A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą

 (53)
Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.
Andrius Kaluginas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nepamiršti savo libido!

Kai porai gimsta vaikas, štilis intymiame gyvenime tuo ir pateisinamas.

„Nenorą, neturėjimą jėgų mylėtis, nes gimė vaikas, nes sunku, trūksta miego ir pan., pateisinti galima metus. Praėjus metams po gimdymo paprastai susitvarko, atsinaujina moters ir fiziologija, ir psichologija, ir libido energija arba lytinis potraukis, – sako psichologas Andrius Kaluginas. – Tačiau ilgai nekurstomas libido gali „užmigti“. Taigi, ta moteris, kurios kūdikiui sukanka vienuolika-dvylika mėnesių, o ji vis dar stumia vyrą šalin nuo savęs teisindamasi nuovargiu, galvos skausmais ar kitais dalykais, taip elgiasi greičiausiai dėl to, kad jos lytinis potraukis negrįžo, ji tikrai nenori, nejaučia poreikio mylėtis“.

Pasak A.Kalugino, moteris, kuri nenori ir kaip tik dėl to vengia mylėtis, gali nesąmoningai elgtis taip, kad taptų nepatraukli savo vyrui, pavyzdžiui, priaugti svorio, vilkėti nuskalbtus, neseksualius apatinius ir naktinius marškinius, „nesitvarkyti“ plaukų, neskusti kojų plaukelių, o lovoje, užuot žaidusi su vyru, įnikti megzti šalikus ir kepuraites arba „ryti“ romanus.

„Todėl visada sakau, kad per tuos metus po gimdymo moteris turi stengtis ne tik atgauti savo fiziologinio ir psichologinio kūno formas, bet nepamiršti ir apie savo libido: daryti Kėgelio pratimus (tarpvietės mankšta), stengtis intymiai bendrauti su vyru, nebūtinai lytiškai, bet glamonėmis, bučiniais. Privalu nepamiršti ir savo lytinės formos.“

Šalin TV!

Kiekviena lazda turi du galus, taigi, dėl intymaus gyvenimų sėkmių ar nesėkmių paprastai „kalti“ yra abu partneriai. Kliše tapusi vyrų frazė – „Jai ir vėl skauda galvą!“, pasak psichologo A.Kalugino, tėra nebrandaus vyro bandymas nusimesti atsakomybę. Be to, kiekvienas „galvos skausmas“ turi savo priežastį.

Jei seksas dingo iš poros gyvenimo, kalti abu, tačiau gali būti, kad kalčiausia yra lova, kurioje ir miegama, ir valgoma, ir mezgama, ir ginčijamasi, ir žiūrimas TV, na, ir retsykiais mylimasi.
„Reikia išmokti vieną svarbiausių taisyklių ir jos šimtu procentų laikytis: miegamojo lova yra skirta tik dviem dalykams – arba miegui, arba seksui. Viskas! Jokio maisto, jokių TV peržiūrų, jokių skaitymų, mezgimų – nieko. Viskas, kas lovoje daroma daugiau, yra neteisinga ir anksčiau ar vėliau slopins poros seksualinį potraukį“, – įspėja A.Kaluginas.

O kaip jaudinantis, įaudrinantis filmas? „Išties, jei pora per TV žiūri filmą, vieną dieną jis sužadina aistrą, tačiau kitą dieną tas pats televizorius gali abu užmigdyti arba net ir supykdyti, atitraukti vieną nuo kito. Įsivaizduokite, moteris nori vyro glamonių, bet tuo metu kaip tik prasideda svarbios krepšinio rungtynės.

Koks gali būti seksas, kai žaidžia „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“? Arba vyras geidžia moters, o ji įsitraukusi į mėgstamą pokalbių laidą ar serialą. Kaip tik tokių vakarų, kai rodo ne erotinį filmą, o mėgstamą vieno ar kito partnerio laidą, poros gyvenime paprastai yra gerokai daugiau ir, deja, dažniausiai laimi ne mylimas žmogus, o mylima komanda ar serialas. Kitą vakarą partneris, savaime suprantama, bus pyktelėjęs, įsižeidęs, įskaudintas. Ar įmanomas seksas, kai tokie santykiai? Televizorius miegamajame neskatina gerų santykių, taigi, ir sekso.“

Apie kavą lovoje

Psichologas A.Kaluginas: „Pusryčiai į lovą be reikalo taip romantizuojami ir siejami su intymumu. Ši romantizuota metafora itin kiša koją nekūrybingų porų santykiams. Nekūrybinga moteris mano, kad į lovą kavą nešantis vyras ją myli ir jos geidžia. Tačiau tai, deja, tik stereotipas. Paprastai tai nieko nereiškia.

Pusryčiai į lovą, be abejo, gali būti romantinio vakaro programos dalis, kai atostogaujate, ilsitės, esate romantinėje kelionėje dviese ir kai jus gaubia gražus bendras psichologinis fonas, t. y. gera nuotaika, seksualumas tiesiog tvyro ore. Tada žodžiai, muzika, maistas turi galią ir įkvepia.
Vis dėlto kur kas arčiau sekso ir gerų intymių santykių yra bučiniai, šnabždėjimai į ausį, glamonės, o ne maistas.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius (98)

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.

Kokia sperma yra gera ir tinkama apvaisinimui (5)

Bėgant metams vyrų spermos kokybė prastėja. Devyni iš dešimties tyrimuose dalyvavusių vyrų turi prastos kokybės spermą. Tačiau kaip iš tikrųjų matuojama spermos kokybė?

Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai (1)

Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.

7 mitai apie pastojimą, kuriais vis dar tikima XXI amžiuje (2)

Naujos gyvybės pradėjimas iki šių dienų gaubiamas mitų ir prietarų. Bene dažniausiai pasitaikančius aptarsime šiame straipsnyje.