Kaip apskaičiuoti ovuliacijos datą?

 (5)
Jei žinote savo ovuliacijos dieną, padidinate savo galimybes pastoti. Čia pateiksime patarimus, kaip ją apskaičiuoti.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Menstruacinis ciklas

Moters menstruacinį ciklą sudaro trys fazės. Pirmoji jūsų mėnesinių diena reiškia viso ciklo pradžią:

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras Ramūno Vyšniausko interviu: vaikai išgelbėjo nuo depresijos
Kaip atpažinti, kad vaikui gresia depresija

- Folikulo fazė trunka apie 14 dienų. Per šias dvi savaites folikulai kiaušidėse subręsta ir vienas jų išsivysto į subrendusį kiaušinėlį. Jūsų ciklas prasideda folikulo fazės pradžioje.

- Ovuliacija trunka apie 24 valandas. Kai FSH (folikulą stimuliuojantis hormonas) pasiekia didžiausią brandą, išsiskiria kitas hormonas LH (luteinijizuojantis hormonas), kuris priverčia kiaušinėlį išsilaisvinti iš folikulo. Tada kiaušinėlis keliauja į kiaušintakius. Jei jis nėra apvaisinamas, jo atsikratoma ir jums prasideda mėnesinės.

- Liuteininė fazė trunka 14 dienų. Šiuo metu kiaušinėlis išskiria geltonkūnį (corpus luteum), luteininį hormoną ir progesteroną. Progesteronas paruošia gimdos gleivinę kiaušinėlio implantacijai.

Šios skirtingos fazės gali sutapti, todėl visa ciklo trukmė gali atrodyti ilgesnė nei 28 dienos!

Norėdama išsiaiškinti savo ovuliacijos dieną, turėtumėte žinoti, jog visai nesvarbu, kokia yra jūsų ciklo trukmė, nes liuteininė fazė visada tęsiasi 14 - 15 dienų. Todėl iš vidutinės ciklo trukmės reikia atimti šias 14 dienų. Pavyzdžiui, jei paprastai jūsų ciklas trunka 24 dienas, ovuliacija įvyks dešimtąją dieną (24 - 14 = 10).

Vaisingas langas

Jei norite padidinti savo galimybes pastoti, reikia mylėtis kelias dienas prieš ir po išskaičiuotosios ovuliacijos dienos: kiaušinėlio gyvenimo trukmė yra 24 valandos, o spermos ląstelių - iki 4 dienų, todėl susidaro maždaug 6 dienų vaisingas langas.

Kaip atpažinti ovuliaciją

- Kūno temperatūra pakyla maždaug 3 - 5 laipsnio dalimis (ryte vos tik nubudusi ir neišlipusi iš lovos pasimatuokite temperatūrą).

- Gimdos kaklelio gleivės tampa skaidresnės ir jų būna gausu.

- Galite jausti šiek tiek skausmo pilvo apačioje - toje pusėje, kurios kiaušidė išskyrė kiaušinėlį.

Testai

Vaistinėse galite rasti ovuliacijos testų. Tai yra nedidelės juostelės, kurios susilietusios su šlapimu leidžia nustatyti, ar jums ovuliacija (nes šlapime aptinkamas LH hormonas). Jei norite pastoti, šie testai yra patikimi 90%, nes leidžia sužinoti, ar jums vaisingas laikotarpis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytoja: labai noriu vaiko, bet beprotiškai bijau

TAVO VAIKO žurnalui parašiusi moteris nori antro vaiko, tačiau jaučia baimę. Gal jai padės specialisto komentaras?

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.