Nepastojate? Priežastis gali būti netikėta

 (6)
Su vyru vis dažniau pasikalbate apie vaikus? O gal jau dedate ir realių pastangų, kad jų susilaukti? Jei taip, turite žinoti, kas jums gali trukdyti pastoti.
© Shutterstock nuotr.

Alkoholis neigiamai veikia moters vaisingumą

Mokslininkai neabejoja, kad alkoholis turi neigiamos įtakos moters vaisingumui. Tyrimai rodo, kad vyno taurę ar alaus bokalą dažnai kilnojančios poros ilgiau nepastoja, palyginus su negeriančiųjų poromis. Be to, tai galioja ne tik natūralaus pastojimo atvejais, bet ir kai į pagalbą pasitelkiamas pagalbinis apvaisinimas.

Mokslininkai iš JAV tyrė 90 porų, kurioms nepavyko pastoti net po trijų pagalbinio apvaisinimo procedūrų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Žinomos šeimos Lietuvoje savo vaikučiams suteikia vardus, kurie Lietuvoje buvo populiarūs prieš 100 metų
Kaip vaiko gimimo valanda veikia jo likimą?

Susilaikymas padeda pastoti

Paaiškėjo, kad moterys, kurios susilaiko nuo alkoholio visiškai bent tris mėnesius iki pastojimo dienos, turi net 90 proc. didesnę tikimybę pastoti. Moterys, kurios per savaitę išgerdavo apie tris taures vyno, atvirkščiai, sumažindavo savo tikimybę pastoti net 30 procentų. Tyrėjai daro išvadą - sumažinti šansus pastoti gali net viena taurė vyno per savaitę!

Alkoholis turi neigiamos įtakos moters kiaušidžių veiklai, todėl planuojant vaikelį, būtina atsisakyti jo bent tris mėnesius iki pastojimo. Dar geriau, jei taip pasielgia abu - ir vyras, ir moteris.

Alkoholis ir nėštumas

Specialistai perspėja, kad alkoholio vartojimo pasekmės yra liūdnos ir jau pastojusioms moterims. Anot ekspertų, alkoholio vartojimas nėštumo metu yra viena iš pagrindinių kūdikių vystymosi sutrikimų Europos Sąjungoje priežasčių. Per nėštumą net nedideliais kiekiais ar tik nėštumo pirmaisiais mėnesiais vartojamas alkoholis trukdo normaliam vaisiaus vystymuisi ir gali rimtai pakenkti dar negimusiam kūdikiui.

Tačiau net ir žinant šiuos faktus, statistika verčia sunerimti: apie 25 procentus nėščiųjų Ispanijoje, 35-50 procentų Olandijoje ir iki 79 proc. nėščiųjų Jungtinėje Karalystėje bei Airijoje neatsisako visiškai alkoholio per devynis mėnesius, kol laukiasi mažylio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nevaisingumas, jo gydymas

Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą? (36)

Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.

7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų

Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.

Urologas: kas lemia nekokybišką vyro spermą (11)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo ir, kad ir kaip būtų neįprasta manyti, apie 40 proc. atvejų „kalta" būna nekokybiška vyro sperma.

Kodėl Lietuvoje daugėja nevaisingų vyrų (1)

Iki šiol visuomenėje manoma, kad nevaisingumas – moters problema, tačiau net 40 proc. atvejų dėl negalėjimo pastoti „kaltas" būna vyras, o tiksliau – suprastėjusi jo spermos kokybė ar ejakuliacijos sutrikimai.

Nevaisingoms poroms – pagalba Santariškių klinikose

2016 m. vasario mėnesį VUL Santariškių klinikose buvo įkurtas Koordinacinis Santaros vaisingumo centras. Nevaisingoms poroms pagalbą teiks jungtinė gydytojų akušerių, ginekologų, genetikų, medicinos biologų, embriologų, laboratorinės medicinos gydytojų ir kitų medicinos specialistų komanda.

Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos (36)

Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.

Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios (+apklausa) (14)

Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.

ATVIRAI: negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis

Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?

Nepavyksta pastoti: kada jau laikas sunerimti

Gydytojos akušerės ginekologės Rūtos Liutkevičienės parengta informacija apie tai, kada reikėtų sunerimti, jei nepavyksta pastoti.

Kas gali sutrikdyti moters ovuliaciją?

Ar moters organizme reguliariai vyksta ovuliacija, priklauso nuo jos hormonų pusiausvyros, taip pat įtakos turi kitos organizmo ligos - ir lėtinės, ir ūmios.

Nevaisingoms šeimoms Lietuvoje – naujos galimybės

Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Europoje maždaug kas penkta pora negali susilaukti vaikų.

Urologas – apie spermos kokybę: kas rizikuoja tapti nevaisingas? (4)

Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo.

Kaip namų sąlygomis patikrinti spermos kokybę (12)

Kai pora ilgą laiką negali susilaukti vaikučių, tiriamas ir moters, ir vyro vaisingumas. Statistika rodo, kad vienodai - maždaug po 40 proc. nevaisingumo atvejų yra dėl vyro ir moters sveikatos problemų, o likusių 20 proc. nevaisingumo atvejų priežastys lieka nežinomos.

Erekcijos sutrikimai: tai, kas svarbu žinoti

Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą. Nors nepakankamą erekciją ar jos nebuvimą bent kartą gyvenime patiria kone kiekvienas vyras, nuo seniausių laikų šią disfunkciją buvo bandoma pateisinti pačiais netikėčiausiais dalykais. Pasak dr. urologo Vytauto Kamarausko, neretai viduramžių vertų pasiteisinimų ir gydymo metodų jam tenka išgirsti ir kasdienėje savo gydymo praktikoje.

Gydytojas įvardija didžiausius vyriškumo priešus: kas kenkia spermai ir visam vaisingumui (2)

Kuo toliau, tuo dažniau prabylama apie tai, kad vis daugiau porų sunkiau susilaukti vaikų. Šįkart pakalbėkime apie tai, kokios priežastys lemia vyrų nevaisingumą. Ar vyrų spermos kokybė iš tiesų blogėja? Nuo ko reikėtų saugoti savo sūnus, būsimus vyrus?