Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai

 (3)
Planuojančios vaiką poros girdi ne vieną patarimą, kaip tą padaryti kuo greičiau ir sėkmingiau. Jūsų dėmesiui, bene dažniausieji jų: kuo tikėti verta, o kas tėra tik pramanai?
Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai
© Shutterstock nuotr.

MITAS. Ovuliacija įvyksta 14 ciklo dieną

Kada įvyksta ovuliacija, priklauso nuo daugelio dalykų kiekvienai moteriai individualiai. Net jei moteris turi itin reguliarų ciklą, nėra garantijos, kad ovuliacija įvyks būtent jo viduryje, 14 dieną. Yra atvejų, kad ovuliacija įvyksta net kelis kartus per vieną ciklą, o kai kurioms moterims ji išvis nevyksta. „Išderinti" ovuliacijos datą gali daug faktorių, štai keli iš jų: stresas, hormonų pokyčiai, alkoholio vartojimas ir kt.

MITAS. Yra dienų, kai pastoti išvis neįmanoma

Iš tiesų, pastoti įmanoma bet kurią ciklo dieną. Net per menstruacijas. Tiesiog vienomis dienomis tikimybė pastoti yra labai didelė, kitomis - maža. Ne vienas neplanuotas nėštumas užsimezgė būtent todėl, kad buvo porų, kuriuos tikėjo šiuo teiginiu.

MITAS. Vaiko lytį nulemia moteris

Iš tiesų už vaiko lytį yra atsakingos vyriškosios lytinės ląstelės. Vaiko lytis yra nulemiama apvaisinimo metu. Lytį nulemia vyro lytinė ląstelė - spermatozoidas: jeigu apvaisinimo metu jame yra X lytinė chromosoma, gims mergaitė, jeigu Y - berniukas. Todėl kai vyras sako žmonai, kad norėtų sūnaus ar dukters, iš tiesų viskas priklauso nuo jo.

MITAS. Po lytinio akto reikia pagulėti su į viršų iškeltomis kojomis

Iš tiesų, gal teoriškai galvojant, vertikali padėtis ir padėtų kai kuriems spermatozoidams greičiau pasiekti tikslą, tačiau tai nėra efektyvu. Lytinio akto metu „į trasą" iškeliauja milijonas spermatozoidų, ir kuris iš jų apvaisins, nėra aišku. Nors, žinoma, jei jums norisi, galima kurį laiką ir žvakės pozicijoje po lytinio akto pabūti, blogiau čia tikrai nebus.

MITAS. Norint pastoti, reikia mylėtis kuo dažniau

Kasdieniai lytiniai santykiai nepadidina vaisingumo. Svarbiausia taisyklė norinčioms pastoti poroms - ne mylėtis du kartus per dieną, o mylėtis vaisingomis ciklo dienomis. Tačiau tokiu atveju visiškai pakanka turėti lytinių santykių kas antrą dieną.

Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai
© Vida Press

MITAS. Žindant pastoti neįmanoma

Gali. Žindymo metu stabdomas ovuliacijos atsistatymas, dėl to moteriai neatsinaujina menstruacijos. Tačiau nors vaisingumas ir sumažėja, tikimybė pastoti išlieka. Vaisingumas žindant priklauso nuo daugelio dalykų: kiek praėjo laiko po gimdymo; kaip dažnai žindoma; ar kūdikis primaitinamas; ar žindoma naktimis. Todėl, jeigu žindote vaikutį ir neplanuojate kito nėštumo, rekomenduojama naudoti kontraceptines priemones.

MITAS. Baigus vartoti kontraceptines piliules, dar ilgai pastoti nėra šansų

Atvirkščiai, baigus vartoti kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais pastoti tikimybė yra didelė. Svarbu atminti, kad tabletėse esančios veikliosios medžiagos nesikaupia organizme, todėl baigus jas gerti, nei vaisingumui, nei būsimo vaisiaus sveikatai jos jokios įtakos neturi. Visada yra tikimybė, kad neišgėrus vos vienos tabletės galima pastoti. Verta atminti, kad itin retai, tačiau pasitaiko, kad moteris pastoja ir vartodama kontraceptines tabletes.

MITAS. Tam, kad moteris pastotų, ji turi būtinai pajausti orgazmą

Jeigu šį mitą reikėtų paneigti su šypsena, galima pasakyti, kad pastojimui orgazmas būtinas, tačiau vyriškasis - tam, kad išsiskirtų sėkla ir spermatozoidas galėtų apvaisinti kiaušialąstę. Iš tiesų, nepriklausomai nuo to, patiria moteris orgazmą ar jo nepatiria, spermatozoidas vaisingomis dienomis gali apvaisinti kiaušialąstę ir nėštumas gali užsimegzti. Yra pastebėta, kad orgazmo metu šiek tiek prasiveria gimdos kaklelis, kuris tarsi palengvina spermatozoidų kelią link tikslo.

MITAS. Norint pastoti, reikia atsisakyti tam tikrų maisto produktų

Reikia atsisakyti alkoholio - tai neginčijamas faktas. Alkoholis, rūkymas turi neigiamos įtakos vyro reprodukcinei sistemai. Tuo tarpu nėra mokslu pagrįstų įrodymų, jog tam tikrų maisto produktų vartojimas neleistų moteriai pastoti. Prieš planuojant vaikelį, moteriai svarbu pasitikrinti sveikatą, atlikti reikiamus tyrimus ir gyventi kaip įmanoma sveikiau, maitintis - taip pat.

