Kaip susilaukti berniuko: patarimai, kurių galbūt dar nežinojote

 (21)
Iš karto pabrėžiame, kad kalbėsime ne apie patikimą planavimą, o apie tikimybės pradėti tam tikros lyties vaiką padidinimą – šiuo atveju, kalbėsime apie berniukus, o jei norite mergaitės, tuomet darykite viską priešingai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žinoma, kad Y-spermatozoidai yra judresni, tačiau jie ne tokie gyvybingi kaip Х chromosomą turintieji. Todėl jei mylėsitės ovuliacijos metu (parą prieš arba po ovuliacijos), padidinsite tikimybę susilaukti berniuko.

Taip pat yra nustatyta, kad sperma yra šarminė, o moters makšties aplinka yra rūgštinė. Y-spermatozoidai yra jai jautresni ir greičiau žūsta, nei X-spermatozoidai. Tačiau jei moteris patiria orgazmą, jos organizmas išskiria sekretą, kuris šiek tiek „nušarmina" lytinių takų aplinką. Tad jei pastojimo metu būsimoji mama patyrė galingą orgazmą, tai šiek tiek padidina tikimybę, jog ji susilauks sūnaus. Apskritai, tai, moteris orgazmą patyrė ar nepatyrė, visiškai neveikia jos sugebėjimo pastoti.

Manoma, kad tam tikros sekso pozos pasirinkimas, dėl kurios vyro lytinis organas giliausiai įsiskverbia į moters kūną (pavyzdžiui, šuniukų poza), padeda Y-spermatozoidams greičiau pasiekti gimdos kanalą.

Visos šios „gudrybės" gali padidinti tikimybę susilaukti berniuko nuo įprastinių 52 procentų iki 70 procentų, tačiau tam reikia maksimaliai tiksliai žinoti ovuliacijos datą.

Tačiau čia žinoma ir moksliškai patvirtinta teorija baigiasi. Visi kiti spėjimai apie galimybę suplanuoti būsimo vaiko lytį tėra liaudies prietarai. Tačiau daugelis porų, svajojančių apie tam tikros lyties vaiką, labai nori jais tikėti. Todėl mes ir papasakosime apie šiuos prietarus.

Patarimai kaip susilaukti berniuko

- Manoma, kad kuo dažniau ir reguliariau mylitės, tuo vyro organizmas gamina daugiau Y-spermatozoidų. Patikrinti šitą prietarą galima tik praktiniu būdu.

- Bendras spermatozoidų kiekis vyro organizme sugeba susikaupti per 4 - 7 dienų susilaikymo periodą. Todėl prieš apskaičiuotą ovuliacijos dieną verta keletą dienų nesimylėti.

- Žmonės tiki, kad net būsimos mamos dieta veikia būsimo vaiko lytį. Pavyzdžiui, jei moteris maitinasi produktais, kuriuose gausu natrio ir kalio (mėsa, ankštiniai, bananai), yra didesnė tikimybė susilaukti berniuko, o jei renkasi kalcio-magnio dietą (pienas, riešutai, grybai) - mergaitės. Tai nėra patvirtinta jokiais moksliniai duomenimis, tačiau kas jums trukdo pabandyti?

- Vaikai, kurių amžiaus skirtumas mažesnis nei treji metai, dažnai būna vienos lyties.

- Jei pastojate greitai po atlikto aborto, dažniau gimsta mergaitės.

- Jei tėvų amžiaus skirtumas yra didelis, didesnė tikimybė susilaukti tokios pačios kaip ir vyresniojo iš tėvų lyties vaiko.

- Yra įdomi „tėvų aktyvumo" teorija. Teigiama, kad aktyvesnis darbe ir šeimoje tėvas apsprendžia būsimo vaiko lytį. Egzistuoja hipotezė, jog tai tam tikru būdu yra susiję su hormoniniu tėvų fonu. Kitaip tariant, jei jūsų vyras yra tikras lyderis, tikėtina, jog susilauksite berniuko.

- Olandų universiteto mokslininkai nustatė, kad kuo ilgiau pora bando susilaukti vaiko, tuo didesnė tikimybė, jog jiems gims sūnus.

Bet kokiu atveju, tą akimirką, kai spermatozoidas apvaisina kiaušialąstę, yra apsprendžiama būsimo vaiko lytis ir jos pakeisti jau nebeįmanoma.

Psichologai siūlo nepamiršti, kad vaiko lytis nėra svarbiausias dalykas. Svarbiausia, kad tai bus jūsų vaikas, vienintelis ir nepakartojamas, kurį jūs mylėsite tokį, koks jis bus ir tokios lyties, kokios jis bus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.