Reklama

Nevaisingoms šeimoms Lietuvoje – naujos galimybės

Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Europoje maždaug kas penkta pora negali susilaukti vaikų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nevaisingų porų gydymui yra taikomi įvairūs pagalbinio apvaisinimo metodai, vienas iš jų - apvaisinimas mėgintuvėlyje, kai kiaušialąstės yra paimamos iš kiaušidžių ir apvaisinamos laboratorijoje. Apvaisinti kiaušinėliai yra auginami inkubatoriuje ir embrionai yra perkeliami į moters gimdą. Vaisingumo klinika pirmoji Lietuvoje ir viena pirmųjų Baltijos šalyse pradėjo naudoti unikalų embrionų inkubatorių Esco Miri® TL, paremtą „time-lapse“ – periodinio fotografavimo metodu.

„Time-lapse“ technologija leidžia ištisą parą stebėti embriono vystymąsi iki perkėlimo į gimdą, nepažeidžiant jo vystymosi sąlygų. Bet kuriuo metu embriologai gali visą procesą stebėti „gyvai" specialiame ekrane, analizuoti įrašytą informaciją ir atrinkti geriausius embrionus, turinčius didžiausią implantavimosi potencialą.


Embriono raidą 24 valandas per parą fiksuoja unikalus embrionų inkubatorius Esco Miri® TL.

Iki šiol kiaušialąstės ir embrionai buvo vertinami mikroskopiškai tam tikru momentu: po 16 (zigotos stadija); 48 (antros dienos embrionas); 72 (trečios dienos embrionas) ir t.t. valandų nuo apvaisinimo momento. Pagal tokį vienmomentinį  vertinimą geriausios kokybės embrionai buvo atrenkami ir patalpinami į moters gimdą. Kadangi embriono augimas yra dinaminis, besikeičiantis procesas, svarbu turėti nuoseklią informaciją apie embriono vystymąsi bet kuriuo metu.

Esminis embriono kokybės rodiklis yra spartus dalijimasis, tačiau vertinant tam tikru momentu visi embrionai gali turėti vienodą blastomerų (dalelių į kurias yra pasidaliję) skaičių. Svarbu žinoti, kuris embrionas pasidalijo pirmasis, nes būtent jo implantavimosi gimdoje galimybės yra didžiausios. Šią galimybę, kaip ir daugelį kitų (embriono fragmentų, blastomerų lygumo dinamikos, blastocistos formavimosi) suteikia naujasis Esco Miri® TL. Šiame inkubatoriuje embrionas yra nuolat (24 valandas per parą) filmuojamas ir gauta medžiaga įrašoma į aparato atmintį. Tai suteikia unikalią galimybę stebėti embrionus neištraukiant jų iš inkubatoriaus, o taip pat peržiūrėti visą embriono raidos istoriją.

Inkubatorius turi embrionų įvertinimo įrankį, kuris padeda embriologams atrinkti kokybiškiausius (gyvybingiausius) embrionus ir tokiu būdu maksimaliai padidinti IVF procedūros sėkmės galimybes.


Vaisingumo klinikoje dirbanti embriologė, biomedicinos mokslų daktarė Živile Čerkienė.

Pastovios terpės ir temperatūros palaikymas yra labai svarbus sėkmingam embriono vystymuisi, todėl Esco Miri® TL suteikiama galimybė stebėti procesą neištraukiant embrionų iš inkubatoriaus yra labai reikšminga. Auginant embrionus šiame inkubatoriuje, nereikia, kaip įprastuose inkubatoriuose, išimti embrionų lėkštelės, dėti po mikroskopu, įvertinti ir vėl grąžinti embrionus į inkubatorių. Dabar galima viską stebėti ekrane, neištraukus embrionų iš jiems įprastos vystymosi aplinkos.

„Vaisingumo klinika" pradėjo veikti 2000 metais Vilniuje. Šiuo metu tai - didžiausia nevaisingumo problemas sprendžianti gydymo įstaiga Lietuvoje, turinti padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Čia atliekama daugiausia pagalbinio apvaisinimo procedūrų šalyje, dirba aukščiausios kvalifikacijos nevaisingumo gydymo ir pagalbinio apvaisinimo specialistai.

„Vaisingumo klinikos“ vaizdo įraše galima matyti embriono raidą, užfiksuotą naudojant unikalų embrionų inkubatorių Esco Miri® TL.