MITAS. Norint pastoti, reikia mylėtis tam tikromis pozomis

Tikrai nereikia bandyti visų Kamasutros pozų, tam, kad išsipildytų noras susilaukti vaiko. Yra tam tikrų nuomonių, jog viena ar kita sekso poza tinka susilaukti berniukui ar mergaitei, tačiau tai nėra patvirtinta mokslo. Pastojimui tinka ta poza, kuri yra priimtina abiem partneriams.

MITAS. Jeigu moteris nepastoja per 3 mėnesius, reikia kreiptis į gydytojus

Daugumai porų nepavyksta pastoti iš karto, kai tik jos suplanuoja. Manoma, kad jeigu pora maždaug metus planuoja vaikutį ir nori pastoti, bet jiems nepavyksta, reikia kreiptis į vaisingumo specialistus.

Tavovaikas.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Patarimai jai ir jam

Ar įmanoma sukurti laimingą šeimą be vaikų? (141)

TavoVaikas.lt skyrelyje „Klausk specialisto“ galite užduoti jums rūpimus klausimus, į kuriuos atsakys specialistai. Šįkart sulaukėme laiško apie vaikų planavimą. Ką daryti, jei vyras jų nori, o moteris – ne?

Vaisingumo problemos: tikrovė ir mitai (2)

Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys.

Kokią sekso pozą rinktis, jei norite berniuko, o kokią – planuojantiems mergaitę (22)

Vieni mano, kad seksualinės pozos, laikas ir varpos įsiskverbimo gylis gali lemti būsimo kūdikio lytį. Kiti sako, kad nėra būdo nuspėti ar nulemti lytį.

Vyro ir moters Zodiako ženklai: kokie tėvai būsite savo vaikams (2)

Planuojant vaikus, visada knieti nors akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį: koks išrinktasis būtų tėtis, kokia mama galėtų būti mergina? Jūsų dėmesiui – lentelė, kuri padės jums atsakyti į šiuos klausimus.

Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? (9)

Kalbant apie apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo, visada iškyla tas pats klausimas - ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? Iš tiesų, tai įmanoma. Nors nėštumas nėra labai tikėtinas, tačiau visiškai atmesti jo tikimybės negalima.

Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai (3)

Planuojančios vaiką poros girdi ne vieną patarimą, kaip tą padaryti kuo greičiau ir sėkmingiau. Jūsų dėmesiui, bene dažniausieji jų: kuo tikėti verta, o kas tėra tik pramanai?

Kokių triukų griebiasi šeimos, norinčios susilaukti mergaitės (10)

Tikimybė susilaukti mergaitės arba berniuko yra daugmaž vienoda - apie 50 proc. Galite mesti monetą ir tikėtis geriausio, bet niekas negarantuoja, kad jūsų svajonė išsipildys.

Ką kiekviena moteris turėtų žinoti apie gimdos kaklelį (3)

Apžiūros pas ginekologą metu besilaukiančiai ir jau pagimdžiusiai moteriai neretai yra apčiuopiamas ir įvertinamas gimdos kaklelis. Ką svarbu žinoti apie šį organą?

Vaikus myliu, bet pastoti bijau: psichologės patarimas (10)

Mums parašiusi moteris prisipažįsta, kad vaikus labai myli, tačiau mintis apie nėštumą jai yra baisi. Kodėl taip yra?

Ar tikrai vaikus gimdyti geriausia iki 35 metų? (49)

Kada gimdyti pirmąjį vaiką? Kiek laiko reikia, kad po gimdymo atsigautų moters organizmas ir būtų galima toliau planuoti šeimos pagausėjimą? Šiuos klausimus gydytojai ginekologai girdi iš tiesų dažnai. Tačiau problema yra ta, kad joks gydytojas neduos jums vienareikšmio atsakymo, nes tai labai individualu. Aptarkime keletą aspektų.

Feisbuke išgarsėjusi moteris: neturiu vaikų? Tai ne jūsų reikalas! (55)

„Tai kada turėsite vaikų?“, – šis klausimas galvos skausmu tampa ne vienai šeimai, kuri neplanuoja ir nenori turėti vaikų. Aplinkiniams tarsi savaime suprantama, kad suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, kitas žingsnis yra nėštumas ir gimdymas.

Ką kiekviena moteris turi žinoti apie menstruacijas (7)

Planuojant nėštumą, svarbu pažinti savo menstruacijų ciklą.

Noriu vaiko, bet stresas darbe nežmoniškas: ką daryti? (5)

Vaikelį planuojanti Ieva klausia specialistės nuomonės apie nėštumo planavimą. Daug streso patirianti moteris abejoja, ar dabar pats laikas pradėti naują gyvybę.

Lentelė, kuri padės jums suplanuoti norimą vaiko lytį

Susilaukti berniuko ar mergaitės tikimybė visada yra 50:50, visgi kai kurios šeimos stengiasi savo jėgomis šią tikimybę pakeisti vienos ar kitos lyties naudai. Viena iš patikimiausių lyties planavimo teorijų - ovuliacijos teorija.

Patarimai, kaip kuo greičiau pastoti

Norinčioms susilaukti kūdikio poroms pirmiausia patartina turėti intymių santykių per vaisingas moters dienas. Devynios iš dešimties moterų pastoja per pirmus metus, bet visgi tūkstančiai porų ilgai laukia teigiamų nėštumo testų rezultatų.