Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.
© Shutterstock.com

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Paprastai būsimi tėvai stengiasi įsigyti viską, ko gali prireikti, tačiau vėliau nė pusės daiktų nepanaudoja. Kad būsimų tėvelių piniginės liktų storesnės, o namuose nereikalingi daiktai neužimtų vietos, sudarėme sąrašą, ko tikrai prireiks nuo pirmųjų dienų, ką galima įsigyti vėliau, o kam geriau neišlaidauti.

Vežimėlis ir lovelė. Jei svarstote, ką pirkti pirma, patikrintas pasirinkimas – kokybiškas ir patogus vežimas. Jame galima migdyti naujagimį ne tik lauke, bet ir kambaryje. Be to, labai dažnai mamos nori jausti savo mažylį visas 24 valandas ir migdo kartu lovoje. Tad skubėti įsigyti lovytę būtinai iki gimdymo nebūtina.

Šis pirkinys gali palaukti. Vaikiškų prekių parduotuvėje taip pat siūloma įsigyti pirmiausia ne lovytę, bet supamą lopšelį. Tačiau jį panaudosite tik kelis pirmuosius mėnesius, vėliau kūdikiui jis taps per mažas. Todėl jei nusprendėte migdyti iš karto lovelėje rinkitės praktišką variantą – su lingėmis, kurias galima nuimti.

Sauskelnės. Jų tikrai reikės ir reikės daug. Įsigykite bent kelias pakuotes, kad nereikėtų skubėti į parduotuvę jau kitą dieną po gimdymo. Naujagimiai tuštinasi dažnai, todėl sauskelnes reikėtų keisti bent kas dvi valandas.

Dažnai kartu su sauskelnėmis siūloma įsigyti ir maišelių panaudotoms sauskelnėms, tačiau tai galima laikyti nereikalingomis išlaidomis. Jei nesinori panaudotų sauskelnių mesti į bendras šiukšles, pastatykite nedidelę atskirą šiukšlinę su dangčiu.

Drabužiai. Vaikai auga greitai, o kūdikiai dar greičiau, todėl, kad ir kaip norėtųsi, neišlaidaukite drabužiams. Naujagimiams ar kūdikiams tikrai nereikia nei žavių sijonų ar madingų kelnių.

Svarbiausia, kad drabužių audiniai būtų natūralūs, leistų odai kvėpuoti ir nevaržytų judesių. Kiek labiau patyrusios mamos tikrai patartų nepirkti naujagimiams ir atskirų pirštinaičių - jas mažieji nusipurto beregint – geriau siaustinukai su užlenkiamais rankovių galais.

Taip pat verta įsigyti priekyje atsagstomus šliaužtinukus – juos bus itin patogu naudoti. Geriausi drabužiai naujagimiams tie – kuriuos itin paprasta nuvilkti ir apvilkti, yra iš natūralių medžiagų ir nevaržo judesių.

Vonelė. Ji būtina jau pirmomis dienomis, todėl geriau įsigyti iš anksto. Geriausia, nepagailėti šiek tiek pinigų ir išsirinkti ne pačią paprasčiausią, bet su išformuota vieta kūdikiui paguldyti. Taip bus mažiau streso ne tik jauniems tėveliams, bet ir saugiau naujagimiui.

Tik reiktų nepamiršti, kad kūdikio negalima palikti vandenyje neprilaikant nė vienai akimirkai. Be to, kad maudynės būtų malonios ir saugios reikėtų nepamiršti ir specialaus vandens termometro – jis tiksliai parodys ar vanduo nėra per karštas arba per šaltas.

Vystymo stalas. Jis užima vietą, o tai gali tapti tikra problema ne vienuose namuose. Tačiau tai išspręsti galima labai paprastai - dažnai pakanka tik vystymo lentos – ją patogu nusinešti ten, kur reikia ir neužima daug vietos.

Aliejai, kremai, šampūnai. Kūdikių oda jautri ir dirgli, todėl ją reikėtų itin saugoti. Maudynėms pakaks švaraus vandens ir tik retais atvejais kūdikiams skirto švelnaus prausiklio.

Muilas, šampūnas ar dušo želė sausina odą, todėl jais nereiktų piktnaudžiauti. Išsimaudžius švelnią odelę galima palepinti kūdikiams skirtu aliejumi ar kremų, geriausia – pirktais vaistinėje. Tačiau yra viena priemonė be kurios išsiverčia reta mama - tai kremas nuo iššutimų.

Pientraukis ir buteliukas. Iki gimdymo tikrai neverta pirkti nei buteliukų, nei pientraukio. Net jei paaiškėtų, kad pientraukio ir buteliukų dėl kažkokių priežasčių reikės, juos kuo puikiausiai galima įsigyti vėliau.

Taip pat neverta skubėti pirkti pieno buteliukų šildiklio. Jais labai dažnai nė nesinaudojama. Gerokai greičiau pieną ar pieno mišinį galima sušildyti iki reikiamos temperatūros įmerkus į karštą vandenį, o nuolat laikyti ir šildyti nepatartina – ilgai šildomas pienas ar pieno mišinys tampa nebetinkamu vartoti.

Nagų žirklutės, šukos. Kūdikiai dažniausiai neturi vešlių plaukų vos gimę, todėl ir šukuoti nebus ką. Visai kas kita – žirklutės suapvalintais kraštais. Jų prireiks jau pirmąjį mėnesį.

Mobili auklė. Jos gali prireikti, jei kūdikį migdysite kitame namo gale. Itin dažnai šio gana brangaus įrenginio nė neprireikia ir jis dažnai lieka nenaudojamas. Todėl geriau pataupyti ir įsigyti vėliau, tik tvirtai įsitikinus, kad jo tikrai reikės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.