Daugiau informacijos www.vaisingumas.lt

Užsakymo nr.: PT_68147132

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nevaisingumas, jo gydymas

Atvirai apie nevaisingumą prabilusi Gintarė: džiugu, jog apie šią problemą vis daugiau kalbama viešai

Jautri tema – nevaisingumas. Kaip nepasiduoti, laimėti ar susitaikyti su šeimos planavimo sunkumais?

Išskirtinis garsaus Norvegijos mokslininko Thomas Aksnes interviu: kone kiekviena moteris gali pastoti natūraliai

Norvegijos mokslininkas, daugiau nei 200 gydymo centrų tinklo visame pasaulyje „Health Optimizing" įkūrėjas Thomas Aksnes atvyksta skaityti pranešimo į Lietuvą. Sukaupta ilgamete gydymo patirtimi, asmeniniais tyrinėjimais vaisingumo tema mokslininkas dalinsis gegužės 6 d. vyksiančioje konferencijoje „Sveika ir laiminga mama".

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (37)

Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Norite susilaukti vaikų ir rūkote? – Tuomet turite tai žinoti

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai, įtemptas gyvenimo būdas ar sveikatos problemos.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

Urologas B. Dainys: kas lemia, kad vyras turi gerą spermą (27)

Garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys augantį Lietuvos vyrų nevaisingumą sieja ne tik su prostatos ir sėklidžių uždegimais ar lytiškai plintančiomis ligomis, bet ir su sėsliu gyvenimo būdu. „Vyrai per daug laiko praleidžia prie kompiuterių ir televizorių. Mažas fizinis aktyvumas, persivalgymas, žalingi įpročiai tragiškai veikia spermos kokybę. Visur turėtų būti saikas ir savidrausmė", – pataria profesorius.

Nevaisingumą įveikusios šeimos išpažintis: įvyko stebuklas specialistų komentarai (4)

Publikuojame Vaidos (30 metų) ir Donato (31 metai), auginančių dvimetį sūnų, nevaisingumo istoriją. Po ketverių metų pastangų šeimos svajonė išsipildė.

Nevaisingumas: kaip įveikti šią skaudžią ligą? (38)

Jei moteriai nesiseka pastoti keletą mėnesių – kyla nerimas. Jei nesiseka pastoti per metus ir daugiau – apima baimė ir nežinia.

7 mitai apie vaisingumą norintiems susilaukti vaikų

Pora, kuri planuoja nėštumą, neretai nusimena, kai nepavyksta iš pirmo ar antro ciklo. Kada iš tiesų verta sunerimti ir kokiais vaisingumo mitais tikėti nereikia.

Urologas: kas lemia nekokybišką vyro spermą (11)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo ir, kad ir kaip būtų neįprasta manyti, apie 40 proc. atvejų „kalta" būna nekokybiška vyro sperma.

Kodėl Lietuvoje daugėja nevaisingų vyrų (1)

Iki šiol visuomenėje manoma, kad nevaisingumas – moters problema, tačiau net 40 proc. atvejų dėl negalėjimo pastoti „kaltas" būna vyras, o tiksliau – suprastėjusi jo spermos kokybė ar ejakuliacijos sutrikimai.

Nevaisingoms poroms – pagalba Santariškių klinikose

2016 m. vasario mėnesį VUL Santariškių klinikose buvo įkurtas Koordinacinis Santaros vaisingumo centras. Nevaisingoms poroms pagalbą teiks jungtinė gydytojų akušerių, ginekologų, genetikų, medicinos biologų, embriologų, laboratorinės medicinos gydytojų ir kitų medicinos specialistų komanda.

Jaudinanti nuotrauka byloja, ką iš tiesų patiria nevaisingos šeimos (36)

Nevaisingumo gydymas Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuotas įstatymais. Tačiau tai nesumažina problemos – šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, kasmet daugėja.

Vis daugiau moterų gimdo vaikus būdamos skaisčios (+apklausa) (14)

Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiojoje Britanijoje pagimdė mažiausiai 25 merginos, kurios dar buvo skaisčios, tai yra, nepraradusios nekaltybės.

ATVIRAI: negaliu turėti vaikų ir dėl to plyšta širdis

Rolandos klausimas trumpas, tačiau nėra lengvai atsakomas: kaip susitaikyti su mintimi, kad niekada neteks turėti savo vaikelio?