Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu
Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.
Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?
Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.
Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.
Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai
Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai
Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.
Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių <span style="color: #ff0000;"><sup>Kinų kalendorius</sup></span>
Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.
Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.
Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?
Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti
Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.
Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai
Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.
Naujos gyvybės pradėjimas iki šių dienų gaubiamas mitų ir prietarų. Bene dažniausiai pasitaikančius aptarsime šiame straipsnyje.
7 mitai apie pastojimą, kuriais vis dar tikima XXI amžiuje
A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą
Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.
Kokią sekso pozą rinktis, jei norite berniuko, o kokią – planuojantiems mergaitę
Vieni mano, kad seksualinės pozos, laikas ir varpos įsiskverbimo gylis gali lemti būsimo kūdikio lytį. Kiti sako, kad nėra būdo nuspėti ar nulemti lytį.
Planuojant vaikus, visada knieti nors akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį: koks išrinktasis būtų tėtis, kokia mama galėtų būti mergina? Jūsų dėmesiui – lentelė, kuri padės jums atsakyti į šiuos klausimus.
Vyro ir moters Zodiako ženklai: kokie tėvai būsite savo vaikams
Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu?
Kalbant apie apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo, visada iškyla tas pats klausimas - ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? Iš tiesų, tai įmanoma. Nors nėštumas nėra labai tikėtinas, tačiau visiškai atmesti jo tikimybės negalima.
Ką kiekviena moteris turėtų žinoti apie gimdos kaklelį
Apžiūros pas ginekologą metu besilaukiančiai ir jau pagimdžiusiai moteriai neretai yra apčiuopiamas ir įvertinamas gimdos kaklelis. Ką svarbu žinoti apie šį organą?
Mums parašiusi moteris prisipažįsta, kad vaikus labai myli, tačiau mintis apie nėštumą jai yra baisi. Kodėl taip yra?
Vaikus myliu, bet pastoti bijau: psichologės patarimas
Ar tikrai vaikus gimdyti geriausia iki 35 metų?
Kada gimdyti pirmąjį vaiką? Kiek laiko reikia, kad po gimdymo atsigautų moters organizmas ir būtų galima toliau planuoti šeimos pagausėjimą? Šiuos klausimus gydytojai ginekologai girdi iš tiesų dažnai. Tačiau problema yra ta, kad joks gydytojas neduos jums vienareikšmio atsakymo, nes tai labai individualu. Aptarkime keletą aspektų.
Noriu vaiko, bet stresas darbe nežmoniškas: ką daryti?
Vaikelį planuojanti Ieva klausia specialistės nuomonės apie nėštumo planavimą. Daug streso patirianti moteris abejoja, ar dabar pats laikas pradėti naują gyvybę.
Susilaukti berniuko ar mergaitės tikimybė visada yra 50:50, visgi kai kurios šeimos stengiasi savo jėgomis šią tikimybę pakeisti vienos ar kitos lyties naudai. Viena iš patikimiausių lyties planavimo teorijų - ovuliacijos teorija.
Lentelė, kuri padės jums suplanuoti norimą vaiko lytį
Patarimai, kaip kuo greičiau pastoti
Norinčioms susilaukti kūdikio poroms pirmiausia patartina turėti intymių santykių per vaisingas moters dienas. Devynios iš dešimties moterų pastoja per pirmus metus, bet visgi tūkstančiai porų ilgai laukia teigiamų nėštumo testų rezultatų.
Aš noriu vaiko, bet vyras – ne: ką daryti?
Nereta situacija, kai poroje vienas iš partnerių nori vaiko, o kitas – dar abejoja. Panašų laišką gavo ir mūsų redakcija, kurį komentuoti paprašėme specialistės.
Vienoms moterims pastoti pavyksta iš karto nusprendus tai padaryti, kitoms tenka laukti kelis mėnesius ar net metus. Kokia yra statistinė tikimybė pastoti iš pirmo karto?
