Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva
Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.
Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą?
Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.
Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.
7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų
Urologas: kas lemia nekokybišką vyro spermą
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo ir, kad ir kaip būtų neįprasta manyti, apie 40 proc. atvejų „kalta" būna nekokybiška vyro sperma.
Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos
Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.
Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.
Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios <sup style="color: #ff0000;">(+apklausa)</sup>
<span style="color: #ff0000;">ATVIRAI:</span> negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis
Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?
Nevaisingoms šeimoms Lietuvoje – naujos galimybės
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Europoje maždaug kas penkta pora negali susilaukti vaikų.
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo.
Urologas – apie spermos kokybę: kas rizikuoja tapti nevaisingas?
Kaip namų sąlygomis patikrinti spermos kokybę
Kai pora ilgą laiką negali susilaukti vaikučių, tiriamas ir moters, ir vyro vaisingumas. Statistika rodo, kad vienodai - maždaug po 40 proc. nevaisingumo atvejų yra dėl vyro ir moters sveikatos problemų, o likusių 20 proc. nevaisingumo atvejų priežastys lieka nežinomos.
Gydytojas griauna mitus apie tai, kodėl šeimos nesusilaukia vaikų
„Negaliu susilaukti vaikelio“. Tokiu sakiniu neretai prasideda moterų, norinčių, bet negalinčių greitai pastoti laiškai. Ar visada verta pulti į neviltį? Kas gali padėti greičiau pastoti?
Neturėti vaikų - tai vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos priima pora. Tačiau kaip rodo naujasis tyrimas, dauguma porų likti bevaikiais nusprendžia vos... po vieno pokalbio.
Šokiruojantis tyrimas apie nenorinčius turėti vaikų
Nesakykite to niekada vaikų neturinčiai šeimai
Jūsų draugų šeima jau penkerius ar dešimt metų gyvena negalėdami susilaukti vaikų? Net neabejokite, kad tai jiems - skaudi tema, apie kurią kalbėti visada reikia su ypatingu taktu ir supratingumu. Kokių frazių geriau niekada nesakyti vaikų nesusilaukiančiai porai?
Nepastojate? Priežastis gali būti netikėta
Su vyru vis dažniau pasikalbate apie vaikus? O gal jau dedate ir realių pastangų, kad jų susilaukti? Jei taip, turite žinoti, kas jums gali trukdyti pastoti.
Lietuvoje nėra tikslios statistikos, kiek porų yra nevaisingų, tačiau manoma, kad ji panaši į kitų Europos ir pasaulio šalių statistiką. Natūraliai susilaukti vaikų negali maždaug kas penkta pora, tačiau mokslininkai prognozuoja, kad netrukus nevaisingumas gali grėsti net kas trečiai porai.
Dirbtinis apvaisinimas: žingsnis po žingsnio
Nevaisingumo palydovai - antidepresantai ir skyrybos
Vienas populiariausių nevaisingumą lydinčių mitų yra tas, kad vaikai, gimę po dirbtinio apvaisinimo, vystosi blogiau. Pasak gydytojos E.Bogdanskienės, dažniausiai yra priešingai. Tėvai, ilgai laukę vaikelio ir pagaliau sulaukę po daug metų ar mėnesių, jam gimus stengiasi investuoti lavindami. Tad neretai po dirbtinio apvaisinimo gimę vaikai daug pasiekia, muzikos, dailės, mokslo srityje.
5 modernūs būdai susilaukti vaikų
Nevaisingumas – problema, prieš kurią Lietuvoje dažnai užmerkiamos akys. Vis dar nepriimtas pagalbinio apvaisinimo įstatymas verčia šeimas pagalbos ieškoti kitose šalyse, kur nevaisingumo gydymo išlaidos neretai mažesnės. Kokią pagalbą siūlo šiuolaikinė medicina nevaisingoms šeimoms? Apžvelgiame kai kuriuos populiariausius metodus.
Svajojate apie vaikutį, o jo kaip nėra, taip nėra? Gali būti, kad priežastis - sutrikusi hormonų pusiausvyra. Svarbiausi klausimai apie hormonų terapiją: kas tai yra ir kokioms poroms gali padėti?
Hormonų terapija negalintiems susilaukti vaikų
Kodėl namus aplenkia gandrai?
Ne visoms šeimoms susilaukti vaikų yra paprasta kaip du kart du. Kartais vaikai taip ir lieka neišsipildžiusi poros svajonė. Kokios yra galimos nevaisingumo priežastys?