Gimdyvei atlikę cezario pjūvį, medikai nerado naujagimio

 (23)
Keistas nutikimas vienuose Brazilijos gimdymo namuose. Atvykusiai gimdyti moteriai, kuri turėjo didelį pilvą ir dokumentus, kad laukiasi 41 -ąją savaitę, buvo atliktas skubus cezario pjūvis. Tačiau... naujagimio nebuvo!
© Shutterstock nuotr.

37 - metų moteris atvažiavo į gimdymo namus su dideliu pilvu bei dokumentais, įrodančiais,  kad jos nėštumui - 41 savaitė. Ligoninės gydytojai nebegirdėjo kūdikio širdies plakimo, tad skubiai nuvežė moterį į operacinę ir atliko jai cezario pjūvio operaciją, Brazilijos žiniasklaidai sakė ligoninės šalies pietuose direktorė Rosalice Almeida.

Medikai skubėjo gelbėti moters kūdikį. Tuo tarpu gimdyvė apibūdino viską taip, kaip ir būna prasidedant gimdymui.

Operacijos metu gydytojus ištiko šokas, kai atvėrus gimdą, jie joje nerado jokio kūdikio!

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 požymiai, kad esate nėščia
Netikėtas gimdymas vietoje, į kurią savo noru neateinama

23 metų amžiaus moters sutuoktinis medikams sakė, kad tai jos antrasis nėštumas šiais metais. Prieš metus ji esą irgi buvo nėščia, nuvažiavo gimdyti ir grįžusi paaiškino, kad kūdikis gimė negyvas. Tačiau jokių daiktinių įrodymų tada nepateikė, todėl vyrui pasirodė keista.

Gimdymas ligoninėje buvo užregistruotas kaip netikras, įsikalbėtas nėštumas. Literatūroje jis vadinamas pseudo arba psichologiniu nėštumu.

Tai labai retas psichinis sutrikimas, kai nesanti nėščia moteris įtiki, kad ji laukiasi, jaučia įprastus nėštumui simptomus. Toks netikras nėštumas būdingas moterims, anksčiau turėjusioms psichikos sutrikimų, kurios negali pastoti arba išgyveno skausmingą vaiko netektį.

Minima, kad jis būdingesnis vyresnėms moterims, artėjančioms link 40- mečio, kuomet tai paskutinis šansas susilaukti vaikelio.

Tokios moterys ateina pas gydytoją ginekologą ir pasakoja jaučiančios pykinimą, mėnesinių dingimą, svorio priaugimą, krūtų jautrumą. Tačiau po atliktų tyrimų nėštumas būna nepatvirtinamas.

Itin retais atvejais moterys ir po tokios medikų apžiūros neatsisako minties, kad laukiasi ir toliau gyvena, kaip nėščiosios.

Minėtoji brazilė buvo išleista iš ligoninės ir nukreipta psichiatro konsultacijai.

Labai panašus atvejis buvo užregistruotas šių metų vasario mėnesį. 19 - metė Layane Santos, taip pat iš Brazilijos, po cezario pjūvio operacijos apkaltino medikus, kad šie pavogė naujagimį. Esą ji jo laukėsi devynis mėnesius, žinojo lytį - mergaitę - buvo įrengusi jai vaiko kambarį ir pripirkusi šimtus rūbelių. Savo negimusią dukrytę ji su vyru vadino Sofija, specialiai jos gimimui persikraustė į didesnius namus. Moteris tąkart davė daugybę interviu, kuriuose kaltino medikus ir gynė savo poziciją, kad buvo iš tiesų nėščia, o ne tik įsivaizdavo tokia esanti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius (93)

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.

Kokia sperma yra gera ir tinkama apvaisinimui (5)

Bėgant metams vyrų spermos kokybė prastėja. Devyni iš dešimties tyrimuose dalyvavusių vyrų turi prastos kokybės spermą. Tačiau kaip iš tikrųjų matuojama spermos kokybė?

Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai (1)

Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.

7 mitai apie pastojimą, kuriais vis dar tikima XXI amžiuje (2)

Naujos gyvybės pradėjimas iki šių dienų gaubiamas mitų ir prietarų. Bene dažniausiai pasitaikančius aptarsime šiame straipsnyje.

A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą (51)

Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.

Ar įmanoma sukurti laimingą šeimą be vaikų? (144)

TavoVaikas.lt skyrelyje „Klausk specialisto“ galite užduoti jums rūpimus klausimus, į kuriuos atsakys specialistai. Šįkart sulaukėme laiško apie vaikų planavimą. Ką daryti, jei vyras jų nori, o moteris – ne?

Vaisingumo problemos: tikrovė ir mitai (2)

Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys.