Paaiškėjo, kaip raudona spalva susijusi su moters vaisingumu

 (3)
Labai įdomus tyrimas ir dar įdomesni jo rezultatai, po kurių tapo aišku, kaip susijusi raudona spalva su... moters ovuliacija.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Per ovuliaciją moterys rengiasi raudonai

Mokslininkai sumanė sužinoti, kaip moters apranga išduoda tai, kad ji jau pasirengusi tapti mama. Šiame tyrime dalyvavo 124 moterys. Jos buvo stebimos, kaip rengiasi įvairiu savo moteriškojo ciklo periodu: ciklo pradžioje, per ovuliaciją ir prasidėjus menstruacijoms. Rezultatai labai įdomūs: per ovuliaciją dauguma moterų linkusios rengtis raudonais bei rausvais rūbais. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 vaikų mamos Birutės emigracijos dienoraštis: 9 mėnuo - emociškai sunku

Karališkojo princo krikštynos įvyko: įdomiausieji faktai

Taigi, vaisingiausiomis savo dienomis moterys nesąmoningai nori būti ryškios, pastebimos, atkreipiančios savo vyrų dėmesį, todėl jų aprangoje dominuoja ši spalva ir jos atspalviai.

Tuo tarpu kitu ciklo metu - jam prasidėjus ir baigiantis, kai moters vaisingumas yra mažiausias, moterys šios spalvos nesirenka.

Raudona spalva - signalas vyrams 

Tai, kad gyvūnų elgsena poravimosi metu keičiasi, buvo žinoma seniai. Tuo tarpu, kaip į poravimosi instinktą reaguoja žmonės, aiškinimų iki šiol nėra daug.

Nėra abejonių, kad raudonos ar rausvos spalvos rūbus dėvinti moteris  vyrų dėmesį traukia bei geismą žadina labiau, negu pilka pelytė. Taip rengiasi moterys savo vaisingiausiomis ciklo dienomis - per ovuliaciją. Būtent šis laikas ir yra tinkamiausias vaikučio pradėjimui. Ovuliacijos metu moteris yra labiausiai seksuali ir jaučia didesnį potraukį, negu įprastai.

Taigi, jei planuojate vaikučius ir nestebite moters ciklo, pasikliaukite nuojauta: naują gyvybę verta pradėti tada, kai moteris apsirengusi raudonai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius (98)

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.

Kokia sperma yra gera ir tinkama apvaisinimui (5)

Bėgant metams vyrų spermos kokybė prastėja. Devyni iš dešimties tyrimuose dalyvavusių vyrų turi prastos kokybės spermą. Tačiau kaip iš tikrųjų matuojama spermos kokybė?

Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai (1)

Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.

7 mitai apie pastojimą, kuriais vis dar tikima XXI amžiuje (2)

Naujos gyvybės pradėjimas iki šių dienų gaubiamas mitų ir prietarų. Bene dažniausiai pasitaikančius aptarsime šiame straipsnyje.

A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą (52)

Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.