Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai

 (1)
Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1 mitas. Važiavimas dviračiu kenkia spermos kokybei

Garsusis dviratininkas L. Armstrongas net su sėklidžių vėžiu susilaukė dviejų vaikų, tad tai netiesa. Be to, vargu ar prieš pusryčius nuvažiuosite tokį atstumą kaip garsusis dviratininkas, taigi pavojus jums negresia.

2 mitas. Sekso poza lemia kūdikio lytį

Mylintis bet kokia poza šansai tolygūs 50 ir 50, taigi mylėkitės taip, kaip jums labiausiai patinka. Taip, yra tam tikrų pamąstymų apie tai, kad priklausomai nuo pozos, taigi, penio įsiskverbimo į makštį, priklauso, kurie spermatozoidai – lemiantys vyrišką ar moterišką lytį – pirmieji pasieks tikslą, tačiau jie neturi mokslinio pagrindimo.

3 mitas. Tam, kad pastotų, moteris turi patirti orgazmą

Pastojimui tai neturi įtakos. Žinoma, visada yra geriau, kai lytinis aktas baigiasi ir jos, ir jo orgazmu, tačiau nėštumo planavimui tai nėra svarbu. Jei išsilieja sperma, nenaudojamos apsaugos priemonės, tada yra tikimybė pastoti.

4 mitas. Apgludusios kelnės sukelia nevaisingumą

Šis pasakymas šiek tiek primena aprašytąjį pirmąjį mitą. Nėra įrodyta, kad apgludusias kelnes mėgstantys vyrai negali dėl to susilaukti vaikų. Spermos kokybei įtakos labiau turi kiti veiksniai, tokie kaip žalingi įpročiai – alkoholis, rūkymas, nesveika mityba, persirgtos bei esamos lėtinės ligos, vartoti vaistai ir pan.

5 mitas. Vartojant kontraceptines piliules neįmanoma pastoti

99 proc. kontraceptinės piliulės garantuoja apsaugą nuo nėštumo. Žinoma, yra tam tikrų sąlygų, kurių svarbiausioji – jas reikia reguliariai gerti. Ginekologai sako, kad vienintelė priemonė, šimtu procentų apsauganti nuo nepageidaujamo nėštumo – sterilizacija. Visos kitos, net jeigu naudojamos idealiai pagal instrukciją, gali pateikti nemalonių siurprizų.

6 mitas. Masturbacija mažina šansus pradėti kūdikį su žmona

Tai neturi jokio ryšio su pastojimu. Masturbuojantis išsilieja sėkla, tačiau spermatozoidų gaminasi nuolat, jie atsinaujina. Taigi, jei gyvenate lytinį gyvenimą su žmona ir nesisaugojate, tikimybė pastoti visada yra.

7 mitas.Buvimas žemyn galva po sekso gali padėti pastoti

Yra manoma, kad taip padidėja šansai spermatozoidams pasiekti kiaušinėlį. Bet tai tikrai nebūtina, na, nebent jums patinka tokia poza.

8 mitas. Norint pastoti, reikia skaičiuoti vaisingas dienas

Vaisingų dienų skaičiavimas pasitelkiant įvairius ovuliacinius testus, matuojant bazinę kūno temperatūrą moteriai pastoti nepadeda. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad bandymas suplanuoti lytinius santykius „vaisingomis“ dienomis, tikimybę pastoti netgi mažina. Geriausia, kai pastojama be jokių pastangų. Greičiausiai pastoja tos poros, kurios neskaičiuoja, neplanuoja lytinių santykių, o tiesiog mylisi. Kai pradedama planuoti lytinius santykius, skaičiuoti, kyla įtampa. Stresas smegenyse išskiria stresą sukeliančių medžiagų, kurios blogai veikia tiek moters, tiek vyro vaisingumą.

9 mitas. Antrą kartą lengva pastoti

Jei kartu susilaukėte vieno vaiko, gali atrodyti, kad susilaukti antro – vieni juokai. Tačiau ne visada taip būna – moters vaisingumas keičiasi, antras kartas gali būti visiškai nauja patirtis.

Vidutiniškai prireikia 10 mėnesių, kol moteris poroje pastoja. Seksas, norint pradėti kūdikį, gali tapti varginančia pareiga, jei imate mylėtis sistemingai, jausdami spaudimą. Taigi, tegu seksas teikia džiaugsmo ir atsiminkite – tai gali būti paskutinis kartas, kai esate vienu du.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.