ATVIRAI: negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis

Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Rolanda klausia:

„Norėčiau paklausti, kaip susigyventi su ta mintimi, kad niekada neturėsiu vaikelio, kurio taip trokštu?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė Gabija Jurgelytė, www.ipi.lt.

Jūsų klausimas tikrai labai sunkus. Toks trumpas, o kartu gilus. Ir jame telpa tūkstančiai mūsų gyvenimo situacijų, kai esame priversti susitaikyti su tuo, ko pakeisti negalim.

Šiuo atveju Jūs bandote susitaikyti su praradimu. Gal tai ir nėra praradimas neatlikti mamos vaidmenį gyvenime, bet turbūt visi patarimai bei pasiūlymai apie įsivaikinimą bei globą Jums yra ne kartą girdėti ir nė kiek nepadeda. Todėl, kad tai yra Jūsų praradimas ir tik Jūs viena žinote, ką sudedate į tą atsisveikinimą su galimybe susilaukti bei užauginti savo vaiką.

Tai yra netektis, ji yra skaudi, o tam, kad susitaikytume su skaudžiais praradimais, mes turime juos išgedėti.

Penkias gedulo stadijas apibūdino Elizabet Kubler-Ross 1969 metais išleistoje knygoje „Apie mirtį ir mirimą". Ir nepaisant to, kad šioje knygoje kalba buvo apie mirtinomis ligomis sergančius ligonius, šios penkios stadijos atspindi esminius žmogaus psichikos procesus susidūrus su tuo, ko negali pakeisti.

Taigi, pirmiausia yra neigimas, kai žmogus negali patikėti, kad taip atsitiko su juo ir bando atsiriboti nuo realybės.

Antroji stadija - tai pyktis, kylantis iš skausmo, kurio žmogus dar negali išbūti ir ryškiausias klausiant: „kodėl tai atsitiko su manimi?".

Vėliau prasideda derybos (derybos su likimu), kai atsisukama į praeitį ir bandoma įsivaizduoti, kas būtų buvę, jeigu...

Tuomet, kai šios derybos nepavyksta (o jos juk niekada nepavyksta), atsliūkina liūdesys. Tai yra tikrasis atsisveikinimas, be kurio nėra jokio susitaikymo. Susitaikymo kaip paskutinio gedėjimo etapo.

Niekas negali pasakyti, kiek trunka kiekviena iš šių stadijų. Niekas negali užtikrinti, kad iš vieno jų negrįšite atgal, vietoj to, kad judėtumėte į priekį. Bet svarbu yra tai, kad visi jausmai turi savo reikšmę ir savo teisę būti Jumyse tam, kad praeitų.

Stiprybės Jums su tais jausmais, kurie yra ir tais, kurie praeina.

Nevaisingumas, jo gydymas

Atvirai apie nevaisingumą prabilusi Gintarė: džiugu, jog apie šią problemą vis daugiau kalbama viešai

Jautri tema – nevaisingumas. Kaip nepasiduoti, laimėti ar susitaikyti su šeimos planavimo sunkumais?

Išskirtinis garsaus Norvegijos mokslininko Thomas Aksnes interviu: kone kiekviena moteris gali pastoti natūraliai

Norvegijos mokslininkas, daugiau nei 200 gydymo centrų tinklo visame pasaulyje „Health Optimizing" įkūrėjas Thomas Aksnes atvyksta skaityti pranešimo į Lietuvą. Sukaupta ilgamete gydymo patirtimi, asmeniniais tyrinėjimais vaisingumo tema mokslininkas dalinsis gegužės 6 d. vyksiančioje konferencijoje „Sveika ir laiminga mama".

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (37)

Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Norite susilaukti vaikų ir rūkote? – Tuomet turite tai žinoti

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai, įtemptas gyvenimo būdas ar sveikatos problemos.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

Urologas B. Dainys: kas lemia, kad vyras turi gerą spermą (27)

Garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys augantį Lietuvos vyrų nevaisingumą sieja ne tik su prostatos ir sėklidžių uždegimais ar lytiškai plintančiomis ligomis, bet ir su sėsliu gyvenimo būdu. „Vyrai per daug laiko praleidžia prie kompiuterių ir televizorių. Mažas fizinis aktyvumas, persivalgymas, žalingi įpročiai tragiškai veikia spermos kokybę. Visur turėtų būti saikas ir savidrausmė", – pataria profesorius.

Nevaisingumą įveikusios šeimos išpažintis: įvyko stebuklas specialistų komentarai (4)

Publikuojame Vaidos (30 metų) ir Donato (31 metai), auginančių dvimetį sūnų, nevaisingumo istoriją. Po ketverių metų pastangų šeimos svajonė išsipildė.

Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą? (38)

Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.

7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų

Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.

Urologas: kas lemia nekokybišką vyro spermą (11)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo ir, kad ir kaip būtų neįprasta manyti, apie 40 proc. atvejų „kalta" būna nekokybiška vyro sperma.

Kodėl Lietuvoje daugėja nevaisingų vyrų (1)

Iki šiol visuomenėje manoma, kad nevaisingumas – moters problema, tačiau net 40 proc. atvejų dėl negalėjimo pastoti „kaltas" būna vyras, o tiksliau – suprastėjusi jo spermos kokybė ar ejakuliacijos sutrikimai.

Nevaisingoms poroms – pagalba Santariškių klinikose

2016 m. vasario mėnesį VUL Santariškių klinikose buvo įkurtas Koordinacinis Santaros vaisingumo centras. Nevaisingoms poroms pagalbą teiks jungtinė gydytojų akušerių, ginekologų, genetikų, medicinos biologų, embriologų, laboratorinės medicinos gydytojų ir kitų medicinos specialistų komanda.

Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos (36)

Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.

Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios (+apklausa) (14)

Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.

ATVIRAI: negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis

Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?