Kada tinkamiausias metas susilaukti vaikų? Net 15 lietuvaičių nuomonių!

Nėra vieningos nuomonės, kada tinkamiausias laikas tapti mama. Jau auginančios atžalas teigia, kad tai gyvenimo stebuklas, kurio atsiradimas pakeičia pasaulį tik į gerą, todėl bet koks laikas yra geras. O ką mano jaunos merginos, kurios taps naująją mamyčių karta?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Paklausėme būrio Lietuvos merginų, kurios neturi vaikų, kada, jų manymu, tinkamiausias metas gimdyti. Taip pat domėjomės, ar jos yra nusistačiusios amžiaus ribą, iki kada norėtų susilaukti vaikų. Kviečiame susipažinti su merginų mintimis ir nuomone.

Vaiva (22)

Nebe tie laikai, kai nesukūrusios šeimos 20-metės buvo vadinamos senmergėmis, šiandien griežtų ribų nėra, kokio amžiaus reikėtų susilaukti vaikų. Nemanau, kad sąžininga yra tik patenkinti savo troškimą norėti vaiko, bet nepagalvoti, ką galiu jam duoti, ar turiu tvirtą pamatą po kojomis, ar esu subrendusi? Pirma norėčiau pasiekti užsibrėžtų tikslų, o tuomet jau dalintis gyvenimu su kažkuo kitu. Galbūt susilaukti vaikelio 40-ies ar vyresnėms moterims yra didesnė rizika, tačiau jei būtent tuomet esi pasirengusi šeimai – kodėl gi ne?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interneto hitas: tėtis,kovojantis su kūdikiu
Teismas uždraudė mamai žindyti dukrytę

Gintarė (25)

Manau 20-30 metų pastoti – fiziologiškai sveikiausia. Bet manau, kad tinkamas amžius yra ne tiek svarbu, kiek tinkamas pasiruošimas. Man svarbu susikurti šeimą (padaryta), padaryti karjerą (jau eigoje), įgyti bent minimalių žinių apie vaikų auklėjimą (padaryta). O tada jau galima ir gimdyti. Tai turint omeny, kad man dabar 25 m., esu sau davusi dar maždaug metus karjerai, o tada tikiuosi 26-27 m. tapti mama.

Agnė (23)

Manau, kas tinkamiausias laikas - 28 metai. Tuo metu jau galėčiau jaustis atradusi savo kelią ir ekonomiškai saugi. Be to, dabar neturiu rimtų santykių, tai dar vienas faktorius, kodėl toks laikas yra ir geriausias, ir realiausias.

Aurelija (24)

Geriausia susilaukti kokių 28-32 metų. Labai svarbu pirmiausia paragauti daugybės dalykų pačiam, kad turėtum ką perduoti vaikui. Be to, tikiu, kad savęs intensyviam ieškojimui, tobulėjimui, karjerai ir linksmybėms tinkamiausias yra trečiasis gyvenimo dešimtmetis – tad tam ir mėginu jį paskirti. Tikiu, kad per jį sukaupti įspūdžiai, patirtis ir suvokimai galbūt leis man būti šiek tiek geresne mama. Tikiu, kad vaiko susilaukti reikia tuomet, kai jis jau iš anksto atrodo kaip aukštesnės gyvenimo kokybės garantas, o ne trukdis kažkam, ką dar lyg ir norėtųsi išbandyti. Manau, kad besibaigiant trečiam savo gyvenimo dešimtmečiui jau būsiu pasiruošusi nusipirktą šokoladinį kiaušinį atiduoti kažkam mažam, o ne suvalgyti jį pati.

Aistė (28)

Man 28 metai ir dabar jau jaučiu, kad esu pasiruošusi turėti vaikų. Jeigu ankstyvesniame amžiuje pirminė reakcija būtų buvusi „Ką man daryti?“, tai dabar jokio šoko žinia apie nėštumą nesukeltų. Viskas jau susidėlioję į savo lentynėles, todėl vaiko gimimas būtų dar vienas nuoseklus gyvenimo etapas. Sakoma, kad moteriai geriausia vaiko susilaukti iki 30 metų, bet aš apie jokias amžiaus ribas negalvoju. Kai bus tinkamas vyras, su kuriuo tų vaikų norėsis, tada ir bus žengtas šis žingsnis. Ir ne taip jau svarbu, ar man bus 30, ar 35 metai. Skubėti tik dėl to, kad taip būtų geriausia – čia ne mano kelias.

Eglė (30)

Manau, kad tinkamiausias amžius moteriai susilaukti vaikų, kai ji pati to nori. Tai gali nutikti ir 18-kos, ir 39-erių. Arba visai niekada nenutikti. Nesu sau tokios ribos nusistačiusi.

Sigita (24)

Tinkamiausias metas gimdyti tada, kai turi mylimą vyrą šalia. Taip pat svarbu gauti gerą atlyginimą, kad Motinystės išmokos būtų normalios. Pati norėčiau pastoti tada, kai jau labai nusibos darbe ir norėsiu pasiilsėti.

