A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą

 (53)
Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.
Andrius Kaluginas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nepamiršti savo libido!

Kai porai gimsta vaikas, štilis intymiame gyvenime tuo ir pateisinamas.

„Nenorą, neturėjimą jėgų mylėtis, nes gimė vaikas, nes sunku, trūksta miego ir pan., pateisinti galima metus. Praėjus metams po gimdymo paprastai susitvarko, atsinaujina moters ir fiziologija, ir psichologija, ir libido energija arba lytinis potraukis, – sako psichologas Andrius Kaluginas. – Tačiau ilgai nekurstomas libido gali „užmigti“. Taigi, ta moteris, kurios kūdikiui sukanka vienuolika-dvylika mėnesių, o ji vis dar stumia vyrą šalin nuo savęs teisindamasi nuovargiu, galvos skausmais ar kitais dalykais, taip elgiasi greičiausiai dėl to, kad jos lytinis potraukis negrįžo, ji tikrai nenori, nejaučia poreikio mylėtis“.

Pasak A.Kalugino, moteris, kuri nenori ir kaip tik dėl to vengia mylėtis, gali nesąmoningai elgtis taip, kad taptų nepatraukli savo vyrui, pavyzdžiui, priaugti svorio, vilkėti nuskalbtus, neseksualius apatinius ir naktinius marškinius, „nesitvarkyti“ plaukų, neskusti kojų plaukelių, o lovoje, užuot žaidusi su vyru, įnikti megzti šalikus ir kepuraites arba „ryti“ romanus.

„Todėl visada sakau, kad per tuos metus po gimdymo moteris turi stengtis ne tik atgauti savo fiziologinio ir psichologinio kūno formas, bet nepamiršti ir apie savo libido: daryti Kėgelio pratimus (tarpvietės mankšta), stengtis intymiai bendrauti su vyru, nebūtinai lytiškai, bet glamonėmis, bučiniais. Privalu nepamiršti ir savo lytinės formos.“

Šalin TV!

Kiekviena lazda turi du galus, taigi, dėl intymaus gyvenimų sėkmių ar nesėkmių paprastai „kalti“ yra abu partneriai. Kliše tapusi vyrų frazė – „Jai ir vėl skauda galvą!“, pasak psichologo A.Kalugino, tėra nebrandaus vyro bandymas nusimesti atsakomybę. Be to, kiekvienas „galvos skausmas“ turi savo priežastį.

Jei seksas dingo iš poros gyvenimo, kalti abu, tačiau gali būti, kad kalčiausia yra lova, kurioje ir miegama, ir valgoma, ir mezgama, ir ginčijamasi, ir žiūrimas TV, na, ir retsykiais mylimasi.
„Reikia išmokti vieną svarbiausių taisyklių ir jos šimtu procentų laikytis: miegamojo lova yra skirta tik dviem dalykams – arba miegui, arba seksui. Viskas! Jokio maisto, jokių TV peržiūrų, jokių skaitymų, mezgimų – nieko. Viskas, kas lovoje daroma daugiau, yra neteisinga ir anksčiau ar vėliau slopins poros seksualinį potraukį“, – įspėja A.Kaluginas.

O kaip jaudinantis, įaudrinantis filmas? „Išties, jei pora per TV žiūri filmą, vieną dieną jis sužadina aistrą, tačiau kitą dieną tas pats televizorius gali abu užmigdyti arba net ir supykdyti, atitraukti vieną nuo kito. Įsivaizduokite, moteris nori vyro glamonių, bet tuo metu kaip tik prasideda svarbios krepšinio rungtynės.

Koks gali būti seksas, kai žaidžia „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“? Arba vyras geidžia moters, o ji įsitraukusi į mėgstamą pokalbių laidą ar serialą. Kaip tik tokių vakarų, kai rodo ne erotinį filmą, o mėgstamą vieno ar kito partnerio laidą, poros gyvenime paprastai yra gerokai daugiau ir, deja, dažniausiai laimi ne mylimas žmogus, o mylima komanda ar serialas. Kitą vakarą partneris, savaime suprantama, bus pyktelėjęs, įsižeidęs, įskaudintas. Ar įmanomas seksas, kai tokie santykiai? Televizorius miegamajame neskatina gerų santykių, taigi, ir sekso.“

Apie kavą lovoje

Psichologas A.Kaluginas: „Pusryčiai į lovą be reikalo taip romantizuojami ir siejami su intymumu. Ši romantizuota metafora itin kiša koją nekūrybingų porų santykiams. Nekūrybinga moteris mano, kad į lovą kavą nešantis vyras ją myli ir jos geidžia. Tačiau tai, deja, tik stereotipas. Paprastai tai nieko nereiškia.

Pusryčiai į lovą, be abejo, gali būti romantinio vakaro programos dalis, kai atostogaujate, ilsitės, esate romantinėje kelionėje dviese ir kai jus gaubia gražus bendras psichologinis fonas, t. y. gera nuotaika, seksualumas tiesiog tvyro ore. Tada žodžiai, muzika, maistas turi galią ir įkvepia.
Vis dėlto kur kas arčiau sekso ir gerų intymių santykių yra bučiniai, šnabždėjimai į ausį, glamonės, o ne maistas.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.