Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai

 (1)
Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar jau turite TAVO VAIKO programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir skaitykite mus dar patogiau: „iPhone“, „Android“.

Vienas iš būdų – Šetlso metodas. Dr. Šetlsas teigė, kad, norint pradėti berniuką, mylėtis reikia prieš pat arba per ovuliaciją, o, jei svajojama apie mergaitę, – iki ovuliacijos likus daugiau kaip vienai dienai.

Kitas metodas – jei pora nori susilaukti berniuko, tiesiog kuo dažniau užsiimti seksu, mat jeigu mylimasi kartą per savaitę, padidėja „moteriškų" spermatozoidų koncentracija.

Kai kurie įsitikinę, kad vaiko lyčiai įtakos gali turėti netgi sueities poza. Pagal šią metodiką, jei norisi berniuko, vyras turėtų būti iš nugaros, o, jei mergaitės, – tiks ir Misionieriaus poza.

Beje, nuotaikai praskaidrinti – liaudyje dar sklando prietaras: jei vyras pas moterį į lovą ateis iš kairės, bus berniukas, jei iš dešinės – mergaitė.

Vaiko lytį gali lemti ir kiti veiksniai

Galbūt. Nėra šimtaprocentinės metodikos ar tokių veiksnių, kurie užtikrintų, kad tikrai taip, jei viso to laikysitės, gausite, ko norite. Ten, kur iniciatyvos imasi gamta, visos panašios lyties „užsakymo" metodikos, būna, ima ir nebetenka galių...

Speciali dieta. Kadangi vyro sperma atsinaujina kas tris mėnesius, norinčiai susilaukti berniuko moteriai patariama tris mėnesius vyrą maitinti maistu su kuo daugiau aštrių prieskonių, juodos duonos, vengti pieno, pieniškų produktų ir kiaušinių. Norint padidinti tikimybę moteriai prieš pat lytinį aktą patariama kaip tik gerti pieno, valgyti pieniškų produktų. Norint susilaukti dukters vyrui patariama duoti kuo daugiau pieniškų produktų, pieno, kiaušinių, saldumynų, vengti į maistą berti druskos ir pan. Jis turėtų atsisakyti kavos, stiprios arbatos, burokėlių, marinuotų daržovių, persikų ir pan. Šis būdas neturi jokio mokslinio pagrindo.

Orgazmas. Orgazmo metu išsiskyrusios medžiagos padaro moters makštį labiau šarminę. Tokia terpė labiau patinka „vyriškiems" spermatozoidams, taigi, tikėtina, kad tokio pradėjimo momentu gimtų berniukas. Kad ir kaip nepatraukliai tai skambėtų, lytiniai santykiai be orgazmo turi daugiau šansų baigtis mergaite, dėl to, kad makšties terpė lieka nepakitusi. Sveikos moters makšties terpė yra rūgštinė.

Ovuliacijos diena. Manoma, kad moteris, tiksliai žinodama, kada jai vyksta ovuliacija, galėtų įtakoti būsimo vaikučio lytį: norint susilaukti berniuko, mylėtis reikia ovuliacijos dienomis, norintiems mergaitės - kelios dienos iki tol. Dėl tos pačios ką tik aukščiau aprašytosios priežasties, kad spermatozoidai su X moteriškąja chromosoma keliauja lėčiau.

Socialinis statusas ir vaiko lytis. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad vaiko lytį nulemia ir tėvų socialinė padėtis. Įdomų dalyką paskelbė Kolumbijos universiteto specialistai: pasirodo, moters socialinė padėtis ir apskritai jos materialinė gerovė turi įtakos, ko susilauks, – berniuko ar mergaitės. Turtingoms moterims, užimančioms aukštus postus, dažniau gimsta berniukai. Kodėl taip yra, iki galo ir liko neišaiškinta, liko tik prielaidos – galbūt tai lemia būsimos mamytės mityba arba gyvenimo būdas.

Gamta pati žino, ko reikia. Sakoma, kad gamta pati užprogramuoja vaikelio lytį pagal tai, kam namuose labiausiai reikalingas pagalbininkas. Jei, tarkim, šeimoje vyras daug dirba, patiria streso, tai išmintinga gamta atsiųs jam pagalbininką – sūnų, o jei pavargsta labiau moteris, jai parūpins padėjėją – mergaitę.

Akvilė, 32 m., augina ketverių sūnelį: „Negaliu teigti, kad šie visi metodai tiesa ar netiesa, bet mes su vyru laikėmės Šeltso metodo ir turime sūnų. Viskas atitiko. Planuoti vaiko lytį, pasakysiu, – sunkus darbas. Ir būtent moteriai. Reikia skrupulingai sekti savo ciklą, nepraleisti ovuliacijos, viską skaičiuoti, žymėtis ir, negana to, tam tikru metu mylėtis su vyru. O juk būna visaip – tai pavargę, tai išvykę kur, tai dar kas... Jei praleidi, graužia sąžinė, kad štai, puikią progą paleidai vėjais, gal dabar kaip tik būtų pavykę. Taip žaidėme pusmetį. Kaip tik sakiau vyrui, kad dar mėnuo ir metam į šalį tuos skaičiavimus, mėgaukimės procesu ir vienas kitu, o nedirbkime darbo, ir kad šis mėnuo – paskutinis toks. Matyt, kažkas aukščiau išgirdo šiuos mano grasinimus ir atsiuntė sūnų (juokiasi). Šiaip manau, kad tie visi senolių spėjimai, patarimai, metodai turi kažkokią tiesos gyslelę. Aišku, aklai visko paisyti nereikėtų, bet juk ne iš piršto visa tai laužta – kas sugalvojo, turėjo tam kažkokį pagrindą, manau."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytoja: labai noriu vaiko, bet beprotiškai bijau

TAVO VAIKO žurnalui parašiusi moteris nori antro vaiko, tačiau jaučia baimę. Gal jai padės specialisto komentaras?

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.