Koks metų laikas geriausias pradėti vaiką?

 (5)
Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet šie patarimai kaip tik jums ir jūsų partneriui.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsisakykite kontraceptinių priemonių

Atsisakius kontraceptinių priemonių, jūsų ovuliacija neprasidės iš karto, todėl nepanikuokite, jei per pirmuosius tris mėnesius nepastosite.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Būti mama Lietuvoje ir Švedijoje: du skirtingi požiūriai
Tik vyrams: ko negalima daryti, kai jūsų žmona gimdo

Žinokite savo ovuliacijos dieną

Tai metas, kai tikimybė pastoti yra didžiausia. Dažniausiai tai vyksta maždaug 14 dieną nuo jūsų ciklo pradžios. Matuodama savo kūno temperatūrą viso ciklo metu, galite ją tiksliai nustatyti.

Iš karto po ovuliacijos kūno temperatūra yra šiek tiek aukštesnė. Stebėkite save ir tiksliai žinosite savo vaisingas ciklo dienas.

Jums gali padėti ir ovuliacijos testai, kurių galite rasti vaistinėse. Šių testų privalumas - jie jus perspėja apie artėjančią ovuliaciją prieš 1 - 2 dienas, tad galite tam pasiruošti. Jie remiasi hormonų koncentracija šlapime.

Mylėkitės mažiausiai kas 3 dienas

Patekusi į moters lytinius organus, sperma gali būti gyvybinga iki 72 valandų.

Tinka dauguma pozų!

Kai kurie pataria rinktis misionieriaus pozą, tačiau nėra įrodymų, kad tam tikra poza padeda spermai greičiau pasiekti gimdos kaklelį!

Tačiau žinokite, kad poza, kai moteris yra ant partnerio, nėra pati geriausia poza pastojimui, nes gravitacija nepadeda spermai pasiekti trokštamo tikslo.

Pasikiškite pagalvę po sėdyne

Patariama po lytinio akto po sėdyne pasikišti nedidelę pagalvę, kad pakeltumėte klubus ir padėtumėte motulei gamtai, nukreipdama spermą teisinga linkme. Yra sakančių, kad tai bobutės pasakos, tačiau blogiau nuo šio patarimo tikrai nebus, ypač, jeigu planuojate kūdikį.

Pabūkite taip apie 20-30 minučių, o po to elkitės kaip įprasta. Jau suteikėte sau didžiausią tikimybę pastoti.

Stebėkite savo mitybą

Sveika mityba padeda vaisingumui. Mažai kalorijų turinčios dietos tikrai padės jums atsikratyti svorio, tačiau jos gali paveikti vaisingumą, tad norėdama pastoti, prieš porą mėnesių atsisakykite bet kokių mitybos suvaržymų.

Per daug cukraus padidina adrenalino gamybą. Tai hormonas, kuris neutralizuoja progesteroną, kuris paruošia gimdą nėštumui.

Kava, alkoholis ir tabakas taip pat neigiamai veikia vaisingumą.

Tinkamas sezonas

Vaisingumas kinta priklausomai nuo sezono. Daugiau spermos pasigamina pavasario pradžioje ir rudens pabaigoje. Sperma yra judresnė vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje. Todėl atrodo, kad geriausias metas vyrams pradėti kūdikį yra ruduo ir žiemos pradžia.

Atsipalaiduokite!

Stresas, nerimas ir „nesėkmės" baimė yra vienodai svarios priežastys, sukeliančios pastojimo problemas! Atsipalaiduokite ir leiskite gamtai veikti pačiai. Jei tik ką nutraukėte kontracepciją, klausykite savo kūno ir leiskite jam pačiam iš naujo susikurti savo ritmą. Paklauskite savęs, galbūt tai yra pasąmoninis psichologinis blokas, pasistenkite kaip įmanoma labiau atsipalaiduoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.