Kokia tikimybė pastoti iš pirmo karto?
HOROSKOPAS planuojančioms vaikus
Būsimųjų mamų horoskopas, kuris padės suprasti, kokia būsite nėščioji ir mama: kaprizinga ar paklusni, besilaikanti visų gydytojų nurodymų.
Skaitytoja: kam pasakau, kad nenoriu vaikų, visi laiko nenormalia
TavoVaikas.lt portale esančioje rubrikoje „Klausk psichologo“ galite užduoti visus jums rūpimus klausimus apie psichologinę motinystės ir tėvystės puses.
Garsios, įtakingos, turtingos. Turi išpuoselėtus namus, milijoną banke ir nuosavas jachtas prabangiausiuose pasaulio kurortuose. Tačiau neturi vaikų ir teigia, kad jų niekada nenorėjo. Sako tiesą ar meluoja sau ir kitiems?
Be vaikų ir laimingos: sako tiesą ar meluoja?
Japoniška lentelė padeda suplanuoti norimą vaiko lytį
Iš anksto perspėjame, kad jei esate apsigimęs skeptikas, šito teksto toliau galite ir neskaityti.
10 dainų, tinkamiausių pradėti kūdikį <span style="color: #ff0000;"><sup>+apklausa</sup></span>
Muzika labi svarbi visose gyvenimo srityse, nieko stebėtino, kad poros klausosi muzikos ir miegamajame. Žinoma, kad jokia muzika ar dainos negali garantuoti sėkmės planuojant kūdikį, tačiau jos padės sukurti atitinkamą nuotaiką.
Kaip suprasti, ar tikrai norite dar vieno kūdikio? Užduokite sau štai šiuos šešis klausimus.
6 klausimai, į kuriuos atsakę žinosite, ar reikia jums vaiko
Kaip pasirinkti norimą vaiko lytį: vienas iš būdų
Knygos „Kaip pasirinkti kūdikio lytį" autoriai teigia, kad Šetlso metodas turimais moksliniais duomenimis yra patikimiausiai pagrįsta lyties pasirinkimo priemonė. Kokia jo esmė ir kodėl knygos autoriai tiki šio metodo veiksmingumu?
Vėlyvos tėvystės ir motinystės pavojai
Apie vėlyvą motinystę kalbama daugiau, negu apie vėlyvąją tėvystę, tačiau šiandien yra vis daugiau informacijos apie tai, su kokia rizika susiduria vyresniųjų tėvų vaikai.
Naujausi tyrimai rodo, kad pastojus nepraėjus pusantrų metų po gimdymo, didėja rizika priešlaikinio gimdymo rizika.
Kada saugiausia planuoti kitą vaiką po gimdymo?
Koks metų laikas geriausias pradėti vaiką?
Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet šie patarimai kaip tik jums ir jūsų partneriui.
<span style="color: #ff0000;">15 patarimų,</span> jei svajojate tapti tėvais
Norite kūdikio ir kaip įmanoma greičiau? Mes ne stebukladariai, tačiau žinome keletą patarimų, kurie padės geriau pasiruošti nėštumui.
Kaip ten sako lietuvių liaudies patarlė - geriau kartą pačiam pabandyti, negu šimtą kartų apie tai išgirsti. Ir tai labai tiesa, kai mes kalbame apie nėštumą ir gimdymą. Sunku įsivaizduoti, kaip viskas vyks arba kaip pasikeis gyvenimas, kol patys nesame to patyrę.
5 dalykai, kuriuos meluojame norintiems vaikų
10 patarimų norinčioms pastoti tuoj pat
Parengėme 10 patarimų, kurie bus naudingi kiekvienai vaikai planuojančiai šeimai.
