Kada tinkamiausias metas susilaukti vaikų? Net 15 lietuvaičių nuomonių!

Nėra vieningos nuomonės, kada tinkamiausias laikas tapti mama. Jau auginančios atžalas teigia, kad tai gyvenimo stebuklas, kurio atsiradimas pakeičia pasaulį tik į gerą, todėl bet koks laikas yra geras. O ką mano jaunos merginos, kurios taps naująją mamyčių karta?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Paklausėme būrio Lietuvos merginų, kurios neturi vaikų, kada, jų manymu, tinkamiausias metas gimdyti. Taip pat domėjomės, ar jos yra nusistačiusios amžiaus ribą, iki kada norėtų susilaukti vaikų. Kviečiame susipažinti su merginų mintimis ir nuomone.

Vaiva (22)

Nebe tie laikai, kai nesukūrusios šeimos 20-metės buvo vadinamos senmergėmis, šiandien griežtų ribų nėra, kokio amžiaus reikėtų susilaukti vaikų. Nemanau, kad sąžininga yra tik patenkinti savo troškimą norėti vaiko, bet nepagalvoti, ką galiu jam duoti, ar turiu tvirtą pamatą po kojomis, ar esu subrendusi? Pirma norėčiau pasiekti užsibrėžtų tikslų, o tuomet jau dalintis gyvenimu su kažkuo kitu. Galbūt susilaukti vaikelio 40-ies ar vyresnėms moterims yra didesnė rizika, tačiau jei būtent tuomet esi pasirengusi šeimai – kodėl gi ne?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interneto hitas: tėtis,kovojantis su kūdikiu
Teismas uždraudė mamai žindyti dukrytę

Gintarė (25)

Manau 20-30 metų pastoti – fiziologiškai sveikiausia. Bet manau, kad tinkamas amžius yra ne tiek svarbu, kiek tinkamas pasiruošimas. Man svarbu susikurti šeimą (padaryta), padaryti karjerą (jau eigoje), įgyti bent minimalių žinių apie vaikų auklėjimą (padaryta). O tada jau galima ir gimdyti. Tai turint omeny, kad man dabar 25 m., esu sau davusi dar maždaug metus karjerai, o tada tikiuosi 26-27 m. tapti mama.

Agnė (23)

Manau, kas tinkamiausias laikas - 28 metai. Tuo metu jau galėčiau jaustis atradusi savo kelią ir ekonomiškai saugi. Be to, dabar neturiu rimtų santykių, tai dar vienas faktorius, kodėl toks laikas yra ir geriausias, ir realiausias.

Aurelija (24)

Geriausia susilaukti kokių 28-32 metų. Labai svarbu pirmiausia paragauti daugybės dalykų pačiam, kad turėtum ką perduoti vaikui. Be to, tikiu, kad savęs intensyviam ieškojimui, tobulėjimui, karjerai ir linksmybėms tinkamiausias yra trečiasis gyvenimo dešimtmetis – tad tam ir mėginu jį paskirti. Tikiu, kad per jį sukaupti įspūdžiai, patirtis ir suvokimai galbūt leis man būti šiek tiek geresne mama. Tikiu, kad vaiko susilaukti reikia tuomet, kai jis jau iš anksto atrodo kaip aukštesnės gyvenimo kokybės garantas, o ne trukdis kažkam, ką dar lyg ir norėtųsi išbandyti. Manau, kad besibaigiant trečiam savo gyvenimo dešimtmečiui jau būsiu pasiruošusi nusipirktą šokoladinį kiaušinį atiduoti kažkam mažam, o ne suvalgyti jį pati.

Aistė (28)

Man 28 metai ir dabar jau jaučiu, kad esu pasiruošusi turėti vaikų. Jeigu ankstyvesniame amžiuje pirminė reakcija būtų buvusi „Ką man daryti?“, tai dabar jokio šoko žinia apie nėštumą nesukeltų. Viskas jau susidėlioję į savo lentynėles, todėl vaiko gimimas būtų dar vienas nuoseklus gyvenimo etapas. Sakoma, kad moteriai geriausia vaiko susilaukti iki 30 metų, bet aš apie jokias amžiaus ribas negalvoju. Kai bus tinkamas vyras, su kuriuo tų vaikų norėsis, tada ir bus žengtas šis žingsnis. Ir ne taip jau svarbu, ar man bus 30, ar 35 metai. Skubėti tik dėl to, kad taip būtų geriausia – čia ne mano kelias.

Eglė (30)

Manau, kad tinkamiausias amžius moteriai susilaukti vaikų, kai ji pati to nori. Tai gali nutikti ir 18-kos, ir 39-erių. Arba visai niekada nenutikti. Nesu sau tokios ribos nusistačiusi.

Sigita (24)

Tinkamiausias metas gimdyti tada, kai turi mylimą vyrą šalia. Taip pat svarbu gauti gerą atlyginimą, kad Motinystės išmokos būtų normalios. Pati norėčiau pastoti tada, kai jau labai nusibos darbe ir norėsiu pasiilsėti.

