Būsimos mamos, kartu su Tavovaikas.lt nėštumo kalendoriumi stebėkite, kaip auga jūsų pilvelis bei kaip vystosi jame gyvenantis vaikutis. Kas padeda nuo pykinimo nėštumo metu? Kada moteris ima jausti pirmuosius vaisiaus judesius? Kam nėščiajai reikalinga placenta? Į šiuos ir kitus svarbius kiekvienai būsimai mamai klausimus atsakymus rasite mūsų parengtame Nėštumo kalendoriuje. Naudingo skaitymo ir gražaus vaikučio laukimo!

Jovitos nėštumo dienoraštis. 37 savaitė: antrojo vaiko šeimoje gimimo iššūkiai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 37 nėštumo savaitę.
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiame įraše noriu pasidalinti savo patirtimis apie pokyčius ir iššūkius, kai laukiamasi būtent antrojo vaiko šeimoje, nes antrasis nėštumas vien dėl to jau iš esmės yra kitoks, nes ne mažą savo laiko ir dėmesio dalį tenka skirti ir pirmagimiui.

Dabar su šypsena prisimenu pirmąjį nėštumą, kai nereikėjo sukti galvos, kada ir kaip ilsėtis ar susidėlioti savo dienos planus. Tuomet galėdavau skirti daugiau laiko ir ilgesniems pasivaikščiojimams ar knygoms. Šįkart paskutinius nėštumo mėnesius skaičiuoju vasarą, o ne žiemą, dėl to su trimečiu sūnumi daugiausiai laiko leidžiame kartu. Tiesa, turime nuostabius senelius, kurie taip pat mielai pabūna su anūku. Sunkiausia apsipręsti, kaip išdėlioti atostogas pas senelius artėjant gimdymo terminui. Iš vienos pusės, prieš gimdymą norisi pailsėti ir atsikvėpti vienumoje, iš kitos pusės, norisi, kad su nauju šeimos nariu vyresnysis brolis susitiktų jau ligoninėje ir palydėtų į namus.

Iki šiol labai džiaugiuosi, kad mūsų pirmagimis jau yra pakankamai savarankiškas ir 3,5 metų skirtumas atrodo optimalus, tad manau, kad jį įtraukti į bendras veiklas su broliuku ar sesute bus daug paprasčiau. Vien tai, kad jis su tėčiu noriai montuoja naujagimio lovytę ir džiugiai laukia naujojo nario, nuteikia optimistiškai. Manau sunkiau bus ateityje, kai antrasis vaikas bus savarankiškesnis ir atsiras aštresnė kova dėl tėvų dėmesio ir žaislų dalybos.

Kiek domėjausi psichologų patarimais, kaip derėtų elgtis su pirmagimiu, atsiradus šeimoje broliukui ar sesutei, įsiminiau kelis man patikusius patarimus, nes ir pačios pirmosios vaikų susitikimo akimirkos yra gan svarbios. Grįžus namo su naujagimiu, rekomenduojama mamai ir tėčiui dėmesingai apkabinti ir pasisveikinti su vyresniuoju vaiku, o naujagimį tuo metu gali palaikyti kiti šeimos nariai, ar tėvai pakaitomis. Kai kurie specialistai rekomenduoja vyresniajam nuo gimusio sesutės ar broliuko įteikti dovanėlę. Tiesa, nors čia požiūriai išsiskiria, mano nuomone tai atrodo visai patraukli idėja, kuria ketiname pasinaudoti.

Kitas gan svarbus aspektas būtų, senelių ar kitų artimesnių lankytojų paprašyti, lankant naujagimį, nepamiršti ir vyresniojo vaiko bei bendrauti su juo kiek įmanoma taip pat, kaip anksčiau. Naujagimiui pirmaisiais mėnesiais užtenka išskirtinio mamos ir tėčio dėmesio, kitų asmenų dėmesys jam dar nėra aktualus, tuo tarpu būtent seneliai ar kiti artimi šeimos draugai galėtų padėti išlaikyti dėmesio balansą vyresniajam.

Kaip 37 nėštumo savaitę vystosi vaikelis, sužinokime vaizdo įraše.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nėštumo kalendorius

Jovitos nėštumo dienoraštis. 39 savaitė: kada lengviausia lauktis

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Iki pasimatymo su vaikeliu liko suskaičiuotos dienos.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 38 savaitė: patarimai, labiausiai pravertę nėštumo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 38 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 37 savaitė: antrojo vaiko šeimoje gimimo iššūkiai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 37 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 36 savaitė: kūdikio kraitelį pirkite racionaliai

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 36 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 35 savaitė: mokymasis atsipalaiduoti gimdymo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 35 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 34 savaitė: maistas, kuris pakelia nuotaiką

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 34 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 33 savaitė: odos priežiūros gudrybės

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 33 nėštumo savaitę.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 32 savaitė: mankšta gryname ore

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. 32 nėštumo savaitę ji tęsia nėščiųjų mankštas gamtoje.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 31 savaitė: mankštų nauda mažinant nemalonius pojūčius

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą. Šį įrašą man padėjo parengti kineziterapeutė Edita, pas kurią treniruojuosi nuo antrojo nėštumo trimestro. Tad kviečiame pasportuoti kartu gamtoje.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 30 savaitė: laikas peržiūrėti naujagimio kraitelį

Šią savaitę labai norėjau surasti laiko peržiūrėti visiems daiktams, kuriuos turime nuo pirmojo vaiko gimimo. Žinojau, kad drabužėlių ir kitų daiktų turėtų tikrai užtektų, tačiau buvo vėl smalsu peržiūrėti, ar tikrai kažko nepritrūks. Taip pat nenoriu visko palikti paskutinei minutei, nes vasaros laiku mažai būname namuose.

Jovitos nėštumo dienoraštis. 29 savaitė: metas skaičiuoti vaisiaus judesius

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 29 nėštumo savaitę?

JOVITOS nėštumo dienoraštis. 28 savaitę - echoskopo tyrimas ir atsisakymas sužinoti vaiko lytį

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 28 nėštumo savaitę?

Jovitos nėštumo dienoraštis. 27 savaitę – atostogos šiltuose kraštuose

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 27 nėštumo savaitę?

Jovitos nėštumo dienoraštis. 26 savaitė: kodėl aš reguliariai sportuoju

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 26 nėštumo savaitę?

Jovitos nėštumo dienoraštis. 25 savaitę - nemalonus, bet svarbus tyrimas

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 25 nėštumo savaitę?
Nuėjo pragarišką kelią, kad po gimdymo atrodytų taip FOTO
Vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi augančiu svoriu - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.