Feisbuke išgarsėjusi moteris: neturiu vaikų? Tai ne jūsų reikalas!

 (55)
„Tai kada turėsite vaikų?“, – šis klausimas galvos skausmu tampa ne vienai šeimai, kuri neplanuoja ir nenori turėti vaikų. Aplinkiniams tarsi savaime suprantama, kad suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, kitas žingsnis yra nėštumas ir gimdymas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

33 metų Emily Bingham iš Mičigano, JAV, netyčia inicijavo internetinį judėjimą, parašiusi manifestą, kai jos draugo šeima pajuokavo apie tai, ar jai dar ne laikas susilaukti vaikų.

Savo paskyroje „Facebook" svetainėje ji paskelbė atsitiktinę „Google" vaizdų galerijoje rastą ultragarso nuotrauką ir parašė tekstą apie tai, kad tai, kada moteris ketina susilaukti vaikų, yra tik jos vienos reikalas:

„Sveiki visi!!! Dabar, kai atkreipiau jūsų dėmesį šia ATSITIKTINE ULTRAGARSO NUOTRAUKA, kurią radau „Google" vaizdų galerijoje, draugiškai noriu priminti, kad žmonių reprodukciniai ir giminės pratęsimo planai bei sprendimai nėra jūsų reikalas. NE JŪSŲ REIKALAS. Prieš klausdami bevaikių sutuoktinių, kurie, atrodytų, jau labai seniai gyvena kartu, kada gi jau pagaliau jie susilauks vaikų... prieš klausdami vienturčio ikimokyklinuko tėvų, kada gi jie jam padovanos broliuką ar sesutę... prieš klausdami 30 metų vienišės (-iaus), ar ji (jis) planuoja susilaukti vaikų ir kada planuoja, nes juk laikrodis tiksi... tiesiog nutilkite. Prašau, nieko nesakykite.

Juk nežinote, kas kenčia nuo nevaisingumo arba gedi po persileidimo arba serga kokia nors liga. Jūs nežinote, kieno santykius ištiko krizė, kas patiria didžiulį stresą ar tiesiog jaučia, kad netinkamas metas. Jūs nežinote, kas kaip tik svarsto, ar turėti daugiau vaikų arba ar apskritai turėti vaikų. Nežinote, kas nusprendė šiuo metu neplanuoti vaikų arba apskritai niekada jų neturėti. Jūs nežinote, kam jūsų iš pirmo žvilgsnio nekaltas klausimas gali sukelti gedulą, skausmą, stresą ar frustraciją. Žinoma, ne visiems žmonėms šie klausimai sukelia neigiamus jausmus, tačiau galiu pasakyti - iš savo ir savo draugų patirties - kad dauguma jaučiasi nemaloniai“.

E. Bingham įrašas, kurį ji parašė rugsėjo 20 dieną, žaibiškai išplito internete. Taip pat po šio įrašo internete atsirado ir išpopuliarėjo saitažodis „#noneofyourbusiness".

Sulaukusi žiniasklaidos susidomėjimo, moteris sakė: „Mano tikslas buvo priversti žmones susimąstyti, kokį poveikį jų klausimai gali turėti aplinkiniams. Kad jie nesikištų į kitų žmonių gyvenimą ir leistų kitiems žmonėms patiems nuspręsti, ar sakyti aplinkiniams, kad jie planuoja arba neplanuoja susilaukti vaikų. Aš pati esu taip dariusi. Esu kamantinėjusi draugę, kuri ištekėjo, ir man atrodė, kad kitas logiškas žingsnis turi būti kūdikis. Galiausiai paaiškėjo, kad jie apskritai neplanuoja turėti vaikų."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.