Gimdyvei atlikę cezario pjūvį, medikai nerado naujagimio

 (23)
Keistas nutikimas vienuose Brazilijos gimdymo namuose. Atvykusiai gimdyti moteriai, kuri turėjo didelį pilvą ir dokumentus, kad laukiasi 41 -ąją savaitę, buvo atliktas skubus cezario pjūvis. Tačiau... naujagimio nebuvo!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

37 - metų moteris atvažiavo į gimdymo namus su dideliu pilvu bei dokumentais, įrodančiais,  kad jos nėštumui - 41 savaitė. Ligoninės gydytojai nebegirdėjo kūdikio širdies plakimo, tad skubiai nuvežė moterį į operacinę ir atliko jai cezario pjūvio operaciją, Brazilijos žiniasklaidai sakė ligoninės šalies pietuose direktorė Rosalice Almeida.

Medikai skubėjo gelbėti moters kūdikį. Tuo tarpu gimdyvė apibūdino viską taip, kaip ir būna prasidedant gimdymui.

Operacijos metu gydytojus ištiko šokas, kai atvėrus gimdą, jie joje nerado jokio kūdikio!

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 požymiai, kad esate nėščia
Netikėtas gimdymas vietoje, į kurią savo noru neateinama

23 metų amžiaus moters sutuoktinis medikams sakė, kad tai jos antrasis nėštumas šiais metais. Prieš metus ji esą irgi buvo nėščia, nuvažiavo gimdyti ir grįžusi paaiškino, kad kūdikis gimė negyvas. Tačiau jokių daiktinių įrodymų tada nepateikė, todėl vyrui pasirodė keista.

Gimdymas ligoninėje buvo užregistruotas kaip netikras, įsikalbėtas nėštumas. Literatūroje jis vadinamas pseudo arba psichologiniu nėštumu.

Tai labai retas psichinis sutrikimas, kai nesanti nėščia moteris įtiki, kad ji laukiasi, jaučia įprastus nėštumui simptomus. Toks netikras nėštumas būdingas moterims, anksčiau turėjusioms psichikos sutrikimų, kurios negali pastoti arba išgyveno skausmingą vaiko netektį.

Minima, kad jis būdingesnis vyresnėms moterims, artėjančioms link 40- mečio, kuomet tai paskutinis šansas susilaukti vaikelio.

Tokios moterys ateina pas gydytoją ginekologą ir pasakoja jaučiančios pykinimą, mėnesinių dingimą, svorio priaugimą, krūtų jautrumą. Tačiau po atliktų tyrimų nėštumas būna nepatvirtinamas.

Itin retais atvejais moterys ir po tokios medikų apžiūros neatsisako minties, kad laukiasi ir toliau gyvena, kaip nėščiosios.

Minėtoji brazilė buvo išleista iš ligoninės ir nukreipta psichiatro konsultacijai.

Labai panašus atvejis buvo užregistruotas šių metų vasario mėnesį. 19 - metė Layane Santos, taip pat iš Brazilijos, po cezario pjūvio operacijos apkaltino medikus, kad šie pavogė naujagimį. Esą ji jo laukėsi devynis mėnesius, žinojo lytį - mergaitę - buvo įrengusi jai vaiko kambarį ir pripirkusi šimtus rūbelių. Savo negimusią dukrytę ji su vyru vadino Sofija, specialiai jos gimimui persikraustė į didesnius namus. Moteris tąkart davė daugybę interviu, kuriuose kaltino medikus ir gynė savo poziciją, kad buvo iš tiesų nėščia, o ne tik įsivaizdavo tokia esanti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.