Ar turintys vaikų yra laimingesni? Tyrimo rezultatai nustebino

 (83)
Vaikus auginančios šeimos nėra laimingesnės už bevaikius. Tokios naujojo tyrimo išvados paneigia iki šiol vyravusią nuomonę, kad vaikai poroms suteikia daugiau laimės ir pilnatvės, negu jų neturėjimas.
© Shutterstock nuotr.

Vaikai nėra bilietas į Laimės šalį

Vaikai - gyvenimo prasmė ir laimė. Taip sako daugelis šeimų, aiškindami savo apsisprendimą turėti vaikų. Tačiau iš tiesų tai nėra visiška tiesa. Vaikai - nėra laimingas bilietas loterijoje, kuri vadinasi gyvenimas. Kaip rodo naujausias tyrimas, atliktas JAV, tėvai, turintys vaikų nėra laimingesni už poras, vaikų neturinčias. Tyrimui vadovavo elitinio Prinstono Universiteto, esančio Naujajame Džersyje, profesorius Angus Deaton.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lietuvių šeimos išradimas padeda sutaupyti namuose vietos
Sužinokite būsimo vaiko lytį pagal savo amžių

Tyrime dalyvavo daugiau kaip 3 milijonai respondentų

Tyrimo metu buvo nustatyta, jog nėra akivaizdaus skirtumo tarp to, kaip laimingos jaučiasi vaikus auginančios ir jų neturinčios šeimos. „Kai kurie žmonės sako, kad neturint vaikų neįmanoma jaustis laimingam. Tačiau mes manome, kad ne tai yra svarbiausia. Vaikus turinčios šeimos norėjo jų turėti", - tyrėjų grupės vardu kalbėjo profesorius.

Tyrimas šią savaitę publikuotas JAV mokslo žurnale Proceedings of the National Academy of Sciences. Prof. Deaton su kolegomis 2008-2012 metų laikotarpyje į tyrimą įtraukė beveik beveik tris milijonus gyventojų iš 161 pasaulio šalies, iš jų daugiau kaip milijoną - JAV gyventojų. Buvo atliktos gyventojų apklausos, kuriose šie buvo prašomi apibūdinti savo kasdienio gyvenimo išgyvenimus ir jausmus.

Tyrime dalyvavo 34 - 46 metų žmonės, kurie turėjo vaikų iki 16 metų, ir pastarieji dar gyveno tėvų namuose.

Turintys vaikų nesijaučia laimingesni už bevaikius

Tyrimo rezultatai parodė, kad vaikų turintys tėvai nėra laimingesni už jų neturinčiuosius. Tyrėjai tai aiškina tuo, jog jeigu pora norėjo vaikų ir jų neturi, tai turi neigiamos įtakos jų laimei, tačiau lygiai taip pat jaučiasi ir poros, kurios nenorėjo vaikų, bet ėmė ir jų susilaukė.

Tyrėjai sužinojo, jog laimingiausiais save apibūdino vidutinio amžiaus tėvai, turintys mažesnius vaikus. Kol vaikai maži, jie atneša daug džiaugsmo, vėliau, vaikams augant, tėvai jaučiasi mažiau laimingi.

Kviečiame ir Jus išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius (93)

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.

Kokia sperma yra gera ir tinkama apvaisinimui (5)

Bėgant metams vyrų spermos kokybė prastėja. Devyni iš dešimties tyrimuose dalyvavusių vyrų turi prastos kokybės spermą. Tačiau kaip iš tikrųjų matuojama spermos kokybė?

Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai (1)

Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.

7 mitai apie pastojimą, kuriais vis dar tikima XXI amžiuje (2)

Naujos gyvybės pradėjimas iki šių dienų gaubiamas mitų ir prietarų. Bene dažniausiai pasitaikančius aptarsime šiame straipsnyje.

A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą (51)

Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.

Ar įmanoma sukurti laimingą šeimą be vaikų? (144)

TavoVaikas.lt skyrelyje „Klausk specialisto“ galite užduoti jums rūpimus klausimus, į kuriuos atsakys specialistai. Šįkart sulaukėme laiško apie vaikų planavimą. Ką daryti, jei vyras jų nori, o moteris – ne?

Vaisingumo problemos: tikrovė ir mitai (2)

Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys.

Kokią sekso pozą rinktis, jei norite berniuko, o kokią – planuojantiems mergaitę (22)

Vieni mano, kad seksualinės pozos, laikas ir varpos įsiskverbimo gylis gali lemti būsimo kūdikio lytį. Kiti sako, kad nėra būdo nuspėti ar nulemti lytį.

Vyro ir moters Zodiako ženklai: kokie tėvai būsite savo vaikams (2)

Planuojant vaikus, visada knieti nors akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį: koks išrinktasis būtų tėtis, kokia mama galėtų būti mergina? Jūsų dėmesiui – lentelė, kuri padės jums atsakyti į šiuos klausimus.