Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai

 (3)
Planuojančios vaiką poros girdi ne vieną patarimą, kaip tą padaryti kuo greičiau ir sėkmingiau. Jūsų dėmesiui, bene dažniausieji jų: kuo tikėti verta, o kas tėra tik pramanai?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

MITAS. Ovuliacija įvyksta 14 ciklo dieną

Kada įvyksta ovuliacija, priklauso nuo daugelio dalykų kiekvienai moteriai individualiai. Net jei moteris turi itin reguliarų ciklą, nėra garantijos, kad ovuliacija įvyks būtent jo viduryje, 14 dieną. Yra atvejų, kad ovuliacija įvyksta net kelis kartus per vieną ciklą, o kai kurioms moterims ji išvis nevyksta. „Išderinti" ovuliacijos datą gali daug faktorių, štai keli iš jų: stresas, hormonų pokyčiai, alkoholio vartojimas ir kt.

MITAS. Yra dienų, kai pastoti išvis neįmanoma

Iš tiesų, pastoti įmanoma bet kurią ciklo dieną. Net per menstruacijas. Tiesiog vienomis dienomis tikimybė pastoti yra labai didelė, kitomis - maža. Ne vienas neplanuotas nėštumas užsimezgė būtent todėl, kad buvo porų, kuriuos tikėjo šiuo teiginiu.

MITAS. Vaiko lytį nulemia moteris

Iš tiesų už vaiko lytį yra atsakingos vyriškosios lytinės ląstelės. Vaiko lytis yra nulemiama apvaisinimo metu. Lytį nulemia vyro lytinė ląstelė - spermatozoidas: jeigu apvaisinimo metu jame yra X lytinė chromosoma, gims mergaitė, jeigu Y - berniukas. Todėl kai vyras sako žmonai, kad norėtų sūnaus ar dukters, iš tiesų viskas priklauso nuo jo.

MITAS. Po lytinio akto reikia pagulėti su į viršų iškeltomis kojomis

Iš tiesų, gal teoriškai galvojant, vertikali padėtis ir padėtų kai kuriems spermatozoidams greičiau pasiekti tikslą, tačiau tai nėra efektyvu. Lytinio akto metu „į trasą" iškeliauja milijonas spermatozoidų, ir kuris iš jų apvaisins, nėra aišku. Nors, žinoma, jei jums norisi, galima kurį laiką ir žvakės pozicijoje po lytinio akto pabūti, blogiau čia tikrai nebus.

MITAS. Norint pastoti, reikia mylėtis kuo dažniau

Kasdieniai lytiniai santykiai nepadidina vaisingumo. Svarbiausia taisyklė norinčioms pastoti poroms - ne mylėtis du kartus per dieną, o mylėtis vaisingomis ciklo dienomis. Tačiau tokiu atveju visiškai pakanka turėti lytinių santykių kas antrą dieną.

Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai
© Vida Press

MITAS. Žindant pastoti neįmanoma

Gali. Žindymo metu stabdomas ovuliacijos atsistatymas, dėl to moteriai neatsinaujina menstruacijos. Tačiau nors vaisingumas ir sumažėja, tikimybė pastoti išlieka. Vaisingumas žindant priklauso nuo daugelio dalykų: kiek praėjo laiko po gimdymo; kaip dažnai žindoma; ar kūdikis primaitinamas; ar žindoma naktimis. Todėl, jeigu žindote vaikutį ir neplanuojate kito nėštumo, rekomenduojama naudoti kontraceptines priemones.

MITAS. Baigus vartoti kontraceptines piliules, dar ilgai pastoti nėra šansų

Atvirkščiai, baigus vartoti kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais pastoti tikimybė yra didelė. Svarbu atminti, kad tabletėse esančios veikliosios medžiagos nesikaupia organizme, todėl baigus jas gerti, nei vaisingumui, nei būsimo vaisiaus sveikatai jos jokios įtakos neturi. Visada yra tikimybė, kad neišgėrus vos vienos tabletės galima pastoti. Verta atminti, kad itin retai, tačiau pasitaiko, kad moteris pastoja ir vartodama kontraceptines tabletes.

MITAS. Tam, kad moteris pastotų, ji turi būtinai pajausti orgazmą

Jeigu šį mitą reikėtų paneigti su šypsena, galima pasakyti, kad pastojimui orgazmas būtinas, tačiau vyriškasis - tam, kad išsiskirtų sėkla ir spermatozoidas galėtų apvaisinti kiaušialąstę. Iš tiesų, nepriklausomai nuo to, patiria moteris orgazmą ar jo nepatiria, spermatozoidas vaisingomis dienomis gali apvaisinti kiaušialąstę ir nėštumas gali užsimegzti. Yra pastebėta, kad orgazmo metu šiek tiek prasiveria gimdos kaklelis, kuris tarsi palengvina spermatozoidų kelią link tikslo.

MITAS. Norint pastoti, reikia atsisakyti tam tikrų maisto produktų

Reikia atsisakyti alkoholio - tai neginčijamas faktas. Alkoholis, rūkymas turi neigiamos įtakos vyro reprodukcinei sistemai. Tuo tarpu nėra mokslu pagrįstų įrodymų, jog tam tikrų maisto produktų vartojimas neleistų moteriai pastoti. Prieš planuojant vaikelį, moteriai svarbu pasitikrinti sveikatą, atlikti reikiamus tyrimus ir gyventi kaip įmanoma sveikiau, maitintis - taip pat.

MITAS. Norint pastoti, reikia mylėtis tam tikromis pozomis

Tikrai nereikia bandyti visų Kamasutros pozų, tam, kad išsipildytų noras susilaukti vaiko. Yra tam tikrų nuomonių, jog viena ar kita sekso poza tinka susilaukti berniukui ar mergaitei, tačiau tai nėra patvirtinta mokslo. Pastojimui tinka ta poza, kuri yra priimtina abiem partneriams.

MITAS. Jeigu moteris nepastoja per 3 mėnesius, reikia kreiptis į gydytojus

Daugumai porų nepavyksta pastoti iš karto, kai tik jos suplanuoja. Manoma, kad jeigu pora maždaug metus planuoja vaikutį ir nori pastoti, bet jiems nepavyksta, reikia kreiptis į vaisingumo specialistus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.