5 kliūtys, trukdančios susilaukti vaikų

 (11)
Nevaisingumas - vis dažnesnė moterų ir vyrų problema. Jei esate vieni iš tų, kurie kiekvieną mėnesį viltingai laukiate gerosios žinios, paskaitykite apie dažniausias nepastojimo priežastis.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Policistinių kiaušidžių sindromas

Tai viena iš dažniausių hormoninio pobūdžio problemų ir nevaisingumo priežasčių tarp vaisingo amžiaus moterų. Policistinių kiaušidžių sindromas turi poveikį ovuliacijai: gali ją sumažinti arba kartais visiškai užslopinti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokią pirmą klaidą padarė jaunieji karališkieji tėvai?
Populiariausių vardų TOP 10 didžiuosiuose Lietuvos miestuose

Policistinių kiaušidžių sindromas būdingas jaunoms, 20 - 30 metų, moterims. Pagrindinis sindromo požymis - policistinės kiaušidės. Negalima painioti dviejų skirtingų dalykų: policistinių kiaušidžių sindromo ir policistinių kiaušidžių. Pastarosios pasitaiko dažniau negu policistinių kiaušidžių sindromas.

Sindromui būdinga ne tik policistinės kiaušidės, bet ir padidėjęs plaukuotumas, hormonų apykaitos sutrikimas, nutukimas ir ovuliacijos nebuvimas. Tai ir įtakoja moters nevaisingumą, kuris gydomas kompleksiškai: hormonais, mitybos rekomendacijomis, mankšta.

Endometriozė

Endometriozė yra liga, kuria sergant gimdos audinys auga ne gimdos viduje, o išorėje. Vieni iš požymių - skausmingos mėnesinės, stiprus kraujavimas, skausmas dubens srityje, nemalonūs pojūčiai lytinio akto metu.

Tačiau ši liga yra pakankamai klastinga, nes daug ja sergančių moterų jokių požymių nejaučia! Dažniausiai endometriozė ir yra diagnozuojama vaisingo amžiaus moterims, iki maždaug 35 -erių metų. Endometriozė yra taip pat dažna nepastojimo priežastis tarp moterų.

Gydant dažniausiai skiriami vaistai, arba prireikia net operacijos, kartais - ir to, ir to.

Vyresnis amžius

Mokslas, studijos, karjera, o tada - vaikai. Laikantis šios formulės, moterys neretai atidėlioja gimdymą iki 30 ar net 40 metų. Kuo vyresnė moteris, tuo labiau mažėja jos galimybės pastoti.

Nustatyta, kad vyresnėms kaip trisdešimt metų moterims vis dažniau pasitaiko „tuščių" ciklų, t.y, tokių, kai ovuliacija neįvyksta ir kiaušinėlis negali būti apvaisinamas. Yra manoma, kad sulaukus 35-erių metų per metus gali pasitaikys net iki 3-5 tokių „tuščių" ciklų, o sulaukus 40-ies - jau ir septyni.

Nediagnozuotos medicininės problemos

Tai yra tokie „paslėpti" pavojai, apie kuriuos moteris net nenujaučia - įvairios lėtinės ligos, hormonų pusiausvyros sutrikimai. Pavyzdžiui, moteris gali turėti skydliaukės problemų arba sirgti cukriniu diabetu, ir šios priežastys gali sukelti nevaisingumą.

Yra keletas rizikos faktų, kurie didina tokių ligų atsiradimo tikimybę: rūkymas, aukštas kraujospūdis, nutukimas ir pan.

Prieš planuojant nėštumą, verta reguliariai lankytis ne tik pas gydytoją ginekologą, bet ir pas šeimos gydytoją, kuris paskirs atlikti įprastus sveikatos patikros tyrimus.

Spermatozoidų problemos

Kartais moteris išsitiria sveikatą, išbando visas priemones, tačiau nėštumo kaip nėra, taip nėra. Nevaisingumo priežastis gali slypėti ir vyro spermoje.

Per mažas spermatozoidų kiekis, nepakankamas jų gyvybingumas ir greitis - tai dažniausios spermos problemos, trukdančios pastoti. Dauguma lengvų spermos trūkumų yra nesunkiai pašalinami, aišku, kai jie laiku ir tiksliai diagnozuojami.

Kai pakitimai yra dideli, gali prireikti didesnių pagalbinio apvaisinimo pastangų norint susilaukti geidžiamo mažylio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nevaisingumas, jo gydymas

Išskirtinis garsaus Norvegijos mokslininko Thomas Aksnes interviu: kone kiekviena moteris gali pastoti natūraliai

Norvegijos mokslininkas, daugiau nei 200 gydymo centrų tinklo visame pasaulyje „Health Optimizing" įkūrėjas Thomas Aksnes atvyksta skaityti pranešimo į Lietuvą. Sukaupta ilgamete gydymo patirtimi, asmeniniais tyrinėjimais vaisingumo tema mokslininkas dalinsis gegužės 6 d. vyksiančioje konferencijoje „Sveika ir laiminga mama".

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (37)

Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Norite susilaukti vaikų ir rūkote? – Tuomet turite tai žinoti

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai, įtemptas gyvenimo būdas ar sveikatos problemos.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

Urologas B. Dainys: kas lemia, kad vyras turi gerą spermą (27)

Garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys augantį Lietuvos vyrų nevaisingumą sieja ne tik su prostatos ir sėklidžių uždegimais ar lytiškai plintančiomis ligomis, bet ir su sėsliu gyvenimo būdu. „Vyrai per daug laiko praleidžia prie kompiuterių ir televizorių. Mažas fizinis aktyvumas, persivalgymas, žalingi įpročiai tragiškai veikia spermos kokybę. Visur turėtų būti saikas ir savidrausmė", – pataria profesorius.

Nevaisingumą įveikusios šeimos išpažintis: įvyko stebuklas specialistų komentarai (4)

Publikuojame Vaidos (30 metų) ir Donato (31 metai), auginančių dvimetį sūnų, nevaisingumo istoriją. Po ketverių metų pastangų šeimos svajonė išsipildė.

Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą? (38)

Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.

7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų

Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.

Urologas: kas lemia nekokybišką vyro spermą (11)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo ir, kad ir kaip būtų neįprasta manyti, apie 40 proc. atvejų „kalta" būna nekokybiška vyro sperma.

Kodėl Lietuvoje daugėja nevaisingų vyrų (1)

Iki šiol visuomenėje manoma, kad nevaisingumas – moters problema, tačiau net 40 proc. atvejų dėl negalėjimo pastoti „kaltas" būna vyras, o tiksliau – suprastėjusi jo spermos kokybė ar ejakuliacijos sutrikimai.

Nevaisingoms poroms – pagalba Santariškių klinikose

2016 m. vasario mėnesį VUL Santariškių klinikose buvo įkurtas Koordinacinis Santaros vaisingumo centras. Nevaisingoms poroms pagalbą teiks jungtinė gydytojų akušerių, ginekologų, genetikų, medicinos biologų, embriologų, laboratorinės medicinos gydytojų ir kitų medicinos specialistų komanda.

Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos (36)

Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.

Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios (+apklausa) (14)

Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.

ATVIRAI: negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis

Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?

Nepavyksta pastoti: kada jau laikas sunerimti

Gydytojos akušerės ginekologės Rūtos Liutkevičienės parengta informacija apie tai, kada reikėtų sunerimti, jei nepavyksta pastoti.