada moteris ima jausti pirmuosius vaisiaus judesius? Kam nėščiajai reikalinga placenta? Į šiuos ir kitus svarbius kiekvienai būsimai mamai klausimus atsakymus rasite mūsų parengtame Nėštumo kalendoriuje. Naudingo skaitymo ir gražaus vaikučio laukimo!

Jovitos nėštumo dienoraštis. 36 savaitė: kūdikio kraitelį pirkite racionaliai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 36 nėštumo savaitę.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Internete surasite daugybę sąrašų ir rekomenduojamų prekių, kurias siūloma įsigyti dar prieš gimstant naujagimiui. Besilaukiant antrą kartą į būtiniausius pirkinius žvelgiu daug atidžiau ir šiame įraše pasidalinsiu savo įžvalgomis, ko ir kiek tikrai verta turėti iš anksto, o kuriuos pirkinius galima drąsiai atidėti ir vėlesniam laikui, nes tik asmeniniai poreikiai parodys, ar ateityje tikrai prireiks vieno ar kito daikto.

Pirmasis patarimas būtų neskubėti ir neprisipirkti daug pirmojo dydžio drabužėlių ar sauskelnių. Ypač klaidinantis man pasirodė drabužėlių dydis nuo 0 iki 3 mėnesių. Naujagimiui iki 3,5 kilogramų svorio toks dydis tikrai bus didokas ir pirmosiomis dienomis bus naudoti nepatogu. Taip pat neverta pirkti ir per daug mažiausiojo dydžio rūbelių, nes po kelių savaičių jie bus ankštoki ir galite drąsiai išsiversti su trimis komplektais smėlinukų ir šliaužtinukų. Ta pati taisyklė galioja ir sauskelnėms: pradžiai užteks pakuotės ar dviejų, kad galėtumėte įvertinti, ar jos pačios tinkamiausios vaiko odai.

Jei norite ir planuojate kūdikį maitinti pati, žindymo specialistai rekomenduoja į ligoninę nesivežti jokių dirbtinio maitinimo priedų: buteliukų, čiulptukų, pientraukių ir panašiai. Iš tiesų, įvykus nenumatytoms aplinkybėms, šiais daiktais galės pasirūpinti jums artimi žmonės.

Mano atveju, pirmagimis taip ir užaugo neturėdamas daugumos šių daiktų, tad džiaugiuosi jų neprisipirkusi iš anksto.

Dar viena svarbi pirkinių grupė, kuriai svarbu skirti daug dėmesio - tai vežimėlis ir autokėdutė. Man atrodo, gana patogu rinktis trys viename komplektą, kurį sudaro autokėdutė, lopšys ir sėdimoji dalis. Jei mėgstate gamtą ar gyvenate ne prie lygių šaligatvių, būtini pripučiami ratai. Taip pat įvertinkite, ar vežimas tilps į automobilio bagažinę ar namo liftą, jeigu tokį dažnai naudosite. Nors su pirmagimiu gan mažai naudojau nešynę, tačiau šįkart planuoju ją naudoti dažniau, nes ypač pirmaisiais mėnesiais tai dažniausiai būna patogiau. Grįžus namo, iš anksto verta turėti pasiruošus patogią kūdikio lovelę (ypač patogu su vienu nuleidžiamu kraštu), vystymo stalą, maudymosi reikmenis ir vonelę.

Taigi į ligoninės krepšį pirmosioms dienoms, vasaros metu, verta įdėti keletą komplektų drabužėlių naujagimiui, ploną kepurėlę, pirštinaites, kojinytes, vienkartinių paklotukų, vatos tamponėlių, pakuotę pirmojo dydžio sauskelnių ir keletą vienetų kito gamintojo, jei kažkas netiktų odai. Tai turbūt pagrindiniai dalykai, kurių turėtų užtekti pirmosioms dienoms ir į gimdymo namus galima vykti daug lengvesniais krepšiais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nėštumo kalendorius

Nėštumo kalendorius: 3 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartome nėštumo kalendorių. Ieškome būsimųjų mamų, kurios norėtų drauge dalintis savo nėštumo džiaugsmais su mumis portale www.tavovaikas.lt. Lauksime jūsų žinučių el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Moterys, kurios kartu su mumis rašys savo nėštumo kalendorių, gaus naudingų dovanėlių.

Nėštumo kalendorius: 2 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartysime nėštumo kalendorių. Ieškome būsimųjų mamų, kurios norėtų drauge dalintis savo nėštumo džiaugsmais su mumis portale www.tavovaikas.lt. Lauksime jūsų žinučių el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Moterys, kurios kartu su mumis rašys savo nėštumo kalendorių, gaus naudingų dovanėlių.

Nėštumo kalendorius: 1 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartysime nėštumo kalendorių. Ieškome būsimųjų mamų, kurios norėtų drauge dalintis savo nėštumo džiaugsmais su mumis portale www.tavovaikas.lt. Lauksime jūsų žinučių el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Moterys, kurios kartu su mumis rašys savo nėštumo kalendorių, gaus dovanų.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 40 savaitė: važiuoju gimdyti

Jovita kas savaitę rašė nėštumo dienoraštį ir jame dalijosi savo džiaugsmais bei vargais laukiant antrojo vaikučio. 40 nėštumo savaitės įrašas jau paskutinis.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 39 savaitė: kada lengviausia lauktis

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Iki pasimatymo su vaikeliu liko suskaičiuotos dienos.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 38 savaitė: patarimai, labiausiai pravertę nėštumo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 38 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 37 savaitė: antrojo vaiko šeimoje gimimo iššūkiai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 37 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 36 savaitė: kūdikio kraitelį pirkite racionaliai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 36 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 35 savaitė: mokymasis atsipalaiduoti gimdymo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 35 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 34 savaitė: maistas, kuris pakelia nuotaiką

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 34 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 33 savaitė: odos priežiūros gudrybės

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 33 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 32 savaitė: mankšta gryname ore

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. 32 nėštumo savaitę ji tęsia nėščiųjų mankštas gamtoje.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 31 savaitė: mankštų nauda mažinant nemalonius pojūčius

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą. Šį įrašą man padėjo parengti kineziterapeutė Edita, pas kurią treniruojuosi nuo antrojo nėštumo trimestro. Tad kviečiame pasportuoti kartu gamtoje.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 30 savaitė: laikas peržiūrėti naujagimio kraitelį

Šią savaitę labai norėjau surasti laiko peržiūrėti visiems daiktams, kuriuos turime nuo pirmojo vaiko gimimo. Žinojau, kad drabužėlių ir kitų daiktų turėtų tikrai užtektų, tačiau buvo vėl smalsu peržiūrėti, ar tikrai kažko nepritrūks. Taip pat nenoriu visko palikti paskutinei minutei, nes vasaros laiku mažai būname namuose.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 29 savaitė: metas skaičiuoti vaisiaus judesius

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 29 nėštumo savaitę?
Nuėjo pragarišką kelią, kad po gimdymo atrodytų taip FOTO
Vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi augančiu svoriu - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.