Jurga (25)

Mano manymu, tinkamiausias amžius gimdyti nuo 25 iki 35 metų. Kai man buvo 20 metų, buvau suplanavusi pagimdyti pirmąjį vaiką iki 25 metų, bet kai man sukako 25 metai, nukėliau tą procesą dar penkiems metams.

Gabrielė (23)

Tinkamiausias metas gimdyti, mano manymu, iki 30 metų. Idealiausias variantas pradėti nuo 23-24 metų. Pati jau dabar norėčiau vaikų. Todėl mano nusistatymas 23-24 metai. Vėliausiai iki 25 metų noriu susilaukti pirmojo vaiko.

Erika (24)

Mano manymu, kada yra tinkamiausias laikas gimdyti turi nuspręsti vyras ir moteris bendru susitarimu. Jei pora ar jau susituokusi šeima nori vaikelio po poros ar aštuonerių metų draugystės - labai šaunu. Netgi nėra svarbu, ar pora yra įteisinusi savo santykius,ar ne. Svarbiausi dalykai tokioje situacijoje turėtų būti rimtai apsvarstytos finansinės galimybės naujo žmogaus atėjimui į šį pasaulį bei susitarimas, kuris iš šeimos narių – mama ar tėtis eis tėvystės atostogų. Nemanau, kad yra tam tikra amžiaus riba, skaičiai, kada moteriai yra tinkamiausias laikas gimdyti. Šis laikas turi ateiti savaime, supratus, kad būtent su tuo žmogumi norite puoselėti savo ateitį, dalintis meile ir rūpintis naujo žmogaus atėjimu į pasaulį. Juk yra sakoma, kad ne tėveliai renkasi laiką kada į pasaulį ateina atžala, o vaikelis pats pasirenka tinkamą laiką ir tėvus. Asmeniškai aš anksčiau galvojau, kad norėčiau susilaukti vaiko iki trisdešimties metų. Teko girdėti, kad žiūrint iš medicininės pusės, šis laikas yra pats tinkamiausias moteriai pastoti ir gimdyti. Tačiau ne visuomet norai sutampa su galimybėmis. Svarbiausia sutikti tą vienintelį žmogų, su kuriuo norėsi sieti savo ateitį ir gimdyti bendrą judviejų kūdikį. Todėl, trumpai tariant, jei ir nesusilaukčiau vaiko iki trisdešimties metų kaip norėčiau, labai nenuliūsčiau. Taip pat manau, jog susilaukti vaiką iki trisdešimties metų yra gerai dėl amžiaus skirtumo, kuris sies mamą su vaiku.

Simona (25)

Nežinau, kada tinkamiausias metas gimdyti, bet pirmas vaikas turi būti iki 30 metų. Pati norėčiau gimdyti maždaug 28-29 metų.

Daiva (27)

Manau, kad priimtiniausias laikas pastoti yra tarp 25-29 metų. Pati norėčiau gimdyti iki 30 metų, nes nenoriu būti sena mama, be to, noriu daugiau nei vieno vaiko.

Milda (24)

Na, iš esmės tai vaikas turbūt atsiranda tada, kada jam reikia atsirasti. Atsiranda jis, ir visas gyvenimas susidėlioja į savas vagas. Iš esmės turiu dvi nuomones, jeigu pasigimdai jauna (dar studijų laikais), gali sau be didelių rūpesčių daryti karjerą; jeigu nori gimdyti kokių 28 metų, tai suprantama, kad karjeros įkarštyje yra tai labai sudėtinga pasitraukti iš darbinės aplinkos metams ar daugiau. Geriausia susilaukti vaiko iki kokių 35 metų vien dėl sveikatos, pavojų ir dėl pačio vaiko, kad nebūtų jau labai didelis skirtumas dar vaiko ir tėvų. O aš pati žiūrint į dabartinę mano situaciją, norėčiau kokių 29 - 30 metų suprasti, ką reiškia būti mama.

Vaiva (29)

Tinkamiausias metas, manau, kai tėvai kuo jaunesni, nes jaunas organizmas ir pan. Aš tai neturiu nusistačiusi konkretaus amžiaus, niekada negalvojau apie tai. Bet šiaip iki kokių 35 metų, vėliau jau tikriausiai ne.

Vytautė (23)

Geriausias metas – 26-27 metai. Į pasaulį ateinantiems vaikams reikia suteikti pagrindą, todėl gimdyti reikia tada, kai yra pinigų ne tik vakarėliams, bet ir sauskelnėms. Aš turiu nuostatą, kad pirmą leliuką reikia „išperėti“ iki 30, tačiau tik dėl fiziologinių dalykų, juk po 30 metų didėja rizika persileisti ir t.t. O vėliau gimdyk nors ir 45! Tikiuosi, kad ir man šios ribos pavyks pasilaikyti.

O ką manote Jūs? Laukiame nuomonių komentaruose!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytoja: labai noriu vaiko, bet beprotiškai bijau

TAVO VAIKO žurnalui parašiusi moteris nori antro vaiko, tačiau jaučia baimę. Gal jai padės specialisto komentaras?

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.