Jurga (25)

Mano manymu, tinkamiausias amžius gimdyti nuo 25 iki 35 metų. Kai man buvo 20 metų, buvau suplanavusi pagimdyti pirmąjį vaiką iki 25 metų, bet kai man sukako 25 metai, nukėliau tą procesą dar penkiems metams.

Gabrielė (23)

Tinkamiausias metas gimdyti, mano manymu, iki 30 metų. Idealiausias variantas pradėti nuo 23-24 metų. Pati jau dabar norėčiau vaikų. Todėl mano nusistatymas 23-24 metai. Vėliausiai iki 25 metų noriu susilaukti pirmojo vaiko.

Erika (24)

Mano manymu, kada yra tinkamiausias laikas gimdyti turi nuspręsti vyras ir moteris bendru susitarimu. Jei pora ar jau susituokusi šeima nori vaikelio po poros ar aštuonerių metų draugystės - labai šaunu. Netgi nėra svarbu, ar pora yra įteisinusi savo santykius,ar ne. Svarbiausi dalykai tokioje situacijoje turėtų būti rimtai apsvarstytos finansinės galimybės naujo žmogaus atėjimui į šį pasaulį bei susitarimas, kuris iš šeimos narių – mama ar tėtis eis tėvystės atostogų. Nemanau, kad yra tam tikra amžiaus riba, skaičiai, kada moteriai yra tinkamiausias laikas gimdyti. Šis laikas turi ateiti savaime, supratus, kad būtent su tuo žmogumi norite puoselėti savo ateitį, dalintis meile ir rūpintis naujo žmogaus atėjimu į pasaulį. Juk yra sakoma, kad ne tėveliai renkasi laiką kada į pasaulį ateina atžala, o vaikelis pats pasirenka tinkamą laiką ir tėvus. Asmeniškai aš anksčiau galvojau, kad norėčiau susilaukti vaiko iki trisdešimties metų. Teko girdėti, kad žiūrint iš medicininės pusės, šis laikas yra pats tinkamiausias moteriai pastoti ir gimdyti. Tačiau ne visuomet norai sutampa su galimybėmis. Svarbiausia sutikti tą vienintelį žmogų, su kuriuo norėsi sieti savo ateitį ir gimdyti bendrą judviejų kūdikį. Todėl, trumpai tariant, jei ir nesusilaukčiau vaiko iki trisdešimties metų kaip norėčiau, labai nenuliūsčiau. Taip pat manau, jog susilaukti vaiką iki trisdešimties metų yra gerai dėl amžiaus skirtumo, kuris sies mamą su vaiku.

Simona (25)

Nežinau, kada tinkamiausias metas gimdyti, bet pirmas vaikas turi būti iki 30 metų. Pati norėčiau gimdyti maždaug 28-29 metų.

Daiva (27)

Manau, kad priimtiniausias laikas pastoti yra tarp 25-29 metų. Pati norėčiau gimdyti iki 30 metų, nes nenoriu būti sena mama, be to, noriu daugiau nei vieno vaiko.

Milda (24)

Na, iš esmės tai vaikas turbūt atsiranda tada, kada jam reikia atsirasti. Atsiranda jis, ir visas gyvenimas susidėlioja į savas vagas. Iš esmės turiu dvi nuomones, jeigu pasigimdai jauna (dar studijų laikais), gali sau be didelių rūpesčių daryti karjerą; jeigu nori gimdyti kokių 28 metų, tai suprantama, kad karjeros įkarštyje yra tai labai sudėtinga pasitraukti iš darbinės aplinkos metams ar daugiau. Geriausia susilaukti vaiko iki kokių 35 metų vien dėl sveikatos, pavojų ir dėl pačio vaiko, kad nebūtų jau labai didelis skirtumas dar vaiko ir tėvų. O aš pati žiūrint į dabartinę mano situaciją, norėčiau kokių 29 - 30 metų suprasti, ką reiškia būti mama.

Vaiva (29)

Tinkamiausias metas, manau, kai tėvai kuo jaunesni, nes jaunas organizmas ir pan. Aš tai neturiu nusistačiusi konkretaus amžiaus, niekada negalvojau apie tai. Bet šiaip iki kokių 35 metų, vėliau jau tikriausiai ne.

Vytautė (23)

Geriausias metas – 26-27 metai. Į pasaulį ateinantiems vaikams reikia suteikti pagrindą, todėl gimdyti reikia tada, kai yra pinigų ne tik vakarėliams, bet ir sauskelnėms. Aš turiu nuostatą, kad pirmą leliuką reikia „išperėti“ iki 30, tačiau tik dėl fiziologinių dalykų, juk po 30 metų didėja rizika persileisti ir t.t. O vėliau gimdyk nors ir 45! Tikiuosi, kad ir man šios ribos pavyks pasilaikyti.

O ką manote Jūs? Laukiame nuomonių komentaruose!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.