Gimdyvei atlikę cezario pjūvį, medikai nerado naujagimio
Keistas nutikimas vienuose Brazilijos gimdymo namuose. Atvykusiai gimdyti moteriai, kuri turėjo didelį pilvą ir dokumentus, kad laukiasi 41 -ąją savaitę, buvo atliktas skubus cezario pjūvis. Tačiau... naujagimio nebuvo!
Nėra vieningos nuomonės, kada tinkamiausias laikas tapti mama. Jau auginančios atžalas teigia, kad tai gyvenimo stebuklas, kurio atsiradimas pakeičia pasaulį tik į gerą, todėl bet koks laikas yra geras. O ką mano jaunos merginos, kurios taps naująją mamyčių karta?
Kada tinkamiausias metas susilaukti vaikų? <sup><span style="color: #ff0000;">Net 15</span></sup> <span style="color: #ff0000;"><sup>lietuvaičių nuomonių!</sup></span>
Kodėl rizikinga ilgai atidėlioti nėštumą?
Į Lietuvą jau atkeliauja Vakarų pasaulio tendencija moteriai susilaukti kūdikio vyresniame amžiuje. Moterys neskuba pastoti vos baigusios mokyklą ar universitetą. Iš pradžių norima įsitvirtinti profesinėje srityje, susikurti materialinę gerovę, o tada jau gimdyti. Tačiau ar pavėluota motinystė nėra per daug rizikinga?
Paaiškėjo, kaip raudona spalva susijusi su moters vaisingumu
Labai įdomus tyrimas ir dar įdomesni jo rezultatai, po kurių tapo aišku, kaip susijusi raudona spalva su... moters ovuliacija.
Jeigu su savo antrąja puse vis dažniau pakalbate apie vaikus, sužinokite, kokius produktus sveikiausia valgyti prieš planuojant šeimos pagausėjimą.
Ką valgyti, jei planuojate vaikus <sup style="color: #ff0000;">TOP 10 maisto produktų</sup>
Kaip vaiko protas priklauso nuo jį gimdančios moters amžiaus
Ar gali būti, jog vaiko gabumus lemia ir tai, kokio amžiaus mama jį gimdė? Vieną tyrimą atlikę mokslininkai įsitikino - taip.
Sekso pozos, kurios padeda susilaukti berniuko ar mergaitės
Vieni galimybę susiplanuoti vaiko lytį vadina bobučių pasakomis, kiti dievagojasi, kad iš anksto planavo pradėti berniuką ar mergaitę, ir tai jiems pavyko.
Tikriausiai, prisimenate savo mamų pasakojimus, kaip „anais laikais“ gimdančios dvidešimt penkerių metų moterys buvo vadinamos „senomis“. Šiandien laikai pasikeitė, ir nieko nestebina nei 35 –erių, nei 40 –ies metų nėštukė, besilaukianti pirmojo vaikučio.
Gimdyti 40 –ies? Kodėl ne!
Natūralus šeimos planavimas: matuojame temperatūrą
Norite šeimą planuoti natūraliai? Tada jums vertėtų susipažinti su vienu iš natūralaus šeimos planavimo būdų – temperatūros stebėjimo metodu.
Kertam lažybų: įsitvirtins ar ne?
Apvaisinto kiaušinėlio įsitvirtinimas gimdoje yra savotiška loterija – niekada iš anksto nežinai, pavyks ar ne. Šiame straipsnyje pabandykime paaiškinti visas implantacijos detales: Kas tiksliai vyksta? Ar galima implantaciją pajausti?
Aiškinamasis žodynas - nuo A iki Z, kad nepasiklystumėte svetimžodžių džiunglėse planuodami vaikutį ar besilaukdami jo.
Žodynėlis būsimiems tėvams
Tylusis pavojus, arba visa tiesa apie chlamidijas
Dažna moterų nevaisingumo priežastis yra bakterijų chlamidijų sukeliama infekcija. Kodėl iki šiol daug kas iš mūsų nėra girdėjęs apie šią klastingą ligą?