Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai

 (3)
Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiomis dienomis pasaulio žiniasklaida aptarinėja dviejų žinomų porų nėštumus. Amal ir George Clooney pirmą kartą taps tėvais, ir iš karto dviejų vaikučių! Dvynukų laukiasi ir Beyoncé su Jay Z.

Vaiką planuojanti pora tikriausiai pagalvoja ir apie tai,kas būtų, jei susilauktų dvynukų. Kokia yra tikimybė jų susilaukti?

Štai JAV vienas iš 30 nėštumų yra daugiavaisis. Tokią statistiką pateikė JAV Ligų ir prevencijos centras ("Center for Disease Control and Prevention" (CDC). Palyginimui – 1980 metais dvynukų laukdavosi viena moteris iš 53.

Statistikos duomenimis, nėštumų, kuomet laukiamasi dvynukų, nuo 1980 iki 2013 metų padaugėjo 78 procentais.

Viena svarbiausių priežasčių

Nustatyta, kad tikimybė susilaukti dvynukų moterims didėja su amžiumi. „Kuo vyresnė moteris pastoja, tuo didesnė tikimybė susilaukti dvynių", - sako Dvynių tyrimo programos Kalifornijos universitete vadovė Nancy Segal.

Taip yra todėl, kad vyresnėms moterims, mano tyrėjai, dėl organizme vykstančių hormoninių procesų ciklo metu subręsta ne vienas, o du kiaušinėliai, kuriuos apvaisinus ir atsiranda tikimybė, kad gims dvynukai.

Kadangi paskutiniuoju metu moterys neskuba kurti šeimos ir gimdyti vaikų, o pirmiausia rūpinasi studijomis, karjera bei materialine gerove, nėštumo ir gimdymo amžius natūraliai tampa vėlesnis. To pasekmė – daugiau gimstančių dvynukų.

Manoma, jog maždaug trečdaliui visų gimstančių dvynukų įtakos turi vėlyvas jų motinos nėštumas.

Skaičiuojama, kad moterys, kurios yra vyresnės kaip 40 metų, pagimdo apie 7 procentus dvynukų. Moterų tarp 35 ir 39 metų dvynukų nėštumų procentas yra 5. O štai moterys, kurios pagimdo iki 25 metų, susilaukia vos 2 proc. dvynukų.

Didėjančiam dvynukų nėštumų skaičiui įtakos turi ir nevaisingumo gydymas. Moterys, kurios kreipėsi pagalbos į specialistus dėl nevaisingumo gydymo, taip pat turi didesnę tikimybę susilaukti dvynukų.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.