Aš noriu vaiko, bet vyras – ne: ką daryti?

 (66)
Nereta situacija, kai poroje vienas iš partnerių nori vaiko, o kitas – dar abejoja. Panašų laišką gavo ir mūsų redakcija, kurį komentuoti paprašėme specialistės.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilma klausia:

„Aš jau norėčiau turėti vaikelį, tačiau vyras norėtų dar palaukti 5 metus (esame pakankamai jauni, abu 23 metų.). Kaip tartis ir rasti kompromisą su vyru dėl vaikučio?“

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Gabija Jurgelytė, www.ipi.lt.

Sveiki, Vilma,

Atsakymą į Jūsų klausimą man kažkaip labai norisi pradėti nuo to, jog taip – Jūs jauni ir ne – tai nieko nereiškia. Šiandieninė visuomeninė santvarka suteikia mums daug laisvės: nebėra aiškių ribų, kaip baigti mokslus, kada auginti vaikus ir kiek kartų pakeisti profesinį kelią. Nebėra vienareikšmių atsakymų į klausimus. Tai didelė atsakomybė, o taip pat – neišsenkanti galimybė kurti: save, savo ir vyro santykius ir tai, ką gražiausio šie santykiai gali duoti – vaikus...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Seneliams šis anūkas yra jau šimtasis!

Pažintis su tėčiu iš Panevėžio, kuris turi dvi dideles gyvenimo aistras

Šis kūrybinis procesas jau prasidėjo. Jūs jau jaučiate, kad norite vaikučio, galvojate apie tai, kalbate su vyru, jisai apie tai galvoja, Jūsų nuomonės nesutampa. Taigi vaikas, net ir negimęs, jau egzistuoja Jūsų tarpusavio santykiuose. Ir šis etapas, kai kūdikis jau gimęs mintyse, žodžiuose ir širdyje, yra labai svarbus. Jis suteikia kiekvienam iš Jūsų galimybę išsiaiškinti skirtumus ir galimus nesutarimo šaltinius dar vaikui negimus, taigi ne taip aštriai ir skausmingai.

Tam, kad su kuo nors susitartumėme pirmiausia reikia išsiaiškinti apie ką tariamės. T.y. kompromiso objektą. Jūs galite sakyti, kad tai juokinga, akivaizdu, jog kalba eina apie „kūdikį“ ir nelabai čia yra apie ką aiškintis. Tačiau iš tiesų, atėję iš skirtingų šeimyninių aplinkų, mes atsinešame skirtingas patirtis apie daugumą dalykų. Tam tarpe ir ką reiškia auginti vaikus. Ar tai lengva ir smagu? Prasminga ir reikalinga? Reikalauja daug finansinių bei laiko išteklių?

Todėl siūlyčiau Jums ir Jūsų vyrui pagalvoti, kas kiekvieną iš Jūsų gąsdina, neramina ir verčia susilaikyti nuo vaikučio, o kas skatina, traukia, kviečia susilaukti jau šiandien. Nepaisant to, kad iš Jūsų laiško sprendžiant galima pagalvoti, jog pozicijos skirtingos, t.y. Jūs matote teigiamą pusę, o Jūsų vyras – labiau negatyvią, greičiausiai taip nėra. Esu tikra, kad kiekvienas iš Jūsų savyje jaučiate ir postūmį ir susilaikymą, ir norą ir dvejonę. Tik panašu, kad viename stipresnis noras, o kitame abejonė.

Tad kviečiu Jus susipažinkite su vienas kito vidiniu vaiku. Galbūt Jumyse šis vaikas nori kūdikio, nes jaučiasi vienišas santuokoje, galbūt Jūsų vyro vidinis vaikas nenori konkurencijos, nerimauja, kad jam nebeliks finansinių išteklių ar laiko žaidimams. Galbūt Jūsų vyras bijo prarasti Jus kaip seksualinę partnerę, o Jūs... gal to norite? Ši pažintis nėra paprasta, joje mes pamatome sau artimo žmogaus egoizmą ir atsisveikiname su rožiniais akiniais. Tačiau kartu atrandame galėjimą būti savimi ir būti su kitu daugiau. O į tą daugiau pasikviesti ir trečią, o gal ir ketvirtą ir penktą...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.