Koks metų laikas geriausias pradėti vaiką?

 (5)
Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet šie patarimai kaip tik jums ir jūsų partneriui.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsisakykite kontraceptinių priemonių

Atsisakius kontraceptinių priemonių, jūsų ovuliacija neprasidės iš karto, todėl nepanikuokite, jei per pirmuosius tris mėnesius nepastosite.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Būti mama Lietuvoje ir Švedijoje: du skirtingi požiūriai
Tik vyrams: ko negalima daryti, kai jūsų žmona gimdo

Žinokite savo ovuliacijos dieną

Tai metas, kai tikimybė pastoti yra didžiausia. Dažniausiai tai vyksta maždaug 14 dieną nuo jūsų ciklo pradžios. Matuodama savo kūno temperatūrą viso ciklo metu, galite ją tiksliai nustatyti.

Iš karto po ovuliacijos kūno temperatūra yra šiek tiek aukštesnė. Stebėkite save ir tiksliai žinosite savo vaisingas ciklo dienas.

Jums gali padėti ir ovuliacijos testai, kurių galite rasti vaistinėse. Šių testų privalumas - jie jus perspėja apie artėjančią ovuliaciją prieš 1 - 2 dienas, tad galite tam pasiruošti. Jie remiasi hormonų koncentracija šlapime.

Mylėkitės mažiausiai kas 3 dienas

Patekusi į moters lytinius organus, sperma gali būti gyvybinga iki 72 valandų.

Tinka dauguma pozų!

Kai kurie pataria rinktis misionieriaus pozą, tačiau nėra įrodymų, kad tam tikra poza padeda spermai greičiau pasiekti gimdos kaklelį!

Tačiau žinokite, kad poza, kai moteris yra ant partnerio, nėra pati geriausia poza pastojimui, nes gravitacija nepadeda spermai pasiekti trokštamo tikslo.

Pasikiškite pagalvę po sėdyne

Patariama po lytinio akto po sėdyne pasikišti nedidelę pagalvę, kad pakeltumėte klubus ir padėtumėte motulei gamtai, nukreipdama spermą teisinga linkme. Yra sakančių, kad tai bobutės pasakos, tačiau blogiau nuo šio patarimo tikrai nebus, ypač, jeigu planuojate kūdikį.

Pabūkite taip apie 20-30 minučių, o po to elkitės kaip įprasta. Jau suteikėte sau didžiausią tikimybę pastoti.

Stebėkite savo mitybą

Sveika mityba padeda vaisingumui. Mažai kalorijų turinčios dietos tikrai padės jums atsikratyti svorio, tačiau jos gali paveikti vaisingumą, tad norėdama pastoti, prieš porą mėnesių atsisakykite bet kokių mitybos suvaržymų.

Per daug cukraus padidina adrenalino gamybą. Tai hormonas, kuris neutralizuoja progesteroną, kuris paruošia gimdą nėštumui.

Kava, alkoholis ir tabakas taip pat neigiamai veikia vaisingumą.

Tinkamas sezonas

Vaisingumas kinta priklausomai nuo sezono. Daugiau spermos pasigamina pavasario pradžioje ir rudens pabaigoje. Sperma yra judresnė vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje. Todėl atrodo, kad geriausias metas vyrams pradėti kūdikį yra ruduo ir žiemos pradžia.

Atsipalaiduokite!

Stresas, nerimas ir „nesėkmės" baimė yra vienodai svarios priežastys, sukeliančios pastojimo problemas! Atsipalaiduokite ir leiskite gamtai veikti pačiai. Jei tik ką nutraukėte kontracepciją, klausykite savo kūno ir leiskite jam pačiam iš naujo susikurti savo ritmą. Paklauskite savęs, galbūt tai yra pasąmoninis psichologinis blokas, pasistenkite kaip įmanoma labiau atsipalaiduoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytoja: labai noriu vaiko, bet beprotiškai bijau

TAVO VAIKO žurnalui parašiusi moteris nori antro vaiko, tačiau jaučia baimę. Gal jai padės specialisto komentaras?

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.