Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai

 (1)
Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar jau turite TAVO VAIKO programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir skaitykite mus dar patogiau: „iPhone“, „Android“.

Vienas iš būdų – Šetlso metodas. Dr. Šetlsas teigė, kad, norint pradėti berniuką, mylėtis reikia prieš pat arba per ovuliaciją, o, jei svajojama apie mergaitę, – iki ovuliacijos likus daugiau kaip vienai dienai.

Kitas metodas – jei pora nori susilaukti berniuko, tiesiog kuo dažniau užsiimti seksu, mat jeigu mylimasi kartą per savaitę, padidėja „moteriškų" spermatozoidų koncentracija.

Kai kurie įsitikinę, kad vaiko lyčiai įtakos gali turėti netgi sueities poza. Pagal šią metodiką, jei norisi berniuko, vyras turėtų būti iš nugaros, o, jei mergaitės, – tiks ir Misionieriaus poza.

Beje, nuotaikai praskaidrinti – liaudyje dar sklando prietaras: jei vyras pas moterį į lovą ateis iš kairės, bus berniukas, jei iš dešinės – mergaitė.

Vaiko lytį gali lemti ir kiti veiksniai

Galbūt. Nėra šimtaprocentinės metodikos ar tokių veiksnių, kurie užtikrintų, kad tikrai taip, jei viso to laikysitės, gausite, ko norite. Ten, kur iniciatyvos imasi gamta, visos panašios lyties „užsakymo" metodikos, būna, ima ir nebetenka galių...

Speciali dieta. Kadangi vyro sperma atsinaujina kas tris mėnesius, norinčiai susilaukti berniuko moteriai patariama tris mėnesius vyrą maitinti maistu su kuo daugiau aštrių prieskonių, juodos duonos, vengti pieno, pieniškų produktų ir kiaušinių. Norint padidinti tikimybę moteriai prieš pat lytinį aktą patariama kaip tik gerti pieno, valgyti pieniškų produktų. Norint susilaukti dukters vyrui patariama duoti kuo daugiau pieniškų produktų, pieno, kiaušinių, saldumynų, vengti į maistą berti druskos ir pan. Jis turėtų atsisakyti kavos, stiprios arbatos, burokėlių, marinuotų daržovių, persikų ir pan. Šis būdas neturi jokio mokslinio pagrindo.

Orgazmas. Orgazmo metu išsiskyrusios medžiagos padaro moters makštį labiau šarminę. Tokia terpė labiau patinka „vyriškiems" spermatozoidams, taigi, tikėtina, kad tokio pradėjimo momentu gimtų berniukas. Kad ir kaip nepatraukliai tai skambėtų, lytiniai santykiai be orgazmo turi daugiau šansų baigtis mergaite, dėl to, kad makšties terpė lieka nepakitusi. Sveikos moters makšties terpė yra rūgštinė.

Ovuliacijos diena. Manoma, kad moteris, tiksliai žinodama, kada jai vyksta ovuliacija, galėtų įtakoti būsimo vaikučio lytį: norint susilaukti berniuko, mylėtis reikia ovuliacijos dienomis, norintiems mergaitės - kelios dienos iki tol. Dėl tos pačios ką tik aukščiau aprašytosios priežasties, kad spermatozoidai su X moteriškąja chromosoma keliauja lėčiau.

Socialinis statusas ir vaiko lytis. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad vaiko lytį nulemia ir tėvų socialinė padėtis. Įdomų dalyką paskelbė Kolumbijos universiteto specialistai: pasirodo, moters socialinė padėtis ir apskritai jos materialinė gerovė turi įtakos, ko susilauks, – berniuko ar mergaitės. Turtingoms moterims, užimančioms aukštus postus, dažniau gimsta berniukai. Kodėl taip yra, iki galo ir liko neišaiškinta, liko tik prielaidos – galbūt tai lemia būsimos mamytės mityba arba gyvenimo būdas.

Gamta pati žino, ko reikia. Sakoma, kad gamta pati užprogramuoja vaikelio lytį pagal tai, kam namuose labiausiai reikalingas pagalbininkas. Jei, tarkim, šeimoje vyras daug dirba, patiria streso, tai išmintinga gamta atsiųs jam pagalbininką – sūnų, o jei pavargsta labiau moteris, jai parūpins padėjėją – mergaitę.

Akvilė, 32 m., augina ketverių sūnelį: „Negaliu teigti, kad šie visi metodai tiesa ar netiesa, bet mes su vyru laikėmės Šeltso metodo ir turime sūnų. Viskas atitiko. Planuoti vaiko lytį, pasakysiu, – sunkus darbas. Ir būtent moteriai. Reikia skrupulingai sekti savo ciklą, nepraleisti ovuliacijos, viską skaičiuoti, žymėtis ir, negana to, tam tikru metu mylėtis su vyru. O juk būna visaip – tai pavargę, tai išvykę kur, tai dar kas... Jei praleidi, graužia sąžinė, kad štai, puikią progą paleidai vėjais, gal dabar kaip tik būtų pavykę. Taip žaidėme pusmetį. Kaip tik sakiau vyrui, kad dar mėnuo ir metam į šalį tuos skaičiavimus, mėgaukimės procesu ir vienas kitu, o nedirbkime darbo, ir kad šis mėnuo – paskutinis toks. Matyt, kažkas aukščiau išgirdo šiuos mano grasinimus ir atsiuntė sūnų (juokiasi). Šiaip manau, kad tie visi senolių spėjimai, patarimai, metodai turi kažkokią tiesos gyslelę. Aišku, aklai visko paisyti nereikėtų, bet juk ne iš piršto visa tai laužta – kas sugalvojo, turėjo tam kažkokį pagrindą, manau."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.