Kas gali sutrikdyti moters ovuliaciją?

Ar moters organizme reguliariai vyksta ovuliacija, priklauso nuo jos hormonų pusiausvyros, taip pat įtakos turi kitos organizmo ligos - ir lėtinės, ir ūmios.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kas mėnesį vykstanti ovuliacija - tai ženklas, kad moteris yra vaisinga ir gali tapti mama.

Kodėl gali būti sutrikdytas moters ciklas ir ovuliacijos nevyksta, priežasčių gali būti. Tai ir hormonų veiklos sutrikimai, ir organizmo uždegimai. Išskiriamos trys pagrindinės ligų grupės, kurios turi didelę įtaką ovuliacijai.

Ligos, kurios sukelia ovuliacijos sutrikimus:

Visi skydliaukės sutrikimai turi tiesioginės įtakos ovuliacijos vyksmui.

Endokrininės problemoshipofizės veiklos sutrikimai, kuriuos sukelti gali įvairios smegenų traumos, augliai, kraujotakos sistemos sutrikimai. Dėl šios priežastys gali būti pagaminamas per didelis prolaktino kiekis, o būtent šis hormonas dažnai slopina ovuliaciją ir tampa nevaisingumo priežastimi.

Trečioji grupė ligų, kurios sukelia pažeidžia ovuliaciją, tai yra ligos, dėl kurių moters organizme padidėja vyriško hormono. Pavyzdžiui, cistos kiaušidėse.

Netaisyklinga mityba

Nevaisingumo priežastimi gali būti per didelė kūno masė. Kai moteris priauga per daug svorio, padidėja jos riebalinis audinys, tai gali sukelti hormonų sutrikimus ir turėti neigiamos įtakos ovuliacijai. Ir atvirkščiai, per didelis svorio netekimas, alinančios dietos ir netaisyklinga mityba gali lemti mėnesinių sutrikimus ir ovuliacijos nebuvimą.

Per didelis sporto krūvis

Sveika gyvensena ir kasdienė fizinė veikla tikrai naudinga kiekvienai moteriai, tačiau sekinantis sportas gali lemti ovuliacijos „išjungimą". Jei kankinatės sporto salėje iki išsekimo, be to, jūsų organizmą eikvoja dietos, nenustebkite, jei ovuliacijos nevyksta.

Ką daryti sutrikus ovuliacijai?

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Jei kurį laiką planuojate nėštumą, stebite savo moterišką ciklą, matuojate bazalinę temperatūrą, darote ovuliacijos testus ir pastebite, kad kažkas negerai, svarbu laiku išsiaiškinti priežastis ir ieškoti pagalbos. Ovuliacijos nebuvimas gali signalizuoti ir apie rimtą ligą, todėl žiūrėti į tai pro pirštus nevalia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nevaisingumas, jo gydymas

Atvirai apie nevaisingumą prabilusi Gintarė: džiugu, jog apie šią problemą vis daugiau kalbama viešai

Jautri tema – nevaisingumas. Kaip nepasiduoti, laimėti ar susitaikyti su šeimos planavimo sunkumais?

Išskirtinis garsaus Norvegijos mokslininko Thomas Aksnes interviu: kone kiekviena moteris gali pastoti natūraliai

Norvegijos mokslininkas, daugiau nei 200 gydymo centrų tinklo visame pasaulyje „Health Optimizing" įkūrėjas Thomas Aksnes atvyksta skaityti pranešimo į Lietuvą. Sukaupta ilgamete gydymo patirtimi, asmeniniais tyrinėjimais vaisingumo tema mokslininkas dalinsis gegužės 6 d. vyksiančioje konferencijoje „Sveika ir laiminga mama".

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (37)

Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Norite susilaukti vaikų ir rūkote? – Tuomet turite tai žinoti

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai, įtemptas gyvenimo būdas ar sveikatos problemos.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

Urologas B. Dainys: kas lemia, kad vyras turi gerą spermą (27)

Garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys augantį Lietuvos vyrų nevaisingumą sieja ne tik su prostatos ir sėklidžių uždegimais ar lytiškai plintančiomis ligomis, bet ir su sėsliu gyvenimo būdu. „Vyrai per daug laiko praleidžia prie kompiuterių ir televizorių. Mažas fizinis aktyvumas, persivalgymas, žalingi įpročiai tragiškai veikia spermos kokybę. Visur turėtų būti saikas ir savidrausmė", – pataria profesorius.

Nevaisingumą įveikusios šeimos išpažintis: įvyko stebuklas specialistų komentarai (4)

Publikuojame Vaidos (30 metų) ir Donato (31 metai), auginančių dvimetį sūnų, nevaisingumo istoriją. Po ketverių metų pastangų šeimos svajonė išsipildė.

Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą? (38)

Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.

7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų

Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.

Urologas: kas lemia nekokybišką vyro spermą (11)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo ir, kad ir kaip būtų neįprasta manyti, apie 40 proc. atvejų „kalta" būna nekokybiška vyro sperma.

Kodėl Lietuvoje daugėja nevaisingų vyrų (1)

Iki šiol visuomenėje manoma, kad nevaisingumas – moters problema, tačiau net 40 proc. atvejų dėl negalėjimo pastoti „kaltas" būna vyras, o tiksliau – suprastėjusi jo spermos kokybė ar ejakuliacijos sutrikimai.

Nevaisingoms poroms – pagalba Santariškių klinikose

2016 m. vasario mėnesį VUL Santariškių klinikose buvo įkurtas Koordinacinis Santaros vaisingumo centras. Nevaisingoms poroms pagalbą teiks jungtinė gydytojų akušerių, ginekologų, genetikų, medicinos biologų, embriologų, laboratorinės medicinos gydytojų ir kitų medicinos specialistų komanda.

Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos (36)

Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.

Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios (+apklausa) (14)

Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.

ATVIRAI: negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis

Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?