Kaip susilaukti berniuko: patarimai, kurių galbūt dar nežinojote

 (21)
Iš karto pabrėžiame, kad kalbėsime ne apie patikimą planavimą, o apie tikimybės pradėti tam tikros lyties vaiką padidinimą – šiuo atveju, kalbėsime apie berniukus, o jei norite mergaitės, tuomet darykite viską priešingai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žinoma, kad Y-spermatozoidai yra judresni, tačiau jie ne tokie gyvybingi kaip Х chromosomą turintieji. Todėl jei mylėsitės ovuliacijos metu (parą prieš arba po ovuliacijos), padidinsite tikimybę susilaukti berniuko.

Taip pat yra nustatyta, kad sperma yra šarminė, o moters makšties aplinka yra rūgštinė. Y-spermatozoidai yra jai jautresni ir greičiau žūsta, nei X-spermatozoidai. Tačiau jei moteris patiria orgazmą, jos organizmas išskiria sekretą, kuris šiek tiek „nušarmina" lytinių takų aplinką. Tad jei pastojimo metu būsimoji mama patyrė galingą orgazmą, tai šiek tiek padidina tikimybę, jog ji susilauks sūnaus. Apskritai, tai, moteris orgazmą patyrė ar nepatyrė, visiškai neveikia jos sugebėjimo pastoti.

Manoma, kad tam tikros sekso pozos pasirinkimas, dėl kurios vyro lytinis organas giliausiai įsiskverbia į moters kūną (pavyzdžiui, šuniukų poza), padeda Y-spermatozoidams greičiau pasiekti gimdos kanalą.

Visos šios „gudrybės" gali padidinti tikimybę susilaukti berniuko nuo įprastinių 52 procentų iki 70 procentų, tačiau tam reikia maksimaliai tiksliai žinoti ovuliacijos datą.

Tačiau čia žinoma ir moksliškai patvirtinta teorija baigiasi. Visi kiti spėjimai apie galimybę suplanuoti būsimo vaiko lytį tėra liaudies prietarai. Tačiau daugelis porų, svajojančių apie tam tikros lyties vaiką, labai nori jais tikėti. Todėl mes ir papasakosime apie šiuos prietarus.

Patarimai kaip susilaukti berniuko

- Manoma, kad kuo dažniau ir reguliariau mylitės, tuo vyro organizmas gamina daugiau Y-spermatozoidų. Patikrinti šitą prietarą galima tik praktiniu būdu.

- Bendras spermatozoidų kiekis vyro organizme sugeba susikaupti per 4 - 7 dienų susilaikymo periodą. Todėl prieš apskaičiuotą ovuliacijos dieną verta keletą dienų nesimylėti.

- Žmonės tiki, kad net būsimos mamos dieta veikia būsimo vaiko lytį. Pavyzdžiui, jei moteris maitinasi produktais, kuriuose gausu natrio ir kalio (mėsa, ankštiniai, bananai), yra didesnė tikimybė susilaukti berniuko, o jei renkasi kalcio-magnio dietą (pienas, riešutai, grybai) - mergaitės. Tai nėra patvirtinta jokiais moksliniai duomenimis, tačiau kas jums trukdo pabandyti?

- Vaikai, kurių amžiaus skirtumas mažesnis nei treji metai, dažnai būna vienos lyties.

- Jei pastojate greitai po atlikto aborto, dažniau gimsta mergaitės.

- Jei tėvų amžiaus skirtumas yra didelis, didesnė tikimybė susilaukti tokios pačios kaip ir vyresniojo iš tėvų lyties vaiko.

- Yra įdomi „tėvų aktyvumo" teorija. Teigiama, kad aktyvesnis darbe ir šeimoje tėvas apsprendžia būsimo vaiko lytį. Egzistuoja hipotezė, jog tai tam tikru būdu yra susiję su hormoniniu tėvų fonu. Kitaip tariant, jei jūsų vyras yra tikras lyderis, tikėtina, jog susilauksite berniuko.

- Olandų universiteto mokslininkai nustatė, kad kuo ilgiau pora bando susilaukti vaiko, tuo didesnė tikimybė, jog jiems gims sūnus.

Bet kokiu atveju, tą akimirką, kai spermatozoidas apvaisina kiaušialąstę, yra apsprendžiama būsimo vaiko lytis ir jos pakeisti jau nebeįmanoma.

Psichologai siūlo nepamiršti, kad vaiko lytis nėra svarbiausias dalykas. Svarbiausia, kad tai bus jūsų vaikas, vienintelis ir nepakartojamas, kurį jūs mylėsite tokį, koks jis bus ir tokios lyties, kokios jis bus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytoja: labai noriu vaiko, bet beprotiškai bijau

TAVO VAIKO žurnalui parašiusi moteris nori antro vaiko, tačiau jaučia baimę. Gal jai padės specialisto komentaras?

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.