5 dalykai, kuriuos meluojame norintiems vaikų

 (16)
Kaip ten sako lietuvių liaudies patarlė - geriau kartą pačiam pabandyti, negu šimtą kartų apie tai išgirsti. Ir tai labai tiesa, kai mes kalbame apie nėštumą ir gimdymą. Sunku įsivaizduoti, kaip viskas vyks arba kaip pasikeis gyvenimas, kol patys nesame to patyrę.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kokius dalykus apie motinystę ir tėvystę sakome būsimiems tėvams, net nesusimąstydami, kad tai nėra visiška tiesa?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Aborto atsisakiusi žemaūgių šeima džiaugiasi naujagimiu
Buvau šokiruota, kai pamačiau gimdyklą

1. Kūnas po gimdymo nepasikeičia!

Smagu, jeigu jums pasiseks, ir taip nutiks iš tiesų, tačiau tiesa yra tokia, kad nėštumo ir gimdymo palydovais neretai tampa ir nepageidaujamos strijos, ir pigmentinės dėmės, ir papildomi kilogramai, ir nukarusi krūtinė. Tačiau tai nereiškia, kad to negalime pakeisti ir turime nuleisti rankas. Žindymas yra geriausia pradžia jūsų mažyliui, nereta moteris pastebi, kad vaikučio žindymas padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų. Mankšta po gimdymo, pratimai, kuriuos galite atlikti namuose tikrai sustiprins jūsų silpnąsias kūno vietas po gimdymo, ir leis džiaugtis motinyste.

2. Gimus vaikui gyvenimas keičiasi aukštyn kojom!

Na, nereikia taip dramatiškai, jūs liekate tas pats žmogus, tik jau susilaukęs vaikų. Nereikia vaiko auginimo įsivaizduoti kaip kalėjimo vienutės. Auginant vaiką, gyvenimas tebelieka toks pats įdomus (ir dar įdomesnis)! Tiesa, gimus vaikui, prireiks daugiau organizavimo ir vadybos įgūdžių - planuojant savo šeimos laiką, užsiėmimus ir laisvalaikį. Tačiau vaikas tikrai neatims iš jūsų mėgstamos veiklos ar pomėgių. Be to, gera žinia - šalia jūsų buvusių pomėgių ir draugų neabejotinai atsiras jų ir naujų

3. Tu būsi pati geriausia mama!

Kad ir kaip gražiai skambėtų šis jūsų palinkėjimas, reikia atminti vieną tiesą - tobulų tėvų nėra, ir klysti yra žmogiška. Šiais laikais, kai informacija pasiekiama labai lengvai, dažnai būna sunku suprasti, kur yra tiesa, o kur - ne, kas tinka vaikui, o kas - nelabai. Psichologų ir pedagogų nuomonė įvairiais vaiko auginimo klausimais skiriasi, o tai, kas tinka jūsų draugės mažyliui, nebūtinai tiks ir patiks jūsiškiui. Taigi, nusiteikite, kad augindami vaiką kiekvieną dieną jūs klysite, mokysitės iš klaidų ir tobulėsite kaip mama.

4.Vaikai šiais laikais brangiai kainuoja!

Kaip pažiūrėsi... Naujagimiui būtiną kraitelį - lovytę, rūbelių, vežimėlį - galima įsigyti už 10 000 litų, tačiau galima rasti ir už 1000. Jau paauginusios vaikučius mamos mielai keičiasi išaugtais daiktais, todėl pirmiausia apsidairykite - gal artimųjų ar draugų rate bus tokių, kurie mielai jums perleis savo mažylių daiktus. Be to, šiais laikais organizuojamos specialios vaikiškų daiktų mugės, veikia interneto portalai, kuriuose galima įsigyti daiktų iš antrų rankų. Taupyti padeda ir kūdikio žindymas. Manoma, kad maitinant krūtimi pagal rekomendacijas, galima sutaupyti apie 5000 litų kasmet.

5. Vaikas sustiprina šeimą!

Ne visai tiesa. Jeigu šeimos pamatai kliba, vaikas kažin ar bus tinkamas gelbėjimo ratas jai. Vaikas neapsaugo šeimos nuo skyrybų. Atvirkščiai, vaiko gimimas yra išbandymas šeimai. Juk nuo šiol prie buvusių pareigų šeimoje - žmona, draugė, prisideda ir kitos - buvimas mama.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.