Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu?

 (9)
Kalbant apie apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo, visada iškyla tas pats klausimas - ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? Iš tiesų, tai įmanoma. Nors nėštumas nėra labai tikėtinas, tačiau visiškai atmesti jo tikimybės negalima.
Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu?
© Vida Press

Štai kodėl galima pastoti mėnesinių metu

Nėštumas yra įmanomas tik tada, kai lytiniai santykiai įvyksta maždaug ovuliacijos metu. Kiaušinėlis gali būti apvaisintas tik per maždaug 24 valandas po ovuliacijos, o tai nutinka apie keturioliktą dieną nuo ciklo pradžios (pirmosios menstruacijų dienos).

Tačiau spermos ląstelės gimdoje ir kiaušintakiuose gali išgyventi daugiausiai iki septynių dienų. Pasak vaisingumo ekspertų, jeigu moteris turi labai trumpą ciklą ir per vieną paskutinių menstruacijų dienų lytinių santykių metu nenaudoja apsisaugojimo priemonių, ji gali pastoti ir per menstruacijas. Sperma išgyvena laikotarpį iki ovuliacijos ir apvaisina kiaušinėlį. Tad posakis, kad menstruacijų metu neįmanoma pastoti, nėra tiesa.

Problema yra ta, kad daugelis moterų turi nereguliarų mėnesinių ciklą. Kartais jis trunka tik 21 dieną, kartais - virš 30 dienų. Todėl ovuliaciją prognozuoti labai sunku. Tad norint šimtaprocentinių garantijų nepastoti menstruacijų metu, būtina saugotis nuo nėštumo ir per menstruacijas.

Ar įmanoma pastoti per menstruacijas tablečių pauzės metu?

Jeigu nuo nėštumo saugotės vartodama kontraceptines tabletes ar žiedą, nereiktų nerimauti per septynių dienų pertrauką, kai hormonų jūsų organizmas negauna. Jeigu nebuvo tokių veiksnių, kurie galėtų paveikti jūsų tablečių ar žiedo efektyvumą, tomis dienomis, kai negeriate tablečių, esate apsaugota.

Tuo metu, kai organizmas negauna hormonų, bręsta folikulas, tačiau septynios dienos be hormonų yra toks trumpas laikotarpis, kad jis pilnai nesubręsta, todėl ovuliacija negali įvykti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Patarimai jai ir jam

Ar įmanoma sukurti laimingą šeimą be vaikų? (141)

TavoVaikas.lt skyrelyje „Klausk specialisto“ galite užduoti jums rūpimus klausimus, į kuriuos atsakys specialistai. Šįkart sulaukėme laiško apie vaikų planavimą. Ką daryti, jei vyras jų nori, o moteris – ne?

Vaisingumo problemos: tikrovė ir mitai (2)

Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys.

Kokią sekso pozą rinktis, jei norite berniuko, o kokią – planuojantiems mergaitę (22)

Vieni mano, kad seksualinės pozos, laikas ir varpos įsiskverbimo gylis gali lemti būsimo kūdikio lytį. Kiti sako, kad nėra būdo nuspėti ar nulemti lytį.

Vyro ir moters Zodiako ženklai: kokie tėvai būsite savo vaikams (2)

Planuojant vaikus, visada knieti nors akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį: koks išrinktasis būtų tėtis, kokia mama galėtų būti mergina? Jūsų dėmesiui – lentelė, kuri padės jums atsakyti į šiuos klausimus.

Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? (9)

Kalbant apie apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo, visada iškyla tas pats klausimas - ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? Iš tiesų, tai įmanoma. Nors nėštumas nėra labai tikėtinas, tačiau visiškai atmesti jo tikimybės negalima.

Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai (3)

Planuojančios vaiką poros girdi ne vieną patarimą, kaip tą padaryti kuo greičiau ir sėkmingiau. Jūsų dėmesiui, bene dažniausieji jų: kuo tikėti verta, o kas tėra tik pramanai?

Kokių triukų griebiasi šeimos, norinčios susilaukti mergaitės (10)

Tikimybė susilaukti mergaitės arba berniuko yra daugmaž vienoda - apie 50 proc. Galite mesti monetą ir tikėtis geriausio, bet niekas negarantuoja, kad jūsų svajonė išsipildys.

Ką kiekviena moteris turėtų žinoti apie gimdos kaklelį (3)

Apžiūros pas ginekologą metu besilaukiančiai ir jau pagimdžiusiai moteriai neretai yra apčiuopiamas ir įvertinamas gimdos kaklelis. Ką svarbu žinoti apie šį organą?

Vaikus myliu, bet pastoti bijau: psichologės patarimas (10)

Mums parašiusi moteris prisipažįsta, kad vaikus labai myli, tačiau mintis apie nėštumą jai yra baisi. Kodėl taip yra?

Ar tikrai vaikus gimdyti geriausia iki 35 metų? (49)

Kada gimdyti pirmąjį vaiką? Kiek laiko reikia, kad po gimdymo atsigautų moters organizmas ir būtų galima toliau planuoti šeimos pagausėjimą? Šiuos klausimus gydytojai ginekologai girdi iš tiesų dažnai. Tačiau problema yra ta, kad joks gydytojas neduos jums vienareikšmio atsakymo, nes tai labai individualu. Aptarkime keletą aspektų.

Feisbuke išgarsėjusi moteris: neturiu vaikų? Tai ne jūsų reikalas! (55)

„Tai kada turėsite vaikų?“, – šis klausimas galvos skausmu tampa ne vienai šeimai, kuri neplanuoja ir nenori turėti vaikų. Aplinkiniams tarsi savaime suprantama, kad suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, kitas žingsnis yra nėštumas ir gimdymas.

Ką kiekviena moteris turi žinoti apie menstruacijas (7)

Planuojant nėštumą, svarbu pažinti savo menstruacijų ciklą.

Noriu vaiko, bet stresas darbe nežmoniškas: ką daryti? (5)

Vaikelį planuojanti Ieva klausia specialistės nuomonės apie nėštumo planavimą. Daug streso patirianti moteris abejoja, ar dabar pats laikas pradėti naują gyvybę.

Lentelė, kuri padės jums suplanuoti norimą vaiko lytį

Susilaukti berniuko ar mergaitės tikimybė visada yra 50:50, visgi kai kurios šeimos stengiasi savo jėgomis šią tikimybę pakeisti vienos ar kitos lyties naudai. Viena iš patikimiausių lyties planavimo teorijų - ovuliacijos teorija.

Patarimai, kaip kuo greičiau pastoti

Norinčioms susilaukti kūdikio poroms pirmiausia patartina turėti intymių santykių per vaisingas moters dienas. Devynios iš dešimties moterų pastoja per pirmus metus, bet visgi tūkstančiai porų ilgai laukia teigiamų nėštumo testų rezultatų.