Norite susilaukti vaikų ir rūkote? – Tuomet turite tai žinoti
Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai, įtemptas gyvenimo būdas ar sveikatos problemos.
Nevaisingumą įveikusios šeimos išpažintis: įvyko stebuklas <sup style="color: #ff0000;">specialistų komentarai</sup>
Publikuojame Vaidos (30 metų) ir Donato (31 metai), auginančių dvimetį sūnų, nevaisingumo istoriją. Po ketverių metų pastangų šeimos svajonė išsipildė.
Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.
Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą?
7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų
Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.
Nevaisingoms poroms – pagalba Santariškių klinikose
2016 m. vasario mėnesį VUL Santariškių klinikose buvo įkurtas Koordinacinis Santaros vaisingumo centras. Nevaisingoms poroms pagalbą teiks jungtinė gydytojų akušerių, ginekologų, genetikų, medicinos biologų, embriologų, laboratorinės medicinos gydytojų ir kitų medicinos specialistų komanda.
Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.
Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos
Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios <sup style="color: #ff0000;">(+apklausa)</sup>
Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.
Kas gali sutrikdyti moters ovuliaciją?
Ar moters organizme reguliariai vyksta ovuliacija, priklauso nuo jos hormonų pusiausvyros, taip pat įtakos turi kitos organizmo ligos - ir lėtinės, ir ūmios.
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Europoje maždaug kas penkta pora negali susilaukti vaikų.
Nevaisingoms šeimoms Lietuvoje – naujos galimybės
Urologas – apie spermos kokybę: kas rizikuoja tapti nevaisingas?
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo.
Gydytojas įvardija didžiausius vyriškumo priešus: kas kenkia spermai ir visam vaisingumui
Kuo toliau, tuo dažniau prabylama apie tai, kad vis daugiau porų sunkiau susilaukti vaikų. Šįkart pakalbėkime apie tai, kokios priežastys lemia vyrų nevaisingumą. Ar vyrų spermos kokybė iš tiesų blogėja? Nuo ko reikėtų saugoti savo sūnus, būsimus vyrus?
„Negaliu susilaukti vaikelio“. Tokiu sakiniu neretai prasideda moterų, norinčių, bet negalinčių greitai pastoti laiškai. Ar visada verta pulti į neviltį? Kas gali padėti greičiau pastoti?
Gydytojas griauna mitus apie tai, kodėl šeimos nesusilaukia vaikų
Šokiruojantis tyrimas apie nenorinčius turėti vaikų
Neturėti vaikų - tai vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos priima pora. Tačiau kaip rodo naujasis tyrimas, dauguma porų likti bevaikiais nusprendžia vos... po vieno pokalbio.
Koks bus moters klimaksas, sufleruoja jos nėštumas
Norite žinoti, koks bus jūsų klimaksas - sunkus ar nelabai? Prisiminkite, kaip jautėtės nėštumo metu. Olandijos mokslininkai tvirtina suradę ryšį tarp nėštumo ir menopauzės simptomų.
Su vyru vis dažniau pasikalbate apie vaikus? O gal jau dedate ir realių pastangų, kad jų susilaukti? Jei taip, turite žinoti, kas jums gali trukdyti pastoti.
Nepastojate? Priežastis gali būti netikėta
Dirbtinis apvaisinimas: žingsnis po žingsnio
Lietuvoje nėra tikslios statistikos, kiek porų yra nevaisingų, tačiau manoma, kad ji panaši į kitų Europos ir pasaulio šalių statistiką. Natūraliai susilaukti vaikų negali maždaug kas penkta pora, tačiau mokslininkai prognozuoja, kad netrukus nevaisingumas gali grėsti net kas trečiai porai.
5 kliūtys, trukdančios susilaukti vaikų
Nevaisingumas - vis dažnesnė moterų ir vyrų problema. Jei esate vieni iš tų, kurie kiekvieną mėnesį viltingai laukiate gerosios žinios, paskaitykite apie dažniausias nepastojimo priežastis.
Nevaisingumas – problema, prieš kurią Lietuvoje dažnai užmerkiamos akys. Vis dar nepriimtas pagalbinio apvaisinimo įstatymas verčia šeimas pagalbos ieškoti kitose šalyse, kur nevaisingumo gydymo išlaidos neretai mažesnės. Kokią pagalbą siūlo šiuolaikinė medicina nevaisingoms šeimoms? Apžvelgiame kai kuriuos populiariausius metodus.
5 modernūs būdai susilaukti vaikų
Hormonų terapija negalintiems susilaukti vaikų
Svajojate apie vaikutį, o jo kaip nėra, taip nėra? Gali būti, kad priežastis - sutrikusi hormonų pusiausvyra. Svarbiausi klausimai apie hormonų terapiją: kas tai yra ir kokioms poroms gali padėti?
Pagalbinis apvaisinimas: pasiduoti negalima bandyti
Kablelį žodžių junginyje „pasiduoti negalima bandyti“ galima rašyti dvejopai. Jeigu esate iš tų, kurie pasiduoti nežada ir nori bandyti, siūlome svarbiausius atsakymus į jums rūpimus klausimus apie apvaisinimą mėgintuvėlyje (IVF).