Feisbuke išgarsėjusi moteris: neturiu vaikų? Tai ne jūsų reikalas!

 (55)
„Tai kada turėsite vaikų?“, – šis klausimas galvos skausmu tampa ne vienai šeimai, kuri neplanuoja ir nenori turėti vaikų. Aplinkiniams tarsi savaime suprantama, kad suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, kitas žingsnis yra nėštumas ir gimdymas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

33 metų Emily Bingham iš Mičigano, JAV, netyčia inicijavo internetinį judėjimą, parašiusi manifestą, kai jos draugo šeima pajuokavo apie tai, ar jai dar ne laikas susilaukti vaikų.

Savo paskyroje „Facebook" svetainėje ji paskelbė atsitiktinę „Google" vaizdų galerijoje rastą ultragarso nuotrauką ir parašė tekstą apie tai, kad tai, kada moteris ketina susilaukti vaikų, yra tik jos vienos reikalas:

„Sveiki visi!!! Dabar, kai atkreipiau jūsų dėmesį šia ATSITIKTINE ULTRAGARSO NUOTRAUKA, kurią radau „Google" vaizdų galerijoje, draugiškai noriu priminti, kad žmonių reprodukciniai ir giminės pratęsimo planai bei sprendimai nėra jūsų reikalas. NE JŪSŲ REIKALAS. Prieš klausdami bevaikių sutuoktinių, kurie, atrodytų, jau labai seniai gyvena kartu, kada gi jau pagaliau jie susilauks vaikų... prieš klausdami vienturčio ikimokyklinuko tėvų, kada gi jie jam padovanos broliuką ar sesutę... prieš klausdami 30 metų vienišės (-iaus), ar ji (jis) planuoja susilaukti vaikų ir kada planuoja, nes juk laikrodis tiksi... tiesiog nutilkite. Prašau, nieko nesakykite.

Juk nežinote, kas kenčia nuo nevaisingumo arba gedi po persileidimo arba serga kokia nors liga. Jūs nežinote, kieno santykius ištiko krizė, kas patiria didžiulį stresą ar tiesiog jaučia, kad netinkamas metas. Jūs nežinote, kas kaip tik svarsto, ar turėti daugiau vaikų arba ar apskritai turėti vaikų. Nežinote, kas nusprendė šiuo metu neplanuoti vaikų arba apskritai niekada jų neturėti. Jūs nežinote, kam jūsų iš pirmo žvilgsnio nekaltas klausimas gali sukelti gedulą, skausmą, stresą ar frustraciją. Žinoma, ne visiems žmonėms šie klausimai sukelia neigiamus jausmus, tačiau galiu pasakyti - iš savo ir savo draugų patirties - kad dauguma jaučiasi nemaloniai“.

E. Bingham įrašas, kurį ji parašė rugsėjo 20 dieną, žaibiškai išplito internete. Taip pat po šio įrašo internete atsirado ir išpopuliarėjo saitažodis „#noneofyourbusiness".

Sulaukusi žiniasklaidos susidomėjimo, moteris sakė: „Mano tikslas buvo priversti žmones susimąstyti, kokį poveikį jų klausimai gali turėti aplinkiniams. Kad jie nesikištų į kitų žmonių gyvenimą ir leistų kitiems žmonėms patiems nuspręsti, ar sakyti aplinkiniams, kad jie planuoja arba neplanuoja susilaukti vaikų. Aš pati esu taip dariusi. Esu kamantinėjusi draugę, kuri ištekėjo, ir man atrodė, kad kitas logiškas žingsnis turi būti kūdikis. Galiausiai paaiškėjo, kad jie apskritai neplanuoja turėti vaikų."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.